Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zakupu zestawu sluchawkowego i mam pare pytan odnosnie tego jak funcjonuje to na PS3.

 

1. Da sie rozmawiac z kims przez headset na rozmowie prywatnej lub cos ala grupa jak w XBOX tak, zeby slyszec sie tylko we dwoje a nie w grze?

 

Chodzi mi o to ze np. gram z kims i rozmawiamy ze soba i slyszymy sie tylko we dwoje a nie ze wszystkimi np. Killzone 2.

 

Widzialem, ze wybiera sie Chat rozmowe i zaprasza z listy do rozmowy. Mam racje?

 

Pytam sie, bo ktos mi powiedzial, ze rozmawiac da sie tylko grajac w ta same gre i tylko w grze. Prawda?

 

Jesli tak to straszna lipa....Nie grajac w ta sama gre nie da sie porozmawiac?

 

2. Czy ktos posiada i uzywa z PS3 zestaw Samsung WEP250, bo podobno dziala z PS3 dobrze i kosztuje okolo 60zl....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem

podlaczylem PlayStation3 do pc kablem rj-45, i skonfigurowalem w komuterze i w konsoli ale gdy wpisze te wszystkie adresy i przechodze do testu to wyskakuje mi to : OBTAIN IP ADDRESS FAILED a na dole THE ATTEMPT TO OBTAIN AN IP ADRRESS, bylbym wdzieczny jakby ktos pomogl i odpisal, z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wejdź w "Panel sterowania", otwórz "Konta użytkowników".

1a. Jeżeli konto gościa jest włączone, nic nie rób.

1b. Jeżeli konto gościa jest wyłączone, należy kliknąć na ikonkę gościa i wybrać "Włącz konto gościa".

2. Wejdź w "Panel sterowania", otwórz "Połączenia sieciowe".

3. Prawym przyciskiem myszki kliknij na ikonę "Połączenia lokalne" (to jest ta wolna karta sieciowa) (nazwa może być inna np. "Sieć LAN") i wybierz "Właściwości".

4. W zakładce "Ogólne" podświetl "Protokół internetowy (TCP/IP)" i wybierz "Właściwości".

5. Zaznacz "Użyj następującego Adresu IP" i wpisz:

Adres IP: 192.168.0.1

Maska podsieci: 255.255.255.0

Pozostałe okna pozostaw puste.

6. Wejdź w "Panel sterowania", otwórz "Połączenia sieciowe".

7. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę Neostrady (lub tak jak w moim przypadku na połączenie lokalne drugiej sieciówki, która podłączona jest do modemu Motoroli) i wybierz "Właściwości".

8. Wybierz zakładkę "Zaawansowane".

8a. Jeżeli masz zaznaczoną haczykiem opcję "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera", nic nie rób.

8b. Jeżeli masz odznaczoną opcję "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera", zaznacz ją haczykiem, kliknij OK, jeszcze raz OK i jeszcze raz OK :-). Rozłącz się z Internetem i połącz się ponownie.

9. Na czas testów zalecam wyłączenie firewalli, bo one mogą stwarzać problemy.

 

Instrukcja postępowania krok po kroku w PS3

 

Network Settings>Internet Connection Settings i dalej juz wybieramy:

 

1. Wired Connection

3. Custom

4. Auto-Detect

5. Manual

6. IP address: 192.168.0.2

Subnet Mask: 255.255.255.0

Default Router: 192.168.0.1

Primary DNS: 192.168.0.1

Secondary DNS: 192.168.0.1

7. Automatic

8. Do Not Use

9. Disable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Zastanawiam się właśnie nad zakupem konsoli, najprawdopodobniej wybór padnie na PS3. Mam kilka pytań (przeczytałem FAQ, pobieżnie przejrzałem temat ale nie na wszystkie znalazłem odpowiedzi).

 

1 - aktualnie wszystkie wersje maja karte wifi?

2 - w/w karta działa ze wszystkimi routerami (chodzi jedynie o standard b albo g)

3 - jak ma się sprawa z linuxem ? jest to w pełni sprawny system czy ze względu na architekture konsoli mamy jakieś ograniczenia?

4 - jak jest z tytułami obsługującymi klaw + mysz ? (wiem wiem, ale joypadem to ja się w czoło mogę najwyżej puknąć. W FPS w życiu nie zagram na konsoli dłużej niż 10min na tym dziwnym urządzeniu. Oczywiście do Fify09, EA Skate czy MotorStorm jak najbardziej padzik się nada :))

5 - Awaryjność/Grzanie ? Jak teraz to wygląda, wiem, że xbox miał z tym na początku problem ale po wprowadzeniu ostatniej rewizji chyba już tam wszystko jest ok. Jak to wygląda w PS3 ?

6 - jak wygląda sprawa z dyskiem? gry instaluja sie czy jak? Albo w ten sposób - przyda się w ogóle to 160GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - aktualnie wszystkie wersje maja karte wifi?

2 - w/w karta działa ze wszystkimi routerami (chodzi jedynie o standard b albo g)

3 - jak ma się sprawa z linuxem ? jest to w pełni sprawny system czy ze względu na architekture konsoli mamy jakieś ograniczenia?

4 - jak jest z tytułami obsługującymi klaw + mysz ? (wiem wiem, ale joypadem to ja się w czoło mogę najwyżej puknąć. W FPS w życiu nie zagram na konsoli dłużej niż 10min na tym dziwnym urządzeniu. Oczywiście do Fify09, EA Skate czy MotorStorm jak najbardziej padzik się nada :))

5 - Awaryjność/Grzanie ? Jak teraz to wygląda, wiem, że xbox miał z tym na początku problem ale po wprowadzeniu ostatniej rewizji chyba już tam wszystko jest ok. Jak to wygląda w PS3 ?

6 - jak wygląda sprawa z dyskiem? gry instaluja sie czy jak? Albo w ten sposób - przyda się w ogóle to 160GB ?

1 - tak

2 - tak

3 - w pełni sprawny, bez akceleracji 3D

4 - bardzo mało takich, zresztą kto ci każe grać w FPS-y?

5 - też padają, jak każdy sprzęt elektroniczny :) jest gwarancja więc się nie przejmuj

6 - niektóre gry wymagają instalacji na hdd. 160GB się przyda, możesz zrzucić filmy, muzykę, linuksa postawić czy co tam chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Zastanawiam się właśnie nad zakupem konsoli, najprawdopodobniej wybór padnie na PS3. Mam kilka pytań (przeczytałem FAQ, pobieżnie przejrzałem temat ale nie na wszystkie znalazłem odpowiedzi).

 

1 - aktualnie wszystkie wersje maja karte wifi?

2 - w/w karta działa ze wszystkimi routerami (chodzi jedynie o standard b albo g)

3 - jak ma się sprawa z linuxem ? jest to w pełni sprawny system czy ze względu na architekture konsoli mamy jakieś ograniczenia?

4 - jak jest z tytułami obsługującymi klaw + mysz ? (wiem wiem, ale joypadem to ja się w czoło mogę najwyżej puknąć. W FPS w życiu nie zagram na konsoli dłużej niż 10min na tym dziwnym urządzeniu. Oczywiście do Fify09, EA Skate czy MotorStorm jak najbardziej padzik się nada :) )

5 - Awaryjność/Grzanie ? Jak teraz to wygląda, wiem, że xbox miał z tym na początku problem ale po wprowadzeniu ostatniej rewizji chyba już tam wszystko jest ok. Jak to wygląda w PS3 ?

6 - jak wygląda sprawa z dyskiem? gry instaluja sie czy jak? Albo w ten sposób - przyda się w ogóle to 160GB ?

1 - tak

 

 

2- tak

 

3- jest, ale nie dziala na nim flash (po prostu nie istnieje linuxowy flash player zgodny z architektura powerpc), obciety jest tez dostep do karty graficznej/spu.

 

4- tylko Unreal Tournament III (co za zbieg okoliczności jedyny FPS na konsole jaki posiadam :) )

 

5- grzac sie nie grzeje, na model 80gb nikt nie narzeka, podobno antyczne 60 sie psuja, ale na pewno nie skale rroda :)

 

6- czesc gier musi sie instalowac, czesc ma opcjonalna instalke, czesc tylko z plytki - dysk 80 w zupelnosci starcza (zreszta za 200-250 zeta) kupisz cos w stylu 320gb laptopowego. Jak nie grasz w 10 tytulow na raz to nawet 40 nie zapelnisz.

 

Doplata do konsoli 160 gb nie oplacalna lepiej 80 i kupic dysk osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wiecej info: http://www.slashgear.com/sony-slimline-pla...u-need-1952776/

 

EDIT: 250W zamiast 280, 120GB HDD, brak obslugi Linuxa, nadal brak kompatybilnosci wstecznej z PS2, vertical stand za dodatkowe $24 :lol:

 

Czyli w sumie dostajemy to samo, co wczesniej, tylko obciete jeszcze bardziej. Sony widze twardo kontynuuje polityke zubazania swojego produktu z kazda kolejna rewizja... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wiecej info: http://www.slashgear.com/sony-slimline-pla...u-need-1952776/

 

EDIT: 250W zamiast 280, 120GB HDD, brak obslugi Linuxa, nadal brak kompatybilnosci wstecznej z PS2, vertical stand za dodatkowe $24 :lol:

 

Czyli w sumie dostajemy to samo, co wczesniej, tylko obciete jeszcze bardziej. Sony widze twardo kontynuuje polityke zubazania swojego produktu z kazda kolejna rewizja... :|

Dzięki za linka chociaż jedno mnie nurtuje. Podają tam zużycie prądu na poziomie 250W ale przecież pierwsze wersje PS3 pod obciążeniem (gry) w testach ciągły około 200W a z każdą zmianą procesu technologicznego konsola pobierała coraz mniej energii. Albo więc podają bzdetne dane (najbardziej prawdopodobne) albo do Slimki pakują stare komponenty (w ogóle bez sensu przecież to są większe koszty produkcji i Sony robi wszystko żeby produkować elementy w niższym procesie...chyba że mają stare niewykorzystane części i teraz pakują je do Slimek).

 

EDIT: Jedno co mi przyszło do głowy to to, że podali moc maksymalną zasilacza co nic nie mówi o końcowym poborze mocy.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w uk grubasy do tej pory chodzily po ~299 funtow +/- w zaleznosci od promocji i zestawu, od wrzesnia beda ~250 funtow, nawet jakby moja gruba trojka miala odejsc w zaswiaty to i tak kupie po raz drugi gruba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam bezprzewodowego pada Sony DualShock 3 SixAxis. Gram w Colina Dirta i nie działa wibracja (dodam, że w opcjach głównych PS wibracje są włączonę).

Proszę o ewentualną pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ktoś sie orientuje czy PS3 wypuszcza po HDMI dźwięk 24-bit w filmach Blu-ray? Wiem że jest możliwe PCM 7.1, tylko czy 24-bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam bezprzewodowego pada Sony DualShock 3 SixAxis. Gram w Colina Dirta i nie działa wibracja (dodam, że w opcjach głównych PS wibracje są włączonę).

Proszę o ewentualną pomoc.

Pozdrawiam

To Dual Shock 3, czy Sixaxis, bo to roznica? Ten drugi nie ma wibracji (niech mnie jakis posiadacz PS3 poprawi, jesli sie myle).

 

@Harry Lloyd - powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że dziwna sprawa bo na padzie mam napisane "DualShock3" a poniżej "SixAxis". W "Dirt'cie" wibracje mi nie działają natomiast w "UFC" już tak. Opcja wibracji w menu głownym konsoli jest włączona. W "Dirt'cie" nie doszukałem się takiej opcji.

Jakieś pomysły czemu w "Dirt'cie" nie ma wibracji?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...