Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

troszke nietypowo ale lepszego miejsca by zadac to pytanie chyba nie ma. Do tej pory jestem uzytkownikiem PC w sensie grania ale jako ze komp juz leciwy a ciagly wyscig zbrojen juz mnie meczy zamierzam kupic konsole i tu z ekonomicznego pkt widzenia moj wybor padnie na X-boxa360 miast PS3 i tu pojawia sie koejny problem bo widze ze sa rozne wersje tej konsoli m. in. wersja ostanio popularna arcade, premium, elite wiec jako laik w temacie pytam najbardziej zorientowanych ktora wersja na dzien dzisiejszy jest najlepsza opcja zakupowai nsajbardziej przyjazna dla laika. Jezeli temat juz sie pojawial to sorry czytalem faq i kilkanascie stron ale nie przebrne przez ponad 100 stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu pojawia sie koejny problem bo widze ze sa rozne wersje tej konsoli m. in. wersja ostanio popularna arcade, premium, elite wiec jako laik w temacie pytam najbardziej zorientowanych ktora wersja na dzien dzisiejszy jest najlepsza opcja zakupowai nsajbardziej przyjazna dla laika.

Premium lub Arcade+HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm byłem teraz na krótkim urlopie we Włoszech i w TV leciała często reklama GTA4, po czym po reklamie albo miałem zwidy albo było napisane, że GTA4 w pack'u z Xbox'em 360 (pewnie arcade ale nie wiem jakim) 200€. Mógłby ktoś pomóc mi to zweryfikować :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam, miał ktoś podobny problem do mojego czyli łączenie się z serwerami EA ? Ciągle wyskakuje, że serwer jest teraz niedostępny, proszę spróbować później i za każdym razem nawet jak poczekam to tak jest :> Wina leży po mojej stronie czy EA ? :>

Jesli masz/uzywasz firewalla lub peerguardiana to wyłącz go. Też tak kiedyś miałem, chcialem nabić online w Fifie Street 3 i kumpla łaczyło, a mnie nie :/ Po pół godzinie prób spojrzałem na kompa i okazało sie że peerguardian blokował dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

chyba jeszcze nie bylo??

 

xboxonline

XBOX 360 i nowe chipy?

 

Już parę dni temu pojawiły się w sieci pogłoski jakoby Microsoft przygotowywał się do zmiany chipów w konsoli XBOX 360. Teraz jednak na świat wypłynęły bardziej konkretne informacje i pomimo braku ich potwierdzenia przez Microsoft wydają się być one zaskakująco trafne i niezwykle prawdopodobne.

 

Wszystko bowiem wskazuje, iż już w sierpniu tego roku pojawi się nowa wersja XBOXa 360 o nazwie kodowej JASPER. Będzie ona znacząco różnić się od dotychczasowego modelu Falcon, gdyż zarówno chipy graficzne ATI Xenos, kontroler pamięci jak i procesor główny Xenon będą wykonane w technologii 65nm. W tym miejscu warto wskazać, że w modelu Falcon jedynie jednostka centralna IBM (CPU) wykonana została w technlogii 65 nm, a pozostałe elementy stworzone zostały przy wykorzystaniu technologii 90 nm.

 

W sieci pojawiły się również pogłoski o jeszcze nowszym modelu konsoli XBOX 360 o nazwie Valhalla, w której chip graficzny i jednostka centralna mają zostać połączone w jedno. Na tą chwile jednak są to jednak tylko spekulacje nie mające żadnego potwierdzenia w rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie. Ktos sie moze orientuje jak to jest z upscalingiem w X? Czy da sie gdzies wlaczyc a raczej wylaczyc ta opcje? Chodzi o DVD oczywiscie. W amplitunerze mam upscaler Faroudja (do max 1080i) i mysle, ze lepiej sobie poradzi w porownaniu z tym w X, na ktory byly jakies narzekania. Anybody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie. Ktos sie moze orientuje jak to jest z upscalingiem w X? Czy da sie gdzies wlaczyc a raczej wylaczyc ta opcje? Chodzi o DVD oczywiscie. W amplitunerze mam upscaler Faroudja (do max 1080i) i mysle, ze lepiej sobie poradzi w porownaniu z tym w X, na ktory byly jakies narzekania. Anybody?

Iks chyba upscaluje tylko do rozdzielczosci jaka ustawisz w dashu, wiec jak mu dasz nizsza rozdzielczosc w dashu to w takiej pusci ten material z DVD, a resztą może się twój upscaler zająć.

 

---------

 

Panowie, muszę to napisać. Dzisiaj dopiero zrozumiałem, czym tak naprawdę jest XBL. WSZYSTKO działa za jednym kliknieciem, nic nie trzeba konfigurować, po prostu działa!

Tyle "funu" jaki dzisiaj miałem przy grze online ze znajomymi nie miałem dawno! Może po kolei:

 

Dzwoni znajomy, żebym włączył konsolę bo paru ludzi się zebrało i możemy coś pograć.

OK, włączam. Odpakowuje od razu headseta, wpinam w gniazdo i "znajomy chcę porozmawiać", jeden klik i już - nic nie muszę ustawiać, nie muszę gry przerywać, nic. Od razu wszystko chodzi tak jak powinno. Szybka decyzja na czacie głosowym - gramy w GRID'a - każdy ma to demko na HDD.

Na mnie wypadło hostowanie gry (najszybsze łącze), zakładam, wciskam "duży iks" :) na środku pada, lista przyjaciół, klik, klik, klik, wszyscy zaproszeni do gry. Znowu nic nie muszę ustawiać, nic a nic. Wysłanie zaproszeń, chwilka na dołączenie i już gramy!

 

Od razu muszę powiedzieć, że zmieniam zdanie nt GRIDa - to jest całkiem przyjemny arcade, szczególnie jak się gra ze znajomymi. Po chwili do modelu jazdy idzie przywyknąć i już nie wydaje się taki zły, a nawet całkiem znośny ;). No i te krzyki na czacie "znowu mnie zepchnąłeś na ścianę!", "ale nam odszedł", "gdzie jesteś?", itd. :rolleyes: Sytuacje gdy na pierwszym zakręcie jeden wielki crash i nikt nie może jechać dalej... kupa śmiechu.

 

Później na ruszt wrzuciliśmy TimeShift Multiplayer Demo ;) Ot taki średniak. Znowu hostuję, klik, klik, zaproszenia i już gramy, wszycy razem! Znowu kupa zabawy i znowu wymiana komentarzy poprzez headset. Żadnych lagów + headset = jakbyśmy grali przy jednej konsoli ~~ Tylko wspólnego piwa brakuje :rolleyes:

 

Nie wiem jak wygląda to na PS3, ale Microsoft odwalił kawał dobrej roboty. 100zł / rok (8zł na miesiąc!!) za TAKĄ usługę? Toż to jak za darmo!

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty, przeciez 8 zloty to jednak 8 zloty i NIE JEST za darmo ;) No XBL faktycznie dziala tak jak powinna dzialac usluga sieciowa, nie dziwne ze sie ludzie wpieniaja jak raz na rok nie ma Live przez dzien czy dwa ;) A co do upscalowania to nie wiem czy po HDMI nie musze wybrac ktorejs z rozdzielczosci HD czyli minimum 720p i wtedy kicha :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Chodzi tu o headset'a. Podłączam go, przesuwam suwaki i nic... W każdym multiplayerze pokazuje się, że ktoś mówi, a ja tego nie słyszę. Gdzie jest problem?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesuwasz w dobrą stronę? ;]

 

 

Co do headseta na bluetooth. Pare osób pytało się mnie czy przerywa sygnał. Nic takiego nie uświadczyłem. Przy uruchomieniu pojawią się informacja w dashu na temat poziomu naładowania słuchawki i jej aktywności. Głos jest bardzo dobrze odbierany. Powiedziałbym że aż za mocno. Słychać co ktoś mówi w pokoju. Słuchawka też bez zastrzeżeń. Jedyna wada jak na dzień dzisiejszy to lekkie bule ucha. Co jak co słuchawka trzyma się tylko na uchu, a super piórkowej wagi to to nie ma.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przesuwam w różne strony i dalej nie działa :wink: . Jak podłączam to w słuchawce słychać trzeszczenie, no takie normalne wiecie, jak się słuchawki podłącza ;] . W dashu też 'chyba' wszystko jest ustawione. (jak w dashu ustawię, żeby graczy było słychać w głośnikach, to ich nie słychać... )

 

;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy ten cały X360 jest lekko przereklamowany ???

 

Mam X360 premium, GTAIV, Burnout Paradise, Forza 2, PGR4 i kilka innych gier + 2 pady.

 

 

Z dziewczyną grać za bardzo w co nie mamy (frajda bo na TV), grafa w Burnout wymiata, GTAIV niezły HDR ale już jakość tekstur hmmm, Forza2 i PGR4 to tak sobie (graficznie), NFS ProStreet no lekko porażka.

 

Do tego w 100% płynnie działa tylko Burnout Paradise...

 

 

Xbox Live ??? No cóż wielka kupa, każda gra ma taki sam kijowy interfejs, mało graczy (np. na pieca taki Project Torque, no graczy o wiele więcej niż w PGR4, Forza2 i Burnout Paradise razem wziętych...)....

 

 

Generalnie zastanawiam się nad ulepszeniem kompa (teraz P4 3.0HT, 1GB DDR2, 7300GT....) i podpięciem pod TV ;) do tego bezprzewodowy padzik (ew. czy można tanio gdzieś kupić te odbiorniki do PC żeby podłączyć pady z Xa ?? Mam takie 2 bezprzewodowe i chciałbym je używać również na PC do jakiś prostych arcadówek i czegoś więcej)).

 

Policzmy taki Sapphire ATI HD 3870 512MB ok. 110F, X2 4200+ + płyta + 2GB ram DDR2 (plus ten stary 1GB) to 110F, zasilacz ok. 40F, wychodzi nam ok. 260F.

 

Xbox 360 210F + 30F pad + średnio 25F za gre (ok. 180F) i już min. 440F za konsole generującą niezłą grafę, w średniej rozdzielczości (praktycznie nie ma gier w zbyt wysokich, brak FSAA itp.), brak wielu gier dla dwojga... Hmmm mi się za bardzo nie podoba...

 

 

W ogóle co wy o tym sądzicie ? Jak wypada porównanie kompa klasy jak chce kupić do X360 w popularnych gierach nowych ? Jak w GRIDzie ? Jeszcze nie widziałem GRIDa na Xa bo właśnie dziś mi konsola padła stąd lekkie wkurzenie na ten sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafa w Burnout wymiata, GTAIV niezły HDR ale już jakość tekstur hmmm, Forza2 i PGR4 to tak sobie (graficznie), NFS ProStreet no lekko porażka.

 

Do tego w 100% płynnie działa tylko Burnout Paradise...

Że niby Forza 2 nie chodzi płynnie? :lol2:

 

 

Xbox Live ??? No cóż wielka kupa

Panu już podziękujemy ~~ Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałeś na piecu w coś online ??

 

XBL to faktycznie guzik warty bajer z identycznym interfejsem w każdej grze... Mało graczy, co chwila rozłączający się...

 

Jeśli kupuje X360 to chce 100% płynności w każdym tytule a FORZA2 nie zawsze ma te 60FPS, są odczuwalne spadki, szczególnie we dwóch jak się gra, to samo GTAIV, a porażka na całego to demko jakiegoś shitu z XBL (1.9GB jakiś rpg) grafa jak z przed 6 lat a klatkowała jak nie wiem co.

 

 

Ja generalnie jestem dość niezadowolony z tego sprzętu w porównaniu do cen nowych kompów i części + cen gier...

Moim zdaniem X360 zaczyna się graficznie wypalać i większość nowych gier to po prostu kiszka graficznie, gameplay ? Czy ja wiem czy jest różnica między PC a Xem ? Chyba w tym że się gra na dużym ekranie z padem w ręce i tyle, ale bądzmy szczerzy jaka różnica między grami które wyszły na Xa36 i PC ? Jedynie graficznie na korzyść pieca...

 

 

Kupiłem Xa bo sporo czytałem o tej płynności konsoli, taki TDU wyglądał moim zdaniem paskudnie więc nic dziwnego że płynnie śmiga, zero wygładzeń, tekstury w niskiej rozdzielczości, problemy w nowych tytułach z płynnością (powtarzam że konsola ma zapewnić 100% zawsze płynności min. 60FPS, nie dołoże do tego g*wna przecież ramu lub nowej grafy) i jedyny koronny dowód za Xem, gry, wychodzi sporo szybko i sporo jest excl. Jako tako gdyby nie piractwo na PC i gry wychodziły w tym samym czasie na PC i Xa ew. w większej ilości X byłby niezbyt dobrym wyborem dla kogoś kto chce wydawać na rozrywke troche kasy co jakiś czas.... Jedyny plus jaki mnie trzyma przy Xie to brak alternatywy biorąc pod uwagę gatunki gier jakie się pojawiają na Xa, jednakże z każdym nowym tytułem jaki kupuje coraz bardziej ta konsolka mnie odrzuca (Crackdown był naprawdę miłym wyjątkiem), GTAIV ciekawe, ale mam nieodparte wrażenie że to krok wstecz w stosunku do pozostałych części (mam ukończone ok. 22% gry i nie za bardzo mam co robić, w SA były naprawdę ogromne plansze, różnorodne, samoloty, dużo zabaw pobocznych to samo misji pobocznych, itp. itd. tutaj druga wyspa to jeden wielki ciąg ulic z wieżowcami, gdzie te zapowiedzi o wchodzeniu do każdego budynku ?).

 

 

Szczerze to tylko nie zawiodłem się na Burnout Paradise, ale co z tego skoro na PC wyjdzie ? Gdzie tak nowa generacja HD gier i konsol ? Chyba dla dzieci które jarają się kilkoma prostymi graficznymi sztuczkami + kilogramem HDRu a nie dostrzegają żałośnie niskiej jakości grafiki poza głównym polem gry (tekstury, filtrowanie, rozdzielczość)....

 

 

Żeby nie było i żeby fanboye xa się nie rzucili na mnie, nie jestem fanem PC ani gier na niego, tylko dobrej rozrywki... Moim jednak zdaniem X360 to średnio udana zabawka która jest fajna dlatego że jest na nią N+ i to jest dziś jedyny powód dlaczego konsoli nie wyrzuciłem do kosza dzisiaj....

 

 

Teraz spawdziłem MacOSek Twój post o Lost Planet na PS3, nie czytałem całości o tym co tam szkryfłeś co z tymi screenami nie tak ale mam też Lost Planet na Xa i graficznie to jedno wielkie g****, gdzie te trailery i ta jakość ?

Edytowane przez Carmamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje dwa ostatnia posty można dojść do wniosku że szukałeś czegoś przy czym mogłeś zrobić sobie dobrze samemu w domu. Niestety X nie sprostał Twoim oczekiwaniom. Przykro nam z tego powodu. Zmień miejsce swoich żali lub styl pisania na bardziej poparty faktami, a nie wyssanymi bzdurami z palca. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty ?? Większość gier nie zapewnia odpowiedniej min. FPS, wystarczy ? Z mega hitów to chyba większość ;), wystarczy poczytać innych prośby o pomoc ;) To samo tyczy się braku wygładzania, niskiej rozdzielczości, słabej jakości tekstur co jest zakryte HDRem i łądną grafą głównej postaci ;)

 

Czego chcesz więcej ? To była nowa generacja 2 lata temu i na 2 lata max. Teraz to już przeżytek i ja już dłużej zostać nie zamierzam przy tym wynalazku... Za to Wii ma duże szanse na trzymanie się na szczycie jeszcze długo po tym jak ostatni X36 opuści taśme produkcyjną...

 

 

Moje posty to tylko moja subiektywna opinia, nic więcej. Każdemu kto się zastanawia na X36 a ma już PC mówie lepiej kupić nowy sprzęt i pograć płynnie i ładnie... Ew. Wii dokupić.

 

 

 

BTW Ja z kolei proszę o wskazanie miejsc gdzie piszę bzdury.

Edytowane przez Carmamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpaliłem GTA4 na ps3, (na piecu gram na 1920x1200 na 24, na konsoli tez od niedawna na 24 calach wczesniej SD TV) tytuły które chodzą w ful hd ok wszystko zajebiście, ale jak odpaliłem to GTA to odpadłem - koszmarna rozdziałka, fps na granicy 30 klatek, k.... nie mam zbyt wielu gier na ps3 ale taka NBA 2k8 czy gt prologue lepiej wygladają w 720- wiem ze jesli gta4 wyjdzie na pieca to będę w tą gre grał na pc, a wiele z tego co pisze Carmamir to niestety prawda.....

 

panie poca teksty w stylu "zrobić sobie dobrze samemu w domu" nie są na poziomie moderatora. Jakie bzdury wyssane z palca? Przecież to Jego przemyslenia i to że się z nimi nie zgadzadz nie musisz manifestowac w w/w sposób. ........................

Edytowane przez Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj poczekaj, Co masz na myśli mówiąc koszmarna rozdziałka? Grasz na 24'' monitorze, jak blisko niego siedzisz? Konsola nie musi mieć nie wiadomo jakie rozdzielczości i nie wiadomo jakiego AA. Była projektowana z myślą taką by siedzieć w pewnej odległości od wyświetlacza, a nie metr od monitora gryząc się w wargę 'cholerny aliasing' ;]

 

A bzdurą jest cały jego post. Dobrze dobrze, zaraz to wyrecytuję, taaak to jest prywatna opinia i mam możliwość się z nią nie zgadzać. Tyle że ja uważam ją za bzdure, a to moja opinia.

 

powtarzam że konsola ma zapewnić 100% zawsze płynności min. 60FPS, nie dołoże do tego g*wna przecież ramu lub nowej grafy)

tada.mp3 bzdura detected. Wg standardów jakości Carmamir'a konsola by była konsolą musi zapewnić min 60fps. Dobrze że w tym "g*wnie" nie ma frapsa. Dopiero by się działo...

 

XBL to faktycznie guzik warty bajer z identycznym interfejsem w każdej grze... Mało graczy, co chwila rozłączający się...

Mało graczy... Naprawdę nie wiem jak odpisać na tę bzdurę. Zostaliśmy w końcu uświadomieni. My gracze XBL z forum PurePC. Przyznajemy sie, nie spędziliśmy nocy i dni na graniu w PGR, GoW, Paradise, GTA4, TDU itd z innymi. To pewnie były boty...

 

Chyba dla dzieci które jarają się kilkoma prostymi graficznymi sztuczkami + kilogramem HDRu a nie dostrzegają żałośnie niskiej jakości grafiki poza głównym polem gry (tekstury, filtrowanie, rozdzielczość)....

Wyraz na b...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Carmamir ma chyba problem w postaci takiej, ze kupil konsole ale nie zeby na niej grac. W zadnym powyzszym poscie nie ma slowa o gameplayu. Wszedzie tylko dwa slowa-klucze: niskie FPS + niska rozdzielczosc. Co do XBL to oczywiscie kazdy moze miec swoje zdanie, ale pisanie, ze to kupa i ze jest malo graczy etc. to smiech po prostu. O zadnej porze dnia i nocy, swieto czy dzien powszedni, stary czy nowy tytul - ZAWSZE jest z kim pograc, a to ze czasem ktos wyjdzie w czasie gry to jest chyba normalne, nie wierze ze w grach online na PC nie ma lamusow, ktorzy nie umieja sie normalnie zachowac. Inna sprawa, ze nawet jesli ktos wyjdzie to gra sie nei przerywa przeciez tylko funkcja host automatycznie przechodzi na kogos innego. Tak wiec podsumowujac: szukasz fps i ladnych widoczkow? Polecam 3dM Vantage, najladniejsza gra na PC, daj znac jak przejdziesz :lol: Szukasz dobrych gier i mnostwo zabawy online? X spokojnie wystarczy...bez DX 102837, bez driverow , bez zmian INI, bez innych tego typu go..ien.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak gram w GTA4 to z bliska jak podejdę to też widzę , że rozdziałka jest dość niska. Może to wina tej plazmy,bo skaluje obraz do tej rozdziałki 720p. Ale np. taki Burnout z bliska wygląda o wiele lepiej. Nie mówiąc już o Race Driver. Obraz jest ładny bez żadnych chamskich kropeczek wszędzie i postrzępionych krawędzi. Zdecydowanie lepsza rozdzielczość. A w GTA 4 wyjdę na miasto i z bliska widać , że rozdzielczość jest znacznie niższa, ale metra już tego tak bardzo nie widać, a gram z ok 1.5m. W innych grach z płynnością i grafiką jest różnie.

 

Skłamałbym jakbym napisał, że jestem w 100% zadowolony z X360. To dobra konsola, ale powoli zaczyna być coraz bardziej w tyle za PC jeśli chodzi o wydajność. Atutem jest to, że wyszło dużo ciekawych gier. Ogólnie przy X360 się bawie bardzo dobrze i nie żałuję kupna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt poca, siedze blisko, w sumie faktycznie powinno się siedzieć trochę dalej. UR right. Miałem do tej pory psx i ps2 i na w grach w które grałem nie uświadczyłem zgubionych klatek, na ps3 gubienie klatek zaczyna się już w początkowym okresie jej cyklu zycia. No normalne to chyba nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ktos tu lubi wsadzac kij w mrowisko :D

 

Ale z drugiej strony to chyba niektorzy dawno nie grali na PC , o jakich zmianach driverow mowimy ?

To juz naprawde gatunek ludzki tak sie uwstecznil , ze sciagniecie jednego 50 mb pliku raz na kilka miesiecy jest problemem? Bo innych driverow niz do GPU raczej sie az tak czesto nie sciaga.

Edycja .ini ? Niby w ilu grach cos takiego sie robi - mozna w Oblivionie i Crysisie i nawet tam nie jest to niezbedne, ale na cholere w wiekszosci pozostalych ?

 

DX 102837 - heh niby jak czesto trzeba zmieniac DX w kompie (Zwlaszcza w Viscie gdzie jest juz wbudowany w system od razu i nastepna wersja w SP1).

 

 

Najpierw sie wywyzszacie nad kims , ze pisze brednie , a potem odpowiadacie takimi samymi fanbojowskimi mitami.

 

Najlepsza gra na PC to 3dmark vantage ? Hmm czyli mam rozumieć , że przeciętny konsolowiec do gier pokroju Total Warów, Herosów, Wiedzmina nawet sie nie zbliza bo to tez tylko grafika , a nie gameplay :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ta cała kłótnia czy co to jest. Wiem że lubimy sobie ponarzekać, ale to chyba jest szukanie dziury w całym. Jak ktoś nie czuje frajdy z grania w XY grę bo tam ma ząbek, tam spadek fps, to niech nie gra tak. Nikt nikogo nie zmusza. Jedni jadą na pc, drudzy na konsole. Non stop to samo. Tęsknie za czasami gdzie w gry się grało, a nie oglądało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony to chyba niektorzy dawno nie grali na PC , o jakich zmianach driverow mowimy ?

To juz naprawde gatunek ludzki tak sie uwstecznil , ze sciagniecie jednego 50 mb pliku raz na kilka miesiecy jest problemem? Bo innych driverow niz do GPU raczej sie az tak czesto nie sciaga.

Edycja .ini ? Niby w ilu grach cos takiego sie robi - mozna w Oblivionie i Crysisie i nawet tam nie jest to niezbedne, ale na cholere w wiekszosci pozostalych ?

Trzeba bylo pojechac na ESWC - zobaczylbys, jak wyglada granie w DX10 na PC.

 

Kilka przykladow:

- sterownik ATI nie widzial jednej z graf podlaczonych do kompa, ale Crossfire wlaczyc pozwolil; podobno problem rozwiazuja inne stery

- 3DMark vantage wieszal sie z regularnoscia szwajcarskiego zegarka

- 3DMark 06 tez, choc jemu troche pomoglo wlaczenie trybu zgodnosci z XP

- w Gears OF War nie udalo sie wyjsc poza menu, na dwoch kompach

- sterownik Ati stwierdzil, ze przy wlaczonym CF nie mozna podac obrazu na wiecej niz jeden monitor. Biedny ryba dostawal skretu szyi ;)

 

Mowiac krotko: duetowi AMD-Ati juz podziekujemy...

 

Za to, co ciekawe, UT3 na nvidii latal jak szalony bez zadnych scen po 12 godzin bez przerwy.

 

Zreszta, co ja sie produkuje - zajrzyj do dzialu o grach PC, do byle topicu i poczytaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX 102837 - heh niby jak czesto trzeba zmieniac DX w kompie (Zwlaszcza w Viscie gdzie jest juz wbudowany w system od razu i nastepna wersja w SP1).

No to dziwne, bo jakos mam Viste i mimo ze niby powinno miec wbudowane DX10 to ZAWSZE mi instaluje DX a jak klikne, ze nei chce, to anuluje instalacje. Poza tym czemu na XP co i raz widze dystrybucje z kolejnych miesiecy? A to wersja z sierpnia, a to z maja itd. WTF? Zreszta juz costi wyzej napisal ze nie wszystko tak pieknie lata no i taka jest prawda. Poza tym dochodza patche w ilosciach hurtowych. Sam gram na PC w gry, nawet te ktore sa tez na X, ale staram sie od tego odchodzic, bo najnormalniej w swiecie NIE MAM czasu na babranie sie ze wszystkim z czym trzeba sie babrac na PC zeby pograc i tyle. Jesli ktos ma duzo czasu/checi to prosze bardzo. A co do Herosow to sam gram sporo, bo seria jest wybitna, ale graficznie mimo ze bardzo bajkowo i kolorowo to jednak do Gearsow chyba sie porownac tego nie da. Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kup sobie tego kompa za jak Ty to napisałeś za ok. 260F i pograj sobie w tych max detalach na największej rozdzielczości i miej stałe FPS... Człowieku kompromitujesz się.

 

To nie kompa a lekki upgrade i niech mi ktoś powie że za takie pieniądze uzyskam gorszą jakość i niższy FPS w grach na PC niż na Xie ??? Na tym na pewno GTAIV będzie śmigać lub Paradise czy GRID bez większych problemów.

 

Dla jasności tu obal mit o tym niby że za podobną kase nie można na PC grać z podobną grafą, bzdura totalna, faktem jest że sprzęt teraz znacznie szybciej się rozwija niż kilka lat temu gdy wyszedł Xbox i te czasy gdy konsola miała lepszą grafę przez 4-5 lat minęły bezpowrotnie, Xbox360 teraz już na pewno jest w tyle za PC jak ze wzglęgu na jakość grafiki i płynność animicji w stosunku do ceny...

 

Gameplay ? Zaraz sprawdzę jak to się gra (Two Worlds to chyba było, nie pamiętam, mam już nową konsolę w domu więc jak wróce to sprawdzę i napiszę dokładnie) wspaniale w gre na konsoli następnej generacji w której grafa jest obrzydliwa i tnie niemiłosiernie...

Super jest celować w coś i strzelać gdy w jednej sekundzie mam coś namierzone a w drugiej przez klatkowanie obiekt poza moim zasięgiem....

 

 

 

Zaznaczam to tylko moja subiektywna ocena dla tych którzy nie mieli jeszcze konsoli nowej generacji i zastanawiają się nad kupnem (vs upgradem kompa) i gdzie główny powód to grafa (jeśli nie to viola, xbox 1 czeka...) gierek i płynność animacji (w końcu konsola, nie trzeba przecież nic upgradować i zawsze chodzi płynnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kompa a lekki upgrade i niech mi ktoś powie że za takie pieniądze uzyskam gorszą jakość i niższy FPS w grach na PC niż na Xie ??? Na tym na pewno GTAIV będzie śmigać

Ta, tylko która wersja? Ta z PS3 czy z X360? ~~

 

Dla jasności tu obal mit o tym niby że za podobną kase nie można na PC grać z podobną grafą, bzdura totalna, faktem jest że sprzęt teraz znacznie szybciej się rozwija niż kilka lat temu gdy wyszedł Xbox i te czasy gdy konsola miała lepszą grafę przez 4-5 lat minęły bezpowrotnie, Xbox360 teraz już na pewno jest w tyle za PC jak ze wzglęgu na jakość grafiki i płynność animicji w stosunku do ceny...

To se zrób upgrade kompa i graj w PGR, Forza, Ninja Gaiden, GTA4, Gran Turismo, MGS, Tekken, God of War, Killzone, itd ;)

 

A tak poza tym to

:dontfeedtrolls:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...