Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza czesc tematu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=112001

 

Oficjalny temat o PS3 - masz problemy z konsola? Chcesz sie podzielic newsami? Ten temat jest wlasnie od tego ;)

Newsy dotycznace konkretnych gier prosze zamieszczac w poswieconym im tematom

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

PLAYSTATION 3

Europejska premiera PlayStation3 odbyła się 23 Marca 2007 roku. W przeciwieństwie do Japonii i USA, Europa otrzymała tylko jedną wersję konsoli z 60GB dyskiem i czytnikiem kart pamięci w cenie 2399zł.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Specyfikacja techniczna:

Procesor:

Cell Broadband Engine

  • PowerPC-64bit @3.2GHz - rdzeń
  • 1x VMX - jednostka wektorowa
  • 64KB L1cache
  • 512KB L2 cache
  • 7 x SPE 128bit SIMD@3.2GHz
  • 7 x 256KB SRAM for SPE
* 8 SPE zarezerwowany dla redundancji

Dołączona grafika

 

Układ graficzny:

  • Nvidia RSX @550MHz
*bazowany na architekturze G70

 

Pamięć:

  • 256MB GDDR3 VRAM @700MHz – graficzna o przepustowości 22,4 GB/s
  • 256MB XDR RAMBUS @3.2GHz – systemowa o przepustowości 25,6 GB/s
*pamięć systemowa może być wykorzystana jako graficzna

 

Dźwięk:

  • Dolby 5.1, Dolby TrueHD, DTS, DTS HD, LPCM
I/O :
  • USB x 4 (USB2.0)
  • Czytnik kart (tylko wersja 60GB):
  • Memory Stick standard/Duo, PRO x 1
  • SD standard/mini x 1
  • CompactFlash (Type I, II) x 1
  • Komunikacja:
  • Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)
  • Wi-Fi IEEE 802.11 b/g
  • Bluetooth 2.0 (EDR)
Sterowanie:
  • Bluetooth (do 7 urządzeń)
  • USB 2.0
  • Wi-Fi (PSP)
  • Sieciowe
Wyjście A/V:
  • Rozdzielczości: 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p
  • Złącze cyfrowe HDMI v1.3
  • Złącze analogowe: AV MULTI OUT
Wyjścia audio:
  • Wyjście analogowe stereo AV Multiout
  • Wyjście cyfrowe OPTYCZNE
  • HDMI
Pamięć masowa:
  • Dysk twardy 20GB lub 60GB 2.5”
Napęd optyczny:
  • CD: PlayStation CD-ROM, PlayStation 2 CD-ROM, CD-DA, CD-DA (ROM), CD-R, CD-RW, SACD, SACD Hybrid (CD layer), SACD HD, DualDisc, DualDisc (audio side), DualDisc (DVD side)
  • DVD: PlayStation 2 DVD-ROM, PlayStation 3 DVD-ROM, DVD-Video, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW
  • Blu-ray Disc: PlayStation 3 BD-ROM, BD-Video, BD-ROM, BD-R, BD-RE
Zawartość pudełka:

- konsola PS3

Dołączona grafika - bezprzewodowy pad Sixaxis

Dołączona grafika - kabel miniusb-usb do ładowania pada

Dołączona grafika - kabel A/V kompozytowy

Dołączona grafika - adapter kompozyt-scart

Dołączona grafika - kabel sieciowy

Dołączona grafika - kabel Ethernet

Dołączona grafika - dokumentacja w kilku językach (zawiera PL)

Dołączona grafika

Update: W sprzedaży pojawił się tzw. "Starter Pack". Zestaw ten zawiera dodatkowo drugi kontroler SIXAXIS oraz 2 gry. Cena nie uległa zmianie i wynosi 2399zł.

 

FAQ

Spis pytań:

VIDEO

1. P. Jakie rozdzielczości obsługuje PS3?

2. P. Czy PS3 zadziała z telewizorami ze starszą wersją HDMI?

3. P. Czy telewizor HD musi obsługiwać HDCP? Do czego jest potrzebne?

4. P. Czy do grania na PS3 wymagany jest telewizor HD?

5. P. Na jakim złączu uzyskamy najlepszą jakość obrazu?

6. P. Jaki kabel HDMI kupić?

7. P. Czy warto inwestować w telewizor FullHD? Czy gry w 720p wyglądają gorzej?

8. P. Cz mogę podłączyć PS3 pod monitor komputerowy?

9. P. Ustawiłem wyjście/rozdzielczość niedostępną dla mojego odbiornika i nie mogę powrócić do poprzedniego stanu ponieważ mam czarny ekran. Co mam zrobić?

10. P. Czy PS3 skaluje filmy DVD oraz gry z PSX/PS2 do 1080p?

11. P. Czy filmy DVD/BD posiadają podział regionalny?

 

AUDIO

12. P. Jak uzyskać dźwięk wielokanałowy?

13. P. Czym różni się system DolbyDigital/DTS od LPCM?

14. P. Czy da się uzyskać nieskompresowany dźwięk 5.1/7.1 LPCM po optyku?

15. P. Dla czego filmy BD odtwarzane w systemie DD/DTS po optyku grają w stereo?

16. P. Czy PS3 przesyła dźwięk jednocześnie po optyku i HDMI?

17. P. Czy warto inwestować w drogie kable optyczne?

 

SIEĆ

18. P. Czy PS3 obsługuje headset-y?

19. P. W jaki sposób możemy połączyć się z internetem?

20. P. Co potrzebuję do połączenia bezprzewodowego?

21. P. Co to jest PSS?

22. P. Jaki warunek trzeba spełnić aby robić zakupy w PSS?

23. P. Czy istnieje Polska wesja PSS?

24. P. Czy istnieje sposób na zakupy w PSS dla naszego kraju?

25. P. Czy usługa PlayStation Network jest płatna?

26. P. Dla czego nie mogę połączyć się z serwerem w grach On-Line?

27. P. Czy można zmieniać Mac-a kart wbudowanych w PS3?

28. P. Jak sprawdzić adres MAC karty sieciowej?

29. P. Czy mogę zarejestrować więcej niż jedno konto?

30. P. Dla czego nie mogę połączyć bezpośrednio PC z PS3 na dostarczonym kablu ethernet?

 

Sterowanie

31. P. Czy można podłączyć pada od PS2?

32. P. Czy mogę podłączyć inne pady np. od PC?

33. P. Jaką kierownicę kupić?

34. P. Czy można wykorzystać PSP do sterowania PS3?

35. P. Czy istnieje możliwość podłączenia klawiatury i myszki? Do czego mogę ją wykorzystać?

36. P. Czy mogę grać za pomocą myszki i klawiatury?

37. P. Czy mogę wykorzystać sixaxis’a na PC?

38. P. Czy SIXAXIS posiada vibracje?

39. P. Co oznaczają 4 czerwone migające diody na kontrolerze?

40. P. Jak sprawdzi poziom naładowania baterii?

41. P. Czy mogę doładować pada bez włączania konsoli?

42. Jak sprawdzić, czy akumulator pada został naładowany w 100%?

43. P. Jeśli mamy w pobliżu dwie konsole to czy pad nie będzie działał na obydwu jednocześnie?

44. P. Czy mogę wymienić akumulatorki w kontrolerze?

45. P. Co oznaczają numerki przy diodach w kontrolerze?

 

MULTIMEDIA

46. P. Jakie formaty A/V odtwarza PS3?

47. P. Czy konsola odtwarza Divx?

48. P. Czy mogę skopiować zdjęcia/filmy/muzykę na dysk konsoli z pendrive’a lub płyty?

49. P. Czy można ustawić zdjęcie jako tapetę?

50. P. Czy można słuchać muzyki w tle?

 

GRY

51. P. Czy gry z PS3 posiadają podział na regiony?

52. P. Czy gry z PSX/PS2 posiadają podział regionalny?

53. P. Czy PS3 jest kompatybilna wstecznie?

54. P. Na jakim nośniku sprzedawane są gry dla PS3?

55. P. Czy można skopiować grę z BD na dysk konsoli i uruchomić ją z dysku w celu oszczędzenia napędu?

56. P. Czy PS3 uruchamia pirackie kopie gier?

 

Ogólne

57. P. Co oznacza skrót XMB?

58. P. Do czego służą profile w menu głównym?

59. P. Jakie różnice wstępują pomiędzy wersją 20GB a 60GB?

60. P. Czy istnieje możliwość wymiany dysku na inny/większy?

61. P. Jak zainstalować linuxa?

62. P. Czy możemy przegrzać konsolę?

63. P. Dla czego wentylator po wejściu w najwyższe obroty i schłodzeniu konsoli nie chce zwolnić?

64. P. Z otworów wentylacyjnych bucha gorące powietrze. Czy z moją konsolą jest coś nie tak?

65. P. Jak mogę zrobić update konsoli?

66. P. Od czego zależy kolor tła XMB?

67. P. Czy istnieje instrukcja obsługi XMB on-line?

68. P. Jak rozwiązać problem z komunikatem: hard drive`s file has been corupted, click "x" to restore?

69. P. Czy można kopiować pliki z PC na PS3?

70. P. Kupiłem konsolę w kraju, gdzie napięcie w sieci wynosi 110v. Czy konsola zadziała w sieci o napięciu 220-240v?

Odpowiedzi:

Video

1. P. Jakie rozdzielczości obsługuje PS3?

O. W zależności od rodzaju połączenia, PS3 obsługuje:

-kompozytowe/s-video: 576i

-Scart RGB: 576i, 576p*

-Component: 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p

-HDMI: 576p, 720p, 1080i, 1080p

 

*-wymagana obsługa progresiv scan przez TV

 

2. P. Czy PS3 zadziała z telewizorami ze starszą wersją HDMI?

O. Tak. HDMI jest kompatybilne wstecznie.

 

3. P. Czy telewizor HD musi obsługiwać HDCP? Do czego jest potrzebne?

O. HDCP to mechanizm służący do kontroli przesyłania cyfrowych obrazów i dźwięków wysokiej rozdzielczości. Gdy TV nie obsługuje szyfrowania HDCP to obraz w ogóle nie zostanie wyświetlony. Obsługa HDCP jest niezbędna dla połączenia HDMI. Poprzez komponent gry będą miały właściwą rozdzielczość lecz filmy zostaną przeskalowane do 576p.

 

4. P. Czy do grania na PS3 wymagany jest telewizor HD?

O. Nie. Do gier i oglądania filmów nie ma wymogu korzystania z telewizorów wysokiej rozdzielczości. Wystarczy standardowy telewizor z wejściem kompozytowym, scart lub s-video. Niestety jakość obrazu jest bardzo słaba.

 

5. P. Na jakim złączu uzyskamy najlepszą jakość obrazu?

O. Niewątpliwie jest to złącze HDMI. Sygnał po HDMI przesyłany jest od początku do końca w postaci cyfrowej.

 

6. P. Jaki kabel HDMI kupić?

O. Może to być najzwyklejszy kabel z pozłacanymi końcówkami i filtrami ferrytowymi za 30zł. Może to być także kabel firmowy za 200zł. Nie ma to żadnego znaczenia. Obraz i dźwięk na każdym kablu będzie taki sam z racji przesyłu cyfrowego.

 

7. P. Czy warto inwestować w telewizor FullHD? Czy gry w 720p wyglądają gorzej?

O. Zdecydowanie warto. Część gier obsługuje tryb 1080p oraz wszystkie filmy Blu-Ray. Gry w 720p nie tracą przy tym na jakości.

 

8. P. Cz mogę podłączyć PS3 pod monitor komputerowy?

O. I tak i nie. Nie ma możliwości uruchomienia PS3 na monitorach CRT przy wykorzystaniu adaptera HDMI/DVI-DSub. Monitor musi posiadać DVI-D czyli wejście cyfrowe. Takie wejścia można spotkać w monitorach LCD. Wymogiem dla takich monitorów jest obsługa HDCP.

 

9. P. Ustawiłem wyjście/rozdzielczość niedostępną dla mojego odbiornika i nie mogę powrócić do poprzedniego stanu ponieważ mam czarny ekran. Co mam zrobić?

O. Wyłącz konsolę i przy uruchamianiu przytrzymaj przez 5 sekund przycisk Power na panelu przednim. Konsola zrestartuje ustawienia ekranu.

 

10. P. Czy PS3 skaluje filmy DVD oraz gry z PSX/PS2 do 1080p?

O. Tak. Opcja dostępna od aktualizacji v1.8.

 

11. P. Czy filmy DVD/BD posiadają podział regionalny?

O. Filmy DVD mają podział regionalny. BD jak na razie nie ma. Prawdopodobnie niedługo zostanie wprowadzony.

 

Audio

12. P. Jak uzyskać dźwięk wielokanałowy?

O. Aby uzyskać dźwięk w systemie DD/DTS 5.1, potrzebujemy głośników/amplitunera z wejściem optycznym lub HDMI. Do dźwięku LPCM 5.1/7.1 niezbędny jest amplituner z wejściem HDMI.

 

13. P. Czym różni się system DolbyDigital/DTS od LPCM?

O. DD/DTS to systemy kompresji dźwięku. Linear PCM to nieskompresowany dźwięk o studyjnej jakości 24bit 192kHz.

 

14. P. Czy da się uzyskać nieskompresowany dźwięk 5.1/7.1 LPCM po optyku?

O. Nie. LinearPCM zadziała po optyku tylko w stereo.

 

15. P. Dla czego filmy BD odtwarzane w systemie DD/DTS po optyku grają w stereo?

O. Ponieważ w menu konsoli ustawiony jest system LinearPCM. Należy udać się do: Settings/BD/DVD Settings/BD Audio Output Format (Optical Digital): i wybrać „bitstream”.

 

16. P. Czy PS3 przesyła dźwięk jednocześnie po optyku i HDMI?

O. Nie.

 

17. P. Czy warto inwestować w drogie kable optyczne?

O. Nie warto. Każdy kabel będzie dobry. Sygnał optyczny jest sygnałem cyfrowym.

 

18. P. Czy PS3 obsługuje headset-y?

O. Tak. Headset w PS3, to zwykły zestaw bezprzewodowy bluetooth od telefonu komórkowego.

 

Sieć

19. P. W jaki sposób mogę połączyć się z internetem?

O. Możemy połączyć się na dwa sposoby: poprzez wbudowaną kartę Ethernet lub poprzez wbudowaną kartę radiową. Trzeba tylko skonfigurować rodzaj połączenia.

 

20. P. Co potrzebuję do połączenia bezprzewodowego?

O. Takie połączenie wymaga posiadania Access Pointa 2.4GHz lub karty radiowej mogącej pracować w trybie AP. Trzeba o tym pamiętać przy wyborze karty radiowej.

 

21. P. Co to jest PSS?

O. PlayStation Store to sklep internetowy, w którym możemy kupować gry, dodatki do gier, możemy bezpłatnie ściągać dema gier, trailery z gier oraz filmów dostępnych na Blu-Ray Disc-u. W niedalekiej przyszłości ma wystartować usługa VOD czyli video na żądanie. Zawarte materiały będą w jakości HD.

 

22. P. Jaki warunek trzeba spełnić aby robić zakupy w PSS?

O. Należy posiadać kartę kredytową (nie płatniczą), która zarejestrowana jest na kraj w którym mieszkamy. Następnie musimy zarejestrować konto na ten sam kraj.

 

23. P. Czy istnieje Polska wesja PSS?

O. Na chwilę obecną nie. Polska jest jednym z krajów oczekujących na dodanie stąd nie ma możliwości robienia zakupów na karty kredytowe zarejestrowane w Polsce.

 

24. P. Czy istnieje sposób na zakupy w PSS dla naszego kraju?

O. Oficjalnie nie. Jednak znaleziono sposób na obejście tego problemu.

1. Zakładamy wirtualną kartę MasterCard na stronie: https://www.wirecard.com/wirecard/app Rejestracja trwa kilkadziesiąt sekund. Ważne, żeby podać prawdziwe dane i numer telefonu, na który przyjdzie kod aktywacyjny, jako walutę wybieramy Euro. Drugą ważną sprawą o której trzeba pamiętać to założenie tylko wirtualnej karty. Przy zamówieniu fizycznej karty będzie nas to sporo kosztować!

2. Rejestrujemy na wirtualnym koncie posiadaną przez nas kartę kredytową wydaną w naszym kraju.

3. Doładowujemy nową wirtualną kartę MasterCard o deklarowaną kwotę. Pieniądze pojawią się natychmiast.

4. Tworzymy nowe lub edytujemy już utworzone konto w PS3 na Anglię i podajemy numer naszej wirtualnej karty wraz z dodatkowym 3 cyfrowym kodem zabezpieczającym CVC2.

5. Wchodzimy do PSStore i od tej chwili możemy robić zakupy. W prawym górnym rogu widzimy dostępną kwotę, którą możemy przeznaczyć na zakupy.

 

25. P. Czy usługa PlayStation Network jest płatna?

O. Nie jest i nigdy nie będzie. Dostęp do Internetu jak i rozgrywek On-Line jest całkowicie darmowy.

 

26. P. Dla czego nie mogę połączyć się z serwerem w grach On-Line?

O. Prawdopodobnie jesteś za firewallem. Jeśli konsola wykryje połączenie typu: Nat-3 lub Nat-2 to dostęp do rozgrywek On-Line jest zablokowany przez administratora sieci. Strony internetowe jak i PSS będą działać poprawnie.

 

27. P. Czy można zmieniać Mac-a kart wbudowanych w PS3?

O. Na razie nie ma takiej możliwości.

 

28. P. Jak sprawdzić adres MAC karty sieciowej?

O. W XMB: Settings/ Network Settings/ Settings and Connection Status List/

 

29. P. Czy mogę zarejestrować więcej niż jedno konto?

O. Tak. Najlepiej zarejestrować konta na: Anglię, USA i Japonię. Każdy z tych regionów ma swoje gry często niedostępne na pozostałych.

 

30. P. Dla czego nie mogę połączyć bezpośrednio PC z PS3 na dostarczonym kablu ethernet?

O. Ponieważ potrzebujemy skrosowanego kabla, którego nie ma w pudełku. Taki kabel kupimy w każdym sklepie komputerowym.

 

Sterowanie

31. P. Czy można podłączyć pada od PS2?

O. Bezpośrednio nie. Można to zrobić dokupując przejściówkę na USB.

 

32. P. Czy mogę podłączyć inne pady np. od PC?

O. Tak. Spora część padów od PC na USB działa poprawnie.

 

33. P. Jaką kierownicę kupić?

O. PS3 wspiera wszystkie kierownice Logitecha. Zalecana jest kierownica Driving Force Pro od PlayStation2. PS3 wspiera Force Feedback.

 

34. P. Czy można wykorzystać PSP do sterowania PS3?

O. Tak. Po połączeniu PSP z PS3 (wifi lub Internet), Handled uruchamia menu XMB z PS3 na swoim wyświetlaczu. Dzięki takiemu połączeniu, możemy np. ściągać zawartość PSS, oglądać filmy na PSP odtwarzane z dysku PS3 itp. będąc poza domem. Wymagany najnowszy soft na PS3 jak i PSP.

 

35. P. Czy istnieje możliwość podłączenia klawiatury i myszki? Do czego mogę ją wykorzystać?

O. Jak najbardziej. Potrzebujemy myszy/klawiatury na USB lub bluetooth. Konsola od razu po podłączeniu wykrywa nowe urządzenie i możemy zacząć z niego korzystać w XMB, przeglądarce internetowej czy Linuksie.

 

36. P. Czy mogę grać za pomocą myszki i klawiatury?

O. Na chwilę obecną nie. Pierwsza zapowiedziana gra z tego typu sterowaniem ma być Unreal Turnament 3 od Epic. O kolejnych produkcjach na razie nie wiadomo.

 

37. P. Czy mogę wykorzystać sixaxisa na PC?

O. Oczywiście, Trzeba tylko zainstalować sterownik dostępny na:

http://dl.qj.net/SIXAXIS-driver-for-PC-Pla...11679/catid/518

Sterownik zawiera kilka drobnych błędów oraz nie wspiera sensorów ruchu ani połączenia bezprzewodowego bluetooth.

 

Instalacja sterownika:

1. Rozpakowujemy ściągnięty sterownik

2. Uruchamiamy na swoim PC: libusb-win32-filter-bin-0.1.10.1.exe

3. Podpinamy pada do PC przez USB

4. Uruchamiamy ps3sixaxis_en.exe

5. Wciskamy przycisk „PS”.

Sterownik działa na WinXP oraz Vista.

 

Możemy też wykorzystać pada jako myszki. Wystarczy doinstalować sterownik:

http://www.redcl0ud.com/controlmk/index.html

i skonfigurować osie.

 

PS. Alternatywny i dość dobry sterownik pada można pobrać stąd:

http://premium1.uploadit.org/philds//sixaxisdriver.zip – osobiście polecam. Wystarczy zainstalować.

 

38. P. Czy SIXAXIS posiada vibracje?

O. Kontrolery sixaxis nie posiadają systemu vibracji. Sytuacja ma ulec zmianie pod koniec 2007 roku.

 

39. P. Co oznaczają 4 czerwone migające diody na kontrolerze?

O. Oznaczają, że poziom naładowania baterii w padzie jest bardzo niski. Należy podpiąć pada kablem USB w celu doładowania akumulatorków. Bez doładowania bateria wystarczy na ok. 6godzin.

 

40. P. Jak sprawdzi poziom naładowania baterii?

O. W menu konsoli naciśnij PS. W prawym górnym rogu pojawi się rysunek pada ze stanem baterii.

 

41. P. Czy mogę doładować pada bez włączania konsoli?

O. Nie można ponieważ porty USB są wyłączone. Można za to doładować pada w każdym aktywnym porcie USB np. w PC.

 

42. Jak sprawdzić, czy akumulator pada został naładowany w 100%?

O. Po podłączeniu pada do USB zaczną migać wszystkie diody. Po naładowaniu do pełna pad przestaje się ładować i wszystkie diody gasną.

 

43. P. Jeśli mamy w pobliżu dwie konsole to czy pad nie będzie działał na obydwu jednocześnie?

O. Nie ma takiej możliwości. Pad paruje się z konsolą poprzez kabel USB i nie zadziała na innej bez parowania.

 

44. P. Czy mogę wymienić akumulatorki w kontrolerze?

O. Nie przewidziano takiej operacji. W razie awarii/zużycia akumulatorka w padzie należy zgłosić się do Sony. W takich sytuacjach firma zadeklarowała wymianę pada na nowy.

 

45. P. Co oznaczają numerki przy diodach w kontrolerze?

O. Oznacza to kanał na którym działa aktualnie pad. Jeśli świeci dioda z numerem jeden oznacza to, że kontroler działa na kanale 1. Jeśli świeci 3 i 4 oznacza, że kontroler działa na kanale 7 (3+4=7).

 

Multimedia

46. P. Jakie formaty A/V odtwarza PS3?

O.

Wideo: MPEG-1, MPEG-2 (PS,TS), H.264/MPEG-4 AVC, MPEG-4 SP, H.264/MPEG-4 High Profile

Audio: ATRAC (*.oma, *.msa, *.aa3), AAC (*.3gp, *.mp4), MP3 (*.mp3), WAVE (*.wav)

Foto: JPEG, GIF, PNG, TIFF, BMP

 

47. P. Czy konsola odtwarza Divx?

O. Nie. Jedyna możliwość oglądania divx-ów lub x.264 na PS3, to streaming z PC lub instalacja Linuxa.

 

48. P. Czy mogę skopiować zdjęcia/filmy/muzykę na dysk konsoli z pendrive’a lub płyty?

O. Tak. Jeśli konsola nie widzi wszystkich plików, należy wcisnąć trójkąt na padzie i wybrać opcję „Group content / All”.

 

49. P. Czy można ustawić zdjęcie jako tapetę?

O. Tak. Podczas przeglądania zdjęcia wciskamy trójkąt i wybieramy „Set as wallpaper”, następnie ustalamy obszar widoczny i zatwierdzamy „YES”. Opcja dostępna od softu v1.90

 

50. P. Czy można słuchać muzyki w tle?

O. Tak. Po uruchomieniu pliku audio wciskamy przycisk PS.

 

Gry

51. P. Czy gry z PS3 posiadają podział na regiony?

O. Nie. Wszystkie gry są Region Free

 

52. P. Czy gry z PSX/PS2 posiadają podział regionalny?

O. Tak. Na europejskiej wersji konsoli uruchomimy gry tylko w systemie PAL.

 

53. P. Czy PS3 jest kompatybilna wstecznie?

O. Tak. Niestety nie wszystkie gry działają ponieważ PSX/PS2 jest emulowane programowo. Postępy w emulacji można sprawdzać na stronie: http://faq.eu.playstation.com/bc

 

54. P. Na jakim nośniku sprzedawane są gry dla PS3?

O. Wszystkie gry dla PS3 zapisane są na BD bez względu na ich objętość.

 

55. P. Czy można skopiować grę z BD na dysk konsoli i uruchomić ją z dysku w celu oszczędzenia napędu?

O. Niestety nie ma takiej możliwości. Dysk w konsoli służy do przechowywania ustawień, save’ów, dem gier, trailerów, muzyki czy obrazków. Może także posłużyć jako pamięć wirtualna.

 

56. P. Czy PS3 uruchamia pirackie kopie gier?

O. Konsola nie uruchamia skopiowanych gier. Zabezpieczenie konsoli jeszcze nie zostało złamane.

 

Ogólne

57. P. Co oznacza skrót XMB?

O. XMB (Xross Media Bar) – Opracowany przez Sony interface graficzny zastosowany min. w konsolach PS3 i PSP oraz telewizorach i high-endowych amplitunerach Sony.

 

58. P. Do czego służą profile w menu głównym?

O. Profile w XMB służą do częściowej personalizacji PS3. Każdy profil przechowuje indywidualne informacje o save-ach, przyjaciołach czy danych personalnych. Wszystkie konta korzystają z tych samych ustawień dotyczących konsoli.

 

59. P. Jakie różnice wstępują pomiędzy wersją 20GB a 60GB?

O. Wersja 60GB oprócz większego dysku dodatkowo posiada wbudowaną kartę radiową IEEE 802.11 b/g, czytnik kart pamięci oraz chromowane listwy na panelu frontowym.

 

60. P. Czy istnieje możliwość wymiany dysku na inny/większy?

O. Jak najbardziej. W instrukcji zawarta jest informacja jak tego dokonać. Nowy 2,5” dysk musi być na złączu SATA/SATAII.

 

61. P. Jak zainstalować linuxa?

O. Najważniejszą rzeczą jest podzielenie dysku na partycje odpowiednio dla PS3 i linuxa. Tutorial znajduje się tu: http://www.ps3forum.pl/ububtu-704-wiee-lin...am-t525.75.html

 

62. P. Czy możemy przegrzać konsolę?

O. Teoretycznie nie ma takiej możliwości. Konsola ma 4 prędkości wentylatora i automatycznie dostosowuje prędkość do temperatury wewnątrz urządzenia. W razie zbyt wysokiej temperatury na panelu przednim zaczynają migać czerwone diody ostrzegawcze. W takim wypadku należy zakończyć zabawę i poczekać do schłodzenia konsoli. Jeśli tego nie zrobimy, konsola automatycznie wyłączy się tracąc przy tym niezapisane dane.

 

63. P. Dla czego wentylator po wejściu w najwyższe obroty i schłodzeniu konsoli nie chce zwolnić?

O. Prawdopodobnie czujnik temperatury jest uszkodzony i konsola podlega naprawie gwarancyjnej. Zazwyczaj wymieniana jest na nową.

 

64. P. Z otworów wentylacyjnych bucha gorące powietrze. Czy z moją konsolą jest coś nie tak?

O. Jest to normalny objaw ponieważ zastosowano wewnętrzny zasilacz, który wydziela sporą ilość ciepła nawet gdy na konsoli nic nie robimy.

 

65. P. Jak mogę zrobić update konsoli?

O. Są dwie możliwości update’u.

Poprzez Internet: Settings/ System Update/ Update via Internet/

lub z karty pamięci/płyty CD/pendrive’a: Settings/ System Update/ Update via Storage Media/

Potrzebny plik pobieramy stąd:

http://uk.playstation.com/help-support/ps3...ftware-updates/

Plik musi być umieszczony w następującej strukturze katalogów: „Nośnik:/PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP”

Przy stałym dostępie do Internetu, konsola sama informuje o pojawieniu się nowej wersji oprogramowania.

Plik update’u waży ok. 120MB.

 

66. P. Od czego zależy kolor tła XMB?

O. Tło zmienia swój kolor w zależności od pory dnia, tygodnia oraz miesiąca. Zostały ustalone w następujący sposób:

Dołączona grafika

 

Następnie w zależności od godziny następuje przejście tonalne wg. poniższego schematu:

Dołączona grafika

 

67. P. Czy istnieje instrukcja obsługi XMB on-line?

O. Tak. Istnieje pod adresem:

http://manuals.playstation.net/document/pl...rent/index.html

Instrukcja ta odnosi się do oprogramowania v1.51. Na dzień dzisiejszy nie zawiera poprawek z nowszego oprogramowania.

 

68. P. Jak rozwiązać problem z komunikatem: hard drive`s file has been corupted, click "x" to restore?

O. Jeśli wciśnięcie „X” nie rozwiąże problemu to musimy wyjąć dysk z konsoli, podłączyć do PC poprzez SATA i sformatować. Następnie wkładamy dysk do konsoli i ponownie formatujemy używając: Settings/Format Utility/Format Hard Drive/

Po takiej operacji tracimy wszystkie dane z dysku.

 

69. P. Czy można kopiować pliki z PC na PS3?

O. Tak. Potrzebujemy małego programiku dostępnego pod adresem:

http://www.redkawa.com/mediacenters/ps3mediacenterx/

 

70. P. Kupiłem konsolę w kraju, gdzie napięcie w sieci wynosi 110v. Czy konsola zadziała w sieci o napięciu 220-240v?

O. Zasilacz konsoli zbudowany został dla obydwu napięć. Konsola sama przełącza się na odpowiednie napięcie.

Update

Opis uruchamiania obrazów gier z Playstation2.

 

Jak macie jakieś gierki na PS2 i chcecie oszczędzić napęd, to niektóre można już odpalać z obrazów z pendrivea lub HDD po USB. Metoda działa tylko przez USB więc z niczego innego nie uruchomimy obrazów.

 

Co nam będzie potrzebne:

- Swap Magic 3.6 lub 3.8 (testowałem na 3.8 )

- Pendrive (może być i 1MB)

- HDD w kieszeni na USB (jeśli mamy pena mniejszego niż 8GB)

- Plik z USBLoaderem PS2Loader USB.rar

Hasło: kojak_ct

 

Instrukcja Uruchamiania:

1. Formatujemy Pendrive-a

2. Ściągamy plik USBLoader PS2Loader USB.rar

3. Wchodzimy do archiwum "PS2Loader USB.rar\PS2Loader USB\Karta pamięci\" i kopiujemy całą zawartość na pendrivea

4. Uruchamiamy PS3 i odpalamy Swap Magic.

5. Po uruchomieniu SM wybieramy:

5a. Dla SM3.8: zakładkę SMBOOT a następnie SMBOOT0 (tak ustawiłem loadera).

5b. Dla SM3.6: po załadowaniu SM wciskamy jednocześnie na DPAD "strzałka w górę+L1"

6. Po chwili na czarnym ekranie wyskoczy zapytanie o naszą konsolę. Wybieramy X-PAL; O-NTSC)

7. Po chwili ukazuje się okienko z listą gier dostępnych na Pendrivie lub HDD. Wybieramy grę a następnie START. :)

 

Instrukcja robienia obrazu:

1. Wkładamy płytę z grą do napędu

2. Uruchamiamy USBExtreme.exe (plik w archiwum)

3. CD/DVD ROM Drive: Wybieramy literę napędu, gdzie umieściliśmy grę

4. Media Type: Wybieramy typ włożonej płytki CD/DVD

5. Hard Drive: Wybieramy miejsce docelowe dla zrobionych obrazów (można od razu wybrać nasz HDD na USB)

6. Game Name: Podajemy nazwę gry, którą będziemy widzieć w PS3

7. Wciskamy start.

8. Utworzony obraz kopiujemy na Pendrive/HDD USB.

 

Jeśli kopiujemy grę bezpośrednio na HDD po USB to niczym nie musimy się przejmować. Jeśli natomiast robimy obraz na dysk w PC to ważne, byśmy skopiowali wszystkie utworzone pliki po 1GB oraz malutki pliczek uf.cfg na Pendrivea lub HDD via USB do katalogu głównego!!!

 

Przykład:

 

DVD Soul Calibur 3= 3.86GB

 

Obraz po zrobieniu:

-xxxxxxxxx.00 = 1GB

-xxxxxxxxx.01 = 1GB

-xxxxxxxxx.02 = 1GB

-xxxxxxxxx.03 = 0.86GB

-uf.cfg = 13kb

Wszystko kopiujemy do katalogu głównego np: F:\uf.cfg

 

Gry możemy odpalać z Pena na którym jest wgrany USBloader bez konieczności posiadania HDD na USB. Jak napisalem na początku, im większy Pen tym lepszy. 8GB to minimum na jedną grę. Ale to oczywiste. :) Jeśli mamy małego pena to musimy się zaopatrzyć w HDD.

 

Lista kompatybilności

 

FAQ.

1. Czy ten sposób zadziała na mojej 40/80GB PAL wersji?

odp. Niestety nie i nic się nie zanosi na zmianę tego stanu. Potrzebujemy konsoli ze wsteczną kompatybilnością czyli:

-PAL 60GB

-NTSC 20/60/80GB

 

2. Czy mogę zgrać grę na wewnętrzy dysk PS3?

odp. Nie ma na razie takiej możliwości. Musi to być pamięć masowa na USB czyli HDD lub Pendrive (przetestowane) lub MP3 Player lub PSP (przetestowane) czy inne tego typu urządzenie komunikujące się z komputerem jako pamięć masowa. Warunek jest taki, że USBLoader musi je prawidłowo odczytać.

Update: Przetestowałem iPoda 80GB i niestety USBLoader nie widzi napędu mimo, że PS3 odczytuje Ipoda bez problemu.

 

3. Uruchomiłem USBLoadera ale nie widać wgranych obrazów na HDD lub innej pamięci masowej. Co zrobić?

odp. Jeśli USBLoadera uruchamiasz z pendrivea w porcie USB1 (przy krawędzi konsoli) a gry masz na innym urządzeniu to czasami trzeba wyjąć Pendrivea z USBLoaderem, żeby program zobaczył inne urządzenia magazynujące i zainstalowane na nim gry. Oczywiście obraz nie posiadający uf.cfg nie będzie widoczny. Plik ten tworzony jest przez program USBExtreme.

 

4. Próbowałem różnych sposobów ale USBLoader nie widzi urządzenia magazynującego. Co zrobić?

odp. Jeśli się zdarzy, że USBLoader nie rozpoznaje urządzenia to znaczy, że musimy kupić inne. Nic się na to nie poradzi. Gdy USBLoader wykryje urządzenie, to jego parametry wyświetlone są w prawym oknie pod przyciskiem START. Jeśli tam ich nie ma mimo wyjęcia pendrivea z USBLoaderem to nic nie poradzimy.

 

 

copyright by kojak_ct :)

 

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

David Jaffe (God of War creator): I Would Not Have Included Blu-ray in PS3

 

In somewhat of a shocker, God of War creator David Jaffe has admitted that if he could change something about PS3, he would have removed its Blu-ray player and sold the console at a cheaper price. He also revealed that he might one day found his own independent studio. More within...

Źródło: http://biz.gamedaily.com/industry/feature/...000500000000011

 

 

OT:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

bardzo dobry pomysł z tymi porządkami ;) popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od wczoraj jestem posiadaczem PS3. Jak na razie udało mi się skonfigurować sieć wifi ,założyć konta i ściągnąć kilka dem. I odnośnie ściągania plików mam pytania:

 

1. Jeżeli ściąganie dema zostanie z jakiegoś powodu przerwane. Czy moża jedynie dociągnąć brakującą część?. Próbowałem tak zrobić przerywając ściąganie pliku ale zawsze zaczynało się od nowa. Czy czegoś nie przeoczyłem?.

 

2. Czy istnieje możliwość ściągnięcia kilku dem jednocześnie?.

 

PS. Jak Wy dajecie sobie radę w Resistance przecież to jest masakra. Sterowanie tymi dwoma grzybkami, strzelanie.

 

Musze stwierdzić ,że konsola nie jest taka rewelacyjnie cicha. W noc ją słuchać, może nie jest to bardzo uciążliwe ale przeszkadza.

Edytowane przez Adam L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PlayStation 3 is now officially 599 US dollars--and only 599 US dollars. In a move that surprises absolutely no one, Sony has officially discontinued the cheaper SKU. Dave Karraker told GameDaily BIZ: "Due to the overwhelming demand for the 60GB model from both retailers and consumers, we have ceased offering the 20GB model here in North America. In addition to the larger internal hard drive, the 60GB PlayStation 3 features added storage media slots and built-in Wi-Fi not found in the 20GB system. Based on retailer and consumer feedback, we have decided to focus our current efforts on the more popular 60GB model." by biz.gamedaily.com

najwidoczniej wersja PS3 20GB była aż tak mało opłacalna, że Sony rezygnuje ze sprzedaży tego modelu :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/mnie narazie najbardziej denerwuje cholerny pad. Takiego bubla już dawno nie widziałem

1. Trzeba uważać by się bidula nie połamała, bo plastik strasznie lichy jest

2. Gałki są bardzo luźne

3, Spusty !!! to co zrobili "fachowcy" Sony prosi się o pomstę z niebios. Co za kretyn modelował te spusty. Są cholernie niewygodne. Podczas jazdy w Motorstorm muszę mocno się pilnować by mi palce nie zjechały z przycisków. Trzeba być jakimś debilem by coś takiego zrobić

4. Jak dla mnie za mały

5. Pad z Xbox 360 bije go o kilka poziomów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie narazie najbardziej denerwuje cholerny pad. Takiego bubla już dawno nie widziałem

te... kojak wczesniej cos pisal, ze mozna podlaczac inne pady i dzialaja... moze dziwne polaczenie, ale sprawdz czy ten z x'a po kablu nie bedzie smigal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te... kojak wczesniej cos pisal, ze mozna podlaczac inne pady i dzialaja... moze dziwne polaczenie, ale sprawdz czy ten z x'a po kablu nie bedzie smigal :D

niestety nie działa :( sprawdzałem. Pokazuje się informacja, że nieznane urządzenie. Szkoda, bo bym olał tego six axisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie działa :( sprawdzałem. Pokazuje się informacja, że nieznane urządzenie. Szkoda, bo bym olał tego six axisa

probuj za kazdym razem gdy nowy firmware sie pojawi ;) moze w koncu dodadzą obsługę. Chociaz wątpie, bo wojna konsol xO vs PS3 to miedzy innymi tez wojna dwóch roznych padów, wiec chyba SONY moze nawet specialnie zablokowało mozliwosc grania na padzie od x'a by tym samym nie promowac konsoli konkurencji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zanjomy tez nazeka na pady, ze niby strasznie delikatne sa ale jak widze jak on w nie napierdziela to wcale sie nie dziwie, ze plastik wydaje mu sie lichy.

Napiepszanie z calych sil z pada nie powoduje tego, ze postac ktora gramy jest silniesza, zwinniejsza itp ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EWOLUCJA W SYSTEMIE STEROWANIA?

 

http://www.ps3site.pl/ps3-news/wiilot-juz-...ta-t1508.0.html

 

 

zapowiada sie w pytens ciekawie. Taki niby wiilot ale jeszcze fajniejszy. Wyobrazcie sobie fps'a gdzie te palco-klapki ukladają sie w sposob taki jak uchyt trzymanej broni, a palco-klapka od palca wskazujacego jest luzna bo uzywamy go do naciskania na spust. Do tego FF ktory sprawia ze bedziemy czuc jakbysmy naprawde strzelali. Albo GTA gdzie ta rekawica wczytuje schemat ulozenia palco-klapek tak jakbysmy chwytwali baseball bat'a i jazda na jakąś staruszke po jej emeryture xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie wyobrazic jednego. Podnoszę np. kamień tylko, że jakie będę miał wrażenie? Co innego, gdy np. do takiego star wars dostaniemy miecz i wtedy w połączeniu z rękawicą będziemy mogli walczyc! Takie coś mi się marzy. :) Było by w pytę! :)

 

I jeszcze wynik sprzedaży w Japoni za 2-8kwietnia:

 

1. DSL - 110,845

2. Wii - 52,583

3. PSP - 31,503

4. PS3 - 14,520

5. PS2 - 14,234

6. Xbox360 - 2,963

 

Coś słabo radzą sobie te nextgeny. Ale widac, że pomału ludzie odchodzą od wysłużonej już PS2. Czas zamenic na PS3! ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EWOLUCJA W SYSTEMIE STEROWANIA?

(...)

Szczerze tego nie widzę. Czemu? Jak chodzić postacią, gdy ma się ręce zajęte, chyba, że będą jakieś pedały, co by było imo chore. Dwa - peryferia drogie (a nie są niezbędne) = mało osób kupuje = mało gier to obsługuje = mało osób kupuje itd.

Jedyne wyjście, jakby od Sony wyszło kilka mocnych gier obsługujących to coś, a same "rękawice" nie były jakoś wybitnie drogie.

Ale czekam na wieści (zakładam, iż za 6 lat przy PS4 :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie wyobrazic jednego. Podnoszę np. kamień tylko, że jakie będę miał wrażenie? Co innego, gdy np. do takiego star wars dostaniemy miecz i wtedy w połączeniu z rękawicą będziemy mogli walczyc! Takie coś mi się marzy. :) Było by w pytę! :)

 

I jeszcze wynik sprzedaży w Japoni za 2-8kwietnia:

 

1. DSL - 110,845

2. Wii - 52,583

3. PSP - 31,503

4. PS3 - 14,520

5. PS2 - 14,234

6. Xbox360 - 2,963

 

Coś słabo radzą sobie te nextgeny. Ale widac, że pomału ludzie odchodzą od wysłużonej już PS2. Czas zamenic na PS3! ;)

No faktycznie, baaaaardzo pomalu, cale 286 sztuk ;) Musza sie chyba lepiej postarac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa ploteczka ;)

Final Fantasy VII PS3 remake on January 1st?

 

Either the staff at one of the world's biggest gaming websites has gone mad, or they know something we only dream of. For some reason, Final Fantasy VII's page at 1UP.com has a release date inside: January 1, 2008. I highly doubt the release date is real, but are 1UP.com hinting that we should expect a remake announcement soon?

 

Final Fantasy VII (PS3) at 1UP.com

Źródło: http://www.forever-fantasy.net/modules.php...r=0&thold=0

 

-----------------

 

New PSN Game: Nucleus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby Square-Enix robił remake FFVII. Fani prosili, błagali, pisali meile itp. itd a oni byli nieugięci i nagle teraz mieliby remake robić? Swoją drogą to fajnie by było, skoro SE nie żałowało kasy na "średniaki" i trzepaniu kasy na popularności FFVII to mogliby i samego remake'a zrobić. Ale i tak wątpię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno temu firma EIDOS przesunęła wydanie swoich kluczowych serii (Tomb Raider, Hitman) w wersji na PLAYSTATION 3. Szefostwo firmy stwierdziło, iż na razie baza użytkowników PS3 jest zbyt mała, by opłacało się wydawać wysoko budżetowe produkcje na tę maszynkę. Tymczasem dziś prezes Eidosu – Rob Murphy prognozuje, że konsola Sony prześcignie swojego rywala, Xbox’a 360 w ilości sprzedanych egzemplarzy, przed fiskalnym końcem tego roku (kwiecień 2008)! Co ciekawe firma analityczna Parker Consulting podaje, iż obecnie w domach graczy na całym świecie znajduje się tylko 8 milionów konsol z zielonym logo. Ponoć Microsoft „na siłę” dostarczał sprzęt do punktów sprzedaży wywierając naciski na sieci sklepów tylko po to by osiągnąć swój plan i dostarczyć na rynek 10 milionów konsol. Jak widać dostarczyć, a sprzedać użytkownikom to dwie różne rzeczy. Tym samym Murphy stwierdza, że głęboko wierzy w sukces PS3, a pod koniec roku możemy liczyć na wydanie przez EIDOS swoich kluczowych tytułów na PS3.

www.next-gen.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 "the most important home entertainment device since the TV"

 

PS3 takes top spot in T3 magazine's Hot 100, Apple's iPhone at No. 2 and Nintendo's Wii at No. 8. The Hot 100 represents the "must have kit every man should own."

 

T3 describe the PS3 as "Sony's super-console which towers above all other gadgets." They were impressed with its high definition graphics for games and its media features which would put you in "total control of your digital life."

 

On the iPhone they said that it was "set to do for mobiles what the iPod did for MP3 players" and on the Wii they liked the Wiimote, Wii Sports and the ability to design your own Mii characters.

 

Źródło: http://www.flickr.com/photos/ps3fansunited...0418720/detail/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo tego co podał .:Solid_Snake:.. Trochę mnie ta sytuacja martwi, niedługo się okaże że na PS3 nic nie będzie robione bo liczba konsol w domach jest zbyt mała....Tylko że jak ma być ich więcej skoro padają właśnie takie oświadczenia? Nie ma w co grać to ludzie sprzętu nie kupią, proste. Albo studia developerskie bardzo bliskie Sony zaczną robić killery albo nikt PS3 nie będzie kupował w ciemno bo przecież gier od 3rd party developerów nie będzie bo jest to nieopłacalne (o exclusivach już nie będę wspominał). Trochę to śmieszne, jak można twierdzić że Sony będzie zwycięzcą skoro sami się do tego nie chcą przyczynić??

 

Wiem że wyolbrzymiam i że tak źle nie jest ani nie będzie (może być tylko lepiej) ale chyba wiecie co chciałem przekazać. Sony traci exclusivy na rzecz konkurencji i ja to rozumiem (punkt widzenia developerów) ale niech przynajmniej coś robią a nie "czekają". Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w co grać to ludzie sprzętu nie kupią, proste.

a Ci co już kupili PS3 kupili go dla gier? skoro nie ma w co grać to raczej nie ;)

 

żebyś się nie zdziwił jak mimo braku gier PS3 będzie się dobrze sprzedawać :) marka i marketing Sony robią swoje

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym walczę. Z tego co wiem to max 576p. 720p działa ale wszystko jest zielone! Jak dojdzie kabelek component to powiem coś więcej.

 

PS. Ostatnio molestowałem Folding@Home i konsolka zaczęła delikatnie piszczec coś jak to mp3, które krążyło po sieci. Teraz się liczy. Męczę ją zdrowo. Co ciekawe dzieje się to tylko w F@H. W grach czy filmach jest oki. Oczywiście nie słyszałem tego. Kapnąłem się dopiero jak szukałem czegoś przy konsoli. A dźwięk przypomina piszczenie kondensatora. Niektóre TV z tyłu tak piszczą. Coś mi się zdaje, że ten cały F@H działa jak SP2004 :D. Można potestowac wytrzymałośc sprzętu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ci co już kupili PS3 kupili go dla gier? skoro nie ma w co grać to raczej nie ;)

 

żebyś się nie zdziwił jak mimo braku gier PS3 będzie się dobrze sprzedawać :) marka i marketing Sony robią swoje

No wiem że się sprzeda ;). Sytuacja była czysto hipotetyczna (w końcu na starcie jakieś gry były/są i są zapowiadane nowe). Tylko że takie odkładanie wydania jakiejś gry "na później" w teorii nie przyniesie zwiększonego popytu na jakąkolwiek konsolę. Gdy gracz chce mieć wybór w grach a go nie dostaje to może chcieć poczekać z zakupem, ale tutaj okazuje się np. developerzy też czekają z wydaniem gry do czasu aż baza konsol w domach odpowiednio się powiększy. Takie praktyki ze strony pojedynczych jednostek są zapewne niegroźne ale wyobraźmy sobie sytuację gdzie dziesiątki developerów myśli i postępują identycznie (czekają z wydaniem swoich gier) i że dziesiątki (setki albo i więcej) tysięcy osób (graczy) NIE kupuje danej konsoli bo czeka aż te gry JUŻ BĘDĄ dostępne...Chyba nietrudno zauważyć że jedno zależy od drugiego i to w obie strony. Gracze nie kupią konsoli->liczba konsol w domach się nie zwiększy->developerzy NADAL nie będą widzieć ekonomicznych podstaw do wydania jakiejś gry->gry nie wydadzą (jeszcze)->klienci nie kupią konsoli itd. itd. itd. Ktoś musiałby zrobić pierwszy ruch (albo developerzy albo gracze).

 

Ale jak pisałem to taka BARDZO hipotetyczna sytuacja i raczej nie ma obaw że gier nie będzie ale trzeba i tak być ostrożnym. PS3 sie sprzeda bo to MARKA. Ale marka czego? Dobrego produktu? IMO jest to marka dobrej ZABAWY. Ludzie to kupią nie dlatego że ta konsola jest najlepsza (wg. nich) tylko że przy PS1 i PS2 ludzie bardzo dobrze się bawili i to bawili się po części (a w zasadzie przede wszystkim) przez to, że były fajne gry (i było ich dużo, każdy mógł sobie przebierać jak chciał) i ludzie liczą na to że i teraz te fajne gry będą...Oby tak było, z pożytkiem dla nas wszystkich!

 

3mta się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem że się sprzeda ;). Sytuacja była czysto hipotetyczna (w końcu na starcie jakieś gry były/są i są zapowiadane nowe). Tylko że takie odkładanie wydania jakiejś gry "na później" w teorii nie przyniesie zwiększonego popytu na jakąkolwiek konsolę. Gdy gracz chce mieć wybór w grach a go nie dostaje to może chcieć poczekać z zakupem, ale tutaj okazuje się np. developerzy też czekają z wydaniem gry do czasu aż baza konsol w domach odpowiednio się powiększy. Takie praktyki ze strony pojedynczych jednostek są zapewne niegroźne ale wyobraźmy sobie sytuację gdzie dziesiątki developerów myśli i postępują identycznie (czekają z wydaniem swoich gier) i że dziesiątki (setki albo i więcej) tysięcy osób (graczy) NIE kupuje danej konsoli bo czeka aż te gry JUŻ BĘDĄ dostępne...Chyba nietrudno zauważyć że jedno zależy od drugiego i to w obie strony. Gracze nie kupią konsoli->liczba konsol w domach się nie zwiększy->developerzy NADAL nie będą widzieć ekonomicznych podstaw do wydania jakiejś gry->gry nie wydadzą (jeszcze)->klienci nie kupią konsoli itd. itd. itd. Ktoś musiałby zrobić pierwszy ruch (albo developerzy albo gracze).

 

Ale jak pisałem to taka BARDZO hipotetyczna sytuacja i raczej nie ma obaw że gier nie będzie ale trzeba i tak być ostrożnym. PS3 sie sprzeda bo to MARKA. Ale marka czego? Dobrego produktu? IMO jest to marka dobrej ZABAWY. Ludzie to kupią nie dlatego że ta konsola jest najlepsza (wg. nich) tylko że przy PS1 i PS2 ludzie bardzo dobrze się bawili i to bawili się po części (a w zasadzie przede wszystkim) przez to, że były fajne gry (i było ich dużo, każdy mógł sobie przebierać jak chciał) i ludzie liczą na to że i teraz te fajne gry będą...Oby tak było, z pożytkiem dla nas wszystkich!

 

3mta się.

zeby konsola sie sprzedala musi byc poprostu dobra.

sony wchodzac z ps1 nie miala marki na rynku gier a mimo to wygrala z ni i sega.

na ps2 przez pierwszy rok nie bylo nic na czym warto by bylo oko zawiesic a mino to ludzie od poczatku ja kupowali.

ps3 nikt nie kupuje (slowo nikt oznacza porownanie ilosci sprzedanych do tego ile przez podobny okres sprzedano ps2)

poniewaz jest droga, trudna dla dev. piszacych gry, nie prezentuje nic co by poza teoriami o cudownosci cela bylo lepsze od

konkurencji, w wielu punktach ustepuje).

ps2 nie bylo tak drogie, wyprzedzalo znacznie konkurencje i pc z tej epoki, mialo dvd ktore w chwili wejscia ps2 bylo juz standardem

z masa filmow a nie jak obecnie blue ray, dawalo wszystko z siebie na zwyklym tv wiec odpadalo zakup lcd lub plazmy.

ps3 nie ma nic z tych cech poza wada czyli ps2 tez bylo ciezkie do opanowania przez koderow i troche potrwalo nim cos sie super zobaczylo.

Takie tytuly jak mgs2 powstaly na ps2 poniewaz nic pod sloncem u przecietnego kowalskiego nie pociagnelo by takich tytulow teraz jest inaczej.

Nie ma takiego tytulu ktorego nie pociagnie pc lub konkurencja.

Same dema technologiczne ps2 nie musialy byc renderami, same zywe mozliwosci maszyny w tych pierwszych demkach zrywaly kask.

Sony nie musialo oszukiwac i prowadzic jakis gierek. Poprostu mialo najlepszy sprzet na rynku. Teraz ma drogie pudlo ktore tak naprawde

nie wiadomo do czego ma byc. Do gier sie nie nadaje bo ich nie ma, blue ray za jeszcze troche, kosztuje mase kasy od taki

zakup dla kogos ktory kupil "no bo tak".

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...