Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, musisz podac wszystkie dane, takie jak przy rejestracji konsoli, wiec najlepiej zrobic to juz wczesniej.

No a co do padow, to nie wiem czy tylko ja mam takiego pecha, czy wszyscy, ale jak narazie 2/4 pady, ktore posiadalem podlegaly pod gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy każda konsola Arcade to ta z 65nm i hdmi?

Tak

 

Da się grać w gry z X1 na Arcadzie? Czy wymagany jest dysk?

trzeba mieć dysk

 

 

------

 

edit:

 

No nareszcie doszedł kabelek VGA (BigBen). Moja pierwsza reakcja po podłączeniu: O_O Teraz dopiero czuję, że mam next-gena ;)

 

Jest jeden problem. W konsoli ustawiłem rozdzielczość 1280x1024 NIE-panoramiczną (monitor 17" LCD 1280x1024 5:4) i w FM2 i w Burnoucie Paradise jest OK - są paski u góry i na dole, ale przynajmniej obraz ma właściwe proporcje. Tylko dlaczego w PGR3 podczas wyścigu (w menu jest OK - są pasy) mam obraz rozciągnięty w pionie na cały monitor? Wygląda to tragicznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W media arcade za 630...

Chyba się trochę pospieszyłem z kupnem ;]

 

Więc jeżeli komuś nie przeszkadza, że trzeba stać w kolejce pół godziny a na sam przejazd przez parking stracić drugie tyle...to może przyoszczędzić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie jak barszcz :| Czemu nie zaczekałem. Teraz muszę się głowić skąd wziąć tanio dysk 20GB. Na Alledrogo niby można dostać tanio, ale kto wie co to za dyski Czy nie po jakiejś naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DivX - tak. Napisy - nie, chyba ze wklejone na sztywno na film ;)

Nieprawda - napisy są bezproblemowo wyświetlane, ale trzeba pobawić się w streaming. Wystarczy programik TVersity. Oglądam bezprzewodowo filmy umieszczone na laptopie podczas, gdy "klocek" stoi w innym pokoju. To samo tyczy się zdjęć i muzyki. Frajda co nie miara :lol2:

 

Oczywiście "klocek" łyka też materiał HD w .mkv :), ale tu są częste buforowania. Mam router "b/g" a zalecają "a" to takiej zabawy. Podobno ma być płynnie.

Edytowane przez Namod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez 802.11a ma taka sama przepustowosc (54mbps), a w dodatku mniejszy zasieg ze wzgledu na wyzsza czestotliwosc, wiec to IMHO belkot z "polecaniem". 802.11n bym zrozumial, bo dzieki MIMO znaczaco polepsza sie jakosc lacza, co pozwala na uzyskanie wyzszych przepustowosci.

 

Co do TVersity - mozesz napisac cos wiecej? Jak dziala, jak jest z wybieraniem sciezek audio i napisow?

Musze przyznac, ze mnie to zainteresowalo. Rozumiem, ze .mkv tez za pomoca tego programu przesylasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez 802.11a ma taka sama przepustowosc (54mbps), a w dodatku mniejszy zasieg ze wzgledu na wyzsza czestotliwosc, wiec to IMHO belkot z "polecaniem". 802.11n bym zrozumial, bo dzieki MIMO znaczaco polepsza sie jakosc lacza, co pozwala na uzyskanie wyzszych przepustowosci.

 

Co do TVersity - mozesz napisac cos wiecej? Jak dziala, jak jest z wybieraniem sciezek audio i napisow?

Musze przyznac, ze mnie to zainteresowalo. Rozumiem, ze .mkv tez za pomoca tego programu przesylasz?

Niestety, "n" odpada, bo Wireless Networking do Xboxa 360 obsługuje tylko a,b,g. Co do TVersity to nie wiem jak działa wybieranie i czy w ogóle działa, bo jeśli już potrzebuję audio to wystarcza angielskie, ewentualnie polski lektor/dubbing. Program instalujesz na komputerze, krótka konfiguracja, odpalasz "klocka", wchodzisz w wideo w dash'u i wszystko jest połączone automatycznie. Na komputerze w TVersity wskazujesz jaki folder/foldery chcesz udostępnić i vouila. Napisy w .avi muszą mieć taką samą nazwę jak materiał video. W opcjach kodeka ffdshow ptaszkujesz jedynie Subtitles. Co do .mkv nie ma problemu z przesyłem - "klocek" odczytuje dekodowany przez komputer sygnał, jedynie, jak już wspominałem, jest problem z płynnością. Z napisami też podobno nie ma problemu. Podobno - bo nie doświadczałem. Na PW wysłałem Ci linę, gdzie jest mały tutek "co i jak" odnośnie TVersity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz grać w PGR3 w normalnych proporcjach obrazu to musisz w ustawieniach konsoli przełączyć na rozdzielczość 1280x720. Inaczej się nie da :(

Dopiero PGR4 zachowuje proporcje przy rozdzielczościach 5:4.

Ustawiłem 1280x720 to mi wszystko (menu i wyścig) rozciągnęło na pełny ekran. Przy 1280x1024 miałem tylko wyścig rozciągnięty, a w menu były pasy.

Udało mi się połowicznie naprawić ten problem - ustawiłem 1024x768 (co prawda 4:3 ale bliżej temu do mojego 5:4) i są paski zarówno w menu jak i podczas wyścigu. Dalej wszystko jest lekko rozciągnięte w pionie ale teraz już tak w oczy się nie rzuca...

Głupie to. Dużo gier ma taki problem z 5:4 jak to PGR3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Headset nie przekazuje Ci dźwięku z gry, tylko pozwala komunikować się z innymi userami XBL...

Żadnego ryku samochodu czy strzału z karabinu w nim raczej nie usłyszysz... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

ach te ceny w Polsce-u mnie Premium z hdmi kosztuje 270 euro(taniej o 130 euro w stosunku do premiery!),w Polsce to praktycznie w tej samej cenie mozna kupic tylko arcade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem 1280x720 to mi wszystko (menu i wyścig) rozciągnęło na pełny ekran. Przy 1280x1024 miałem tylko wyścig rozciągnięty, a w menu były pasy.

Udało mi się połowicznie naprawić ten problem - ustawiłem 1024x768 (co prawda 4:3 ale bliżej temu do mojego 5:4) i są paski zarówno w menu jak i podczas wyścigu. Dalej wszystko jest lekko rozciągnięte w pionie ale teraz już tak w oczy się nie rzuca...

Głupie to. Dużo gier ma taki problem z 5:4 jak to PGR3?

Takich tańców jak ty nigdy nie miałem. Masz jeszcze jakieś gry oprócz PGR3 ? Mogę jedynie przypuszczać, że jak w PGR3 miałeś takie problemy to w innych grach też będziesz miał. Na moim CRT iiyama jak coś to mogę sobie ściągnąć obraz ręcznie przy monitorze, ale nie musiałem jeszcze tak robić.

Z tego co pamiętam to w PGR3 jak chciałem grać 5:4 to obraz był rozciągnięty przy wyścigu, a w menu były pasy tak jak u ciebie. Tylko jak ustawiłem 720p to obraz był normalny (pasy) i w menu i w wyścigu. Trzeba jeszcze pamiętać, że PGR3 to starusienka gra. Teraz coraz więcej wychodzi gier, które obsługują bez problemu 5:4.

Z tego co sprawdziłem to:

PGR4

GTA IV

Frontlines: Fuel of War

Flatout 2

CoD4

Devil May Cry

i chyba Condemned 2, chociaż nie jestem pewien na 100%.

W sumie to każdą gre możesz uruchomić w 4:3, ale przy rozdziałce 640:480 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zastanawiam się na ps3 lub x'em. Jeśli mój wybór padnie na X'a to czy warto za wszelką cenę kupować Elite czy wystarczy Premium z HDMI?

Być może niedługo w Saturnie będzie powtórka tego co było w MM, czyli bez VATu. Jakby były Elite po 1100 to nie ma się co zastanawiać ale być może będą jedynie Premium np, za 900. Czy ten 20GB dysk szybko się zapełnia? Czy poza kolorem (mi biały nie przeszkadza) i kablem HDMI coś różni te konsole? W FAQ jest coś o ładowarce do padów przy wersji Elite.

 

Jeszcze pytanie dot. Wifi. Działa to prawidłowo z routerem Linksys WRT54G ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Michale, czytam Twoje rozterki miedzy PS3 a x360 i wybor naturalnie pozostawiam Tobie ;) Odpowiem zatem tylko na Twoje pytania:

 

1. Dysk w przypadku x360 nie sluzy do instalacji gier, a do przechowywania pelnych wersji gier z 1ego xbox'a, gier arcade (o nich na koniec, to w temacie gier dla ukochanej kobitki :) ) oraz dem, trailerow etc. Tak wiec nawet te 20GB z Premium starczy na dlugo. Ja na Elite mam aktualnie ok 70GB wolnego miejsca, tylko dlatego ze testowalem nowy broadband w Krk i sciagalem demowki jak glupi ;)

 

2. W komplecie z Elite (ja swojego 65nm kupowalem w grudniu ub.r i nie sadze by cos sie zmienilo) nie ma ladowarki do padow, wiec roznica miedzy Premium a Elite to kolor i kabel hdmi (plus 100GB wiekszy dysk ale de facto patrz pkt 1). Przy niewielkiej roznicy w cenie miedzy tymi dwoma wersjami bralbym Elite jednak (ot, tak ;) ) ale z 2ej strony w cenie Elite masz Premium plus jedna nowa gra.

 

3. Z routereami Linksysa xbox wspolpracuje prawidlowo.

 

Wracajac do gier z Xbox arcade (usluga online oferujaca mase niewielklich gier, od remakeow starych hitow po swietne gry logiczne)- moja narzeczona wrecz za nimi przepada, szczegolnie za Puzzle Quest ;) To z pewnoscia duzy plus tej konsoli patrzac pod katem bardziej casualowych graczy (czyli dzieciakow oraz zonki). Na PS Store tez jest takich gier kilka, jednak na Xbox arcade masz kilkadziesiat razy wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie możesz się zdecydować to przejrzyj listę tytułów ekskluzywnych na PS3 i X360.Zobacz gdzie jest więcej interesujących Cię gier i głównie tym się kieruj przy wyborze konsoli.

Pamiętaj, że kupujesz konsolę do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie tez, czy zalezy Ci na rozgrywce online. Live jest bardzo wygodny w uzyciu i bedziesz mial z kim grac. Na ps3 niestety nie ma elementarnej fukcjonalnosci online. Trzeba dzwonic do znajomego zeby z nim pograc.

Abonament za live gold teraz jest smiesznie tani, okolo 90 zetow za rok. Dysk twardy moim zdaniem z wersji premium jest calkowicie wystarczajacy. Chyba ze chcesz trzymac dema dziesiatek gier na nim co jest pozbawione sensu. Ja mam stale wolnego 6-8 GB a trzymam jakies stare materialy targowe w hd. Dysk sie przyda wiekszy gdy bedziemy miec dostep do cyfrowej dystrybucji filmow.

Do pada wystarczy kupic akumulatorki i ladowarke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj kolego- elite jest kierowany do osob, ktore lubia miec topowa odmiane kazdej zabawki lub dla ktorych 20GB dysk jest za maly (w krajach, gdzie cyfrowa dystrybucja jest rozwinieta bardziej niz u nas jest to przydatne- vide gry z xboxa 1, filmy etc.). A dla niektorych, jak ja, roznica w cenie jest pomijalnie mala i sugerowalem sie zdaniem kobiety co do wystroju salonu- proste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...