Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

No jeśli faktycznie uda mi się zachować kompatybilność z każdym playerem (upgrade firmware może martwić) to spoko. Póki co więcej niż 40 GiB (nie wliczając zabezpieczeń) użycia chyba nie widziałem, do 3D na pewno się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory Sorry jezeli pytanie sa nie na miejscu .

 

Rozwazam zakup konsoli PS3 Slim ( pierwszej w zyciu )

tyle ze glownie chodzi mi o odtwazanie materialu HD 1080p

w zwiazku z tym ma kilka pytan do starych wyjadaczy tematu.

 

Czy po podlaczeniu PS3 do sieci bede mogl ogladac filmy HD z dysku mojego kompa

ewentualnie z jakiegos zewnetrznego dysku ?

 

Czy PS3 posiada jakis player odtwarzajacy kontenery .MKV .TS .MTS . M2TS jako samodzielne pliki

bez struktury BlueRay Disc ?

 

Czy mozna w jakis sposob za pomoca PS3 zrzucic pliki z filmu BD na zewnwtrzny dysk ewentualnie do PC poprzez LAN ?

 

Z gory dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po podlaczeniu PS3 do sieci bede mogl ogladac filmy HD z dysku mojego kompa

ewentualnie z jakiegos zewnetrznego dysku ?

// Tak wymaga to zainstalowanie programiku na piecu badz podpiecia dysku FAT32 do konsoli.

 

Czy PS3 posiada jakis player odtwarzajacy kontenery .MKV .TS .MTS . M2TS jako samodzielne pliki

bez struktury BlueRay Disc ?

// MKV z tego co pamietam odtwarza, tyle tylko ze poza dobrym samopoczuciem duzo to nie daje bo konsolka nie wyrabia z dekodawaniem 720p, ale mozna puszczas stream z pieca

 

Czy mozna w jakis sposob za pomoca PS3 zrzucic pliki z filmu BD na zewnwtrzny dysk ewentualnie do PC poprzez LAN ?

// nie , po to wlasnie wymyslono HDCP by sie nie dalo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius

 

Wielgachne Dzieki

 

Co do ,mkv to pewnie jakies Babol oprogramowania , bo przeciez sama Matroska to tylko ''opakowanie''

w srodku material AVCHD a to dla PS3 nic strasznego.

 

Jesli ktos posiada jakies info link do strony na temat Streamingu PC> PS3 to poprosze

szczegolnie mi zalezy na odtwarzaniu materialu HD , glownie plikow .TS .MTS .MKV

oczywiscie w max mozliwej jakosci video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius cos Ci sie pomieszalo bo PS3 nie odtworzy kontenera mkv natomiast m2ts/mts bez problemow (o ile zostana uzyte odpowiednie kodeki czyli np h264)

 

Pozatym jesli nawet ktos ma mnostwo mkv i nie musi dodawac napisow do pliku to samo muxowanie takiego pliku do m2ts/ts to kwestia paru minut.

 

Natomiast pare info co do streamowania znajdziesz tutaj - > Klik, oczywiscie jest to jeden z wielu programow do streamowania, oprocz tego masz jeszcze tversity/twonky media server i pare innych wliczajac w to windowsowy media player ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zgrywać filmy ale trzeba na PS3 zainstalować linuxa a to chyba zostało wycięte w slimkach więc tak jakby się nie dało. :)

 

@michaelis

Ps3 nie daje rady z 720p? :) Uwierz mi, że daje rade nawet z 1080p z 50mbit i nawet się nie przykrztusi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu odtwarza mkv czy nie? Większość nagrań w tym kontenerze to x264. Nie wiem czy h264 i x264 to to samo. Tu raczej chodzi o kontener.

 

W każdym razie chciałbym wiedzieć czy odtworzy takie nagranie w kontenerze MKV z napisami czy nie. x264 stał się teraz tak popularny jak XviD. A może i nawet bardziej.

 

EDIT: Ok właśnie doczytałem się na innym forum, że nie odczytuje tego kontenera MKV. Ale można np przerobić na BD, który mieści się na DVD9 czy DVD5 nawet. No cóż to jednak konsola do gier.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie pamietam juz dokladnie, ale mkv wydaje mi sie , ze otwieral tylko ze bez napisow - ale moze cos ps3 media streamer robil z tym plikiem.

 

Z tego co pamietam z moich testow to napisy tylko w .txt do avikow, a jak chcesz mkv z napisami to musisz go dekodowac na na piecu i streamowac zdekodowany (tylko, ze wtedy wifi zaczyna umierac i trzeba przycinac strumien).

 

Generalnie, moje wrazenia z zabawy w streaming sa takie, ze olalem sprawe po tygodniu zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczen streamowanie materialu w 720p z napisami odbywalo sie bez problemu, PC podlaczony przez wifi z routerem natomiast ps3 po kablu. Z materialem w 1080p bylo juz gorzej bo o ile bez napisow przy odpowiednich ustawieniach transkodowania w locie szlo znosnie (bufor co jakies 30min po pare sek) to juz z napisami nie dalo rady bo buforowalo co 30 sekund.

 

Devil x264 i h264 to to samo, natomiast co do nagrywania przerobionych plikow na plytke DVD wg mnie mija sie to z celem, przeciez mozesz skopiowac to na pena ktory niestety musi byc w formacie plikow fat32 i tutaj jest ograniczenie wielkosci pliku do 4GB albo bezposrednio za pomoca obojetnie jakiego media servera skopiowac plik na ps3. Ta druga opcja jest wg mnie zdecydowanie lepsza bo nie musisz sie martwic wielkoscia pliku, a sam proces tez nie trwa dlugo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu odtwarza mkv czy nie? Większość nagrań w tym kontenerze to x264. Nie wiem czy h264 i x264 to to samo. Tu raczej chodzi o kontener.

Kodek jest jeden: h264. x264 to opensource'owa implementacja API tego kodeka, bo normalnie jest on platny. Ale nie jest ona w zaden sposob rozna od h264.

 

Ja bawilem sie ze streamingiem na X360 za pomoca TVersity i nawet dzialalo, ale jak dla mnie skreslily ten program: brak obslugi zaembedowanych w .mkv napisow, brak wiecej niz jednej sciezki audio, bez mozliwosci wyboru ktora ma byc streamowana, oraz wymuszony downmix do stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodek jest jeden: h264. x264 to opensource'owa implementacja API tego kodeka, bo normalnie jest on platny. Ale nie jest ona w zaden sposob rozna od h264.

 

Ja bawilem sie ze streamingiem na X360 za pomoca TVersity i nawet dzialalo, ale jak dla mnie skreslily ten program: brak obslugi zaembedowanych w .mkv napisow, brak wiecej niz jednej sciezki audio, bez mozliwosci wyboru ktora ma byc streamowana, oraz wymuszony downmix do stereo.

Ale to kwestia TVersity jako softu.

 

 

PS3mediaserver choc jako napisany w javie niemilosiernie ciagnal z proca obsluguje zaembedowane napisy bez problemu , z tego co pamietam pokazywal sciezki audio do wyboru w roznych konfiguracjach z napisami, a dzwiek mogl przeslac w wyzszych standardach. 

 

Problemem był bandwidth po wifi.

 

Ale od kiedy mam PS3 podpiete do 23" monitora stojacego obok 24" monitora do pieca to jakos streamowanie mnie zbytnio nie interesuje :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja konwertuje programem mkv2vob i żadnych problemów nie ma, ładnie wyciąga polskiego lektora czy też napisy z pojedynczego pliku mkv. Wifi + stream już przy 720p z lepszym bitrate potrafi się ciąć. Jak ktoś nie chcę mieć dodatkowo włączonego kompa, żeby oglądać filmy dzięki ps3 to najlepszym wyjściem jest podłączenie przez kabel sieciowy i zrzucenie na dysk, średni transfer 8MB/s jest znośny. Telewizor samsung ładnie współpracuje z konsolą i praktycznie można zrobić wszystko za pomocą pilota od tv. Największy film jaki wrzuciłem ważył 20GB przy czym trwał równą godzinę :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz troszke z innej beczki

 

dostal juz ktos maila od sony z ankieta ktora w wiekszosci byla o PSN/PSS i platnej subskrybcjii?

 

tak wyglada ten mail ;)

 

This is an email from Sony Computer Entertainment Europe.

 

 

 

Dear Andrzej xxxx,

 

 

 

Your feedback and opinions are very important to PlayStation.

 

 

 

Please help us by completing a short survey which should take about 25 minutes to complete. We ask that you complete the survey as soon as possible, but no later than one week from today.

 

 

 

To complete the online survey, please click on the URL below, or copy it into the address/ location bar of your browser. Please make sure you copy the whole link since it will sometimes wrap to the following line.

 

 

 

https://surveys.globalepanel.com/wix/xxxxxxxx

 

 

 

If you complete the survey, your name will be entered in a prize draw for a free PSN video game. For complete drawing terms and conditions please see the following web page: Specific Rules for PlayStation Feature Survey Voucher Promotion.

 

 

 

How were you selected to take part in the research?

 

Your email address was obtained from Sony Computer Entertainment Europe whom you provided permission to send you email at this address Please refer to text below to change your profile

 

 

 

Who is carrying out the research?

 

Ipsos, a leading, global market research firm, would like to invite you to take an online survey on behalf of Sony PlayStation about video game and media devices.

 

 

 

All information you provide will be kept STRICTLY confidential. Results will be reported in aggregate form only. This survey is for research purposes only, and is not intended to sell or market any products.

 

 

 

If you have any problems accessing the site or completing the survey, please email us at mailto:unsubscribe@eu.playstationmail.com?subject=p572816084.

 

 

 

Thanks for your help

 

The Sony Computer Entertainment Europe Team

 

 

 

©2009 Sony Computer Entertainment Europe.

 

 

 

eu.playstation.com http://eu.playstation.com

 

 

 

"PlayStation", "PlayStation Network", "PlayStation Store", "PlayStation Home", "PS3", "PSP" and "PS2" are registered trademarks of Sony Computer Entertainment Inc. All titles, content, publisher names, trademarks, artwork, and associated imagery are trademarks and/or copyright material of their respective owners. All rights reserved.

 

 

 

Games sold in the United Kingdom are age rated by the independent organisations PEGI and BBFC. To find out more, visit www.pegi.info, www.bbfc.co.uk or www.askaboutgames.com. Age ratings indicate the age for which the game is suitable.

 

 

 

If you have PlayStation®Network account you can edit your profile and notification preferences, including unsubscribing, from within your account. Sign In here. https://secure.eu.playstation.com/sign-in/

 

 

 

If you don’t have a PlayStation®Network account and want to unsubscribe, email us here. mailto:unsubscribe@eu.playstationmail.com?subject=Unsubscribe

 

 

 

PlayStation®Network, PlayStation®Store and PlayStation®Home subject to terms of use and not available in all countries and languages. Broadband internet service required. Users are responsible for broadband access fees. Charges apply for some content. Users under 18 require parental consent.

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie będę już ciągnął tematu rip'ów z HD. To co chciałem wiedzieć o PS3 mniej więcej już wiem czego się spodziewać w tej kwestii. W każdym razie lekko się zawiodłem. W przypadku X360 było jeszcze gorzej, bo musiałem konwertować mkv do mp4 i również do 4 GB. A o MKV w ogóle można było zapomnieć czy napisach w tym kontenerze. Tylko hard suby. Przerabiałem to za pomocą GOTSent.

 

Streamowanie raczej odpada. Po prostu szukałem jakiegoś porządnego kombajnu do odtwarzania różnych formatów z napisami. Widać Popcorn Hour bardziej by sie nadawał do tego celu niż PS3. Jednak BD się przyda no i parę gierek też wpadnie po zakupie konsoli. Myślę, że nie pożałuję tego zakupu. No i może nie będę musiał się stresowac przed każdym włączeniem konsoli jak to miałem z X360. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czasami mam wrażenie że niektórzy na siłę kombinują byle tylko wykorzystać bajeranckie ficzery.

 

Streamowanie? Przekonwertowywanie? Ile roboty, ile kłopotu, nie mówiąc już o istotnej stracie jakości, tylko po to żeby odtwarzać filmy przez PS3? Wiem że nie każdy ma kompa i PS3 w jednym pokoju, ale na prawde szukał bym innego rozwiązania niż coś takiego.

 

Do odtwarzania BD i DVD ta konsola jest fajna, ale jako centrum multimedialne na pewno się nie nadaje, i takie określenia są śmieszne. Brak obsługi najpopularniejszego kontenera jakim jest MKV dyskwalifikuje to urządzenie w tej kategorii. Wiadomo też że jest tak specjalnie, bo dodanie obsługi Matroski nie może być żadnym problemem skoro urządzenia za 400 zł ją mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez przekonwertowanie matierialu z mkv do kontenera ktory obsluguje ps3 trwa nie wiecej niz 5min wiec naprawde jaki w tym problem? Przy takiej procedurze ani sciezka video ani audio nie jest zmieniana na bog wie co, pozostaje taka jaka byla i nie ma mowy o stracie jakosci w koncu 99% mkv w sieci to h264 + dts/ac3 co ps3 lyka bez zajakniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czyli macie ma myśli remuksy. To jeszcze ma sens, choć nie można zaprzeczyć że kłopotliwe, a i z napisami pewnie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zamowilem moja pierwsza w zyciu konsole , sie w koncu przekonalem ;)

Wtorek pierwsze testy

 

 

Moje kolejne pytanko do starych wyjadaczy ps3 , jak jest z klawiatura i mysza ??

bede tego potrzebowal do instalki Linuksa , mozecie cos polecic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kolejne pytanko do starych wyjadaczy ps3 , jak jest z klawiatura i mysza ??

bede tego potrzebowal do instalki Linuksa , mozecie cos polecic ?

Nie chciałbym cię martwić, ale na PS3 Slim nie da się Linuksa zainstalować :P

No chyba że starego fata kupiłeś, wtedy nie ma problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam tu i owdzie ze ponoc jest szansa ze w kolejnych nowych firmware zdejma ta blokade

znaczy sie brak opcji Boot Other OS

Zreszta w moim wypadku najwazniejszy jest player BD potem konsola a Linuks i zabawa w Ripowanie na koncu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis podlaczylem PS3 Slim 250 do mojej plazmy : Panasonic TX-P42G10

skonfigurowalem Windows Media Center odpalilem kilka demonstracyjnych filmow Full HD

i mam problem :/

Jakosc odgrywanych w ten sposob filmow jest slabsza niz za pomoca MediaPlayer Home Cinema

jest ciut mniej ostro jak by mniej drobnych detali ! !

co jest grane ? gdzie moze tkwic problem przeciez dekompresja sprzetowa nie powinna rozmywac video

bardziej niz softwareowy player .

 

filmy ktore uzywalem do testu :

1920 X 1080 - Imax - Discovery Space Station Live.mpg

IMAX.Coral.Reef.Adventure.IMAX.Blu-ray.REMUX.H264.1080P.DTS-HDMA.SILUHD.disk1.ts

Samsung HDDemo 1080p.mpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...