Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to krzyżak w DS3 jest mocno przereklamowany.

Tzn. jest mniej upośledzony od tego w klockowym padzie , ale jakiś wybitny to on nie jest.

Do bijatyki nic nie przebije arcade sticka.

 

 

Mam pytanie czy ktoś ma podłączone słuchawki do PS3 ?

 

Albo inaczej czy da się jakoś podpiąć dźwięk z PS3 do Asus Xonara DX (nie ma wejścia optycznego) ?

 

Bo jednak puszczanie dźwieku po HDMI i z hdmi na słuchawki puszczone z monitorowego wyjścia słuchawkowego (czyli DAC siedzi w monitorze za 700 zeta, wiec jaka ma jakosc mozna sie domyslic) nie jest zbyt optymalnym rozwiazaniem.

 

I czy jest jakas opcja by podpiac sam microfon od headsetu na bluetooth w takim przypadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A przez pryzmat czego mam pisac moze mi powiesz? W padzie od X to niby mam cos nie w odpowiednim miejscu? Uklad jest taki sam, zamienili tylko miejscami krzyzak i jedna galke. Mam paru znajomych, ktorzy maja obie konsole i wszyscy dokladnie mowia to samo - pad od X jest wygodniejszy, lepiej lezy w lapie, jest bardziej naturalny (anatomiczny?). DS nawet nie mam jak mocno chwycic, bo te "wypustki" sa za krotki, polowa palcy "chwyta powietrze". Pewnie jest to kwestia przyzwyczajenia i ktos kto gra tylko na DS-ie nie bedzie tak tego odczuwac jak ktos kto ma porownanie.

Ja rowniez i mam odmienne wrazenia, odczucia. Zreszta, Pioy z Egieldy nacial sie na ta superowosc pada, po chyba 2 dniach mial dosc. Do mnie nie przemawia ten pad, a gralem na nim rowniez (miedzy innymi seria Pro Evolution, czyli "PES"). Nie jest wygodny, jest do tego wiekszy, a umieszczenie galki w tym miejscu dla mnie jest zartem bo to zadna wygoda przy wielkosci tego pada.

 

 

 

Jak dla mnie to krzyżak w DS3 jest mocno przereklamowany.

Tzn. jest mniej upośledzony od tego w klockowym padzie , ale jakiś wybitny to on nie jest.

Do bijatyki nic nie przebije arcade sticka.

Pograjmy w Tekkena :P Zobaczymy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i podales 2 gry, w ktore sie gra na krzyzaku czym dokladnie potwierdziles to co wczesniej pisalismy - krzyzak jest z du.py i jego umiejscowienie w DS jest lepsze. A to z kolei oznacza, ze skoro pozycja krzyzaka w padzie Sonego jest wygodna, to umiejscowienie analogow w padzie od X powinno sie lepiej sprawdzac w grach ktore tego wymagaja (wiekszosc?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Chwila, czy ja napisalem, ze w PESa gralem na Xboxie krzyzakiem? Nie. Gralem analogiem i o tym pisalem. Dla mnie to nie jest wygodne i tyle. Jest umiejscowiony dla mnie za wysoko wzgledem nawet krzyzaka z DSa, a pad jest wiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fire to jakies krótkie palce chyba masz (bez obrazy). Mi gałka analogowa w padzie od Xboxa pasuje idealnie. Palec jest praktycznie wyprostowany i komfortowo sie steruje gałką. Za to w DSie muszę łamać palec na wszelkie sposoby żeby poruszyć gałką (nie mam PS3 gram tylko u kolegi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Położenie lewego analoga w padzie od X'a jest dla mnie równie komfortowe jak te na DS od Plejstejszyn 2. Także nie rozumiem tych narzekań na pady od X'a zwłaszcza, że z krzyżaka mało co się korzysta. Ba na padzie od PS2 prawie w ogóle nie gram na krzyżaku tylko na Analogu. Jedyna wada pada od X'a to jest taka, że jest troszkę za duży. Wygodniej mi się trzyma Dual Shocka. Ale to kwestia kto jakie ma łapy i przyzwyczajenia. Nie czepiajmy się szczegółów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wiem po co ta wojenka ;)..2 świetne pady, jednemu pasuje takie rozłożenie przycisków, innemu co innego :)

Co do gabarytów - w sumie to xbox'owe mi odrobinę bardziej pasują, pad przez to się wydaje solidniejszy. W dualshocku mnie zastanawia do dziś jak oni w nim zmieścili wibrę, czujniki i akumulator na tak małej przestrzeni ;p

 

Ja się jutro z chlebaczkiem witam po ponad miesiącu rozłąki, to będzie długaa noc ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zaletą krzyżaka w padzie od X360 jest to że działa w osiem stron, co w niektórych grach bywa przydatne jako hotkeye (np. w Fallout 3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą krzyżaka w padzie od X360 jest to że działa w osiem stron, co w niektórych grach bywa przydatne jako hotkeye (np. w Fallout 3).

Krzyżak w dualshocku można by powiedzieć, że działa w "więcej stron" :) Przyciski są analogowe z 8-mio (DualShock 2), lub 10-cio (DualShock 3) bitową precyzją, co daje odpowiednio 256, lub 1024 "stopni czułości nacisku" :P Czyli w padzie od iksa masz 8 kierunków, a w padzie od PS3 masz pełne 360 stopni swobody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The biggest difference between the Dual Shock 2 and the original, other than the change in color, is the fact that with the new controller for PlayStation 2, all of the buttons and even the digital pad offer analog support. This means that the d-pad, the four face buttons and the four shift buttons are all pressure sensitive and have 255 degrees of sensitivity.

http://gear.ign.com/articles/306/306387p1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyżak w dualshocku można by powiedzieć, że działa w "więcej stron" :) Przyciski są analogowe z 8-mio (DualShock 2), lub 10-cio (DualShock 3) bitową precyzją, co daje odpowiednio 256, lub 1024 "stopni czułości nacisku" :P Czyli w padzie od iksa masz 8 kierunków, a w padzie od PS3 masz pełne 360 stopni swobody :)

Coś Ci się pomerdało ;). Siła nacisku nie ma nic wspólnego z ilością kierunków, które rozpoznaje "krzyżak". To tylko mierzenie jak mocno wciśnięto przycisk.

 

(...)

A tak na poważnie to krzyżak też jest analogowy? Coś mi się nie wydaje. Aż zaraz sprawdzę. :)

Jest analogowy, a przynajmniej był w DS2, tak jak reszta przycisków oprócz "Start" i "Select". Sprawdzone w MGS3 :P. Z kolei w padzie od iXa chyba tylko triggery są analogowe. Nie widziałem gry gdzie reszta przycisków byłaby wykorzystana analogowo stąd taki mój wniosek.

 

Skoro już sobie mówimy o tym kto co woli to ja stawiam na DS/DS2/DS3. Gram na XO od ponad roku i owszem, leży niby w dłoni dobrze (jest za co złapać) ale gdy tylko muszę nacisnąć "Bumpera" (LB, RB) nagle okazuje się, że przy tym "idealnym chwycie" nie jestem w stanie tego ogarnąć i muszę zmienić ułożenie dłoni na padzie, coś czego nigdy nie robiłem na DSie. Lewy analog też ma głupie miejsce, chyba jest tam tylko po ot, żeby Sony nie miało pretensji o "zrzynkę" z Duala. Efekt? Ponieważ analog jest wyżej, kciuk jest wyprostowany ale znowu, wciśnięcie teraz LB bez zmiany ułożenie dłoni jest dla mnie niewykonalne bo wtedy palec wskazujący trafia idealnie na LT. Są jakieś mechaniczne granice ludzkiego ciała. Z RB nie ma aż tak dużych problemów bo kciuk jest inaczej wygięty (analog z dołu). IMO gdyby nie "bumpery" pad byłby lepszy od DS (o krzyżaku nie wspomnę ale ma to dla mnie marginalne znacznie, "not a Tekken or PES player" :P). Zresztą zobaczcie że pod "bumperami" są rzadziej używane funkcje. Ale jak np. zobaczyłem w NFS Shift zmianę biegów pod "bumperami" (a w opcjach nie znalazłem lepszej konfiguracji) to z góry wysiadłem. W Forzy jest to lepiej pomyślane (X i B). Dłoń mam raczej normalną, ani nie za dużą ani nie za małą.

 

Ale żeby nie było, że kogoś namawiam do zmiany zdania, skoro ktoś woli pada od XO to pewnie dlatego, że mu lepiej pasuje, po prostu.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się pomerdało ;). Siła nacisku nie ma nic wspólnego z ilością kierunków, które rozpoznaje "krzyżak". To tylko mierzenie jak mocno wciśnięto przycisk.

Raczej Tobie :) Przemyśl to jeszcze raz. Mała podpowiedź: w jakim kierunku poruszy się postać gracza gdy przyciśniesz na krzyżaku mocniej w górę, a słabiej w prawo?

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "dualshock"
Mierząc siłę nacisku tych 4 przycisków można wyznaczyć dowolny kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej Tobie :) Przemyśl to jeszcze raz. Mała podpowiedź: w jakim kierunku poruszy się postać gracza gdy przyciśniesz na krzyżaku mocniej w górę, a słabiej w prawo?

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "dualshock"
Mierząc siłę nacisku tych 4 przycisków można wyznaczyć dowolny kierunek.
Biję się w pierś, nawet o tym nie pomyślałem. Pomyślałem tylko o tym, że przycisk mierzy siłę nacisku (co jest prawdą) ale nie o tym że można to w taki sposób wykorzystać. Z drugiej strony jest to jakaś wynikowa innych pomiarów a nie faktyczny kierunek. Anyway, ważne, że działa :P. Narka. Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? NXE jest przeciez od roku, wczesniej wygladalo to znacznie inaczej, a poza tym w PSP jest identyczne menu wiec mialem z nim juz stycznosc i tam tez mi nie pasowalo. Z jakis powodow poruszanie sie po menu X jest dla mnie latwiejsze, bez "strzelania" wiem, gdzie szukac jakiejs tam opcji, w PS3 za bardzo sie IMO rozdrobnili.

Tak z ciekawości.. co tam jest nieintuicyjnego? Menu ustawienia gdzie są ustawienia konsoli? Menu video gdzie masz pliki video? Może menu gry gdzie masz wszystkie gry? Naprawdę nie rozumiem co w tym menu takiego trudnego do opanowania :)

 

Czyli jak to wygląda w kwestii hotkeyów?

Jak najbardziej jest 8 hotkeyów na PS3 w Falloucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yog-Sothoth, myślę, że to po prostu kwestia przyzwyczajenia. Ja np. jak zaglądam do dasha X360 raz na pół roku to też nie mogę się połapać. Choć rzeczywiście wydaje mi się, że XBM jest raczej intuicijny, w poziomie mamy kategorie, w pionie opcje z danej kategorii i tyle.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? NXE jest przeciez od roku, wczesniej wygladalo to znacznie inaczej, a poza tym w PSP jest identyczne menu wiec mialem z nim juz stycznosc i tam tez mi nie pasowalo. Z jakis powodow poruszanie sie po menu X jest dla mnie latwiejsze, bez "strzelania" wiem, gdzie szukac jakiejs tam opcji, w PS3 za bardzo sie IMO rozdrobnili.

 

Co do Uncharteda to w 2 zagram bankowo, a czy w 1 tez? Zobaczymy czy czas pozwoli ;) Killzone2 tez pewnie predzej czy pozniej trafi do czytnika.

 

 

Na to wlasnie licze.

 

edit.

Demo GoW bylo tylko dla wybrancow i nie bedzie juz opcji pograc w to przed premiera?

ja dostalem klucz do demka gow3 tydzien temu, ale z braku czasu jedynie zdarzylem je pobrac, ah ta robota w okresie przedswiatecznym daje mi sie we znaki :/

 

tak wiec klucze najpewniej rozsylaja caly czas w pewnych partiach, jednak jak to robia to juz tajemnica ;D

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy w tym temacie. Jako dwuletni posiadacz Xa przyszedł czas na zakup PS3...

I tu pytanie do Was. Jako, że mam zamiar zakupić nową zabawkę przed Świętami a najlepiej jeszcze w ten weekend, która oferta będzie najlepsza:

w Saturnie zestaw z Infamous, Killzone 2 i filmem blu-ray Hancock jest za 1380zł

w Media Markt goła konsola 1230zł

za 1330zł mogę mieć zestaw wraz z Resistance 2, R&C Quest for Booty i Wipeout HD.

 

Co będzie najlepszym wyborem? Chyba, że ktoś ma jakąś inną propozycję lub okazję bo powiem szczerze, że nie mam czasu jeździć po sklepach i szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy w tym temacie. Jako dwuletni posiadacz Xa przyszedł czas na zakup PS3...

I tu pytanie do Was. Jako, że mam zamiar zakupić nową zabawkę przed Świętami a najlepiej jeszcze w ten weekend, która oferta będzie najlepsza:

w Saturnie zestaw z Infamous, Killzone 2 i filmem blu-ray Hancock jest za 1380zł

w Media Markt goła konsola 1230zł

za 1330zł mogę mieć zestaw wraz z Resistance 2, R&C Quest for Booty i Wipeout HD.

 

Co będzie najlepszym wyborem? Chyba, że ktoś ma jakąś inną propozycję lub okazję bo powiem szczerze, że nie mam czasu jeździć po sklepach i szukać.

Jak slim 250GB to oferta za 1380 jest jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie propo gwarancji... Czy ktoś się orientuje jak sprawa wygląda w przypadku, gdy jest dowód zakupu z datą wrześnień 2009 + karta gwarancyjna, podbita, ale z NIE WYPISANĄ DATĄ. Teraz pytanie - co ma większą moc ? Ten dowód zakupu, czy karta gwarancyjna, na której np mogę sobie wpisać styczeń 2010 ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...