Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Ok faq przeczytane ;)

Plan był taki zeby kupic ps3 i popykac w crysisa 2, bo po raz kolejny ladowac kase w kompa, ktory w zasadzie służy tylko do netu ,pracy i filmow nie ma sensu.

Pytam o klawiature i myszke bo juz jestem za stary zeby nauczyc sie grac na padzie ;)

 

Kupowanie PS3 dla Crysisa 2 nie jest dobrym pomysłem w świetle ostatnich wydarzeń ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat, który ma dwie lewe ręce potrafi. Znajoma co w Tekkena jednym ciosem mnie pokonywała też umi. Dasz sobie radę. Po prostu idea konsoli z myszą i klawiaturą jest bezsensowna. Konsola jest dla wygodnickich. Stawiasz sobie ją na półeczce koło telewizora (minimum 32 cali) czy tam gdzie chcesz. i grasz. Możesz sie położyć na kanapie z padem w ręku i sobie spokojnie grać. Co do Crysis 2 to taki sobie moim skromnym zdaniem. Ale pograć można :) A propo Crysis 2 i PS3. Slyszałem jakieś plotki jakoby wersja PS3 troszkę odstawała graficznie. Ja tam na filmikach widziałem, że wygląda podobnie. Demka nie grałem .Ale no właśnie z tym demkiem to niezła afera była. Bo ponoć z PSN zniknęło i w ogóle nie chcieli go długo wydać. Co mnie zresztą bardzo dziwiło. Czyżby jakiś problem ? Naughty Dog nie miewa takich problemów. Niektórzy chyba nie potrafia pisać gier na tą konsole, albo sam już nie wiem. Głośno o tym, że nie które multiplatformówki wyglądają gorzej. Mafia 2, RDR i pewnie jeszcze inne. Dziwi mnie to gdy za każdym razem jak wkładam płytę, czekam troszkę i patrze jak jedna gra wygląda. Oczywiście chodzi o Uncharted 2 :) Tak więc WTF!?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat, który ma dwie lewe ręce potrafi. Znajoma co w Tekkena jednym ciosem mnie pokonywała też umi. Dasz sobie radę. Po prostu idea konsoli z myszą i klawiaturą jest bezsensowna. Konsola jest dla wygodnickich. Stawiasz sobie ją na półeczce koło telewizora (minimum 32 cali) czy tam gdzie chcesz. i grasz. Możesz sie położyć na kanapie z padem w ręku i sobie spokojnie grać. Co do Crysis 2 to taki sobie moim skromnym zdaniem. Ale pograć można :) A propo Crysis 2 i PS3. Slyszałem jakieś plotki jakoby wersja PS3 troszkę odstawała graficznie. Ja tam na filmikach widziałem, że wygląda podobnie. Demka nie grałem .Ale no właśnie z tym demkiem to niezła afera była. Bo ponoć z PSN zniknęło i w ogóle nie chcieli go długo wydać. Co mnie zresztą bardzo dziwiło. Czyżby jakiś problem ? Naughty Dog nie miewa takich problemów. Niektórzy chyba nie potrafia pisać gier na tą konsole, albo sam już nie wiem. Głośno o tym, że nie które multiplatformówki wyglądają gorzej. Mafia 2, RDR i pewnie jeszcze inne. Dziwi mnie to gdy za każdym razem jak wkładam płytę, czekam troszkę i patrze jak jedna gra wygląda. Oczywiście chodzi o Uncharted 2 :) Tak więc WTF!?

 

w zasadzie c2 na obu konsolach wyglada prawie identycznie, naprawde roznia sie malymi detalami z tym ze na ps3 uswiadczylem framedropow nie sa wielkie ale sa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie PS3 dla Crysisa 2 nie jest dobrym pomysłem w świetle ostatnich wydarzeń ;]

 

Akurat tam jest typowo konsolowa rozgrywka, tak samo multi także jak kolega nie chce wydawać kasy na upgrade pc np. 700zł za samą kartę graficzną to jak najbardziej opłaca się kupić slimkę za tą cenę. :]

 

Farid a jest jeszcze opcja, że ten pc co masz wystarczy do c2.. ma o wiele mniejsze wymagania niż jedynka, która do tej pory potrafi na max detalach ubić nie jeden sprzęt w tym mój - na którym c2 śmigał jak szalony.

 

Co do grania na padzie to ja sam byłem wielkim przeciwnikiem i we wszystko co się dało grałem na klawie.. teraz odwrotnie, jak nie mogę odpalić w grze obsługi pada (bezprzewodowy o x360) to się wkurzam - także przyzwyczaisz się i mało tego spodoba Ci się raczej. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie konsoli i uzywanie jej w charakterze bieda peceta do gier multiplatformowych jest kompletnie pozbawione sensu.

 

Za ten 1k spokojnie sobie zupgradujesz pieca by pociagnal ta gre, a mozesz grac na myszy i klawiaturze, ktore do FPSow sa znacznie wygodniejsze, a jak ci sie bardzo nudzi to do peceta mozesz podlaczyc pada i grac jak na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naughty Dog nie miewa takich problemów. Niektórzy chyba nie potrafia pisać gier na tą konsole, albo sam już nie wiem. Głośno o tym, że nie które multiplatformówki wyglądają gorzej. Mafia 2, RDR i pewnie jeszcze inne. Dziwi mnie to gdy za każdym razem jak wkładam płytę, czekam troszkę i patrze jak jedna gra wygląda. Oczywiście chodzi o Uncharted 2 :) Tak więc WTF!?

 

Uncharted to exy robione natywnie na PS3. Gry stworzone na architekturę x86 pewnie trudno się portuje na ps3.

 

Moje zdanie jest takie: jeżeli konsola ma być jedyną platformą do gier to ja bym sugerował Xboxa. Lepszy pad, multiplatformy często chodzą i wyglądają lepiej niż na ps3 (a chyba nigdy gorzej). Wada taka, że w Uncharted 2 nie pograsz. ;)

PS3 to raczej lepsza konsola do ex'ów, jako uzupełnienie PC.

 

Nie sądzę, aby wszyscy byli w stanie się przestawić na pada jeśli chodzi o fpsy, ja np. nie umiem. Próbowałem Killzone 2 i już raczej nie będę się męczył. Mówię o typowych fps, w takim Uncharted np. daję sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby wszyscy byli w stanie się przestawić na pada jeśli chodzi o fpsy, ja np. nie umiem. Próbowałem Killzone 2 i już raczej nie będę się męczył. Mówię o typowych fps, w takim Uncharted np. daję sobie radę.

 

Kilzondwa akurat ma kijowe sterowanie. Spróbuj jakiejś części CoD, Halo, Bioshock czy nawet Orange Box.

 

PS

Uncharted to TPS a nie FPS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Akurat pada najlepiej uczyć sie w spokojnych grach, lub też w multi (gdzie nie ma natłoku akcji). Odpaliłem u kumpla Killzone 2 i była taka sieka że sie poddałem od razu, to było na początkach moich przygód z konsolami. Po tym długo nie podjąłem się żadnego shootera, dopiero po paru miesiącach Far Cry 2 (świetna gra do nauki, gdyby nie głupia akceleracja celownika) i BF1943, potem BFBC2.

Z czasem jest coraz lepiej, a teraz jak mam nakładki na analogach jest już bardzo fajnie. Granie na padzie w shootery jest dla mnie bardzo przyjemne, do tego idzie mi dużo lepiej niż na myszce. W BF2 na kompie nie umiem nikogo zabić, teraz testuję BF Play4Free i nie jest zbytnio lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio znajomi namawiają mnie do zakupu konsoli, a z racji tego,że nie potrafię ich namówić do zakupu PC to chyba zrobię sobie prezent na urodziny :)

Poczyniłem już nawet pewne przygotowania i zakupiłem monitor FullHD. Problem w tym,że niema on głośników ani żadnych wyjść na audio. Ja natomiast posiadam słuchawki 5.1 z 3x3,5mm jack.

 

Pytanie jak je podłączyć ? Znalazłem w sieci kilka rozwiązań, ale mam też swoje pomysły.

Da się tak ? :

1. Optykiem toslink z konsoli do PC , a dalej normalnie wyjście na słuchawki z karty dźwiękowej ( mikrofon pewnie nie będzie i tak działał)

2. Poprzez sound adapter ,jest na usb i ma wejście na mikrofon, który wiem,że działa w PS3 poprzez USB.

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchawki mozesz podlaczyc po przez przejsciowke. Mini-jack ; 2x RCA. Tyle ze taka z wejsciami na oba kable. Czyli konsole kablem A/V z dwoma chinchami RCA po jednej stronie. A sluchawki po drugiej stronie. Obraz podpinasz po przez HDMI. Taka przejsciowke powinienes znalezc na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ja mam 3 wtyczki od słuchawek :) Ten sposób z RCA to tylko dla stereo PS3 audio poprzez PC.

 

Tylko,że ciągle niema mikrofonu, a headset'u raczej pod słuchawkami nie upchnę :(

Ten sound adapter z linku powyżej byłby super rozwiązaniem o ile ktoś potwierdzi,że to działa razem z mikrofonem na PS3.

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( faktycznie pisze coś tam o sterownikach.

Miałem nadzieję, że to sprzętowe i będzie działało tak jak USB audio adapter , który to jest plug&play.

 

A co z opcją podłączenia poprzez toslink ? Rozumiem, że to tylko wyjście i mikrofon i tak musi być podłączony poprzez usb/bluetooth ?

 

Mam okazję kupić 2 miesięczną PS3 320GB za równowartość ~900 pln, szkoda by było przepuścić taką okazję :)

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że od kilku dni jestem posiadaczem PS3 mam pytanko, czy to normalne, że konsola co chwilę "mieli" płytą? Gram w Uncharted 1 i czasami jest tak non stop przez ~5min, później już krócej i rzadziej. Czy to normalne? Oraz czy da się zgrać grę na dysk, żeby nie trzeba było zmieniać co chwila płyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne ze mieli plyta szczegolnie przy uncharted (gra jest streamowana caly czas z blu-ray'a)

 

nie da sie zgrac gier na dysk, oczywiscie czesc gier ma przyusowa instalacje, czesc opcjonalna, czesc wogole .... jednak jak juz mowilem nie mozna zgrac gry na hdd i grac bez nosnika. chyba ze ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zupełnie przez przypadek trafiłem na wyprz w jednym z supermarketów i zgarnąłem ostatni zestaw:

Dołączona grafika

Nakładki na L2/R2 oraz kabel do ładowania ze szpanerską diodą wskazującą stan baterii kontrolera. Wszystko za oszałamiające 4 zł :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zupełnie przez przypadek trafiłem na wyprz w jednym z supermarketów i zgarnąłem ostatni zestaw:

obrazek

Nakładki na L2/R2 oraz kabel do ładowania ze szpanerską diodą wskazującą stan baterii kontrolera. Wszystko za oszałamiające 4 zł :lol:

 

a w jakim markecie mają taką kuszącą promocje? :rolleyes: Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pada do PS3. Dzisiaj kupiłem konsole , podłączyłem pada chodzi już z godzinę i ciągle jest zapełniona tylko jedna dioda. Ile mniej więcej trwa ładowanie pada ?

I pytanie drugie. Czy to normalne że kabel zasilający nie da się wcisnąć do końca ? ;] siedzi dość pewnie co prawda ale wygląda jakby nie był do końca wciśniety.

 

Jeszcze jedno. Czy podczas pobierania plików można grać normalnie ? Zdarzyło mi się że po wyjściu z gry konsola się zresetowała.

Edytowane przez Firo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie nadal trwa w czasie grania i po jej zakończeniu.. Nie zdarzyło mi się jeszcze, by przerwało mi pobieranie przy wychodzeniu z gry. Konsola po prostu wraca do systemu. Diody ? ;) To przecież oznaczenie numeru pada jaki jest obecnie w użyciu. Włącz drugi to będzie się świeciła tylko druga dioda na nim itd. Poziom naładowania sprawdzasz na ekranie ( w systemie) wciskając środkowy przycisk na padzie (ten z logiem PS) . Również podczas grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Z ciekawości, działa na PS3 ściąganie czegoś w grach multi? Bo na klocku wystarczy nawet jak gra ma jakikolwiek kontakt z internetem (np. sprawdzanie DLC) aby ściąganie było przerwane. U mnie np. grając w Red Dead Redemption nie da się nic ściągać. W menu przerywa ściąganie, i nawet po wczytaniu singla nie wznawia.

 

Rozumiem faktyczne granie po sieci, choć też przesada aby całkiem przerywać, wystarczyło by ograniczyć trasfer zależnie od dostępnej przepustowości, co chyba nie trudno sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem troszkę w Killzone 2 po sieci i ściągałem demka gier. Zero problemów z tego co pamiętam. Ale z ciekawości jeszcze raz sprawdzę, aby się upewnić ;) Tak w ogóle to drażni mnie to, że na PSN nie mogę wykorzystać w pełni mojego łącza. To znaczy ściąga się max ok 1-1.2 MB/s czyli wychodziło by na to, że tylko ok 10 mbit max. Mam łącze 30 mbit i na PC osiągam prędkość do 3.5 MB/s a tu kicha. Niby 1.2 MB/s to też sporo, ale jednak 3 razy wolniej ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem świeżo upieczonym posiadaczem PS3 posiadam tylko Uncharted2 i tu pojawia się moje pytanie. Czy tą grę można zainstalować na HDD ? Instaluje się poprzez opcje ( trójkąt ) tam gdzie m.in informacje o grze tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...