Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

dwa szybkie pytania:

 

1. skąd z sieci pobrać demo fight night round 3 bo na markecie nie widzę tego? są jakieś strony z demami, których tam już nie ma?

 

2. czytałem, że wyszedł jakiś patch do B.Paradise. Czy on się sciąga automatycznie po uruchomieniu gry (konsola podłączona do sieci,1m trial gold) ?

Bo jakoś nie zauważyłem tego (nie odpalałem trybu multi)

 

ups: patcha do burnouta to chyba jeszcze nie było...

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28. P: Kupiłem Xboxa 360 w Anglii, czy przysługuje mi gwarancja w Polsce ??

O: Tak, ale na wszelki wypadek trzeba zachować rachunek zakupu.

Sprzedawca z allegro zapewnia mnie, ze nie jest potrzebny dowod zakupu (konsola pochodzilaby z uk). A zatem jak to jest? Czy ktos naprawial w Microsofcie Xboxa kupionego nie w Polsce? Czy Microsoft wymaga dowodu zakupu?

No i jesli nie, to na jakiej podstawie oni okreslaja kiedy Xbox zostal zakupiony (tzn. do kiedy obowiazuje gwarancja)?

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma_pl, nie jest potrzebny dowód zakupu. A gwarancja liczy się dopiero od kiedy zarejestrujesz konsole ;) .

Hmmm... Coś nie chce mi się wierzyć. Przecież każdy mógłby rejestrować konsolę dopiero jak coś padnie. Gwarancja by była liczona dopiero od pierwszej usterki.

 

Mam konsolę:

- z datą produkcji 2007-09-02

- kupioną 2007-11-26

- zarejestrowaną 2008-05-06

- a w serwisie service.xbox.com datę wygaśnięcia gwarancji pokazuje: 2008-12-28

 

I bądź tu mądry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma_pl (11:37)

hmmm, a czy na gwarancji jest moze wpisane miejsce zakupu, data zakupu? bo jesli nie to jak microsoft sprawdza do kiedy obowiazuje gwarancja?

 

xbox (11:38)

z tylu konsoli jest data zakupu na takiej jakiej naklejce microsoftu czy czyms takim i numer seryjny konsoli. i z tego co wiem to w ogole gwarancji jako swistka papieru nie ma nigdy tylko zawsze jest to sprawdzane poprzez ten numer seryjny i date zakupu tam z tylu konsoli

 

enigma_pl (14:57)

a czy byl on rejestrowany przez internet na stronce:

https://service.xbox.com/

 

xbox (14:58)

nie

 

no to jak moge sprawdzic, do kiedy rzeczywiscie jest gwarancja na ta konkretna konsolke? :D

poprosic o numer seryjny x'a i dzwonic na infolinie ms? (jesli tak to bylbym wdzieczny za konkretny numer :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr na infolinie xboxa to 008004411796.

 

W FAQ jest napisane:

"Po upływie 14 dni od daty zakupu konsoli, Klient powinien skontaktować się telefonicznie z Xbox Helpline (Polska): 00800 441 17 96 (połączenie bezpłatne z tel. stacjonarnego, nie dotyczy połączenia z tel. komórkowego. Dzwonić można od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 17.), aby zarejestrować swoją konsolę X360 w celu aktywacji gwarancji (wymagane jest podanie daty kupna konsoli oraz numeru seryjnego konsoli[serial Number] - 12 cyfr umieszczone jest z tyłu konsoli nad gniazdem AV) oraz zgłosić usterkę."

 

Mnie się nie pytali o datę kupna :razz: .

Edytowane przez eragonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zadzwonilem w celu zarejestrowania konsoli. Zapytali mnie tylko o miejsce oraz o date zakupu konsoli. Od tego czasu mi sie liczy gwarancja.

A zawsze jezeli sa jakies watpliwosci to zapewne mozna pokazac paragon (chociaz na paragonie nie ma numery seryjnego konsoli :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak konsola padła po pół roku uzytkowania to jak dzwoniłem na infolinie to pytali mi się gdzie została kupiona, kiedy i podac numer seryjny i pan w słuchawce powiedział mi, że w taki sposób sprawdzają czy się zgadza bo niby maja w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO jeżeli konsoli się nie rejestrowało na https://service.xbox.com , to gwara liczy się od zgłoszenia pierwszej usterki na infolinii.

w przeciwnym wypadku 2lata leci od daty produkcji +/- 2miesiące, z możliwością zmiany (w przypadku gdy kupiło się jakiegoś leżaka magazynowego) - konieczne jest wysłanie skanu dowodu zakupu do m$.

Choc pewnie m$ tak czy siak nie prowadzi żadnego rejestru tych skanów, więc ożna nieźle ściemniac, tj. pozyczyc paragon od kumpla który kupil 360ke pół roku temu i puscic ksero tego paragonu ludziom na infolinii...

 

W tej chwili na w.w stronie wygląda to u mnie tak

 

# Urządzenie: Xbox360 Hardware

# Numer seryjny: 5285xxxx

# Stan gwarancji: Na gwarancji

# Typ gwarancji: Gwarancja standardowa

# Rozpoczęcie gwarancji: pusto (nie dzwoniłem na helpdesk)

# Wygaśnięcie gwarancji: 11/21/2008 6:59:59 PM

mfg date 2006/wrzesień/15

 

 

 

 

...padła wczoraj.

 

Reklamacje złożyłem przez www, opisałem usterkę (limit 500znaków), kliknąłem 2razy next i po godzinie dostałem dwa maile, jeden pouczający jak zapakowac złoma, drugi z ups z etykietą adresową.

Do pudła przykleiłem kartkę na której wybazgrałem krótkie 'rrod problem', paka leci na 64320 Frankfurt.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z przeróbką to wkońcu się traci gware czy nie?

Żeby microsoft uznał gwarancje, konsola musi wyglądac tak jakby nigdy nie była otwierana. Więc jeśli plomba gwarancyjna bedzie na swoim miejscu, a firmware w napedzie bedzie taki jaki powinien byc to gwarancja jak najbardziej zostanie uznana.

W innym wypadku nie radze wysyłac konsoli...

 

edit:

@poca: słyszałem o przypadku, gdzie kazali sobie płacic 500zł oO ... no tak, bo przecie myslenie jest takie trudne ^^

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyślesz przerobionego X lub z wyraźnej Twojej winy będzie uszkodzony. Na paczce zrobią obciążenie za koszty i nie odbierzesz konsoli jak nie zapłacisz za kuriera. A to gruuuba kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy "słyszał", ale nikt nie zna osoby której by taki rachunek przyszedł -_-

Pisałem o tym na innym forum, kumplowi nie uznali z powodu ingerencji w obudowę, zadzwonili informując o odmowie i odesłaniu paczki i tyle...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze mówisz to nie wiem :] Śledzę ten wątek codziennie ale jakoś nie mogę sobie tego przypomnieć. Wiem że Syrob wysłał 2 razy przerobionego X360 do M$ i mu naprawili. Ale było to zrobione umiejętnie że nie było widać śladów ingerowania we wnętrzu. Co do rachunku powiem szczerze że jeszcze nigdy się z czymś takim nie spotkałem więc nie będę się wypowiadał. Ale według mnie jest to prawdopodobne. Skoro popsułeś konsolę na własne życzenie to z jakiej "paki" M$ ma ci ją naprawić lub płacić za koszty przesyłki skoro dokładnie wiesz że była przerobiona itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się stało że kończy mi się 1 miesiąć darmowego golda. mam zamiar kupić odrazu na 12 miesięcy przedłużenie. znalazłem takie coś

http://www.allegro.pl/item380036673__xbox_...opa_i_usa_.html

konto mam założone USA stan "kentaki" z kodem pocztowym oczywiście wpisanym zgodnie z tego stanu.

jak kupię tą zdrabkę, aktywuje, nie będzie mnie czekał jakiś ban itp? coś czytałem że microsoft banuje konta jak ip jest nie z USA.

z tego co wykalkulowałem to najbardziej opłca się kupić na rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro ktos sprzedawal za 5pln :P poszukaj ;]

To byl dowod sprzedazy x-boxa z miedia-marktu , zeby kogos zwalowac i wmowic , ze konsola jest mlodsza niz naprawde.

 

http://www.allegro.pl/item382886016_rachun...epsza_kase.html

 

Chyba , ze do GTA tez takie aukcje byly :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...