Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

@costi

Że o co chodzi? :)

 

@xaon

A robi ktoś taką gimnastykę jak Ty? :) Odpalasz na konsoli Linuxa i jeszcze emulujesz Windowsa. Podziwiam Twój zapał. :D

Warunkiem wziecia siostry kompa na lanparty bylo odpalenie windy.

I tak wyszlo na to, iz siostra siedziala na linuxie, bo winda wywalala blad przy logowaniu, a na domiar zapomnialem zmienic adresy z routera na bezposrednie i nawet neta nie miala :P

 

Jednak chcialbym pograc z kumplami w Heroes III, bo na MechWarrior4 czy Black and White nie licze :P Do tego potrzebuje albo wykombinowac win98, albo wiedziec jak przyspieszyc winXP.

Acha, modul kqemu odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xaon, ty w ogóle grasz na tej konsoli? :P nie licząc MS i R:FoM ;)

Jeszcze Teken5, MGS1 i MGS2.

Jak na razie mam za dużo innych zajęć a za mało czasu, więc katuję demka.

Ostatnio sprawdzałem riu ga gotoku kenzan (czy jakoś tak). Bardzo mi się podoba system walki - jak na slasher, bo z części fabularnej nic nie zrozumiałem.

P.S. Zabawa z fedorą i emulacją windy to jakiś tydzień do dwóch dla laika.

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko: po co emulować, jak i tak będzie działać to delikatnie mówiąc nienajlepiej. Sztuka dla sztuki?

Lecz wystarczająco - o ile wygrzebię z kądś Win98, bądź znajdę sposób na WinXP (wg. filmików da się go wyemulować znośnie na fedorze 5).

Chmm... natchnęło mnie, by sprawdzić zużycie pamięci i procka.

Fedora5 dla PPC. Uruchomiony Gnome (w 1080p :P), kadu i Firefox z 5-cioma zakładkami (i inne, którymi się nie interesuję).

Zuzycie procesora:

CPU1: ~6-7%, CPU2: ~2-15% (ch.., um... mocno skacze).

Zuzycie pamięci:

135.3 MB na 197.5MB.

Swap:

20.4MB na 512MB.

 

Po uruchomieniu konsoli i qemu, a na nim WinXP (w trakcie wywalenia błędu) - uruchomienie tego wszystkiego trwa faktycznie do 5min:

CPU1: ~45-70%, CPU2: ~20-90%.

Pamięć:

178.4-178.9MB.

Swap:

188.3 - 188.6MB.

 

Tnie przy przełączaniu między oknami i od czasu do czasu przycinka sekundowa. Coś mało stabilnie system chodzi, hmm...

Chyba za bardzo prubuje zwolnić zasoby, gdyż w momencie, gdy przestaję pisać musi ponownie ładować i tnie gdy wracam do pisania. Jeżeli pisze jednym ciągiem to pojawia się wszystko jak nalezy.

 

O wiele szybciej to działa bez włączonego Gnoma, kadu i FF w 720p, lecz - oczywiście - też nie super szybko.

 

Co do komunikatu błędu na windzie to:

"Wystąpił problem, który uniemożliwił systemowi Windows dokładne sprawdzenie stanu licencji dla tego komputera. Kod błędu: 0x800703e6"

 

P.S. Po przełączeniu do windy zuzycie swapa wzrosło do 253.7MB, pamięci głównej spadło (?) o jakieś 9MB, CPU1 o ok. 20%, zaś CPU2 spadło (?) do śr.6% (z pojedyńczymi skokami nawet do niecałych 20%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając trochę od tematu emulacji windowsa na PS3 (sic :P) zobaczcie jak tłum rzucił się na preordery MGS'a 4 po zapewnieniach że nie będzie znaczącej zmiany terminu wydania gry.

MGS 4 sprzedaje się jak świeże bułeczki

W sumie nie wiem, ja tam nigdy preorderów nie składałem, ale przy MGS'ie kupować w "ciemno" grę źle chyba by nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unsigned Code running on PS3 - POC - 2.10 FMW

Team ICE (Along with StreetskaterFU) has exclusively shared with PS3Hax.net of what all PS3 hackers have been hoping for. After a long journey there finally is a glimpse of hope of a hacking the PS3. Team ICE has found a method run SELF files in GameOS (on firmware 2.10!). In other words they have found a way to run an unsigned code on the RETAIL PS3 via RFOM exploit on the latest firmware.

 

The self written SELF files are written by a tool called Elf2Self, more information about that can be found here, it is expected to be released in the very near future.

 

Although not 100% complete, it still is a HUGE step and this method should be finalized and perfected very soon.

So what does this all mean? It means that the PS3 is closes than ever to being hacked, and homebrew and the first hello world are just around the corner!

 

Please stay tuned, tutorials and tools to run assigned codes on the PS3 will be released here very soon.

Info pochodzi z ps3hax więc raczej to nie jest fake B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie, złodzieje zaczną kupować PS3 <_<

Nie widzę nic złodziejskiego w tym, że posiadacze PS3 będą mogli odpalić homebrew jeśli ktoś chce jechać na piratach to i tak będzie jechał, ale ja zawsze byłem, jestem i będę za możliwością odpalania homebrew wystarczy wspomnieć XBMC na xbox'a 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na forum psx znalazlem wzmianke ze aby odpalic niektory gry na ps3 w 1080p trzeba we wlasciwosciach

wylaczy tryby 720p i 1080i. Zrobilem tak i ku mojemu zdziwieniu w tej rozdzielczosci odpalilo sie demo racheta, uncharted

(tutaj wtopa poniewaz przeszedlem ja nieswiadomy na 720p), to samo COD4. Domyslnie w 1080p odpala sie Jerycho.

Rachet, Uncharted oraz COD4 wygladaja oblednie w tej rozdzielczosci. Polecam level u Uncharted z wrakiem lodzi podwodnej. Widok za wodospadu - zabija. Ten kto gral wie o czym napisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam doszedłem do tego patentu ale u mnie jedyne co się zmienia to wykrycie przez TV 1080p. Konsola skaluje a nie renderuje w tej rozdzielczości. Sprawdź dokładnie. Nie trzeba dokładnej analizy by to wypatrzeć. Wystarczy usiąść metr od TV. ;) Jedynie dziwi mnie fakt, że niektóre gry nie pozwalają skalować i puszczane są w 576p. Generalnie gra nie warta świeczki. ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam doszedłem do tego patentu ale u mnie jedyne co się zmienia to wykrycie przez TV 1080p. Konsola skaluje a nie renderuje w tej rozdzielczości. Sprawdź dokładnie. Nie trzeba dokładnej analizy by to wypatrzeć. Wystarczy usiąść metr od TV. ;) Jedynie dziwi mnie fakt, że niektóre gry nie pozwalają skalować i puszczane są w 576p. Generalnie gra nie warta świeczki. ;)

 

Pozdro

Podobno ps3 nie ma takiego ukladu do skalowania jaki ma x wiec do konca sie nie zgodze. W uncharted sa wyrazne dropy po zmianie rozdzielczosci czego w 720p nie ma a COD4 duzo ladniej wyglada. Jezeli uda mi sie zrobic odpowiedniej jakosci zdjecia z tych gier zamieszcze je dla porownania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpalania piratów - jeszcze trza wykombinować nagrywarkę BluRay oraz płytki ^^

Ogólnie się cieszę, gdyż być może w końcu będe mógł zagrać przez sieć z kilkama kumplami "piratami" :P

 

Takie pytanie, czym radzicie czyścić pada? Po tym jak dałem zagrać młodszemu kuzynostwu, by mieć z nimi spokój, to miałem tylko monte na nim i tłusty teraz jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpalania piratów - jeszcze trza wykombinować nagrywarkę BluRay oraz płytki ^^

Ogólnie się cieszę, gdyż być może w końcu będe mógł zagrać przez sieć z kilkama kumplami "piratami" :P

 

Takie pytanie, czym radzicie czyścić pada? Po tym jak dałem zagrać młodszemu kuzynostwu, by mieć z nimi spokój, to miałem tylko monte na nim i tłusty teraz jest.

hehe wiesz co, ja mam 2 pady w domu i musze je czyscic co kilka dni ;) Mokra szmatka i dokładne wycieranie, nic lepszego nie znajdziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanie. Ja, że jestem napalonym linuksowcem ;) Kumpel który jest fanem konsol Playstation namawia mnie abym nie myślał o upgradzie komputera lecz kupił PS 3. Jako argument specjalnie dla mnie prócz fajnych gier daje instalację Debiana. No właśnie jak z tym Debianem jest na tym PS 3. Faktycznie dobrze chodzi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponował bym, aby w tej sprawie wypowiedziała się osoba używająca linuksa na PS3. Zgodzisz się MacOSek? ;)

 

@koperta

Po części masz rację z tym lepiej wyglądającym obrazem. Odpaliłem wczoraj pełnego Uncharteda i rzeczywiście lepiej wygląda w 1080p czego nie można powiedzieć o demie. Tak samo demko jericho wygląda gorzej przez to, że gra wymusza w takim wypadku 576p. O ile pamiętam to demko pro streeta robi dokładnie to samo. Sprawdzę dzisiaj z pełnym COD3. A czemu obraz wygląda lepiej? Bo konsola lepiej skaluje niż TV. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponował bym, aby w tej sprawie wypowiedziała się osoba używająca linuksa na PS3. Zgodzisz się MacOSek? ;)

Nie, nie zgodzę się. ;) Z prostej przyczyny: konsola służy do gier.

 

Ja, że jestem napalonym linuksowcem ;) Kumpel który jest fanem konsol Playstation namawia mnie abym nie myślał o upgradzie komputera lecz kupił PS 3.

PS3 będzie sobie gorzej radził z Linuksem, niż Twój dotychczasowy sprzęt. Dostęp do RSX-a jest ograniczony, a do tego mało RAM-u.

Jeśli priorytetem jest dla ciebie Linux, to "upgrade'uj" ( ;) ) kompa.

Jeśli zaś ważniejsze są gry to kup PS3/X360/Wii/etc, a na starym kompie zostaw Linuksa.

Bawienie się w to na konsoli imho nie ma sensu.

 

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jest takie powiedzenie: "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" :S
Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzyn. Na PS3 to jest coś w stylu zabawy w odpalanie Linuksa. Używam fedory teraz i napiszę tak: fajnie się sprawdza jako sprzęt do sprawdzania neta, maili i kombinowania, gdy inny komputer jest chwilowo zajęty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

ps3 winne grzechu :lol2: :wink:

 

gameonly

Obie wersje GTA IV mają być identyczne - choć wystarczy przypomnieć podobne zapewnienia choćby przy Assassin's Creed - i obie mają być doskonałe, ale to z powodu Playstation 3 premiera GTA IV została przełożona na kwiecień. Potwierdził to Jeronimo Barrera z Rockstar w rozmowie z MTV. Ta informacja raczej nikogo nie powinna zaskoczyć. W końcu przyzwyczailiśmy się do tego, że premiery gier na Playstation 3 zgarniają spore opóźnienia, ale w przypadku tego tytułu nie było mowy o czasowej wyłączności na sprzęt Microsoftu, dlatego czekali wszyscy. Mam nadzieję, że czwarta część gangsterskiej serii będzie faktycznie równie dobra na obu systemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Ponoc juz niedlugo w USa pojawia sie nowe wersje ps3 z 120 i 160 gb HDD,dla mniej zamoznych pozostanie 40 gb hdd maluszek :lol2: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...