Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli mam rozumiec ze te 3 chincze ktore wychodza z konsoli mam polaczyc z kablem Multi A/V i potem do glosnikow.Klopot w tym ze mam tylko gniazdo sluchawkowe w glosnikach typu maly jack. To jak to bedzie dzialac? Dalej nie kumam.Ktos moze wytlumaczyc jak krowie na granicy? A moze lepiej do karty dzwiekowej? Sam juz nie wiem.. :angry:

Edytowane przez adi_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leci to tak.

Obraz -> HDMI/DVI

Dźwięk -> A/V Multi Out

 

A/V Multi Out to ten kabel

Dołączona grafika

 

Biały i czerwony to dźwięk. I te chinche musisz podpiąć do głośników. I teraz pytanie. Jakiego typu wejście masz w głośnikach? To, że masz gniazdo słuchawkowe to nic nam nie mówi. Chodzi o to, jakim złączem podpinasz pod kompa? Obstawiam, że masz kabel minijack bo jak byś go nie miał to jak cokolwiek podpinasz do głośników tym bardziej kompa, który standardowo ma minijacka? Chyba, że masz optyka? Napisz dokładnie model głośników bo widzę, że się nie dogadamy a sprawa jst banalnie prosta. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w czym widzisz problem? Dźwięk wypuszczasz kablem Multi A/V poprzez przejściówkę chinch->minijack i łączysz z głośnikami. Takie wejście to muszą mieć skoro to komputerowe głośniki? Przejściówkę możesz dostać w każdym sklepie/serwisie rtv. ;)

 

Leci to tak.

Obraz -> HDMI/DVI

Dźwięk -> A/V Multi Out

 

A/V Multi Out to ten kabel

Dołączona grafika

 

Biały i czerwony to dźwięk. I te chinche musisz podpiąć do głośników. I teraz pytanie. Jakiego typu wejście masz w głośnikach? To, że masz gniazdo słuchawkowe to nic nam nie mówi. Chodzi o to, jakim złączem podpinasz pod kompa? Obstawiam, że masz kabel minijack bo jak byś go nie miał to jak cokolwiek podpinasz do głośników tym bardziej kompa, który standardowo ma minijacka? Chyba, że masz optyka? Napisz dokładnie model głośników bo widzę, że się nie dogadamy a sprawa jst banalnie prosta. ;)

Ten kabel Multi A/V wlasnie mam przy konsoli (byl w komplecie) i podpinalem go do telewizora (10-letnia Toshiba 32"). Mam jedna plytke z filmem ktory dzial bez problemu ale pozyczylem od kolesia Grand Turismo 5 i wyskoczyl mi komunikat ze nie ma wystarczajacej rozdzielczosci zeby uruchomic gre bo potrzebuje 720i minimum a ten grat chyba tego nie obsluguje i to jest powod dlaczego chce to podpiac do mojego LCD-ka.Glosniki mam Logitech X-230 i podpinam je oczywiscie mini jackiem do kompa.Plyte mam Asusa i Karte dzwiekowa ADI Soundmax 7.1 w postaci karty PCI (byla w komplecie).Jezeli mam podpiac te chincze do karty dzwiekowej to potrzebuje przejsciowki na mini jacka chyba..Wszystkie trzeba podpiac? Ten trzeci od video tez? A co z winda? Moze dzialc jednoczesnie PS3 i Winda? Jak to bedzie?

Edytowane przez adi_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego trzeciego chincha od obrazu nie musisz podpinać skoro podpinasz przez HDMI/DVI. ;) A do połączenia kabla Multi A/V z głośnikami użyj czegoś takiego:

 

http://allegro.pl/item383971662_redukcja_g...n_rca_227_.html

 

W takiej konfiguracji kompa nie potrzebujesz bo łączysz się bezpośrednio z głośnikami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh japonczycy maja fajnie :)

Dzis na PSN store dorzucili im Xenogears i Einhandera po cenie 5,5$ za gre :blink:

 

http://kotaku.com/5019417/square-enix-clas...ng-japanese-psn

 

a w kolejce czeka kolejne 10 gier Square Enix.

Yeah, Xenogears jest świetny B-) ! W ogóle rozumiem, że te gry są specjalnie przeportowane na PS3 (nie potrzebują emulatora) ale czy znalazły się tam jakieś poprawki (głównie grafiki, nawet niewielkie) czy piksele nadal straszą ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem , bede sie martwic jak kiedykolwiek pojawia sie na europejskim albo amerykanskim bo na razie troche bariera jezykowa przeszkadza (te 3 slowa mowione ktore rozpoznaje po kilka latach ogladania anime to moze byc troche malo :D).

 

Ale trzeba miec nadzieje , bo kupienie wersji plytkowej jest teraz juz praktycznie niemozliwe.

 

No i na razie moj ps3 jeszcze siedzi w sklepie poki wyplata nie dotrze na konto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba u nas na forum juz ktos trenowal taki zestaw? Solid?

ja mam 5400, ktore ma dwa wejscia opttyczne, ale 5500 maja jedno na 100% wiec będzie wszystko działać. Ból bedzie dopiero jak bedziesz miał dwie konsole i bedziesz musiał przełączać co chwile. Niewygodne to strasznie, dlatego tez wziąłem 5400

 

Tak w ogole to szukam tanio PS3 do kupienia. Kurde, było po 1300 zł w bydgoskim media markt i to jeszcze w opcji 10x130 zł, a teraz kicha - same zestawy z grami po 1700 zł jak znajde samą konsole to za 1499 zł. Wziąłbym jakis bundle z Uncharted i Ratchetem/Heavantly/Resistance, ale nie za 1700 zł. Maks dalbym z dwiema grami 1500. Jak u Was z ofertami MM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd można to pobrać na dysk do komputera? Doskwiera brak internetu w PS3.

 

ps.

Są głosy z playstation blog że słuchanie muzyki nie działa miedzy innymi w mgs4, to prawda?

Edytowane przez Johny_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 5400, ktore ma dwa wejscia opttyczne, ale 5500 maja jedno na 100% wiec będzie wszystko działać. Ból bedzie dopiero jak bedziesz miał dwie konsole i bedziesz musiał przełączać co chwile. Niewygodne to strasznie, dlatego tez wziąłem 5400

 

Tak w ogole to szukam tanio PS3 do kupienia. Kurde, było po 1300 zł w bydgoskim media markt i to jeszcze w opcji 10x130 zł, a teraz kicha - same zestawy z grami po 1700 zł jak znajde samą konsole to za 1499 zł. Wziąłbym jakis bundle z Uncharted i Ratchetem/Heavantly/Resistance, ale nie za 1700 zł. Maks dalbym z dwiema grami 1500. Jak u Was z ofertami MM?

 

Empi

10 rat 0%

 

PS3 - 1499

PS3 + MGS4 - 1599

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Empi

10 rat 0%

 

PS3 - 1499

PS3 + MGS4 - 1599

Centrum Sony ma 40 tez po 1499

i bundle Spiderman + gra+ pilot za 1699 z tego co pamietam

Raty 0% dostepne na oswiadczenie

 

 

Najtaniej sama konsole widzialem w swiecie gier po 1389.

http://www.swiat-gier.com/product_info.php...roducts_id/1513

 

Ja sie skusze chyba na raty w Centrum Sony (gdzie indziej mi nie dadza na umowe-zlecenie) ale jeszcze kombinuje czy by sie nie udalo kupic w empiku na znizke pracownicza kogos z rodziny tylko pytanie czy ona obejmuje tez sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://dus01.ps3.update.playstation.net/up...f1/PS3UPDAT.PUP

 

Niestety gry jeszcze tego nie obsługują. Na 3 testowane gry w żadnej nie odpaliłem muzyki.

Na gametrailers.com widziałem dwa filmiki z wywiadem z kolesiem z Sony, który opowiadał i prezentował nowy firmware. Padło tam stwierdzenie że większość (a więc nie wszystkie) gry będą obsługiwać "In game XMB" (o custom soundtrack takich głosów nie było ale siłą rzeczy, nie ma XMB w grze to i nie puścimy naszych mp3). Pewnie nowe gry będą miały jakiś wymóg żeby to działało, ze starszymi może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAL

 

Musze jeszcze zamowic ratcheta i niebiański miecz i bede miał chyba wszystkie naprawde godne uwagi gry na PS3, ktorych nie na xO. Powinienem się zamknąć w 250 zł za obie gry. Przejde to i potem zdecyduje czy czekac na Killzone i LBP, czy odsprzedać na allegro. W ogole mysle ze powinna się ukazać na PS3 jeszcze przynajmniej jedna gra z universum Metal Gear i nie ukrywam ze jakby padła taka zapowiedz to chyba konsola by jednak została aby zdobić regał pod telewizorem :)

 

Pytanie: Jest kabel component w komplecie z konsolą?

Edytowane przez s0lid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...