Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie, skoro PS3 40GB z całkowicie usuniętą obsługą gier z PS2 to trzecia generacja, powrotu do kompatybilności (HW/SW) z "dwójką" nie będzie, zgadza się?

 

I choć w tym kierunku zmierzają moje podejrzenia, skończyć się to może zupełnie inaczej. "Po co komu obsługa gier na PS2, skoro ma PS3" - Sony może przyjąć taką myśl, ale wcale nie musi. Ewentualnością być może skonstruowanie nowego odrębnego czipu, albo usprawnienie w >jakiś< sposób procesorów Cell i/lub RSX. Być może dowiemy się tego wraz z nadejściem wspomnianego lecz niepotwierdzonego PSThree.

 

Mimo że sam odpowiedziałem sobie na pytanie, chciałbym poznać opinie posiadaczy konsoli.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Zupełnie. Sony będzie wydawać stare gry z PSX/PS2 i publikować je na PSN (przynajmniej takie słuchy chodzą). Za kilkanaście złociszy będziesz mógł kupić grę skompilowaną dla PS3. Zresztą jest już kilka starych gierek z PSP/PSX do pobrania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Tak z ciekawości się pytam. Jak na PS3 mozna zainstalować Windows XP oraz różne dystrybucje Linuxa to zapewne system odnajduje Blueraya, kartę graficzną etc etc. Czy w takim razie jest mozliwośc odpalenia gry na PC na PS3? Nie wiem jak ze sterami do karty graficznej PS3. Hmmmm

 

I pytanie drugie czy Sony planuje udoskonalic Playstation 3?

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Zupełnie. Sony będzie wydawać stare gry z PSX/PS2 i publikować je na PSN (przynajmniej takie słuchy chodzą). Za kilkanaście złociszy będziesz mógł kupić grę skompilowaną dla PS3. Zresztą jest już kilka starych gierek z PSP/PSX do pobrania. ;)

Rozumiem. W każdym razie zdawało mi się, że takich zakupów dokonuje się przez Playstation Store, które podobno w Polsce jest niedostępne. Ale skoro nie - tym lepiej. Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzyn, c'mon chyba nie sądzisz, że cokolwiek 3d pisanego pod x86 choćby i pierdnie na ps3 z jej architekturą, ilością ram etc? Nie rób sobie jaj z poważnego forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzyn, c'mon chyba nie sądzisz, że cokolwiek 3d pisanego pod x86 choćby i pierdnie na ps3 z jej architekturą, ilością ram etc? Nie rób sobie jaj z poważnego forum ;)

Dlatego pytałem z ciekawości , różne cuda bywają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WinXP sie chyba nie da bezposrednio zainstalowac?

Zreszta nawet pod lixem nie ma dostepu do pelnej mocy Cella i do ukladu graficznego...

 

I pytanie drugie czy Sony planuje udoskonalic Playstation 3?

Tak, wydajac Playstation 4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Nie Zupełnie. Sony będzie wydawać stare gry z PSX/PS2 i publikować je na PSN (przynajmniej takie słuchy chodzą). Za kilkanaście złociszy będziesz mógł kupić grę skompilowaną dla PS3. Zresztą jest już kilka starych gierek z PSP/PSX do pobrania. ;)

 

i w ten sposob bardzo sprytnie sony ominelo problem emulacji wstecznej a jednoczesnie bedzie zarabiac na graczach- a mowilo sie ze to bill jest pazerny i podstepny :lol2:

 

ps.oczywiscie abstraciach!e od osob ktore maja w domkach gry z ps2 choc samej ps2 juz nie bo wczesniej sie pozbyli naiwnie wierzac w "mozliwosci" sony i magicznej maszynki zwanej ps3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WinXP sie chyba nie da bezposrednio zainstalowac?

Zreszta nawet pod lixem nie ma dostepu do pelnej mocy Cella i do ukladu graficznego...

Tak, wydajac Playstation 4 ;)

Nie no PS 4 to raczej za 4 lata góra pięć a mi chodziło jak MS przy Xboxie 360 po roku wydał lekko ulepszoną konsole pod ta sama nazwą a teraz jestem ciekaw czy Blue rayem poczekają do wyadania Xboxa 720 czy wydadza wersje 360 z BR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. W każdym razie zdawało mi się, że takich zakupów dokonuje się przez Playstation Store, które podobno w Polsce jest niedostępne. Ale skoro nie - tym lepiej.

Usługa Playstation Store jest częścią PlayStation Network i jest oficjalnie dostępna i wspierana w Polsce i wszystkie zakupy robimy w PLNach. ;) Ostatnio nawet zaczęły pojawiać się trailery filmów z dubbingiem w naszym języku. :)

 

i w ten sposob bardzo sprytnie sony ominelo problem emulacji wstecznej a jednoczesnie bedzie zarabiac na graczach- a mowilo sie ze to bill jest pazerny i podstepny :lol2:

 

ps.oczywiscie abstraciach!e od osob ktore maja w domkach gry z ps2 choc samej ps2 juz nie bo wczesniej sie pozbyli naiwnie wierzac w "mozliwosci" sony i magicznej maszynki zwanej ps3 :)

Dragonlore. Znowu piszesz głupoty chcąc udowodnić jakie to Sony złe. Na PSS pojawiają się całe gry a nie tylko emulator. Nie potrzebujesz fizycznie gry z PSX/PSP/PS2 tylko ściągasz grę ze sklepu, instalujesz i grasz. Za gry płacisz od kilku do kilkudziesięciu złotych więc i tak taniej niż gry na nośnikach. A Ci co mają płyty z PS2 to pewnie i tak mają PS3 60GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usługa Playstation Store jest częścią PlayStation Network i jest oficjalnie dostępna i wspierana w Polsce i wszystkie zakupy robimy w PLNach. ;) Ostatnio nawet zaczęły pojawiać się trailery filmów z dubbingiem w naszym języku. :)

W takim wypadku strona playstation.pl, mówiąca:

 

Usługa PLAYSTATION Network jest dostępna w Polsce w języku angielskim.

PLAYSTATION Store jest usługą niedostępną w Polsce.

Nie wydaje się być wiarygodnym źródłem informacji; czy też może - nieaktualizowanym. Dzięki za sprostowanie.

 

Edit: O, tutaj: http://www.playstation.pl/terms/dost-pno-u...on-network.html.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma HD- DVD do samej oferty tytulow na x360? Lub odwracajac pytanie- co za przewage daje ps3 BR, oprocz wolniejszych loadingow i koniecznosci instalacji gier na hdd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma HD- DVD do samej oferty tytulow na x360? Lub odwracajac pytanie- co za przewage daje ps3 BR, oprocz wolniejszych loadingow i koniecznosci instalacji gier na hdd?

to Blu-Ray Disc stanie się standardem i format HD-DVD ma (xbox 360) zostanie wyparty i sony zrobi sobie własny monopol bez konkurencji a to złe jest. no i będzie mnie czekało wymiana telewizora odtwarzacz .... sory za offtop Edytowane przez sQunsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to to zmieni w kwestii gier? Na x'a dalej będą jak do tej pory na DVD przecież.

 

Nie będą <_< Xbox musi zmienić na BR tak czytałem na gry-online tylko pytanie czy zrobią udskonalony model Xboxa 360 czy poczekają ze dwa lata do wydania Xbox 720

 

A ja tam jednak myślę o kupnie Playstation 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sQunsk, dopij poranna kawe i przestan pisac glupoty. Dla mnie konsola sluzy do grania i tylko do tego. Stac mnie na zakup stacjonarnego odtwarzacza BD i pewnie tak wlasnie zrobie. Nie zmieni to w zadnym stopniu mojego nastawienia do x360. A jak i snaker slusznie zauwazyl, gry na 360tke zawsze byly wydawane na dvd i tak tez mialo zostac. Nie troluj dalej. I jeszcze jedno- co ma przegrana HD DVD do zmiany tv? Trzymajcie mnie...

 

@Radzyn, wybacz ale gryonline nie sa wiarygodnym zrodlem informacji. Na tamtym vortalu tez przeczytales o graniu na ps3 w gry z pc?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sQunsk, dopij poranna kawe i przestan pisac glupoty. Dla mnie konsola sluzy do grania i tylko do tego. Stac mnie na zakup stacjonarnego odtwarzacza BD i pewnie tak wlasnie zrobie. Nie zmieni to w zadnym stopniu mojego nastawienia do x360. A jak i snaker slusznie zauwazyl, gry na 360tke zawsze byly wydawane na dvd i tak tez mialo zostac. Nie troluj dalej. I jeszcze jedno- co ma przegrana HD DVD do zmiany tv? Trzymajcie mnie...

 

@Radzyn, wybacz ale gryonline nie sa wiarygodnym zrodlem informacji. Na tamtym vortalu tez przeczytales o graniu na ps3 w gry z pc?

Wrrrr co za zgryźliwość <_< gry-online są wiarygodnym źródłem a co do PS3 na PC sam wymyśliłem bo jak system można wgrać to czemu nie spróbować gier z PC na konsole dać :lol:

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą <_< Xbox musi zmienić na BR tak czytałem na gry-online tylko pytanie czy zrobią udskonalony model Xboxa 360 czy poczekają ze dwa lata do wydania Xbox 720

Stary, co Ty bredzisz? :blink: Gry na X360 sa na DVD i tak bedzie do konca zycia tej konsoli... co najwyzej Microsoft wyda przystawke BR, tak jak wydal przystawke HD-DVD. Wydaje mi sie to jednak malo realne, bo celuja oni bardziej w Video On Demand i IPTV za posrednictwem Live.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą <_< Xbox musi zmienić na BR tak czytałem na gry-online tylko pytanie czy zrobią udskonalony model Xboxa 360 czy poczekają ze dwa lata do wydania Xbox 720

 

A ja tam jednak myślę o kupnie Playstation 2 ;)

Musi bo co? Bo gryonline tak napisaly? Bo BluRay wygral? X od poczatku mial naped DVD a HDDVD bylo jako OPCJA, ktora mogles sobie dokupic. Format przegral, ale to nic nie znaczy, po prostu wydadza DOSTAWKE z napedem BD i tyle. W kwestii gier zostanie jak bylo czyli DVD only. Zreszta costi slusznie zauwazyl: MS celuje w udostepnianie zasobow via net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Usługa Playstation Store jest częścią PlayStation Network i jest oficjalnie dostępna i wspierana w Polsce i wszystkie zakupy robimy w PLNach. ;) Ostatnio nawet zaczęły pojawiać się trailery filmów z dubbingiem w naszym języku. :)

Dragonlore. Znowu piszesz głupoty chcąc udowodnić jakie to Sony złe. Na PSS pojawiają się całe gry a nie tylko emulator. Nie potrzebujesz fizycznie gry z PSX/PSP/PS2 tylko ściągasz grę ze sklepu, instalujesz i grasz. Za gry płacisz od kilku do kilkudziesięciu złotych więc i tak taniej niż gry na nośnikach. A Ci co mają płyty z PS2 to pewnie i tak mają PS3 60GB.

pomyslales chociaz raz przez chwile, aby nie odzywac sie w niegrzeczny sposob do kogos??-bo innaczej zaczne myslec ze juz tak masz na stale :lol2:

 

i jeszcze jedno...ja ironizuje piszac o sony ,nie musisz tego odbierac jako ataku na swoja osobe..no chyba ze zaslaniasz sony wlasna piersia...(kurcze gdzie moje szpada??) :lol2:

 

ps....ale i tak sony to kupa.g.... ze tak powiem :)

 

 

Radzyn- zrewiduj nieco swoje zaufanie do niektorych witryn oraz przesiewaj lepiej info,bo innaczej ktos ci bedzie ciagle"siedzial" na plecach :lol2:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki dragonlore ale ta twoja ironia mnie już dobija. Dla tego proponuję trzymać się faktów bo ktoś to przeczyta i jeszcze uwierzy. ;)

 

@Radzyn

Koledzy dobrze prawią. Nie wierz jakimś mało wiarygodnym portalom, które potrafią człowiekowi wmówić, że Cell jest w X360! :) A wygrana BR nie świadczy o słabości X360 bo od początku HD-DVD miał być do filmów. Wygrana BD przysłuży się pewnie zwiększonej sprzedaży PS3 jako dobrego odtwarzacza i tyle. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili: Phil Harrison odchodzi z Sony!!!

 

Phil Harrison, jedna z twarzy PlayStation, człowiek tak zżyty i kojarzony z tą marką, jak Kaz Hirai odchodzi z Sony. Po ponad 15 latach (zaczął pracować dla firmy w 1992, jeszcze przed startem PlayStation) szef wewnętrznych studiów Sony Computer Entertainment zmienia firmę.

 

więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnych doswiadczeń:

Mam takie pytanko. Tak z ciekawości się pytam. Jak na PS3 mozna zainstalować Windows XP oraz różne dystrybucje Linuxa to zapewne system odnajduje Blueraya, kartę graficzną etc etc. Czy w takim razie jest mozliwośc odpalenia gry na PC na PS3? Nie wiem jak ze sterami do karty graficznej PS3. Hmmmm

 

I pytanie drugie czy Sony planuje udoskonalic Playstation 3?

1. Natywnie da się instalować tylko dystrybucje pod PowerPC używając dodatkowych bibliotek od Sony (ściąga się do tego obraz płyty). Przy czym niektóre dystrybujce są "user-friendly", a przy niektórych trza dodatkowo pokombinować (ponoć m.in. przy Fedorze 6). Jak sobie FC5 radzi z płytami BD niesprawdzałem (nie było mi potrzebne). Sterowniki są tylko te, które natywnie są z dystrybucją (chyba WiFi jest wyjątkiem, lecz nie jestem pewien). Całkowity brak obsługi RSX'a.

Grałem już w Battle for Wesnoth w wersji 1.2.4 i ogólnie, co skompilujesz a jest w 2D powinno dac radę (jak najpierw skompilujesz!).

2. A po co?

Rozumiem. W każdym razie zdawało mi się, że takich zakupów dokonuje się przez Playstation Store, które podobno w Polsce jest niedostępne. Ale skoro nie - tym lepiej.

PSStore jest dostępne dla polskich użytkowników jedynie w języku angielskim.

 

i w ten sposob bardzo sprytnie sony ominelo problem emulacji wstecznej a jednoczesnie bedzie zarabiac na graczach- a mowilo sie ze to bill jest pazerny i podstepny :lol2:

 

ps.oczywiscie abstraciach!e od osob ktore maja w domkach gry z ps2 choc samej ps2 juz nie bo wczesniej sie pozbyli naiwnie wierzac w "mozliwosci" sony i magicznej maszynki zwanej ps3 :)

Emulacja nie była problemem - działa świetnie na mojej trójce (właśnie przechodzę drugi raz MGS2). Ktoś w Sony uznał, iż firma na tym traci, więc wycięli WK, lecz dodaja kolejne tytuły z PSX'a do ściągnięcia za 19zł (dla porównania: sama przesyłka kosztuje ok.7zł + średnio 40zł mniejszy za tytuł, choć i tak wolę fizyczne krążki). Z ciekawszych tytułów które zapamiętałem, a są dostępne to: Crash 1 i 3, Tekken 2, Kula World oraz Popolous: the begining.

 

to Blu-Ray Disc stanie się standardem i format HD-DVD ma (xbox 360) zostanie wyparty i sony zrobi sobie własny monopol bez konkurencji a to złe jest. no i będzie mnie czekało wymiana telewizora odtwarzacz .... sory za offtop

Co do monopolu, to wydawało mi się, iż Samsung sprzedaje również odtwarzacze BD, zaś LG nagrywarki do komputerów (chyba juz poniżej 1k zł).

 

A z gier do ściągnięcia, to zastanawiam się nad: Super Stardust HD, Super Puzzle Fighter 2 Turbo HD Remix (to pełna nazwa :D ) oraz Piksel Junk: Monsters. Demka mi się bardzo spodobały - w sam raz do pogrania przy jedzeniu. Kusi mnie jeszcze Super Rub'a'Dub, które zawsze robi furorę, jeżeli kto¶ ze znajomych przychodzi (zwłaszcza u płci pieknej :P i).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze DHCP w routerze wlaczone, a IP w PS3 ustawione na auto?

 

Jesli nie, to musisz recznie wpisac IP, maske i brame zeby pasowaly do Twojej konfiguracji.

 

Jesli laczysz sie via Wifi, to sprawdz, czy aby nie masz jakos sieci zabezpieczonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze Costi: ułatwi nam sprawę, jeśli podasz ustawienia w routere, jak i w Pleju oraz rodzaj połączenia. O ile dobrze pamiętam, w P3 jest domyślnie Wireless i wątpię, by mógł kożystać z obu sieci na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy PS3 ze stanów będzie u nas w Polsce działał bez problemów ??

bo muszę powiedzieć, że ceny są tam dosyć atrakcyjne nie całe 400 dolarów za konsole...

Nie wiem jak tam jest z siecią elektryczną (zapomniałem w których krajach było 110V).

Jeżeli tylko podlączysz przez HDMI, bądź do telewizora obsługującego NTSC, a wątpię by było inaczej, to wszystko powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...