Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm dziwne, glowe bym dal, ze da sie jednak zgrac na dysk i tylko trzymac plytke w napedzie.

Niestety nie ma takiej opcji.

 

Generalnie sa 3 warianty:

- gra nie przewiduje instalacji - wtedy na dysku sa tylko savy , patche jakies male smieci

- gra ma opcjonalna instalacje - wtedy gra moze wrzucic do kilku giga na dysk co przyspiesza ladowanie, ale moze chodzic z plytki j.w.

- gra ma instalacje wymagana - musisz zainstalowac kilka giga na dysk zeby sobie wogle pograc.

 

A szkoda bo jakies tanie SSD + pelne instalki gierki to byloby cos fajnego :)

 

 

BTW co do homebrew to moze pojawi sie cos odpalajacego wszystkie formaty plikow video mkv etc to by bylo fajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: ma ktoś z was (najlepiej ze Śląska) Singstara na PS3 z polskimi przebojami? Mam zorganizować karaoke na domówce, a Lipsy się nie sprawdzą przy tym towarzystwie (ciocie, babcie śpiewać będą jedynie po polsku ;) ). Kupować kolejnych dwóch mikrofonów nie chcę, więc może ktoś pożyczy na 1 wieczór? W zamian obiecuję dobre % :)

 

PS. Miesiąc posiadania PS3 i ... mamy pierwszy pucharek w U2. W porównaniu do ~23.000 GS na x360 wygląda to dość ubogo ;)

 

PPS. I jeszcze key question :lol: Jak zmienić obrazek gracza wyświetlany na karcie z trofeami (def. mam bodajże z AC2- dlatego, że konsola była w zestawie z tą grą?)? thx

Edytowane przez draak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na karcie gracza x'a nie mam nic bo po prostu x'a nie posiadam :D ale trofeow juz sie troche uzbieralo jakies 1260 :)

 

co do avatara to musisz sie udac to Playstation Network -> Account Information i tam juz masz opcje zmiany avatara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub też. by "sterować" wiatrem- co po przytrzymaniu przycisku (któregokolwiek, byle by "przyspieszać") i zabawą z sixaxis'em daje namiastkę gry zręcznościowej w niezwykłym klimacie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście polecić jakiś program do streamowania MKV do PS3? Zadziała przez Wi-Fi bez zgrzytów czy raczej po kablu? Koniecznie musi obsługiwać napisy ASS i mieć wsparcie sprzętowe, albo współpracować z CoreAVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka- jak często/rzadko aktualizują się dane o trofeach? Za każdym razem, jak gram, PS3 jest w sieci, wchodzę dodatkowo na zakładkę dot. trofeów (poprzedzoną komunikatem o synchronizacji tychże) i naturalnie na online gamertagu (obojętnie, playfire czy sony) brak aktualizacji. Coś dodatkowo trzeba robić? Pierwsze trofeum zaktualizowało się samo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draak chodzi Ci o gamertag aka sygnatura dla forow itp? bo jestli tak to trzeba je recznie uaktualniac zarowno na playfire jak i oficjalna sygnaturke sony.

 

jesli chodzi o playfire to musisz tylko na stronce sony w zakladce my profile dac refresh data i od nowa stworzyc sygnature (trwa to 2 min)

 

jesli chodzi o sygnature sony roznie to bywa raz automatycznie ja aktualizuje raz nie w kazdym badz razie zawsze dawaj update my trophy card w zakladce my portable id

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

PS3 Trophies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuO3-Lzuruha, dzięki za pomoc, o to chodziło. Już teraz rozumiem dlaczego na rapidfire są opcje manual lub semi- automatic (a brak "automatic" jak w przypadku x360) ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 Media Server - http://ps3mediaserver.org

Na wifi trzeba trochę obciąć jakość ale da się i 1080p oglądać.

Jakie dokladnie ustawienia? Wrzucilem na czysto i materialy 720p 1080p klatkuja a bufor jest caly czas bliski zeru.

Mozna streamowac takze napisy?

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia sa rozne zalezy czy uzywasz mencodera czy coreavc itd

 

Podam Ci moje lecz bedziesz je musial troche zmienic dla coreavc

 

thumbnails = true

alternativeffmpegpath = D:\\PROGRAMY\\PS3 MEDIA SERVER\\win32\\dvrms\\ffmpeg_MPGMUX.exe

mencoder_ass = true

engines = mencoder,avsffmpeg,avsmencoder,tsmuxer,ffmpegaudio,mplayeraudio,tsmuxeraudio,vlc

video,mencoderwebvideo,mplayervideodump,mplayerwebaudio,vlcaudio,ffmpegdvrmsremu

x

,rawthumbs

mencoder_encode = keyint=3:vqscale=2:vqmin=3

mencoder_mt = true

maximumbitrate = 25

minvideobuffer = 50

maxvideobuffer = 150

usecache = true

ffmpeg = -g 1 -qscale 2 -qmin 3 -maxrate 29M -bufsize 5M

audiobitrate = 320

forcetranscode = mkv,avi,rmvb,

use_mplayer_for_video_thumbs = true

avisynth_convertfps = true

mencoder_mux_compatible = true

mencoder_fontconfig = true

mencoder_remux_ac3 = false

mencoder_usepcm = false

mencoder_ass_defaultstyle = true

mencoder_subfribidi = true

mencoder_audiolangs = pol,eng,fre,jpn,ger

mencoder_sublangs = pol,eng,fre,jpn,ger

tam gdzie wystepuje mencoder zmien na coreavc i powinna byc gitara to samo ze sciezka do ffmpeg_MPGMUX.exe

ah plik configu powinien byc w glownym katalogu ps3 media server

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest 25k niestety wiekszy bitrate dusi moje wifi ktorego uzywa kilku jeszcze uzytkownikow :/ mozesz sprobowac 30/35 i powinno byc ok jak nie bedzie to zmniejszaj ta wartosc az nie bedzie buforowania przy 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie przetestowałem że te ustawienia są ok dla 1080p - keyint=25:vqscale=6

Generalnie zasada prosta, każde powiększenie vqscale zmniejsza bitrate i jakość, np zwykłe divxy spokojnie odpalam na ustawieniach keyint=0:vqscale=1 żeby jakość była najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś z zamiłowaniem do wyścigów i bez nadmiernego skilla w fps doda mnie do znajomych (preferowani >25letni, dla poczki robię wyjątek ;)) , bo chciałbym zobaczyć jak to wygląda w PS3 z tą friendlistą. Czy działają już bezpośrednie zaporszenia do gier (jak w x360), czy dalej trzeba do siebie dzwonić? ;)

 

I z drugiej strony- wysłałem zaproszenie do kilku osób- w którym momencie widzę, że je zaakceptowali? W liście znajomych pojawią się już bezpośrednio po wysłaniu zaproszenia. Jeśli ktoś odrzuci moje zaproszenie to automatycznie znika z tej listy, czy będzie sobie wisiał na zawsze?

 

Z pozytywów, to najnowsze rev. xmb i tak są o niebo lepsze, niż to co widziałem ponad rok temu, gdy miałem pożyczoną PS3. Teraz funkcjonalności GUI jest już bardzo zbliżona do x360, a przy tym wygląda rewelacyjnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba :) ale akceptować mogę zaproszenia dopiero w przyszłym tygodniu, jak wróce z delegacji. Może jakiś co-op w U2?

 

Znasz odpowiedź na wcześniejsze pytania dot. listy znajomych?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos Cie odrzuci to powinien zniknac z lity znajomych.

 

nie bardzo rozumiem o co chodzi z besposrednimi zaproszeniami do gier .... czy chodzi Ci o zaproszenie do dajmy na to u2 kiedy ja pykam w cos innego albo siedze w xmb czy tez zaproszenie do gry kiedy obydwoje gramy w ta sama?

 

partyjka w u2 jak najbardziej by sie przydala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty grasz w U2, ja w coś innego i Ty zapraszasz mnie do U2 (bezpośrednio z poziomu xmb). Tak to funkcjonuje na xbox live, a pamiętam, że przed którymś z update'ów nie było to możliwe na PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam PS3 MediaServer w wersj i 1.10.51 datowanej na Marzec 2009 ( chyba )

czy jest moze jakas nowsza wersja ?? mam kilka filmow z rozszezeniem .TS ktore mi ta wersja nie potrafi przestreamowac do PS3 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzal juz ktos moze demko AVP3 ? wczoraj wyszlo

i za chiny ludowe nie potrafi sie polaczyc z zadnym serverem zeby zagrac :/

 

Dla przykladu Demo BC2 ktore wyszlo wczoraj idzie jak burza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas dzisiejszej wycieczki po sklepach w Kolonii w Gamestopie kupiłem rewelacyjne nakładki na gałki oraz na trigery (producent bliżej mi nieznany, "Kamikaze"). W komplecie są 4 różne typy nasadek na "grzybki" oraz 2 nakładki na trigery. Muszę powiedzieć, że teraz DS3 zaczyna dopiero sprawiać wrażenie wygodnego pada. Komplet kosztował ok 10EUR, moim zdaniem rewelacja.

 

PS. Do kompletu kupiłem jeszcze drugiego DS3 za 40EUR. Nie było niestety padów dla PS3 a'la ten od x360tki.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...