Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Aaa tutaj napisze. Może potem jakiś z tego temat urośnie.

Dostałem dziś na maila kod promocyjny do thehut na 10% rabatu. Po takim myku GT5 w pre orderze kosztuje ok 150zl. Rabat tak sprytnie działa że w zasadzie wymazuje koszty wysyłki do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Koszt wysyłki to jeden funt więc nawet większa oszczędność. Kwestia tylko ile poczekasz na ten pre-order (kase pobierają w momencie wysyłki, funt może wzrosnąć, bo wątpie żeby bardziej spadł). :)

 

A mnie wyszło 164 zł - (37.93 * 0.9 + 0.99)*4.67 (kurs sprzedaży), co i tak daje mniej niż u nas, ale tak jest prawie zawsze zwłaszcza z grami na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troszkę na inny temat. Otóż naszła mnie ochota podłączenia Sixaxisa do PC kabelkiem USB. Jakiś czas temu sporo się namęczyłem i w sumie nic z tego nie wyszło. Próbowałem różnych driverów i skończyłem na programie MotioninJoy. Ten program wg. wielu poradników to pewny sposób na podłączenie pada DS3 lub Sixaxis po kabelku USB. Ostatnim razem jak się nim bawiłem nie wykrywał mi pada PS3 mimo, że Windows go widział. Wczoraj na spokojnie postanowiłem przejrzeć parę for i przeczytać kilka poradników. Niektóre wymagają sporego kombinowania, ale ja na trafiłem na bardzo prosty sposób, aby pad działał i był wykrywany przez MotioninJoy. Może akurat ktoś nosi się zamiarem podłączenia pada od PS3 do PC. Dam linka do krótkiego poradnika jak to zrobić w przypadku Windows 7 x64.

 

PS3 dualshock 3 sixaxis windows 7 driver | MotioninJoy

 

Jakby jednak ktoś miał problemy to wyjaśniam to szczegółowo:

 

1. Oczywiście na początek instalujemy motioninjoy w wersji x64. http://www.motioninjoy.com/download .Ściągamy najnowszą wersje 64 bits i instalujemy. Nie uruchamiamy na razie!

 

2. Następnie co trzeba zrobić to oczywiście podłączyć pada do USB. Windows wgra własne sterowniki. Niech zostanie podłączany cały czas w tym samym porcie.

 

3. Potem wchodzimy do konsoli. Start>uruchom>CMD i wpisujemy: bcdedit.exe -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECK. Gdy operacja się powiedzie to system nas o tym poinforumuje w konsoli.

 

4. Kolejna rzecz to ręczna instalacja sterowników motioninjoy do naszego pada. Tu jest troszkę zabawy, bo w menadżerze urządzeń trzeba znaleźć dokładnie nasz pad. Inaczej nie uda się zainstalować ręcznie sterowników, gdyż urządzenie będzie niezgodne. Jednym słowem będziemy próbowali zainstalować sterowniki do innego urządzenia pod USB np. myszki czy klawiatury. Wchodzimy do MU. Wybieramy "Urządzenia interfejsu HID" i rozwijamy listę. ( w linku wyżej macie podane screeny). Wyszukujemy teraz naszego pada pod nazwą "Urządzenie wejściowe USB" Oczywiście jest pewne, że będzie ich kilka, więc musimy wyszukać ten właściwy. Po kolei sprawdzamy każde urządzenie. Wchodzimy w jego właściwości. Wybieramy zakładkę "Szczegóły" i z listy wybieramy "Identyfikatory sprzętu". W wartościach patrzymy na pierwszą linijkę. Ostatnie cyfry powinny być o numerze 0100.[screen poniżej]:

 

Dołączona grafika

 

Gdy już wyszukamy naszego pada to wybieramy teraz zakładkę "Sterownik". Klikamy na "Aktualizuj sterownik" Po czym wybieramy "Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika>Pozwól mi wybrać z listy sterowników... Tam klikamy na opcje "Z dysku..." i wyszukujemy sterownik na dysku. Znajduje się on domyślnie w C:\Program Files\MotioninJoy\ds3\drivers\. Wybieramy plik MijXinput.inf. Na liście urządeń powinna widnieć nazwa "MotioninJoy Virtual Xinput device for Windows". Wybieramy to urządzenie i instalujemy sterownik.

 

5. Odpalamy program DS3 Tool. I tu musimy pamiętać, aby dopuścić program do ruchu w internecie jak używamy jakiegoś Firewalla. Program się łączy z internetem. Potem w samym programie wybieramy interesujący nasz kontroler. Możemy nawet emulować pada od X360.

 

 

Jakby ktoś miał jakieś problemy niech zajrzy do tego linka co dałem nad poradnikiem. Są tam screeny przedstawiające jak to zrobić. Najważniejsze to zainstalować ręcznie te sterowniki MotioninJoy Virtual Xinput device for Windows". Czasem się zdarzy, że nie będzie naszego pada w menadżerze urządzeń. Wystarczy podłączyć do innego portu USB. I wyszukiwać we właściwościach urządzeń tego z wartością "0100" I tylko do tego uda nam się zainstalować te sterowniki.

 

Troszkę przy tym zabawy, ale to jedyny sposób jaki u mnie zadziałał. Dzięki temu mogę teraz grać na padzie od PS3 po kabelku USB. Normalnie po podłączaniu pad jest wykrywany, ale nie działa. Może komuś się przyda ten poradnik w przyszłości ;)

 

 

p.s w przypadku systemów 32 bitowych zasada jest mniej więcej ta sama. Na stronie MotioninJoy powinien być poradnik do systemów 32 bitowych. Ja bawiłem się tylko pod Windowsem 7 x64.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale na dniach mam zamiar kupić PS Move i mam wątpliwości jeszcze.

 

Dobra, a teraz mi niech ktoś napiszę czy Heavy Rain w wersji MOVE (ta pod kontroler ruchu) różni się jakoś od zwykłej wersji ? Tzn. czy mamy to samo tylko zamiast użycia pada częściej korzystamy z Kontrolera Ruchu ? Czy może oprócz tego otrzymujemy kilka dodatkowych scen wraz z grą ?

 

Grę planuje zakupić wraz z PS Move. Czy sporo stracę jeśli jednak zrezygnuję z PS Move (jeszcze się zastanawiam ) i wybiorę zwykłą wersje Heavy Rain? Oczywiście to nie jest jedyny powód dla którego chciałbym kupić PS Move. Jednak jeśli w przyszłości nie będzie wychodziło zbyt dużo gier pod ten kontroler to mam wątpliwości czy warto się w to pchać. Ostatnio rozmawiałem ze znajomym co też rozważa zakup, i ma podobne wątpliwości. Fan z PS Move jest na pewno niezły, ale czy na długo...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dodatkowych scen w edycji pod Move. Dla mnie w HR z Move gra się dziwnie (testowałem jednak tylko demo), ale to raczej kwestia przyzwyczajeń, bo sama obsługa dildosa jest świetna. Na Twoim miejscu kupiłbym edycję pod Move'a, zawsze to ciekawszy tytuł startowy, niż np Sport Champions.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie bez znaczenia jaką wersję kupię ;) Zwłaszcza, że wersja Move jest tańsza od zwykłej :lol: No no przynajmniej jeszcze niedawno widziałem zwykła za 159 zł w paru sklepach, a tu na Allegro można mieć za 120 wersje Move ;) No i nawet jak nie kupię jeszcze PS Move to ponoć można grać też samym padem w wersje MOVE. Także problem z głowy ;)

 

Troszkę szkoda, że będzie dodatkowych scen. Liczyłem że coś tam dodadzą tylko i wyłącznie pod Move. Ta gra wręcz się do tego nadaje. Oj już się nie mogę doczekać aż w nią zagram. Demko przelazłem chyba z 10 razy. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z padem do ps3 (oryginalny ds3)

dziś przeleciał do mnie nowiutki z allegro - podpinam do konsoli i działa

niestety działa tylko na kablu - po odłączeniu kabla 4 diody zaczynają migać i konsola nie wykrywa pada (reset z tyłu pada nie pomaga)

 

pierwsza myśl - BT zepsuty, ale o dziwo jak konsola jest wyłączona to przycisk PS na tym padzie (bez podpiętego kabla) ją uruchomi ale już sie nie połączy :/ z tego wnioskuje że BT chyba jednak działa czy sie myle ?

 

ktoś sie z tym spotkał i ma jakieś pomysły jak temu zaradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty to klękaj do miecza ;]

zaglądam regularnie do wybranych tematów tylko pisać sie już nie chce ;]

a zamiast syf robić byś coś poradził żebym na kablu nie wisiał z bezprzewodowym padem ;]

 

EDIT:

co dziwne (może i ważne) to ten "zepsuty" cały czas budzi sie (na kablu) z 2 zapalonymi diodami (nr 1 i 2) - powinna palić sie tylko nr 1 skoro jest podpinany jako pierwszy

 

gdy później włącze dobrego pada to budzi sie zapalony normalnie jako drugi pad i świeci sie tylko dioda nr 2 - w tamtym cały czas palą sie obie (lub migają obie bo kabel ładuje - na wyłączonym padzie podczas ładowania normalnie migają wszystkie cztery)

Edytowane przez gnz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszą metodą, która zdała egzamin u mnie, było podłączenie dodatkowego ds3 do ps3 slim (nie sądzę jednak, by wersja ps3 miała znaczenie) i naciśnięcie PS buttonu. I po krzyku

 

Jeśli jednak miało by to nie pomóc (wiadomo, it's a sony :lol:), to wygooglałem Ci jeszcze takie magiczne kroki:

 

 

 

1. Unplug ALL USB devices.

 

2. Turn off the PS3 from the back switch.. Not the touch sensitive button.

 

3. Turn on the PS3.

 

4. Plug the DS3 into the USB port and press PS button.

 

5. Unplug it and press the PS button again to sync up.

 

6. Go into the PS3 menu options and reassign the DS3 to controller 2.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszą metodą, która zdała egzamin u mnie, było podłączenie dodatkowego ds3 do ps3 slim (nie sądzę jednak, by wersja ps3 miała znaczenie) i naciśnięcie PS buttonu. I po krzyku

 

tak tez robiłem z padami od znajomych i nie było problemu, problem jest w tym nowym który wkońcu sobie sprawiłem ;]

 

1. Unplug ALL USB devices.

 

2. Turn off the PS3 from the back switch.. Not the touch sensitive button.

 

3. Turn on the PS3.

 

4. Plug the DS3 into the USB port and press PS button.

 

5. Unplug it and press the PS button again to sync up.

 

6. Go into the PS3 menu options and reassign the DS3 to controller 2.

 

sprawdze w domu ale widze że to w sumie tylko wył. ps3 z sieci i ponowne właczenie więc co to może mieć wspólnego z tym konkretnym padem skoro inne "obce" pady działają bez takich zabiegów ? no ale zobaczymy po południu...

 

EDIT:

dobra po temacie

pad pomimo "oryginalnego" opakowania jest lewy a ps3 z nowym firmware 3.5 blokuje nieoryginalne pady

Re: Problem z padem - Official PlayStation® Community -PlayStation.com

W trosce o klienta i jego jeszcze niepoparzone dłonie: Sony blokuje nieoryginalne pady dla PS3 | FrazPC

 

zagadka wyjaśniona - czekam na zwrot kasy z allegro

Edytowane przez gnz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Slima nowego, na nic nie musisz zwracac uwagi.

 

 

 

 

Kurdę, tak się zastanowiłem chwilę i ja pierniczę, 2011 będzie świetnym rokiem dla Sony: Killzone 3, LBP 2, Uncharted 3, The Last Guardian, Resistance 3, Motorstorm 3, inFamous 2.Tylko trochę szkoda, że praktycznie same sequele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi. Co najmniej dwa tytuły będą warte kupna. Ja mam pytanie odnośnie zakupów po przez PSS. Oczywiście chodzi mi o sposób płatności. Czy jest jakaś możliwość zapłacenia przy użyciu zwykłej karty Visa Electron. Ale takiej do bankomatu i płacenia np. w supermarketach? Czy koniecznie trzeba mieć kartę kredytową ? Mam konto w WBK i kartę dołączona do konta. Posiadam konto głównie i elektroniczne. Czyli mogę robić normalnie przelewy przez internet. Ale z tego co tu widzę to trzeba posiadać kartę kredytową lub debetową, a to żadna z nich. Jest jeszcze jakiś sposób na zapłacenie konkretnej sumy za pomocą zwykłej karty bankomatowej/płatniczej ? Oczywiście jest możliwość kupna kodu doładowującego do 100zł, ale już dzisiaj wiem, że połowy tej sumy nie wykorzystam przez co najmniej rok jak nie wcale. Interesuje mnie zaledwie jedna gierka w kwocie 35 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil jest taka możliwość, ja tak płace nie posiadam karty kredytowej ale mogą nią płacić w sklepach. Dodatkowo dodam, że w tym samym banku jestem więc masz pewne info na 100%. Podajesz numer karty oraz kod zabezpieczający w moim przypadku są to 3 cyfry i ten kod jest zawarty na karcie.

Edytowane przez strusm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil jest taka możliwość, ja tak płace nie posiadam karty kredytowej ale mogą nią płacić w sklepach. Dodatkowo dodam, że w tym samym banku jestem więc masz pewne info na 100%. Podajesz numer karty oraz kod zabezpieczający w moim przypadku są to 3 cyfry i ten kod jest zawarty na karcie.

 

 

Ok poszło bez problemu. Zajęło to może ze 3 minuty i już mogłem pobierać grę. THX

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy mieliście kiedyś z ps3 taki problem, że jak podłaczaliście słuchawkę bluetooth to was wywalało po jakims czasie z servera? Np. gram z kumplem w fife10 (albo gran turismo, albo little big planet) i sporadycznie nas rozłacza z informacja, straciles polaczenie z hostem - w PSN normalnie zostaję tylko wywala mnie z servera gry. Sluchawka to jabra, polaczenie wifi 95-100% 35MB i faktycznie jak sie jorgnęliśmy, że to może przez słuchawkę i je wyłaczylismy - disconnecty znikneły o_O spotkal się ktos z Was z czyms takim? Jak to rozwiazac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie i bratu zrobić na święta prezent i mam okazję po taniości kupić PS3 60GB. Playstation 3 60GB bei ricardo.ch

 

Miałbym ją za 240CHF kup teraz. Opłaca się brać czy szukać o około 50% droższych slimów?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pod choinką będzie nowy 160gb slim. Niestety GT5 Edition, które było w tej samej cenie sprzedało się tuż przed moim nosem, bo wczoraj po południu jeszcze 2 sztuki mieli. Na pocieszenie wziąłem używkę GT5 prologue, a GT5 gdzieś dorwę taniej potem. Thx za poradę.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...