Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam zaszczyt bawić się tą konsolą(slim, 250GB) i muszę powiedzieć, że to fajne cacko. Na wielkiego plusa zasługuje możliwość przeglądania internetu za pomocą przeglądarki, która w standardzie daje jave, flash. Youtube XL(nie wiedziałem, że coś takiego istnieje) nawet fajnie się prezentuję, muzykę można zapisywać bezpośrednio na dysk itp, dodatkowo można podpiąć zwykła myszkę na usb od PC i śmiga(klawiatura może tez?) normalnie prawie jak komputer :rolleyes:. Szkoda, że już dawno temu zrezygnowali z wstecznej kompatybilności... Kolejnym plusem jest możliwość oglądania materiałów full hd pobranych z internetu po lekkiej przeróbce :wink:. Natomiast dużych problemem jest wybredność konsoli na pendrive, testowane na 5 rożnych(fat32) w tym dwóch w ogóle nie potrafił wykryć, i tylko z jednym nie miał praktycznie problemów. FAT32 wtf? w jakich czasach oni obsługę urządzeń na USB projektowali? chociaż na szczęście jest ps3 media server i można spokojnie pliki przerzucać z pc. Jak to jest z tym sixaxis? niby w Uncharted 2 na opakowaniu jest znaczek z tym czymś, a w grze efektów żadnych, w opcjach konsoli czy gry nie widziałem tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawki (kilka raptem) z użyciem sixaxis'a w Drake's Fortune były. W sumie to niepotrzebne jak dla mnie, podobnie zapewne ND pomyślało i w U2 już ich nie ma..

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A ja mam pytanko z ciekawości - jak jest z językiem dodatków do gier na PSN?

 

Bo przykładowo na Xbox LIVE dodatki są w takim języku na jaki kraj mamy założone konto, czyli przykładowo gdyby był polski LIVE to by były po polsku, na niemieckim są po niemiecku itd. To jest jedyny język dla dodatków i nie da się tego zmienić, ustawienia regionalne nie mają znaczenia.

 

Tak więc jak jest na polskim PSS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

OK, a orientujesz się jak jest w innych krajach? Wszędzie tylko język angielski? Bo gdyby w innych krajach było tak jak na LIVE, to w każdej chwili może powstać "prawdziwie polski" PSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na polygamii jeszcze zadnej burdy chyba nie bylo o anglojezyczne dodatki do polskiej wersji z polskiego store'a, wiec chyba nie ma problemu :)

 

Ale osobiscie nie sprawdzalem bo te 4 gry do ktorych mam jakies dodatki i tak byly w calosci po angieslku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym jest ten film kodowany? Samo mkv jeszcze o niczym nie swiadczy ;)

 

Ale IMHO to konwersja do MPEG2, a potem jakis soft do authoringu DVD, w ktorym dodasz tez sciezke z napisami. Moze jakis program polaczy oba te punkty, ale w tej chwili nic Ci nie podam, bo dawno sie nie bawilem.

Kiedys konwertowalem film za pomoca Avi2DVD i nawet dzialalo (chyba nawet sam robil konwersje Xvid->DVD), ale to bylo dosc dawno i pewnie juz jakis lepszy soft powstal.

 

Na www.doom9.org i www.videohelp.com patrzyles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się jeszcze nigdy, żeby w Matroskę było załadowane coś innego niż H.264, więc chyba można przyjąć, że MKV = H.264.

Spróbuj do m2ts. Umożliwi Ci to np. tsMuxeR.

Nawiasem aż tak bardzo szkoda ci wydać 300zł na stacjonarny odtwarzacz, żeby bawić się w takie cyrki?

Edytowane przez d0nMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj xvid4psp powinno pójść dla x264 sam nie testowałem z ps3 ale ma profil dla ps3 więc powinno śmigać.

 

PS. a po kiego wydawać na odtwarzacz równie dobrze mógłby przez lana puścić do ps3 i się nie pierdykać w płyty ;) szczególnie przy tym pc co ma

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sprawdzony sposób na przerobienie filmu mkv z napisami (osobny plik), taaak by po nagraniu na dvd dl można go było włączyć na konsoli? :>

ja uzywam MediaCoder raz , ze dziala z cuda (20min koduje z mkv do h264), a dwa ze wkleja napisy :) potem to wszystko na pena z ktoergo bezposrednio odtwarzam na ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nawet do 720p to jest troche mało, a do tego kompresja 1-pass w locie, to sie boje jak to może wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za mały bitrate?

no troszke maly :) akurat tutaj dla przykladu, zreszta chyba material mial ponad 150min, wiec cos kombinowalem na szybko, aby zmiescic sie w 4GB ;) nie ma zadnego problemu, aby poustawiac wszystko pod siebie. z drugiej jednak strony wspomniany bitrate nie byl jakosiowo taki zly, dlao sie oglada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości. Co daje nam CUDA w tym przypadku?

 

Chyba muszę zacząć się w to bawić :mrgreen:

 

btw double the gun, double the fun... a i tak gramy na konsolach ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości. Co daje nam CUDA w tym przypadku?

no tak z 3x szybciej sie kodowalo niz na i7@4,4, ale co ciekawe proc tez przy cuda tykal na prawie 80%, tak wiec "cudow" nie ma, bez mocnego proca ;)

 

Chyba muszę zacząć się w to bawić :mrgreen:

imho warto, programik rozwiazal sporo moich "filmowych" problemow na ps3 ;)

 

btw double the gun, double the fun... a i tak gramy na konsolach ^^

zycie panie, zycie :) jak mam grac w przeskalowane tytuly konsolowe na blaszaku wciagajacym 600W, no to nad czym sie tuaj zastanawiac - mam grac w multiplatformowy tytul, wybieram konsole ;) wychodze tez z zalozenia, ze kazda platforma ma swoje Excl i kazdemu trzeba dac szanse. az mi sie miekko zrobilo, jak odpalilem sobie starego Crasha na ps3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

jak odpalilem sobie starego Crasha na ps3 ;)

Masz stara 60? Sony przycielo w preta wycinajac kompatybilnosc ze slimow jak i 40/80GB. Porazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz stara 60? Sony przycielo w preta wycinajac kompatybilnosc ze slimow jak i 40/80GB. Porazka.

a nie, nie. download z PSN. jest tam sporo tytulow PSO, tak wiec czaje sie juz na nastepne - np. RE.

a chlopaki przyciely zdaje sie kompatybilnosc z PS2. no wiesz , w sumie im sie nie dziwie - nadal im sie to calkiem dobrze sprzedaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zgadza sie, konsola ta jest dzis bardzo tania (widzialem nowki w sklepach po 300zl), a z calym osprzetem mozna miec za 400 jednak jesli ma sie PS3 to tez pograloby sie np. MGS2 bez PS2 bo to kolejny grat, ktory zajmuje miejsce. Zreszta, polewali z MS, a tymczasem ten wspiera jednak gierki z X1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odpowiednie ustawienia w Media Coderze, nagrałem na pendrive a ps3 w ogóle nie widzi żadnego pliku. Gdzie leży problem?

 

 

ok dzięki, działa.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...