Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Twoj amplituner nie ma wejsc ani wyjsc hdmi wiec nici z uzywania tego kabla ;) Wszystkiego co potrzebujesz to kabel VGA + kabel toslink (optyczny) ktory mozesz kupic na allegro.

Mozna podlaczyc i HDMI, i optyka, tylko wymaga to rozlupania wtyczki od kabla Component (czy jaki tam jest w zestawie, byleby mial wyjscie optyczne), bo jest za gruba, zeby sie zmiescic razem z HDMI - bylo o tym gdzies we wczesniejszych postach.

 

właśnie teraz zobaczyłem że mam już ten kabelek toslink czyli jak podłącze xa i amplituner to ampli sie odrazu przełączy na 5.1 z filmami dvd tak mam że jak film jest nagrany w 5.1 to odrazu przełącza sie na 5.1 właśnie.

Tak. Mam Yamahe RX-V557 (czyli stopien nizsza niz Ty) i automatycznie wykrywa sygnal 5.1. Po tym, jak ojciec ostatnio dokonal pewnych upgrade'ow glosnikow, to niektore efekty w grach powoduja u mnie mimowolny opad szczeki ;)

 

Composit lepsze kolorki ale mniejsza ostrość niż VGA tak ?

Component, ale o tym juz bylo. Zreszta, sprobuj na poczatek podlaczyc sie do TV Componentem i zobacz, jak to wyglada - ja korzystam z tego kabla i jestem mega zadowolony - kolory fajne, a do ostrosci zastrzezen nie mam (42" FullHD). Moze sie okazac, ze zadnego kabla nie bedziesz musial dokupowac, bo Component Cie zadowoli ;)

 

EDIT: tak troche OT, ale polecam zagladac do sklepow typu MM i Saturn do dzialow z glosnikami do kina domowego, bo mozna trafic naprawde fajne okazje - nie tak dawno ojciec kupil glosnik centralny Cabasse, warty ok. 1500zl, za 600zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI sprawdze dopiero za pare dni, ale jesli chodzi o component i VGA to IMO VGA lepiej sie sprawuje. Przed updatem byla kupa, ale potem kolorki juz tylko odrobine slabsze niz na componencie, za to zdecydowanie lepsza ostrosc obrazu. Inna sprawa, ze oba to analogi wiec w moim przypadku HDMI to jedyna opcja.

 

edit.

 

Aha i przy okazji. Czy ktos sie orientuje jak to jest z HDMI w X? Jesli puszcze kablem do amplitunera (Onkyo 605) a dopiero od niego kabel do projektora to bedzie mozna puscic jakis pass-through dla obrazu i przy okazji dzwiek do wzmaka? Czy takie kombo jest niemozliwe i trzeba zostac przy optyku. To by mi bylo bardzo na reke, bo potem tylko jakis dekoder do tv cyfrowej i tak samo hdmi do wzmaka i tylko jeden kabel do projektora (mam tylko jeden port :( )

Edytowane przez maSTHa212
bo tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i przy okazji. Czy ktos sie orientuje jak to jest z HDMI w X? Jesli puszcze kablem do amplitunera (Onkyo 605) a dopiero od niego kabel do projektora to bedzie mozna puscic jakis pass-through dla obrazu i przy okazji dzwiek do wzmaka? Czy takie kombo jest niemozliwe i trzeba zostac przy optyku. To by mi bylo bardzo na reke, bo potem tylko jakis dekoder do tv cyfrowej i tak samo hdmi do wzmaka i tylko jeden kabel do projektora (mam tylko jeden port :( )

Z tego, co rozumiem, to taka jest wlasnie idea HDMI w amplitunerach - biora one sobie dzwiek z HDMI przychodzacego, a obraz puszczaja dalej na HDMI wychodzace.

Na wszelki wypadek mozesz zerknac do instrukcji obslugi, powinno byc o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co rozumiem, to taka jest wlasnie idea HDMI w amplitunerach - biora one sobie dzwiek z HDMI przychodzacego, a obraz puszczaja dalej na HDMI wychodzace.

Na wszelki wypadek mozesz zerknac do instrukcji obslugi, powinno byc o tym.

No właśnie tak jest w mojej Yamaszce przy chinch i Component. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa napisz koniecznie jak ci się to sprawuje bo właśnie rozglądam się za jakimś ampli z HDMI najlepiej 3in 2out, napisz na jakim kablu ile m ?

Kabel bedzie miec 10m (odleglosc jest duzo mniejsza, ale chce go ladnie przy scianie poprowadzic) i jest to zwykly z Allegro. Caly sprzecior bede miec pod koniec przyszlego tyg, bo musze jeszcze projektor do czyszczenia oddac, ale zdam relacje ASAP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na tani kabel HDMI, 10m to chyba trochę za dużo, przy krótkich kablach różnicy nie widać ale 10m to już spora długość

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na tani kabel HDMI, 10m to chyba trochę za dużo, przy krótkich kablach różnicy nie widać ale 10m to już spora długość

a jaka różnica ma być widoczna? toż to sygnał cyfrowy

albo będzie obraz, albo go nie będzie - innej opcji nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grywacie jeszcze po sieci w forze albo pgr'a ?;]

 

Właśnie się zastanawiam nad Xpudłem....:lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko odnośnie DivX'ów na X360. Pobrałem z netu jakąś aktualizacje i konsolka odtwarza filmy z kodekiem XviD ,ale nie widzi napisów. Sprawdzałem kilka formatów *.txt ,sub ,srt. ,ale po wybraniu opcji "napisy" informuje ,że opcja jest niedostępna czy jakoś tak. Da się odtwarzać Divx'y z napisami na X360 ? Potrzeba do tego jakiegoś softu ,albo coś podobnego ?

 

Ponoć można też odtwarzać filmy z kodekiem x264 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, to ze ta aktualizacja ukazala sie jeszcze wtedy, gdy ty nie mialas 360tki nie zwalania cie chyba z obwiazku poczytania przynajmniej tych informacji, ktore sa zawarte w tym temacie? Masz ladna szukajke na dole, 2 sec i odpowiedz gotowa.

 

Wiadomo, ze moglbym zamiast powyzszego zdania napisac, ze 360 nie obsluguje napisow w tych formatach ale cos czuje w kosciach, ze bedziesz z kazda [ciach!]lka przylatywal i stukal posta zamiast choc troche poczytac wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, to ze ta aktualizacja ukazala sie jeszcze wtedy, gdy ty nie mialas 360tki nie zwalania cie chyba z obwiazku poczytania przynajmniej tych informacji, ktore sa zawarte w tym temacie? Masz ladna szukajke na dole, 2 sec i odpowiedz gotowa.

 

Wiadomo, ze moglbym zamiast powyzszego zdania napisac, ze 360 nie obsluguje napisow w tych formatach ale cos czuje w kosciach, ze bedziesz z kazda [ciach!]lka przylatywal i stukal posta zamiast choc troche poczytac wczesniej.

 

Nie stresuj się tak ,bo to szkodzi na serce. Wyobraź sobie ,że przeszukiwałem temat. Szukajka niewiele mi powiedziała na temat napisów ,a DivX. Wiem już ,że nie obsługuje tych formatów ,więc jeśli ktoś łaskaw niech napiszę jaki to format, będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem już ,że nie obsługuje tych formatów ,więc jeśli ktoś łaskaw niech napiszę jaki to format, będę wdzięczny za pomoc.

Nie da sie zaladowac napisow do kradzionych filmow w divx. Jesli juz chcesz to mozesz nalozyc sobie napisy na stale na plik video za pomoca dostepnych roznistych narzedzi.

BTW kto Cie nauczyl stawiac spacje przed przecinkiem? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie zaladowac napisow do kradzionych filmow w divx.

A do niekradzionych?

 

Napisy z zewnetrznego pliku nie dzialaja, byc moze beda dzialac zaembedowane (i nie mowie tu o hardsubach nalozonych bezposrednio na obraz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...