Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

PS3 cichszy, BR, multi za free, mniej awaryjny, bez dwóch zdań polecam Ci konsole Sony. Czarnulka się rozpędza także jeszcze chwila jeszcze moment i xbox odejdzie na drugie miejsce.

ps3 jest cicha owszem ale tylko w dashu,w czasie gry potrafi byc slyszalna aczkolwiek sporo cichsza od xboxa,BR-ile filmow masz na BR??,stawiam ze zadnego albo jeden kiedy wczesniej wysylalo sony gratis,mniej awaryjna owszem , gry multiplatformowe wygladaja troche gorzej na ps3 niz na xboxie(niektore wrecz biednie,np Lost Planet),ps3 ma mniejsza bibliotekie gier i dobre pozycje trudno tanio kupic , na xboxa po paru miesiacach hita mozna kupic nawet po 50% ceny ,u mnie Bioshock za 20euro(nowa),przewaznie gry multiplatf.. sa drozsze na ps3. Zaleta ps3 jest wifi i hdd w komplecie,wada zas cena i opisane wczesniej bolaczki,zapomnialem dodac o przymusowej instalacji wiekszosci nowych tytulow wiec osoby ktore zakupia sporo nowych gier beda musialy pomyslec o dokupieniu nowego hdd,zostaje jeszcze sprawa podwojnego czasu na sciagniecie i zainstalowanie kazdego materialy z sieci,niby nic a pochlania sporo czasu, gra w sieci jest za darmo ale jakosc obslugi serverow wola o pomste do nieba.Acha no i cena ps3 tez wygorowana,jak sie trafi na okazje do w Polsce mozna wyrwac x360 Premium za ponoc 900 zl u mnie za 270e bez zadnych problemow,a gry chodza juz od 10 euro,cene ps3 kazdy zna,to tyle ,kazdy musi sam stwierdzic co potrzebuje ,bo w moim przypadku ps3 stoi juz chyba z 8 miechow na szafie i bardzo ladnie zbiera kurz(nie ma w co grac )

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi, dla mnie jednak to ma znaczenie. Jak będę miał ochotę pojeździć na kierze to dla xboxa będę musiał kupić drugą (pewnie gorszą od G25). Poza tym liczę na dosłownie klika tytułów na konsolę bo nadal PC będzie dla mnie no.1

 

Dlatego wolę cichy sprzęt, GTA (mam nadzieję bez zawieszek), wifi.

Może teraz na ps3 nie ma PGR4 i innych dobrych ściagałek ale liczę na GRIDa albo GT5 (choć ten ostatni na filmach prezentuje się słabo, jeśli chodzi to stłuczki).

 

Poza GTA kupuję konsolę żeby dać odpocząć staremu kręgosłupowi. PCtowiec ma już dość biurka i chce sobie poleżeć 2 godzinki wieczorem przed TV.

Liczę na jakieś wyścigi, koszykówkę, piłkę. Mniej na fpp.

 

Muszę coś wybrać bo zakup dwóch sprzętów nie przejdzie ;)

 

edit: w międzyczasie dragonlore napisał posta i znów mam bajzel w głowie.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo w moim przypadku ps3 stoi juz chyba z 8 miechow na szafie i bardzo ladnie zbiera kurz(nie ma w co grac )

 

Czego ja potwierdzić nie mogę bo u mnie zbiera kurz ale przez materiał z jakiego została wykonana. :) A gier wcale nie jest mało. Tak było zaraz po premierze ale nie dzisiaj. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grid ma byc arcade'em zdaje sie - Twoje G25 sie wynudzi :P Akurat w temacie wyscigow to X360 ma wiecej do powiedzenia IMHO, aczkolwiek doskonale rozumiem argument z kierownica.

 

Co do GTA na PS3 - czytajac temat o tej grzre to strach sie bac, jakbym sie znalazl w sytuacji, ze gra sie wyklada i jedynym ratunkiem jest skasowanie save'ow, to bym chyba zrobil konsoli powazna krzywde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@petrumi - IMHO zabierasz sie do tematu od zlej strony - przejrzyj biblioteke gier na kazda z konsol i dopiero wtedy decyduj, bo wszystkie sprzetowe [ciach!]lki to sa IMHO sprawy drugorzedne.

I to jest najwiekszy glos rozsadku w tym temacie :) Konsole kupuje sie dla dostepnej/zapowiadanej biblioteki gier :) Reszta to dorabianie ideologii :)

 

PS. Ja nie rozumiem , czemu obowiazkowa instalacja jest minusem, jako zatwardzialego pecetowca caly czas mnie korci , zeby kupic dysk do PS2 i skrocic te koszmarne loadingi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pisząc na forum, trafiłem na posty o problemach z savami w GTA4. Coś takiego miałem w TDU na PC i jak sobie przypomnę złość po stracie sava z 50% gry to już mi się odechciało ps3. Nie wiem, może liczę na zbyt wiele, ale patchowania, grzebania z plikach to ja mam dość z pieca i nie po to kupuję konsolę. Liczę na to, że usiądę, odpalę płytę, pogram i wyłącze. A nie zaraz po zakupie, będę musiał czekać na patcha ;) Czytam dalej Wasze cenne uwagi, obecnie jestem 60:40 na X'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk do PS2 fajna sprawa, tylko kosztowna - za to przestaje sie czlowiek martwic stanem lasera ;) Ale temat nie o tym...

 

Obowiazkowa instalacja jest minusem, bo jak najdzie Cie ochota na jakas gierke, to najpierw musisz odczekac np. 20 minut (vide DMC4), a zysk z tego rozwiazania jest pomijalnie maly...

 

Dochodzi do tego ilosc zajmowanego miejsca na dysku... niby mozna sobie bez problemu kupic wiekszy, ale to dodatkowe koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Zapomniałem dodać, że G25 działa ze wszystkimi grami. Instalacja nie jest wcale kłopotliwa bo robisz to tylko przy pierwszym uruchomieniu. Nie mówcie, że dziennie przynosicie 5 nowych gier bo wtedy zgodzę się, że instalacja była by męcząca. :) Taka instalacja ma też wielkie plusy jak np. w Uncharted i brak loadingów przez całą grę. :) Streaming w locie daje także lepsze tekstury. Oczywiście nie każda gra tak działa ale coraz więcej z tego korzysta a i nie każdą grę instalujemy. Jest ich zaledwie kilka. :) Na zakończenie powiem tak. Jestem bardzo zadowolony ze swojego sprzętu. Nie mam osobnego zasilacza, nie mam osobnych kart rozszerzeń. Wszystko jest zamknięte w ładnym eleganckim pudełku. Sprzęt jest cichy i bezawaryjny. To mi wystarcza. ;)

 

Podsumuję to może tak. Każdy kupuje to co uważa za stosowne i to co mu bardziej odpowiada. Nikomu nie będę polecał PS3 bo nie mam w tym żadnego biznesu. Właściwie to mogę nawet polecić XBOXa. :)

 

PS. Patchowanie następuje automatycznie jeśli tylko gra go wykryje. Nie grzebiesz w żadnych plikach jak w piecu bo nie masz do nich dostępu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do GTA na PS3 - czytajac temat o tej grzre to strach sie bac, jakbym sie znalazl w sytuacji, ze gra sie wyklada i jedynym ratunkiem jest skasowanie save'ow, to bym chyba zrobil konsoli powazna krzywde...

Nie przejmuj sie na x360 tez potrafi sie wywalic :D

 

Z tematu na [H]

 

I've got about 20 hours on my 360. 12 hours one day and 8 another.

I got a disc not readable error at the end of the 8 hour session. haven't had time to play it since.

it's retarded that when you get that error it pops you back to the desktop. it should prompt you to remove the disc, clean it or whatever and then re-insert the disc and have it try again. this way, you can at least try to save what you were doing rather than just lose what you did.

 

I have ran over 2000 people so far.

:D

Chociaz i tak malo co przebija odpowiedz z rockstarowego supportu :

 

WAHOO!! Got a response from RockStar:

 

 

Hello Mokkapoop,

 

Please try the following:

 

1) Delete the games install data. This is done via the PS3 options. Scroll along the cross media bar until you reach the 'Game' tab, now scroll up / down the list until you reach the 'Game Data Utility' Enter this and locate the GTA IV option. Highlight this and press triangle once, from the menu select Delete. This will delete the games install information.

 

2) Delete the games save files. To delete any save files you will need to do the following. Scroll along the cross media bar until you reach the 'Game' tab, now scroll up / down the list until you reach the 'Save Data Utility' Enter this and locate the GTA IV option. Highlight this and press triangle once, and from the context menu select Delete.

 

3) Disable your internet connectivity for the PS3. To do this scroll along the cross media bar until you reach the 'Settings' tab, now scroll up / down the list until you reach the 'Network Settings'. Now scroll down to the Internet connection option and press x, now select the disable option. Once this has been done unplug the ethernet cable if you are connecting to the internet if using this.

 

4) Disable the consoles information board. To do this scroll along the cross media bar until you reach the 'Network' tab, now scroll up / down the list until you reach the 'Information Board', highlight this and press triangle. From the menu select 'Do not display' Press X to confirm this.

 

5) Disable Media Server functionality. Scroll to Settings, now scroll up / down to 'Network Settings' select Media Server connection. Once this has been done press triangle and change the option Disabled.

 

6) Delete all of the systems internet cache. To do this scroll along the cross media bar until you reach the 'Network' tab, now scroll up / down the list until you reach the 'Internet Browser', highlight this and press X. Once you browser opens press the triangle button once, from the new menu highlight the 'Tools' option and press X. Scroll down the menu until you reach 'Delete Cookies' and press X. Confirm the files deletion. Repeat this for 'Delete Cache'.

 

7 ) Turn off the PS3 screen saver. Use the cross media bar to scroll to 'Settings', select 'Display Settings'. Now highlight 'Screensaver' and set this to 'Do not use'.

 

8 ) Once this has been done manually restart you PS3 by holding down the power button for 5 seconds it will beep once and then shut down. Release the power button and re-press it and hold for about 5 seconds. The system will then boot and reset all display settings. You will prompted to reset your display settings to how you requrie them.

 

9) Once restarted please try the game again, you will be prompted to reinstall.

 

Once the game has started please turn off the following features:

 

1) The games auto-save. Press Start, Game, and locate the Auto-save option. Turn this off.

 

2) Turn off the games flicker filter. Press Start, Display and locate the Flicker Filter option. Turn this off.

 

3) Turn off the controller vibration feature. Press Start, Controls and locate the vibration option. Turn this off.

 

Now try playing the game as normal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez save'ow, bez multi, bez wibracji, bez auto-save - swietne granie, zaiste :lol:

 

Zmienie nieco temat i zadam podchwytliwe pytanie o filmy BR: jakie formaty dzwieku jest PS3 w stanie samo zdekodowac?

Uprzedzajac sugestie: zakladamy, ze nie mam amplitunera z HDMI1.3 (i nie mam zamiaru go kupowac) i nie moge sobie do niego przeslac niezdekodowanego strumienia Dolby TrueHD/DTS-HD, musi to zrobic konsola i wyslac po HDMI/optyku jako nieskompresowane audio. I tu wlasnie pytanie: czy potrafi, a jesli tak, to ktore z tych formatow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze , ze konsoli nie kazali wylaczyc z pradu :D

Swoja droga to powiedzialbym , ze to jednak wtopa programistow , a nie tworcow sprzetu , skoro sugeruja wylaczenie wszystkich innych opcji mogacych powodowac jakies konflikty.

 

Co do dzwieku nie wiem moze to pomoze w dalszej czesci tematu rozmawiaja juz o podlaczeniu bez amplitunera.

 

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyzszego tematu:

No i tu wlasnie panowie zaczynaja sie schody.

 

Wyjasnialem juz ten temat na forum PS3. Na dzien dzisiejszy konsola PS3 nie umie przeslac dzwieku TrueHD czy Master Audio w trybie "Bitstream" do amplitunera. Mozna uzyskac ten dzwiek poprzez ustawienie w PS3 trybu "Linear PCM" i uzyc wewnetrznego kodeka konsoli. Nie jestem pewien na 100% ale ponoc wymaga to polaczenia HDMI w standardzie 1.3a

Generalnie ustawienia sa takie:

- Bitsream - PS3 przesyla dzwiek do amplitunera i on uzywa swoich kodekow.

- Linear PCM - PS3 dekoduje dzwiek sama i przesyla dzwiek jako PCM

 

Osobiscie uzywam caly czas Linear PCM po czesci z lenistwa bo nie chce mi sie ciagle przelaczac miedzy trybami, a po czesci ze wzgledu ze PS3 ma naprawde dobre (niedoceniane) wewnetrzne kodeki DD i DTS.

 

Reasumujac jesli chcemy sie cieszyc z najnowszych technologii TrueHD musimy poczekac na upgrade firmware'u naszej czarnulki lub zainwestowac w stacjonarny odtwarzacz blu-ray

Pozdro

Teraz, wnioski sa takie:

1. jesli PS3 nie przesyla dzwieku w trybie bitstream, to pisanie o HDMI1.3 jest wciskaniem kitu, bo nie spelnia to wszystkich wymogow tej wersji; 1.3 dodaje tylko kilka komend CEC, a rewizje b i b1 doprecyzowuja tylko procedury certyfikacyjne.

2. Albo ja mam problem z czytaniem, albo gosciu sam sobie przeczy. Najpierw pisze, ze konsola moze zdekodowac TrueHD i DTS-HD do LPCM, a chwile potem, ze zeby sie cieszyc tym dzwiekiem, to trzeba poczekac na upgrade firmware. To jak w koncu?

 

Swoja droga to powiedzialbym , ze to jednak wtopa programistow , a nie tworcow sprzetu , skoro sugeruja wylaczenie wszystkich innych opcji mogacych powodowac jakies konflikty.

Ewidentnie jest to wtopa Rockstara, w koncu jest to jedyna gra, w ktorej sa takie cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli scislosci, to X360 tez nic w tym miejscu nie brakuje.

 

@petrumi - IMHO zabierasz sie do tematu od zlej strony - przejrzyj biblioteke gier na kazda z konsol i dopiero wtedy decyduj, bo wszystkie sprzetowe [ciach!]lki to sa IMHO sprawy drugorzedne.

to coś nowego- zaraz rozkminię temat ale zdaje sie ze xbox nie upscalluje dvd powyzej 575 - zresztą zaraz sprawdzę

 

mając na uwadze , iż dzisiejsze konsole to juz raczej kombajny multimedialne a nie tylko pudełko do gier -to z tej perspektywy ps3 wyprzedza x o lata świetlne

 

playa zakupiłem niedawno (jeszcze kilka miesięcy temu nie spojrzałbym w jego strone z powodu braku interesujących tytułów), zaledwie kilka tygodni temu ale gdybym dzis miał wybierac pomiędzy 2 konsolami zdedydowanie żegnam sie z x'em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Podsumuję to może tak. Każdy kupuje to co uważa za stosowne i to co mu bardziej odpowiada. Nikomu nie będę polecał PS3 bo nie mam w tym żadnego biznesu. Właściwie to mogę nawet polecić XBOXa. :)

 

PS. Patchowanie następuje automatycznie jeśli tylko gra go wykryje. Nie grzebiesz w żadnych plikach jak w piecu bo nie masz do nich dostępu. ;)

 

Widzisz ,chyba cie polubie nawet :wink: :lol2: ,wcale nie za xboxa w temacie, tylko za coraz "zdrowsze" podejscie do tematu ;) .

Abstarciach!ac juz od sympatii osobistych,fajnie ze kilka osob wykazuje doroslosc w wypowiedziach o "rady przy zakupie" a nie prowokuje sugestiami typu "kup ten sprzet bo jak nie!!...." normalnie az przyjemnie czytac :).

 

ps......ale i tak xbox ..najlepszy :lol2: (joke ;) )

 

myslicie ze kupie wrescie kiedys jaka gre na ps3? :unsure:

 

ponizej wklejam cytat z wypowiedzi forumowicza ps3site

 

pierwsze godziny jak gralem w gta4 to bez neta i smigało przez cały wieczór, nastepnego dnia mialem pod konsole podlaczonego neta i zwiech pare zaliczyłem. To sie spostrzegłem że jak nie mam neta to zwiech nie ma… dzisiaj o tym piszecie to tylko potwierdziło moje przekonanie.

 

tak dla ciekawostki napisze ze jak sciagam cos to Assassins Creed ma u mnie opuzniony dzwiek, a DMC jak gta4 potrafi sie zwiesic jak jest podlaczony net.

 

Wiec cos ogolnie jest z netem w ps3, taki wniosek.

hmmmmmmm...

 

 

i jeszcze ciekawostka z gram.pl

 

Valve wciąż nie ma zamiaru robić gier na PlayStation 3

 

Najnowszy projekt studia Valve - Left 4 Dead został zapowiedziany jedynie na PeCeta i Xboksa 360. O wersji na PlayStation 3 nawet nie wspomniano. Doug Lombardi wyjaśnia dlaczego.

 

Doug Lombardi, szef marketingu firmy Valve, w rozmowie z redaktorem portalu videoandcomputergames.com wypowiedział się na temat możliwości zrobienia portu Left 4 Dead na PlayStation 3. Szanse, aby zrobili to ludzie odpowiedzialni za wersje na inne platformy są bliskie zeru. Do tego dochodzi ryzyko finansowe związane z kreowaniem nowej serii:

 

Left 4 Dead

 

"Nie tworzymy na PS3 - robimy gry na PC i X360, jak w przypadku Orange Boksa. EA przyszło do nas i powiedziało "Wow, Orange Box to wspaniały projekt, możemy zrobić wersję na PS3?" (...) Left 4 Dead nie ma jeszcze ugruntowanej pozycji - to nowa marka".

 

Nadzieja posiadaczy konsoli Sony leży więc w jakimś innym studiu. Być może swoje oddziały programistów oddeleguje ponownie Electronic Arts? Są na to raczej marne szanse, bowiem po premierze OB na PS3 gra nie działała zbyt płynnie - dopiero łatka załagodziła sytuację.

 

Lombardi zapewnia jednak, że jeżeli Left 4 Dead jednak okaże się sukcesem, to przy drugiej części szanse na wersję PlayStation 3 znacznie wzrosną.

i jeszcze maly news'ik dotyczacy jutra!!!

 

Dzień PlayStation już 6 maja

 

Z okazji imprezy PlayStation Day, która odbędzie się jutro w Londynie, Sony Entertainment Europe ogłosiło właśnie, iż w tym tygodniu wszystkich użytkowników PS3 będą czekały dwie duże aktualizacje PlayStation Store, zamiast jak to normalnie dotąd bywało - jednej. Pierwsza z nich, planowana już na jutro, przyniesie długo oczekiwane demo gry Haze, będącej jak dotąd exclusive'em na PS3. W czwartek zaś czeka nas prawdziwa "jazda bez trzymanki" czyli demo Race Driver: GRID.

 

Poniżej pełna lista zawartości planowanych aktualizacji:

 

Wtorek 6 maja - PLAYSTATION Store (PS3)

 

Wersje demonstarcyjne:

 

- Condemned 2

- Haze

 

Pełne gry:

 

- Blast Factor Advanced

- High Velocity Bowling

- Street Skater

 

Dodatki:

 

- Blast Factor Advanced Research

- High Velocity Bowling Character - Mike

 

Zapowiedzi filmowe:

 

- Buzz! Quiz TV

- Secret Agent Clank

- Siren Blood Curse

 

Wtorek 6 maja - PLAYSTATION Store (PC)

 

Pełne gry:

 

- Street Skater

 

Zapowiedzi filmowe:

 

- Siren Blood Curse

 

Czwartek 8 maja - PLAYSTATION Store (PS3)

 

Wersje demonstarcyjne :

 

- Bourne Conspiracy

- Race Driver: GRID

 

Dodatki:

 

- Army of Two

- Guitar Hero III: Legends of Rock - Def Leppard Track Pack

- Guitar Hero III: Legends of Rock - Muse Track Pack

 

Zapowiedzi filmowe:

 

- Echochrome Apple

- materiał filmowy o wszystkich zaprezentowanych na imprezie tytułach

- Konferencja prasowa

no to sie dla was napracowalem,jakies gratki by sie przydaly :lol2:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez save'ow, bez multi, bez wibracji, bez auto-save - swietne granie, zaiste :lol:

 

Zmienie nieco temat i zadam podchwytliwe pytanie o filmy BR: jakie formaty dzwieku jest PS3 w stanie samo zdekodowac?

Uprzedzajac sugestie: zakladamy, ze nie mam amplitunera z HDMI1.3 (i nie mam zamiaru go kupowac) i nie moge sobie do niego przeslac niezdekodowanego strumienia Dolby TrueHD/DTS-HD, musi to zrobic konsola i wyslac po HDMI/optyku jako nieskompresowane audio. I tu wlasnie pytanie: czy potrafi, a jesli tak, to ktore z tych formatow?

 

Z powyzszego tematu:

 

Teraz, wnioski sa takie:

1. jesli PS3 nie przesyla dzwieku w trybie bitstream, to pisanie o HDMI1.3 jest wciskaniem kitu, bo nie spelnia to wszystkich wymogow tej wersji; 1.3 dodaje tylko kilka komend CEC, a rewizje b i b1 doprecyzowuja tylko procedury certyfikacyjne.

2. Albo ja mam problem z czytaniem, albo gosciu sam sobie przeczy. Najpierw pisze, ze konsola moze zdekodowac TrueHD i DTS-HD do LPCM, a chwile potem, ze zeby sie cieszyc tym dzwiekiem, to trzeba poczekac na upgrade firmware. To jak w koncu?

 

 

Ewidentnie jest to wtopa Rockstara, w koncu jest to jedyna gra, w ktorej sa takie cyrki.

Nie bardzo rozumiem o co pytasz:

-Uprzedzajac sugestie: zakladamy, ze nie mam amplitunera z HDMI1.3 (i nie mam zamiaru go kupowac)

-musi to zrobic konsola i wyslac po HDMI/optyku

 

No więc masz HDMI czy nie? :) Optyk to dość stare rozwiązanie i mocno ograniczone. Tutaj nie zaszalejesz. Po optyku masz możliwość wysłania DD5.1, DTS5.1, LPCM2.0 do 176.4KHz/24bit. Całą resztę formatów możesz wysłać tylko i wyłącznie po HDMI. Bez znaczenia czy będzie to Bitstream czy Linear (wybierasz w menu BD/DVD Settings). Max po HDMI to nieskompresowany dźwięk 7.1 192KHz/24Bit.

 

Cyt:

-musi to zrobic konsola i wyslac po HDMI/optyku

1. jesli PS3 nie przesyla dzwieku w trybie bitstream, to pisanie o HDMI1.3 jest wciskaniem kitu

 

Bitstream jest dźwiękiem niezdekodowanym przez konsolę i jest do wyboru w menu BD/DVD ale o ile dobrze pamiętam pytałeś o dźwięk zdekompresowany przez PS3 czyli Linear, który również jest do wyboru w menu BD/DVD. ;) Generalnie trzeba mieć dobry amplituner z HDMI1.3, żeby to wszystko odtworzyć, Sama konsola to nie wszystko. ;) Gdyby konsola tego nie dekodowała to nie miała by:

Dołączona grafika

 

;)

 

Pozdrawiam

 

PS. Aha. Zapomniałem o jednym. Gdyby zdarzyło się, że film BD nie będzie miał ścieżki DD5.1 (tak się jednak nie stanie :)) i byłby tylko DD TrueHD, DTS HD i MA to w ścieżce DTS HD zaszyta jest ścieżka ze starym DTS z bitratem 1536 kbps. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz, myk polega na tym: jesli masz HDMI1.3 po obu stronach, to nie obchodzi Cie, co moze zdekodowac player, bo wysle bitstream do amplitunera i po temacie.

Jesli HDMI1.3 w ampli nie masz, to dekodowaniem TrueHD i DTS-HD musi sie zajac player, bo przeslac mozesz tylko LPCM.

 

Moje pytania wziely sie z tego, ze nigdzie nie moge znalezc jednoznacznej informacji: PS3 dekoduje to i to, nie dekoduje tego i tego. Wszedzie jest tylko belkot w stylu "dzieki zlaczu HDMI1.3 konsola ma mozliwosc przesylania dzwieku w standardzie TrueHD i DTS-HD", a na stronie Sony w ogole nic na ten temat nie bylem w stanie znalezc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro możliwości optyka pozwalają na wysłanie nieskompresowanego dźwięku tylko max 2.0 174KHz to nawet jak by konsola zdekodowała DD HD lub DTS HD do LPCM to i tak nie dostaniesz na wyjściu 5.1/7.1 bo możliwości optyka się kończą. Tutaj z pomocą przychodzi HDMI a po HDMI leci wszystko. Mam nadzieję, że zrozumiale napisałem? ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiale napisales, ale chyba masz problemy z czytaniem ;)

 

HDMI 1.3 - mozna przeslac niezdekodowany strumien, tzw. bitstream

HDMI do 1.2 wlacznie - przejdzie tylko LPCM, dekodowac musi odtwarzacz.

 

Teraz rozumiesz pytania o to, co moze zdekodowac PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :rolleyes: , w temacie PSIII jestem świerzy z uwagi, iż nie dawno nabyłem swój egzemplarz.

Czytając wypowiedzi fanów zarówno PSIII jak i X-Kloc'a powiem rzczerze, że irytuje się. Dla osób mających dylemat, którą konsolę wybrac przechwalanie się nie wiele pomorze. Ja proponuję spojrzec na nagłówki oby dwu tematów o PSIII i X-Klock'a, ładnie i klarownie przedstawiona jest specyfikacja techniczna zarówno 1 jak i 2 konsoli. Pomijając fakt, iż X jest pare ładnych kroków za SONY, pamiętajmy ze przy nie wiele większych gabarytach i ładniejszym designie, konsola SONY zawiera wbudowany zasilacz, i czytnik blue-ray [który X chce wprowadzic w 3 kwartale roku '08 podobnie jak w PSIII wbudowany wewnątrz, a nie dokupowany osobno za sprawą umowy z ASUS'em]. Sugerowanie sie wtbranym tytułem [nieszczęsliwym GTA IV] nie mozna zwalac nieudolności programistów na błędy konsoli. Pozatym nalezy rozpatrzyc + i - obydwu konsol, jak w przypadku PSIII:

 

-wydajne i ciche [!] chłodzenie

-techniczny krok "milowy" przed X

-brak abonamentu na net'a

-Niewiele wyższa cena, jak na otrzymaną wydajnosc, mozliwosci i przemyslany przyszłosciowy zakup

-coraz wiecej gier w tym rodzynki jak HAZE lub MGS IV

-obsługa FULL HD

-itd

 

Za X poza bardziej rozwinioentym X Live chyba już nic ...

-33% sprzętu awaryjne

-naped rysujacy DVD

-Awarie owego napedu

-głosne chłodzenie

-zewnętrzny zasilacz

-palacy sie moduł graficzny

-przeróbka, przez którą blokowany jest X Live

-sławny czerwony pierscień [patrze, czekam tydzień i nic ...]

-jedyny exklusiv to nadchodzący GoW II

 

 

Co prawda rozpowrzechnienie BR pprzewidywane jest na rok 2012 za sprawą wysokich cen i tym ze 85% urządzen to PSIII, ale sam fakt posiadanie bezawaryjnej, cichej i nie tylko w nazwie next-genowej konsoli jest słodki. Co do samych gier [bo do do nich głównie służy konsola] Na x'a faktycznie jest wiecej, ale nie zapominajmy iż sama konsola jest dluzej na rynku, pozatym tak rozchwalany przez Microsoft AA sam pokazał klasę w GTA IV, gdzie łądniej wygląda na PSIII ;] Nie zapominajm, iż jużjest duzo ciekawych gier na PSIII w tym RESISTANCE, HEVENLY SWORD, Ratchet & Clank, GRAN TURISMO 5, Army of TWO, Uncharted Drake s Fortune, etc. oraz nadchodzące hity w tym exklusiv''y ja kMGS IV i HAZE, oraz VIKING itd. Pamiętajmy również iż sprzedarz X-Klocków spada, Microsoft tłumaczy to nasyceniem rynku, ale nijako teoria ta ma sie do PSII które po 8 latach na rynku przebija sprzedażX'a 8-10 razy! Wystarczy popatrzec na jaki kolwiek wynik sprzedarzy konsol, których duzo w internecie. Wybór którą konsole kupic nalezy indywidualnie do kazdego z nas, nazucic nie mogę, ale mogępodpowiedzie;] Ja zdecydowałem sie na PSIII i powiem szczerze ze po 2 miesiacach uzytkowania, nie zmaienił bym jej na X'a nawet za dopłatą. Dobrze i tanio nie da sie kupic wiec nie sugerujcie sie wysoka cena PSIII w porównaniu do awaryjnego, X'a, pozdrawiam Beri11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiale napisales, ale chyba masz problemy z czytaniem ;)

 

HDMI 1.3 - mozna przeslac niezdekodowany strumien, tzw. bitstream

HDMI do 1.2 wlacznie - przejdzie tylko LPCM, dekodowac musi odtwarzacz.

 

Teraz rozumiesz pytania o to, co moze zdekodowac PS3?

To trzeba było od razu, że chodzi o HDMI<1.2 vs HDMI1.3. ;) Tutaj niestety głowy uciąć sobie nie dam bo nie mam ampli z HDMI ale patrząc na dostępne opcje w menu po wybraniu Linear mamy do wyboru LPCM 7.1 więc teoretycznie powinno działać. Chyba, że mam odblokowane z tego względu, że TV ma HDMI1.3. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(ocenzurowano - w 95% bełkot ;) )

przypomniał mi się pewien post na prgk

Spokojnie, gdyby byli dorosli to by dali spokoj. U nich nie ma czegos

takiego jak "Sa gry ktore sa dobre ma pc ale ssa na konsoli i sa gry

ktore sa dobre na konsoli ale ssa na pc". To dlatego ze nie sa pewni

swoich wyborow i musza ciagle sie umacniac w tym ze dobrze zrobili

kupujac papier toaletowy rumiankowy zamiast rozanego. Najlatwiej

zrobic to piszac ze rozany zle lezy w dloni i kiepsko sie rozwija,

zwolennicy rozanego natomiast twierdza ze ma ladny kolor i fajne

wzorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Witam :rolleyes: , w temacie PSIII jestem świerzy z uwagi, iż nie dawno nabyłem swój egzemplarz.

Czytając wypowiedzi fanów zarówno PSIII jak i X-Kloc'a powiem rzczerze, że irytuje się. Dla osób mających dylemat, którą konsolę wybrac przechwalanie się nie wiele pomorze. Ja proponuję spojrzec na nagłówki oby dwu tematów o PSIII i X-Klock'a, ładnie i klarownie przedstawiona jest specyfikacja techniczna zarówno 1 jak i 2 konsoli. Pomijając fakt, iż X jest pare ładnych kroków za SONY, pamiętajmy ze przy nie wiele większych gabarytach i ładniejszym designie, konsola SONY zawiera wbudowany zasilacz, i czytnik blue-ray [który X chce wprowadzic w 3 kwartale roku '08 podobnie jak w PSIII wbudowany wewnątrz, a nie dokupowany osobno za sprawą umowy z ASUS'em]. Sugerowanie sie wtbranym tytułem [nieszczęsliwym GTA IV] nie mozna zwalac nieudolności programistów na błędy konsoli. Pozatym nalezy rozpatrzyc + i - obydwu konsol, jak w przypadku PSIII:

 

-wydajne i ciche [!] chłodzenie

-techniczny krok "milowy" przed X

-brak abonamentu na net'a

-Niewiele wyższa cena, jak na otrzymaną wydajnosc, mozliwosci i przemyslany przyszłosciowy zakup

-coraz wiecej gier w tym rodzynki jak HAZE lub MGS IV

-obsługa FULL HD

-itd

 

Za X poza bardziej rozwinioentym X Live chyba już nic ...

-33% sprzętu awaryjne

-naped rysujacy DVD

-Awarie owego napedu normalnie smialem

-głosne chłodzenie

-zewnętrzny zasilacz

-palacy sie moduł graficzny

-przeróbka, przez którą blokowany jest X Live

-sławny czerwony pierscień [patrze, czekam tydzień i nic ...]

-jedyny exklusiv to nadchodzący GoW II

 

 

Co prawda rozpowrzechnienie BR pprzewidywane jest na rok 2012 za sprawą wysokich cen i tym ze 85% urządzen to PSIII, ale sam fakt posiadanie bezawaryjnej, cichej i nie tylko w nazwie next-genowej konsoli jest słodki. Co do samych gier [bo do do nich głównie służy konsola] Na x'a faktycznie jest wiecej, ale nie zapominajmy iż sama konsola jest dluzej na rynku, pozatym tak rozchwalany przez Microsoft AA sam pokazał klasę w GTA IV, gdzie łądniej wygląda na PSIII ;] Nie zapominajm, iż jużjest duzo ciekawych gier na PSIII w tym RESISTANCE, HEVENLY SWORD, Ratchet & Clank, GRAN TURISMO 5, Army of TWO, Uncharted Drake s Fortune, etc. oraz nadchodzące hity w tym exklusiv''y ja kMGS IV i HAZE, oraz VIKING itd. Pamiętajmy również iż sprzedarz X-Klocków spada, Microsoft tłumaczy to nasyceniem rynku, ale nijako teoria ta ma sie do PSII które po 8 latach na rynku przebija sprzedażX'a 8-10 razy! Wystarczy popatrzec na jaki kolwiek wynik sprzedarzy konsol, których duzo w internecie. Wybór którą konsole kupic nalezy indywidualnie do kazdego z nas, nazucic nie mogę, ale mogępodpowiedzie;] Ja zdecydowałem sie na PSIII i powiem szczerze ze po 2 miesiacach uzytkowania, nie zmaienił bym jej na X'a nawet za dopłatą. Dobrze i tanio nie da sie kupic wiec nie sugerujcie sie wysoka cena PSIII w porównaniu do awaryjnego, X'a, pozdrawiam Beri11.

 

nie dosyc ze jestes "swierzy", to wiedz ze Twoj post napisany pieknym stylem zaslepionego fana ,niewiele"pomorze" ludzia ktorzy chca wybrac markie konsoli,malo tego Jestes kolejnym fanem ps3 ktory robi tak razace bledy ze az wstyd mi za Ciebie.

 

Naucz sie takze slowa obiektywizm,bo na tym polegaja "normalne" rady udzielone komus,a nie stronnicze wypowiedzi,i jesli piszesz w swoim poscie ze "przechwalanie sie swoja konsola nic nie "pomorze" to dlaczego dokladnie w taki sposob przedstawiasz sytuacje??..a wiem,poprostu sam lubisz sie przechwalac.

gdybym mial oceniac fanow ps3 po Twojej wypowiedzi to skrzywdzilbym wiele osob ktore na to nie zasluguja,no ale sa jeszcze inni ktorzy moga nie byc tacy wyrozumiali w ocenach.

 

Rada na przyszlosc:zanim cos napiszesz przemysl jakie moga byc tego konsekwencje

 

ps.piszac ze ps2 przebija sprzedaz xboxa,nie zauwazyles ze przebija tak samo ps3 :lol2:

 

"-palacy sie moduł graficzny".. :lol2: skad ty bierzesz te Lol'e ?

 

"-Awarie owego napedu normalnie smialem" ..mozesz to ulozyc w logiczne zdanie??

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie zapominajmy, że "łądniej" na ps3 wygląda GTAIV, to duży argument za konsolą sony, szczególnie w świetle parudziesięciu porównań na sieci (w tym materiałów w 720p) pokazujących coś odwrotnego. Dajmy koledze jednak spokój, to kolejna (niestety nędzna) podróbka ronina :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie zapominajmy, że "łądniej" na ps3 wygląda GTAIV, to duży argument za konsolą sony, szczególnie w świetle parudziesięciu porównań na sieci (w tym materiałów w 720p) pokazujących coś odwrotnego. Dajmy koledze jednak spokój, to kolejna (niestety nędzna) podróbka ronina :lol:

 

wuja

 

nie cffaniakuj :lol2: :wink:

miałes wpaść i sam ocenić

 

gusta mamy +/- identiko (jak pokazuje wieloletnia znajomość) , więc podejrzewam , że po wyjściu przychaczysz o np. MM i do domciu wrócisz już bogatszy o nowego klocka -GWARANTUJE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, no ale chyba nie powiesz mi, ze wizualnie cos rozni te platformy, bo bedzie to niestety przejaw lekkiego braku obiektywizmu. A co do "wpadania" ;) to naturalnie kiedys mi sie uda, ale chyba sam wiesz co znaczy cisnienie w pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, no ale chyba nie powiesz mi, ze wizualnie cos rozni te platformy, bo bedzie to niestety przejaw lekkiego braku obiektywizmu. A co do "wpadania" ;) to naturalnie kiedys mi sie uda, ale chyba sam wiesz co znaczy cisnienie w pracy...

no jak nie różni , jak różni

 

jedna czarna z matem , druga czarniejsza z połyskiem :lol2:

nie bardzo wiem o jakie wizualizacje Ci chodzi - napisałem dość zwięźle i konkretnie- wpadnij i sam ocenisz - czy da się juz coś bardziej obiektywnie wyrazic i zaproponować??

 

co do roboty - weź mnie nie drażnij kumie, doskonale wiem co to ciśnienie wewnątrz korporacyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku, że prawdziwym złem tego świata nie są komputery jak przekonuje telewizja, ale konsole. Wszędzie tam, gdzie temat ma coś wspólnego z konsolami (nawet jeśli gra jest na PC, ale ma wersję konsolową), to zawsze są jakieś nieporozumienia, wycieczki osobiste i ciskanie mięsem. Ludzie, dajcie sobie luz, bo komuś się oberwie.

 

Widzę, że costi siedzi w temacie, więc on jak będzie nagradzał, to tylko tych "wybitnie uzdolnionych". Ja natomiast nie zamierzam się zagłębiać, więc będę trzaskał równo nie zależnie od tego, ile "wybitnych" postów ktoś napisał i czy atakował, czy się tylko bronił.

 

Jeden post wykasowany, ale obeszło się bez ofiar w ludziach. Przy następnym raporcie z tego tematu, gdy trafi na mnie, to poleje się krew. A jeśli nie, to na pewno zrobi się czerwono...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...