Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dobra zescie zdryfoli na wojne o abonamenty a mnie bardziej interesuje ten aliasing w grach :)

 

Jak dla mnie placenie za granie po sieci jest nie do przyjecia, ale moze po prostu za duzo wymagam pamietajac CS'a Q3 Et i inne perelki PCtowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz czytanie ze zrozumieiem sie klania-bo napisalem o microsofcie a nie x360 jako glownym celu uprzedzenia,poprostu za szybko czytasz chyba ;).

 

co do Liv'a to nawet nie mam wykupionego abonamentu i nigdy nie mialem,bo granie po sieci mnie nie za bardzo interesuje-wiec twoja teza ze zaplace za wszystko co zazada microsoft chyba jest nie trafna.

 

a tak naprawde moze zrozumiesz ze mam gdzies microsoft i nie jestem jego zadnym obronca,z jednym wyjatkiem ze nie rozumiem jak ludzia moze sie wydawac ze musza wszystko dostawac za darmo???- 12 lat mieszkam za granica i darmo co najwyzej mozna dostac cukierka na stacji benzynowej :lol2:

 

kapitalizm to poprostu kwestia zarabiania pieniedzy,Ty pracujesz za darmo?? chyba nie ;),gdybys wiecej zastanowil sie nad rynkiem konsol i postawil sam pytania nieograniczajac sie uprzedeniami to niebylo by tego watku.

Nie wydaje mi się, że wszystko powinienem dostawać za darmo, ale jak płacę za konsolę, poźniej za grę, a poźniej okazuje sie, że muszę jeszcze raz zapłacić po to, żeby zagrać z kumplem to mnie to denerwuje. Ciekawe za co jeszcze Microsoft zarząda kasy, no tak, już zarządał, za pierwszeństwo w ściąganiu demek.

 

sony ma gowniana infrastukture sieci,samo sciaganie i instalowanie stuffu to jak dla mnie przegiecie,sony dopiero sie uczy tego wszystkiego co microsoft robi od lat ,pozatym sony wystartowalo pozniej wiec oczywiste ze musialo byc w czym konkurencyjne,bo jesli chodzi o gry to takiej konkurencji na razie nie ma,normalnie bym ci tego nie tlumaczyl,ale ze wpadasz do tematu konsol rzadko to przyda ci sie mala powyzsza informacja uzupelniajaca twoja jak widac watla wiedze-bez urazy.

Materialy sciągają sie szybko i bezproblemowo, wiec nie wiem dlaczego twierdzisz, że infrastruktura jest [ciach!]iana. Instalowanie demek, raczej nie wiąże się z infrastrukturą sieci.

 

co do ceny adaptera to co mam ci powiedziec??,bo sie uczepiles tego tematu jak kola ratunkowego :)-nie mam odpowiedzi,chociaz mam!,microsoft jest be i niedobry,bo chce za swoj produkt kase, a przeciez powinien brac pod uwagie ze na swiecie sa ludzie co zeby odlozyc na adapter wi-fi odmawiaja sobie picia mleka zeby byc "wiekszym" bo wola miec adapter-z drugiej strony jak cos jest za droge dlaczego nie wybrac kabelka sieciowego???,no chyba ze ktos nawet nie wie ze x360 ma karte sieciowa juz wbudowana :lol2:

Wiesz, teraz gdy wifi jest bardzo popularne i gdy karty sieciowe wifi USB to koszt kilkudziesięcu złotych, żądanie za to 285zł jest lekko niepoważne, najgorsze jest to, że nie ma dla tego alternatywy. I tu też widać wyzyskiwawczą politykę Microsoftu, wszelkie peryferia są drogie i dla większości z nich nie ma alteranywy. Chcesz się połączyć przez WiFi - 285zł, chcesz powiększyć dysk - 400zł, chcesz kupić kierownicę - 500zł. Do PS3 podepniesz chyba większość kierownic Logitecha (nie wiem jak z innymi firmami), dysk podłączysz jaki chcesz, WiFi jest już w środku.

 

a propos sony jako caloksztaltu,to mowiac twoim jezykiem,nie "doi" kasy z klientow?? bo idac do sklepu nie moge sobie kupic tv full hd bo za drogi, a powienien byc przeciez w cenie monitora 17 :lol2:

 

a co do "pojechania"- moim zdaniem chodzi jak najbardziej o uprzedzenie,moje i jego :),ja jestem uprzedzony do sony jak najbardziej(polityka) ale nie moge miec zalu ze jako firma sony chce zarabiac kase,czy na tym swiecie ktos naprawde naiwnie wierzy ze sony lub microsoft zmajstrowalo konsole bo te 2 firmy kochaja konsole i granie??? ,czy tez widzieli w tym wielka kase??

Oczywiscie, że Sony zarabia na swoich klientach (taki jest cel każdej firmy), lecz robi to inaczej, nie ogranicza ci wyboru do jedynych słusznych peryferiów, kupiłeś konsole i grę to graj, chcesz grać multi to graj, nie musisz dodatkowo za to płacić. Ja wolę taką politykę. Ja też nie mogę mieć żalu, że Microsoft chce zarabiać kasę, ale moge mieć obiekcje w jaki sposób to robi, nie?

 

 

 

Aha, nie traktuj mnie z góry jak niedouczonego matoła, śledzę ten rynek, dział konsole na tym forum to najczęściej przeglądany dział przeze mnie, nie rób z siebie wyższego niż jesteś.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ceny adaptera to co mam ci powiedziec??,bo sie uczepiles tego tematu jak kola ratunkowego -nie mam odpowiedzi,chociaz mam!,microsoft jest be i niedobry,bo chce za swoj produkt kase, a przeciez powinien brac pod uwagie ze na swiecie sa ludzie co zeby odlozyc na adapter wi-fi odmawiaja sobie picia mleka zeby byc "wiekszym" bo wola miec adapter-z drugiej strony jak cos jest za droge dlaczego nie wybrac kabelka sieciowego???,no chyba ze ktos nawet nie wie ze x360 ma karte sieciowa juz wbudowana

Ogolnie sie z Toba zgadzam, poza tym jednym punktem - dlaczego k...a nie moge sobie podlaczyc zwyklej sieciowki na USB? Polki w marketach sie uginaja pod ciezarem takich wynalazkow, mozna wybierac i przebierac. Ale nie, M$ musial wymyslic, wlasnego dedykowanego dongla, ktorego jedyna zaleta jest to, ze ladnie sie komponuje wygladem z konsola. :?

A co do kabla - pociagnij mi kabel z mieszkania do piwnicy...

 

@ThuGG - ceny tego adaptera tez zses sie uczepil, spokojnie mozna go dostac taniej, na Allegro ok. 230zl za nowke, a uzywke mozna nawet za 100zl dorwac (za swoj zaplacilem 150). Co nie zmienia faktu, ze jest to co najmniej o 100zl za duzo - cene rzedu 130zl jeszcze bym przelknal...

 

A tak ogolnie - zdawalo mi sie, ze jestesmy w temacie o PS3, a tu widze znow od nowa Polska Ludowa i stara wojenka rozgorzala na nowo :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie taka wojenka ma rozgorzeć, kiedyś był temat X360 vs PS3 i to byłby stosowny temat, ale został zamknięty. PS3 i X360 to konkurenci i nie dziwota, że dochodzi do porównań tych dwóch konsol.

 

Czepilem sie tego Wifi bo to jest bardzo dobry i wyrazisty przykład ograniczania wyboru. Co do cen, to nie znalazłem tego adaptera na allegro wiec cene wziąłem ze sklepu Gekon.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie sie z Toba zgadzam, poza tym jednym punktem - dlaczego k...a nie moge sobie podlaczyc zwyklej sieciowki na USB? Polki w marketach sie uginaja pod ciezarem takich wynalazkow, mozna wybierac i przebierac. Ale nie, M$ musial wymyslic, wlasnego dedykowanego dongla, ktorego jedyna zaleta jest to, ze ladnie sie komponuje wygladem z konsola. :?

A co do kabla - pociagnij mi kabel z mieszkania do piwnicy...

 

@ThuGG - ceny tego adaptera tez zses sie uczepil, spokojnie mozna go dostac taniej, na Allegro ok. 230zl za nowke, a uzywke mozna nawet za 100zl dorwac (za swoj zaplacilem 150). Co nie zmienia faktu, ze jest to co najmniej o 100zl za duzo - cene rzedu 130zl jeszcze bym przelknal...

 

A tak ogolnie - zdawalo mi sie, ze jestesmy w temacie o PS3, a tu widze znow od nowa Polska Ludowa i stara wojenka rozgorzala na nowo :?

costi, nie wiem dlaczego sie dziwisz takim zagrywkom, biznes is biznes, nie mozesz sobie podlaczyc dongla za 30pln dlatego, ze microsoft chce abys u niego zostawil kase, tak samo jak apple nie zyczy sobie abys do air'a podlaczyl inny naped niz ich produkcji itd itp przykladow mozna mnozyc, to, ze ms robi systemy operacyjne, nie znaczy, ze z ich konsolami maja dzialac peryferia z pc

ja to rozumiem w 100% choc, aby zagrac na live ciagne kabel przez pol domu :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

jedno jest pewne-gracz zawsze bedzie na straconej pozycji,bo juz niewazne sony ,microsoft czy inne "dziadostwo" bedzie nas skutecznie zachecac do kupna jego produktow.A my oslabieni checia grania siegniemy po ich produkty zostawiajac w ich kasach nasze pieniadze.

 

kwestia tylko czy umiemy liczyc nasze mozliwosci na zamiary-bo po co pozniej zlorzeczyc pod nosem ze to czy tamo jest za drogie,nikt za darmo nie da choc kazdy by chcial ;).......i najwazniejsze ,nikt nikogo do niczego nie zmusza,mamy wolna wole podejmowania decyzji.

 

ps.marzyl mi sie kiedy Aston Martin Vanquish....poki co stac mnie na zderzak do niego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi, nie wiem dlaczego sie dziwisz takim zagrywkom, biznes is biznes, nie mozesz sobie podlaczyc dongla za 30pln dlatego, ze microsoft chce abys u niego zostawil kase, tak samo jak apple nie zyczy sobie abys do air'a podlaczyl inny naped niz ich produkcji itd itp przykladow mozna mnozyc, to, ze ms robi systemy operacyjne, nie znaczy, ze z ich konsolami maja dzialac peryferia z pc

ja to rozumiem w 100% choc, aby zagrac na live ciagne kabel przez pol domu :)

Wybacz, ale dla mnie stwierdzenie "biznes jest biznes" ine jest automatycznym usprawiedliwieniem wszystkiego. Po to zostaly stworzone pewne standardy, w tym przypadku Wifi i USB, zeby mozliwa byla wspolpraac urzadzen wielu producentow i zeby nie skazywac klientow na koniecznosc stosowania rozwiazan dedykowanych. Natomiast dzialalnosc M$ w tym miejscu stanowi dokladne zaprzeczenie tej idei.

Nie pochwalam rozwiazan dedykowanych, bez wzgledu na producenta, i pochwalal nie bede - chyba, ze rozwiazanie owo daje mi mozliwosci, ktory nie daloby sie osiagnac w inny sposob. W tym konkretnym przypadku nic takiego nie ma miejsca - M$ wzial powszechnie dostepne na rynku urzadzenie, skopiowal je i dodal jednie zabezpieczenie sprzetowe, zeby nie dzialaly inne, niz jego wlasne, nie dajac niczego w zamian - dongle M$ nie oferuje zadnej zwiekszonej funkcjonalnosci, ba, nawet wskaznika sily sygnalu nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do aliasingu: jest. Jest, jest, jest. Choc zwykle jak gram, to go nie widzę. Tylko od czasu do czasu gdy sie przyglądam krawędziom obiektów - takie spaczenie, jak coś wygląda za ładnie, to szukam słabych punktów.

 

Jakby się tak zastanowić, to PSN nie jest darmowy, poniewaz zapłacilismy za niego kupując PS3 oraz kupujac kolejne gry. i powiem szczerze, iż dobrze się z tym czuję, iż zapłaciłem trochę więcej, by móc kiedyś tam wykorzystać WiFi, kiedyś tam obejrzeć film na BluRay, kiedyś tam podłączyć zestaw 7.1. Jak również się dobrze czuję z tym, iż moge sobie składowac ulubione utwory, sprawdzić przy okazji cos na necie, zobaczyć, czy jest coś wartego uwagi wśród filmów i gier, wykorzystać do tego myszkę i klawiaturę która akurat mi spasowała. I świetnie się z tym czuję i zapłaciłem za to z góry i teraz nie musze mysleć o tym, czy opłaca mi się te 10zł wydac na ten miesiąc, czy nie, bo nie będe kożystał?

 

Nie rozumiem również, czemu usługa PSN jest wg niektórych z Was słaba? Nigdy nie miałem problemów dalej niż z własnym dostawcą. Owszem AŻ JEDNEJ rzeczy brakuje: pisania i odczytywania wiadomości z poziomu gry. Szczerze? Irytuje mnie to, iz wyskakuje informacja, iż dostałem wiadomość i musze wyjść z gry, by odczytać i ew. odpowiedzieć, lecz druga osoba może łaskawie poczekać, aż skończę wyscig, podczas którego i tak bym nie odpowiedział. Przynajmniej moge do tego uzyć klawiatury (b.dobrej) za 40zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że używam przy PS3 bezprzewodowej myszy i klawiatury Microsoftu! :D

No i? Ja jestem lepszy - miałem iksa pod telewizor Sony podłączonego! I działało! ~~ Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i? Ja jestem lepszy - miałem iksa pod telewizor Sony podłączonego! I działało! ~~

No i nie zrozumiałeś. :) Chodziło mi o co-op Sony+M$. Da się? Da się! ;) No i mam jedną klawę do wszystkiego a nie dedykowane urządzenia. To samo tyczy się kiery Logitech PS3/PC i wio. :D Muszę jeszcze sprawdzić drukarkę HP. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama kierownica dedykowana PS3 -KLIK-

 

Generalnie nie polecam tych kierownic ponieważ bardzo szybko łapią luzy. Za 100zł więcej masz świetną kierownicę Driving Force Pro, która wykonaniem deklasuje te wynalazki. ;)

 

Na force pro gralem kiedys u kumla i stwierdzam ze jest b solidna, np w porownaniu do wynalazku ms do xboxa, a orientujesz sie moze czy force pro mozna tez opalic na pc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na force pro gralem kiedys u kumla i stwierdzam ze jest b solidna, np w porownaniu do wynalazku ms do xboxa, a orientujesz sie moze czy force pro mozna tez opalic na pc?

Jak najbardziej. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

maly news z ps3site

 

Ninja Theory multiplatformowe

 

Ninja Theory znany przede wszystkim z produkcji Heavenly Sword, ogłosiło, że ich kolejna gra trafi na PS3 i X360! Obecnie nie wiadomo nad czym pracuje Ninja Theory, ale jednego możemy być pewni, kontynuacja przygód Nariko, trafi tylko i wyłącznie na PS3. SONY wykupiło wszelkie prawa do “Niebiańskiego Miecza”.

 

Ciekawe nad czym obecnie pracują “ojcowie” Nariko, i czy produkcje Heavenly Sword 2, SONY przeznaczy dla zupełnie nowego developera? “Niebiański Miecz” od twórców God of War? Ciekawe co by z tego wyszło :)

hmmm..jak dla mnie male zaskoczenie,bo obilo mi sie kiedys o uszy ze ta firma ma wspolpracowac tylko z sony,no ale jak to sie mowi "tylko krowa nie zmienia pogladow" :lol2: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcą więcej zarobć, nie ma się co dziwić ;)

nie ma się co dziwić ;)

 

Wie ktoś może jak zupdate'ować Battle for Woenoth i Kadu do najnowszej wersji na pleju?

Nie wiem z kąd wziąć niezbędne pakiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

czyzby L.A Noir gra dedykowana wylacznie ps3 miala przestac byc exlusivem??

 

gram.pl

 

Co dalej z grą L.A. Noire?

 

W Internecie pojawiły się kolejne plotki o multiplatformowości nowego tytułu studia Team Bondi, L.A. Noire, szykowanego na początku wyłącznie na PS3. Blog Surfer Girl donosi, że Sony nie finansuje już tego projektu, a developer - choć boryka się z licznymi problemami - wyda grę również na Xboksa 360.

 

Blog Surfer Girl Reviews Star Wars - chyba największe źródło niepotwierdzonych plotek na temat branży gier wideo - wzbogacił się o nowe informacje na temat jednego z bardziej tajemniczych projektów Rockstara, przygotowywanego przez studio Bondi L.A. Noire. Według jego autorki, tytuł ten od jakiegoś czasu nie jest już finansowany przez amerykański oddział Sony, przez co stracił status exclusive'a na PlayStation 3.

 

Głównym powodem takiej decyzji były ponoć personalne niesnaski pomiędzy Philem Harrisonem a Brendanem McNamarą (szefem studia), które narodziły się jeszcze przy pracy nad pierwszą częścią serii The Getaway. Wpływ na jej podjęcie miało mieć również niedotrzymywanie ustalanych przez wydawcę terminów developingu. To z kolei, jak donosi Surfer Girl, było spowodowane niezgodą w firmie co do realizacji przyjętych koncepcji.

 

Największym problemem dla ekipy Team Bondi jest realizacja elementu zagadek detektywistycznych, stanowiącego podstawę rozgrywki - informuje autorka bloga. Twierdzi, że wzbudzają one bardzo mieszane uczucia wśród pracowników studia i były powodem odejścia z firmy co najmniej jednego pracownika. Poza tym, według jej informacji, developer chce również obdarzyć każdego NPC-a w grze własną osobowością i wiedzą o różnych wydarzeniach.

 

Wygląda na to, że projekt może okazać się zbyt ambitny i z powodu braku funduszy albo nie ujrzeć światła dziennego, albo przejść głęboką kastrację. Surfer Girl jest jednak dobrej myśli i zapewnia, że Rockstar nie porzuci go tak łatwo. "Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie wersji na Xboksa 360" - pisze. Czy ma rację? Główni zainteresowani - Sony i twórcy L.A. Noire - wiecznie milczeć nie mogą, pozostaje więc tylko czekać, aż sami zabiorą głos.

jak widac,developerzy jednak mimo zapowiadanego pogromu przez ps3 innych platform,wola twarda rzeczywistosc(czyli mamona w kasie) niz "prestige" firmy ktora ma exlusiv'y niekoniecznie przynoszonce dochody na tej jednej wybranej platformie.

 

chyba po zestawieniu listy exlisiv'ow widac ze sony wcale sie nie postaralo,a ciagly ubytek zapowiodanych wczesniej wylacznosci na niektore tytuly,wcale dobrze nie wroza na przyszlosc(moim zdaniem).No ale sony niech dalej trzyma glowe w chmurach i udaje ze ma swiat u stop,bo jak to:niemozliwe zeby ktos niechcial robic gier na ps3 ;) ;)

 

ps.wiecie co jest dziwne??-kiedys zawsze bylo wielkie halo fanow sony jaki to swiat jest be bo "odbiera" tytuly ps3-a teraz ile osob mowi ze: "kazdy chce zarobic"..jak swiat sie zmienia ;)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...