Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

no jesli bede chcial cos kupic to napewno nie Blue-ray, hd do x kosztuje kolo 600pln a dobry odtwarzac pod blue jakies 2tys :) pozatym mysle ze MS nie da tej technologi tak szybko umrzec :)

No ale po co od razu kupować stacjonarkę Samsunga za 2k? Nie lepiej kupić PS3 za 1600 i mieć drugą cichutką konsolę i bardzo dobry odtwarzacz MP3/Divx/H.264/CD/DVD/BD? :) Ostatnio dodali nowy profil 1.1 i pewnie następne też dodadzą bo zależy im na silnym promowaniu tego formatu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wojny formatów to wg. mnie Blu Ray wygra :)

Zanim ta bezsensowna wojna sie skonczy Izreaelczycy wskocza na rynek ze swoimi dyskami holograficznymi o pojemnosci 700GB i bedzie pozamiatane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale po co od razu kupować stacjonarkę Samsunga za 2k? Nie lepiej kupić PS3 za 1600 i mieć drugą cichutką konsolę i bardzo dobry odtwarzacz MP3/Divx/H.264/CD/DVD/BD? :)

czym sie objawia dzialanie H.264 na ps3? Filmy x264 normalnie smigaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim ta bezsensowna wojna sie skonczy Izreaelczycy wskocza na rynek ze swoimi dyskami holograficznymi o pojemnosci 700GB i bedzie pozamiatane ;)

prędzej ktoś ich wykupi i nie pozwoli na wydanie tych dysków :D obydwa obozy muszą w końcu zarobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym sie objawia dzialanie H.264 na ps3? Filmy x264 normalnie smigaja?

Tak dobrze to jeszcze nie ma. :) mkv jeszcze dłuuuuugo pozostanie w sferze marzeń. :)

 

Jeśli chodzi o dyski holograficzne to tak szybko nie wejdą do obiegu i za tanie nie będą. ;) Ale takim telefoniom komórkowym by podpasowały do archiwizaji. ;) Nam do niczego nie jest na razie potrzebna taka pojebność. :) No chyba, że ktoś by chciał zarchiwizować swoje kopie bezpieczeństwa. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@humax5400- 65nm sa cichsze, ale jedynie w dashu oraz podczas grania w gry nieuzywajace dvd. Nawet te sztuki z benq (jak moj xbox) oraz z 65nm cpu nie sa cichsze od starych z 90nm i np. samsungiem, bo i tak wirujaca plyta wszystko inne zaglusza.

 

Odnosnie walki formatow- dla tej generacji konsol nie ma znaczenia, ktory format wygra. I tyle. Konsole kupuje sie pod katem grania w gry, nie potrzeba mi wariantow budzetowych typu 3in1, wiec z wyborem odtwarzacza hd wstrzymam sie do chwili wykrystalizowania sie sytuacji na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze oficjalne zdjecia x360 ultimate! :lol2:

 

Przyznajcie sie, kto by chcial taka podusie?

 

Przy okazji- moj premium siedzi sobie juz 3ci dzien w Czechach, takze pewnie pod koniec nastepnego tygodnia wroci juz naprawiony. I stad pytanie- na ile go wycenic podczas sprzedazy? Teoretycznie naprawiony klocek jest wart wiecej niz kilkumiesieczny premium, ktory jeszcze sie nie zepsul (bo na takim mozna juz odliczac dni do 1szej awarii).

 

@ Bania, maSTHa212- dzieki Panowie, tak wlasnie planowalem postapic.

post-2965-1199958032_thumb.jpg

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draak Ja sprzedałem nówkę premiuma gołego (bez dysku nawet, tylko z zaślepką od Arcade'a) za 650zł. Co prawda był bez HDMI, ale chłodzenie miał to nowsze. Ale zrób tak jak mastha mówi, daj BCM na 7-10 dni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Konsolke kupilem w Kanadzie (wiadomo taniej)wyslalem dla brata na swieta jak prezent do Polski. Konsola przyszla dopiero wczoraj ale pojawil sie problem, mianowicie po podlaczeniu zasilacza od xbox360 do przetwornicy napiecia i ustawieniu na standart 220(V) i probie wlaczenia konsoli nastapil "trzask" w zasilaczu i sie wylaczyl.Zadnych oznak zycia.Nie bylo czuc ani widac rzadnego dymu.

 

Wiec moje pytanie jest takie czy uznajac ze zasilacz do xbox360 wyzional ducha, moj brat w pl moz zakupic taka przejsciowke na allegro http://allegro.pl/item291800183__zasilacz_...teraz_tak_.html i poprzez podlaczenie do zasilacza z pc (400W lub wiecej) jest szansa ze konsola sie obudzi?

 

Dzieki za pomoc!

Edytowane przez hausner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to nie 220W tylko 220V. No i nie dziw się, ze ci zasilacz strzelił bo powinieneś ustawić 110V na przetwornicy, bo na takim napięciu dzialal ten zasilacz. Zobacz na tabliczce znamionowej pod zasilaczem jakie znajdują sie tam parametry napięcia (AC).

 

edit: co do linku z allegro to nie wiem, teoretycznie powinno zadziałać.

 

edit2: zapomnialem, ze aby to zadzialalo musisz mieć kolejny zasilacz 110V, bo te zwykłe komputerowe działaja u nas na 220V.

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to nie 220W tylko 220V. No i nie dziw się, ze ci zasilacz strzelił bo powinieneś ustawić 110V na przetwornicy, bo na takim napięciu dzialal ten zasilacz. Zobacz na tabliczce znamionowej pod zasilaczem jakie znajdują sie tam parametry napięcia (AC).

 

edit: co do linku z allegro to nie wiem, teoretycznie powinno zadziałać.

 

Wlasnie ze bylo 110V na przetwornicy z tego co mi mowil. Chyba kupi ta przejsciowke z allegro i sproboje.Jak myslisz konsola powinna byc ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to cięzko mi powiedzieć czy konsola sie nie spaliła, bo nie wiem jakiej jakości Microsoft daje zabezpieczenia do tych zasilaczy. Jesli zasilacz odciał sie od konsoli po przepięciu, to pewnie konsola żyje.

 

A co do tej przejściówki z allegro, to jeśli jakimś cudem uda ci się podłączyć ją do przetwornicy, a przetwornice do XO to zadziała :D ... ale juz tak na serio, to musisz mieć kolejny zasilacz działający na napięcie 110V aby cokolwiek ruszyło.

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to cięzko mi powiedzieć czy konsola sie nie spaliła, bo nie wiem jakiej jakości Microsoft daje zabezpieczenia do tych zasilaczy. Jesli zasilacz odciał sie od konsoli po przepięciu, to pewnie konsola żyje.

 

A co do tej przejściówki z allegro, to jeśli jakimś cudem uda ci się podłączyć ją do przetwornicy, a przetwornice do XO to zadziała :D ... ale juz tak na serio, to musisz mieć kolejny zasilacz działający na napięcie 110V aby cokolwiek ruszyło.

A mi sie wydaje jednak ze prawie kazdy zasilacz (komputerowy!) ma mozliwosc wybrania 230 lub 110 ;) Przynajmniej ja tak mam i pare innych zasilaczow w moim domu :] Wiec nie powinno byc problemu Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z USA ale nie kombinowałem, i kupiłem po okazyjnej cenie zasilator na 230v i dziala ok, a tamten leży w pudle :) z tego co wiem to są zasilacze do xa na 110-230v ale trza sobie taki dokupić oddzielnie, a standardowo dają tylko na jedno napięcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, zasilacz jest tylko na napięcie 200-240.

Wydaje mi się jednak, że na wyjściu jest napięcie takie samo i najlepiej prawdopodobnie jakby brat kupił coś takiego:

http://www.allegro.pl/item295147988_zasila...0_od_1_zl_.html

 

Przynajmniej będzie miał zasilacz normalny i nie będzie musiał nic kombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to cięzko mi powiedzieć czy konsola sie nie spaliła, bo nie wiem jakiej jakości Microsoft daje zabezpieczenia do tych zasilaczy. Jesli zasilacz odciał sie od konsoli po przepięciu, to pewnie konsola żyje.

 

A co do tej przejściówki z allegro, to jeśli jakimś cudem uda ci się podłączyć ją do przetwornicy, a przetwornice do XO to zadziała :D ... ale juz tak na serio, to musisz mieć kolejny zasilacz działający na napięcie 110V aby cokolwiek ruszyło.

Duzo kombinacji ale akurat zasilke OCZ Powerstream 600W SLI tez mu wyslalem wczesniej wiec mogl by kombinowac z przejsciowka.

 

A mi sie wydaje jednak ze prawie kazdy zasilacz (komputerowy!) ma mozliwosc wybrania 230 lub 110 ;) Przynajmniej ja tak mam i pare innych zasilaczow w moim domu :] Wiec nie powinno byc problemu

wlasnie OCZ Powerstream 600W SLI taki przelacznik posiada.

 

ja mam z USA ale nie kombinowałem, i kupiłem po okazyjnej cenie zasilator na 230v i dziala ok, a tamten leży w pudle :) z tego co wiem to są zasilacze do xa na 110-230v ale trza sobie taki dokupić oddzielnie, a standardowo dają tylko na jedno napięcie...

Czyli kupiles z allegro sam zasilacz i hula wszystko? Fajnie szkoda ze sie wczesniej tak nie pomyslalo :/

 

ta, palowy zasilacz dziala na 200v-240v

To chyba oczywiste :lol2:

 

Potwierdzam, zasilacz jest tylko na napięcie 200-240.

Wydaje mi się jednak, że na wyjściu jest napięcie takie samo i najlepiej prawdopodobnie jakby brat kupił coś takiego:

http://www.allegro.pl/item295147988_zasila...0_od_1_zl_.html

 

Przynajmniej będzie miał zasilacz normalny i nie będzie musiał nic kombinować

No wlasnie nikt w okolicy nie ma xbox360 zeby sprwadzic na zasilce z palowskiego xboxa360, same xbox,ps2,ps3. Ale chyba i tak kupi sam zasilacz bedzie najlatwiej.

 

Dzieki za rady!, wszyscy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...