Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, to chyba matematyka podstawówkowa? Na prawdę takie rzeczy trzeba ci tłumaczyć?

Moj blad, chodzilo mi o to samo, ale za pierwszym razem zle zrozumialem to co napisales. Wychodzilo mi za duzo, stad moje zdziwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UMD w PSP to tak jak BD w PS3. Pamiętam jak wyszło PS3. Po co BD jak DVD jest ok, to chore, żeby wkładać to do konsoli i podnosić jej koszty a i nie wiadomo czy HDDVD go nie pochowa! Po co eksperymenty na klientach Playstation? Dziś nikt już na to nie narzeka. Napęd w porównaniu z DVD jest mega cichutki, wygrał standard i pomału wypiera DVD więc już nikt na niego nie narzeka tylko cieszy się, że ma taki dodatek. Gdyby format BD umarł sytuacja była by identyczna z tą z UMD. Ktoś musi przecierać szlaki. :) BD się udało. Gdyby UMD się udało to ludzie by narzekali? Hmm? Nie sądzę. Kilka patentów Sony spaliło na panewce ale czy to źle? Nie myli się ten co nic nie robi. :) I teraz pytanie. Jeśli wyjdą nowe konsole od MS, BigN i Sony i nie będzie 100% cyfrowej dystrybucji to jaki napęd obstawiacie? A może będą to pamięci Flash? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd w porównaniu z DVD jest mega cichutki, wygrał standard i pomału wypiera DVD

Mowisz o filmach czy o grach? Podczas odtwarzania filmow konsole halasuja na podobnym poziomie, a gry w obu przypadkach mozna zgrac na dyski twarde i po bolu. A co do wypierania DVD to chyba troche na wyrost powiedziane. Dane z polowy roku pokazuja (rynek US), ze wydatki na DVD i wypozyczanie DVD to ponad 8mld $ podczas, gdy to samo dla BD to ledwo ponad 600mln - circa about 8%. Roznica miazdzaca, tym bardziej, ze ta proporcja nie bardzo chce sie zmieniac. A ciekawostka jest to, ze nawet na distro cyfrowe (VOD, streamy etc.) amerykancy wydali ponad 900 mln. Jesli chodzi o gry na BD to ciezko na razie mowic o wypieraniu skoro tylko PS3 ma taki naped.

 

Co do nosnikow danych dla nowych konsol to mysle, ze zostana to nadal plytki DVD/BD czy co tam innego wymysla do tego czasu, ale IMO do premiery nowych systemow DUZO sie zmieni pod wzgledem cyfrowej dystrybucji. Czy bedzie to jedyna forma kupna gier? Wydaje mi sie, ze nie. Jednak jesli bedzie inaczej to wcale sie nie zdziwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z filmami rzeczywiście napęd w X nie hałasuje jak w PC. Odrzutowiec uruchamia się w momencie włożenia gry ale głośność zostawmy. Chodzi o napęd BD i jego popularność. Wg wielu źródeł np: KLIK BD przyspiesza i to w bardzo dużym tempie. Nie napisałem, że wyparł tylko pomału wypiera DVD. ;)

 

Zastanawiam się jeszcze nad konsolami nowej generacji. Jeśli powiedźmy gry zaczną zajmować ok 25GB to czy cyfrowa dystrybucja się sprawdzi? Raczej nie ta generacja. A więc co pozostanie? Tani BD czy nowy kosztowny wynalazek? :) Gdyby nie BD to i tak trzeba byłoby wymyślić pojemny nośnik danych. A tak Sony utarło drogę po części swoim kosztem bo jednak promocja BD trochę kosztowała. Potrzeba matką wynalazku więc Sony wcale nie jest takie złe. :)

 

PS. Kilka lat temu słyszałem, że pięciu największych producentów telefonów dogadało się co do standardu miniUSD. Jedna ładowarka miała pasować do wszystkich telefonów tych producentów. SE też w tym uczestniczył. Minęły bodajże 3 lata i pokażcie mi co się zmieniło? SE nadal ma beznadziejny FastPort, Nokia okrągłe wejście a Samsung co model to inny wynalazek. :) Więc wprowadzenie wspólnego standardu nie jest takie proste. To rynek musi zadecydować co umiera a co przetrwa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wprowadzenie wspólnego standardu nie jest takie proste. To rynek musi zadecydować co umiera a co przetrwa. ;)

Wbrew pozorom jest, UE wezmie za mordy producentow, wyda odpowiedni kwit i bedzie ustawowo wymagany jeden standard koncowki ladowarek albo mowimy papa produktom tych marek na rynkach UE - gwarantuje ci, ze opracuja standard w tydzien.

 

Co do BD to naturalne, ze kupuje sie go coraz wiecej, ale nie zmienia to faktu, ze do DVD jest mu jeszcze baaaaardzo daleko. A next gen? Czy 25GB to tak duzo? Przy obecnosci laczy 10-20mbit (i to wcale nie mega drogich nawet jak na nasze warunki) taka ilosc sciagasz w przeciagu 3-6h, a wiadomo ze nie wszystkie gry tyle zajmowac. Mysle, ze raczej na 100% nie bedzie tylko dystrybucji cyfrowej, ale nastepna generacja napewno pojdzie w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest komisja UE a co było w czasach VHS/Betamax? :)

 

Jeśli chodzi o BD to nie jest tylko 25GB. Tyle ma jedna warstwa. 16 warstwowa płyta Pioneera ma 400GB tylko, że w konsolach nie będzie potrzeby stosowania takiej pojemności. 50GB powinno styknąć. Chyba FFXIII tyle zajmuje. :) Ale jak napisałeś. 100% cyfrowa dystrybucja jeszcze nie w następnej generacji ale prędzej czy później tak się stanie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Kilka lat temu słyszałem, że pięciu największych producentów telefonów dogadało się co do standardu miniUSD. Jedna ładowarka miała pasować do wszystkich telefonów tych producentów. SE też w tym uczestniczył. Minęły bodajże 3 lata i pokażcie mi co się zmieniło? SE nadal ma beznadziejny FastPort, Nokia okrągłe wejście a Samsung co model to inny wynalazek. :) Więc wprowadzenie wspólnego standardu nie jest takie proste. To rynek musi zadecydować co umiera a co przetrwa. ;)

Najnowsze dotykowe Samsungi maja microUSB, wszytskie HTC maja mini albo microUSB, najnowsze Nokie z serii N tez maja mini albo microUSB. Nawet SE w najnowszych zabawkach chyba wprowadzil cos takiego. Jest to tez zreszta rowniez wymuszone coraz wieksza popularyzacja zwyklego minijacka jak zlacza do sluchawek/zestawu hands-free.

 

Wcale mnie to nie dziwi, bo dzis projektuje sie telefony, ktore beda na rynku za 2-3 lata. Porozumienie, o ktorym mowisz, zostalo zawarte jakis rok temu, wiec akurat by pasowalo ;)

 

@nuO3-Lzuruha - moglbys zrodlem rzucic, bo z tego, co czytalem, to jest zgola odwrotnie? Tylko prosze o ilosc sprzedanych filmow, a nie playerow, bo w ta druga wlicza sie tez zazwyczaj PS3, co zaburza statystyke.

Inna rzecz, ze przejscie DVD->BR ma ta przewage nad przejsciem VHS->DVD, ze odtwarzacz BR czyta rowniez plyty DVD, wiec juz posiadana kolekcja filmow nie idzie do kosza. Inna sprawa, ze IMHO wejscie DVD bylo rewolucja w domowej rozrywce, a BR jest ewolucja i to wpychana nieco na sile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokie serii N mają zwykłe ładowarki AC-8 (z bolcem) za wyjątkiem N97, N97mini i chyba N86. Z ciekawości wszedłem na stronę Nokia.pl i sprawdziłem 4 najnowsze modele i żaden nie miał ładowarki AC-10 czyli microUSB. W mojej N82 i reszcie microUSB służy do transmisji. Tylko w trzech wymienionych wyżej microUSB służy do ładowania i wymiany danych. Flagowe modele SE jak Yari, Satio i Aino oraz wszystkie pozostałe modele mają beznadziejny FastPort. Tylko Xperia X2 ma microUSB. Czy to zbieg okoliczności, że jest na Windows Mobile? :) W przygotowaniu jest jeszcze XPERIA X10 na Androidzie która dostanie microUSB. Tańsze modele zapewne zostaną przy FastPort. Innych producentów nie chce mi się sprawdzać ale nie sądzę, że wszyscy przerzucili się na microUSB. O ile do wymiany danych staje się powszechniejsze to jako uniwersalne złącze już nie. A do tego mięli dążyć. Wydawało mi się, że już w 2007 roku o tym czytałem. Może się pomyliłem. ;)

 

I costi odpowiedz mi na jedno pytanko. Skoro BR jest ewolucją wepchaną na siłę to jak wyobrażasz sobie oglądanie filmów FullHD na najnowszym LCD 52'' z DVD? Film na 4 nośnikach? :P Gdyby nie forsowanie standardów ciągle mięli byśmy VHS. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko obraz, bo dzwiek jest juz kodowany bezstratnie.

 

I costi odpowiedz mi na jedno pytanko. Skoro BR jest ewolucją wepchaną na siłę to jak wyobrażasz sobie oglądanie filmów FullHD na najnowszym LCD 52'' z DVD? Film na 4 nośnikach? Gdyby nie forsowanie standardów ciągle mięli byśmy VHS.

Devil juz odpowiedzial - IMHO na BR jest za wczesnie. Wprowadzenie standardow nie wynikalo na dobra sprawe z jakichkolwiek potrzeb rynku, nie bylo (i nie ma nadal) wsrod konsumentow parcia na "my chcemy filmy w fullHD". Nie doszlo jeszcze do przesytu i znuzenia filmami na DVD, zreszta przy filmach, ktore nie opieraja sie na widowiskowych efektach, BD nie wnosi zupelnie nic. Do tego dochodzi jeszcze zenujaca "wojna formatow", ktora skutecznie odstraszyla wielu ludzi od filmow HD w ogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj costi niestety nie moge znalezc danych porownawczych sprzedazy w analogicznym okresie czasu blu-ray'i i dvd tak wiec uznajmy ze do czasu az znajde te dane nie mowilem nic :)

 

Na szczescie nie zmienia to faktu ze sprzedaz nosnika bd czyli w wiekszosci filmow na nim rosnie w niezlym tepie i tutaj moge sie juz poprzec danymi ;) Pierwsza polowa 2009 roku przedstawia sie nastepujaco:

 

Blu-ray Disc software sales were up 91% at retail in the first six months of this year, according to DEG figures compiled by the DEG with input from suppliers and retailers. Nearly 20 million Blu-ray Discs shipped to retail in the second quarter of the year, according to figures compiled by Swicker & Associates on behalf of the DEG — 57% more than in the same period last year.

Link

Zas w okresie Styczen - Wrzesien jest jeszcze lepiej:

 

Global demand for Blu-ray Disc (BD) players and movie discs is expected to steadily increase as average retail prices for players will drop from US$193 currently to US$77 in 2012 while blank media will drop from US$5 to US$1.50, according to Taiwan-based makers at a BD forum held in Taipei on November 19.

 

Sales volumes of BD movie discs in the US, Europe and Japan during the first three quarters of 2009 increased 183%, 200% and 180% respectively from the same period in 2008, according to BD Association CFO Letsugu Kusano at the forum.

 

The growing demand for BD players and movie discs will drive costs of BD pick-up heads and chipsets to fall and thus production costs of PC-use BD optical disc drives will drop, Taiwan makers pointed out.

Link

Natomiast co do cen, normalnym faktem jest ze z czasem ida w dol w samym uk za nowosc na dvd trzeba placic 11-14 funtow gdy za wydanie na blu-ray'u 15-19. Niestety nie zmienia to faktu ze ceny w sklepach sa niezle windowane w gore i wiekszosc filmow jest kupowana online na amazonie czy dvd.co.uk czy jeszcze innym "retailerze". Z mojej strony koniec OT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moje nie do końca na temat ale kulturalne posty poszły się j.... :) ale Costi już Ci odpowiedziałem w poprzednim skasowanym poście. Wprowadzenie BD powiedźmy za 3 lata nic by nie zmieniło w kwestii ceny a przeciągnęlibyśmy to co nieuniknione czyli przejście na nowy bardziej przyszłościowy nośnik. I tu już mało ważne czy byłby to HDDVD czy BD. To się musiało stać bo niestety użycie danych rośnie w lawinowym tempie. A, że w promocję najbardziej zaangażowało się Sony to jej się teraz dostaje zupełnie nie rozumiem z jakiego powodu? Przecież dalej wszystko wychodzi na DVD/BD i czasami na CD więc każdy może wybrać co chce. Zawsze byłem za nowinkami technicznymi i taki stan jak najbardziej mi odpowiada. Nie czuję presji to nie kupuję. Mam kaprys to go spełniam i każdy jest zadowolony. Ja to tak widzę. :)

 

Myślę, że 95% użytkowników tego forum kupiło odbiorniki wysokiej rozdzielczości do swoich konsol a przecież można było siedzieć na CRT. :P

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podalem ceny orientacyjne bo owszem zdarzaja sie nowe tytuly za ktore placi sie mniej niz 10 funtow jednak jest ich niewiele. mnie cieszy narazie jedno ze ceny blu-ray'i w uk czy us sa zdecydowanie mniejsze niz w polsce gdyby byly podobne to bym chyba zbankrutowal przy obecnych mych wydatkach na ten cel, ktore do malych nie naleza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przez przypadek natknalem sie na niezla glupote. Chcialem obejrzec film DVD na PS3, odpalilem projektor, wlaczam konsole...a tu nie wiedziec czemu wlacza sie TV. Myslalem, ze moze nacisnalem przypadkowo cos na pilocie no to klikam na wylacznik w TV...a tu konsola gasnie razem z nim. Jest jakis sposob zeby to wylaczyc gdzies w opcjach? W sensie zeby konsola startujac nie uruchamiala TV i nie wylaczala sie, gdy wylaczam TV? Musialem wyjac kabel hdmi z telewizora, bo inaczej nie szlo tego obejsc. Sygnal mam puszczony przez spliter na plazme i projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz usunac parowanie urzadzen hdmi-cec w tym przypadku ps3 nie wiem jak ta opcja sie nazywa w twoim tv bo jak wiadomo kazdy producent inaczej sobie ja nazwal. a jeszcze latwiej bedzie wylaczyc w ps3 hdmi control :)

 

o ile sie nie myle masz to w settings/system settings/hdmi control on/off

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz usunac parowanie urzadzen hdmi-cec w tym przypadku ps3 nie wiem jak ta opcja sie nazywa w twoim tv bo jak wiadomo kazdy producent inaczej sobie ja nazwal. a jeszcze latwiej bedzie wylaczyc w ps3 hdmi control :)

 

o ile sie nie myle masz to w settings/system settings/hdmi control on/off

Funkcja nazywa sie SimpleLink, ale to tym bardziej mnie dziwi, bo skoro PS3 "widzi" telewizor to czemu plazma nie widzi PS3 i wyświetla "brak urządzeń SimpleLink"? Wychodzi na to, ze jednak polaczenie przez HDMI i sterowanie wtedy "jednym pilotem" jest mozliwe nawet przez polaczenie via amplituner. To cieszy, szkoda tylko, ze nie dziala jak nalezy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie jak ty w urzedzeniach hdmi-cec w moim philipsie nie ma wymienionej mej slimki jednak gdy wcisne odpowiedni przycisk na pilocie odpowiedzialny za wlasnie ta opcje uaktywnione mam opcje takie jak np menu glowne urzadzenia ktore oczywiscie nic nie daje bo menu ps3 jest xmb. jednak sterowac pilotem moge pomimo tego ze teoretycznie moj tv nie byl parowany z ps3 i to jest smieszne. nie mniej dziala to i mnie to cieszy bo za leniwy jestem na zabawe 3/4 pilotami i tak jak ty bede musial kupic pewnie logiego harmony szkoda ze ma pani nie chce o tym slyszec :D

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harmony mozna ponizej 100zl kupic jak sie dobrze zaczaisz, wersja podstawowa (z numerkiem 200 czy 250) spokojnie starcza, wyzsze modele dodaja tylko wodotryski za chora kase.

Hmm no nie do konca, najnizszy model to 515 tylko, ze on obsluguje max 5 urzadzen. Troche malo, u siebie mam juz 7. Ale 525 czy 555 to jest wlasnie to w co celuje. No i wole chyba kupic nowy ze sklepu, takie kombinowane i skladane z 3, ktore po taniosci mozna znalesc na Allegro nie do konca do mnie przemawiaja.

 

@nuO3-Lzuruha

Jakby to byla tylko kwestia, ze "oficjalnie" sie nie widza, ale pilot dziala to byloby lux. Zreszta w PS3 potrzebowalbym tylko sterowania do DVD/BD i takie przyciski mam juz na pilocie od LG (ktory bez problemu "wszedlby" na Harmony).

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ktoryms forum czytalem, ze to sa jakies odrzuty czy zwroty czy cos tam jeszcze, typek ma dojscie i sprowadza. Tylko wlasnie tu brakuje klapki, tam nie dziala jeden przycisk itd. Jakby nie bylo sprzet niekompletny. Zastanawialem sie nawet nad tym, ale w koncu olalem temat, dozbieram do nowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...