Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

mhm, moze wez lepiej poczytaj poprzednia strone co?

 

kaj kaj kajam sie :oops: ,faktycznie MacOsek byl szybki jak blyskawica ;)

 

i teraz z grubej rury-jak wygrac przegrana batalie z wielkoscia B-R???? ...Dac nam mozliwosc instalacji gier na hdd,genialny pomysl ktory z pewnoscia bedzie pomocny w batalii przeciwko sony ,tym samym ilosc dyskow na ktorym wyjdzie gra nie ma juz takiego znaczenia,bo zawsze mozna zrobic instalkie i nie machac plytami.

 

Pozostala teraz juz tylko kwestia dokupienia wiekszego hdd, i jak wiadomo bedzie to troche kosztowne ,bo bill lubi sobie kazac zaplacic,jednak z czasem zaleznie od sytuacji na "froncie" ,Bill moze zrezygnowac ze "specjalnych" hdd dla X'a i da nam instalowac co jest dostepne na rynku...oby ;)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że opcja instalacji gier może i jest dobra.. ale jeśli płyta ma być nadal w napędzie i tylko ma to skrócić loadingi.. to żal niczym instalacja na PS3.

Nie czaisz o co chodzi. To w zasadzie nie jest instalacja, tylko kopiowanie całej płytki na HDD. Płyta będzie w napędzie tylko po to, żeby sprawdzić czy faktycznie posiadasz tą grę, czy może już ją sprzedałeś. Cała zawartość płyty będzie zgrana na HDD (coś w stylu obrazów *.iso) i stamtąd odczytywana, więc podczas gry płytka w ogóle nie będzie się kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaje o co chodzi, bo przecież o tym czytałem :) Nie pisałem nigdzie, że przeszkadzałby mi fakt kręcącej się płytki, tylko samo żonglowanie płytkami.. (fakt, też jakoś czytelnie tego nie napisałem :) )Cóż za przyjemność by to była, aby takie obrazy prosto z konsoli odpalać..

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

kurde, ale trzeba przyznac ze to jednak ms jest chyba najwiekszym zzynaczem pomyslow. Sony to im chyba tylko trofea zabrało

 

Solid-musisz przyznac ze kupno X'a nie bylo takim zlym pomyslem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, dawno temu juz mowilem ze xO to takie PS2 obecnej generacji. Smuci mnie jednak to co sie dzieje z sony, bo panowie z tej firmy nie maja chyba zadnych pomyslow na porwanie tlumow. Nawet sie wyrobic na czas z takim syfiastym home nie moga, gdy w tym czasie ms podiwania im kolejne pomysly jak avatary bedace polaczeniem home i mii.

Daliby chociaz jakiegos concept-fake-rendera a tu nic. Poprostu mam wrazenie ze w takim sony nie ma nikogo kto by sprawil by sie panowie spieli do roboty. Bez kitu, mam wrazenie ze w tej firmie sie wszyscy obijaja i nic nie robia, ani nowych fajnych gier, ani fake-renderow, nie mowiac o zadbaniu o exlusive'y (GTA4, DMC4, FFXIII, PES) Jakby tylko wylozyli jakas grubszą kabonke by tylko te kilka tytulow utrzymac przy sobie, to napewno by im sie to zwrocilo, a tak to zaraz mgs4 bedzie uciekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy FF Versus tez bedzie multi platformowy. W sumie jeszcze niech MS posmaruje dobrze o Tekkena to PS3 nie bedzie juz mialo zupelnie nic. Bedzie trzeba wymyslac jakies nowe serie, a z tym jest ciezko na kazdej platformie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do serwisu konsoli i Pani powiedziala mi, ze skonczyla mi sie gwarancja na konsole. Niby jakim cudem skoro kupilem ja rok temu. Ona na to, ze gwarancja liczy sie od daty produkcji konsoli tj. marzec 2006.

Mowie do niej, ze nie moja wina, ze konsola przelezala na polkach rok czasu zanim ja ktos kupil. Pech, ze bylem to ja....Jesli to prawda, ze liczy sie data produkcji konsoli to jest jakas cho.....na bzdura.

 

Kazala mi zeskanowac rachunek i wyslac na maila. Mam nadzieje, ze to nie bedzie jakis problem dla Microsoft Polska, ze konsola kupiona w Niemczech skoro gwarancja obowiazuje na cala EU.

 

Jesli mi nie uznaja gwarancji to chyba pozostanie tylko zrobienie ROD'a. Narazie jeszcze da sie grac, ale konsola zawiesza sie non stop. Zazwyczaj po 1H grania choc taki Guitar Hero zawiesza sie od razu w czasie wczytywania plyty na samym poczatku i za ni w swiecie nie da sie zagrac.

 

 

Jesli ktos mial do czynienia z serwisem MS i umie sobie z nimi radzic prosze o rady. Jakimi argumentami poslugiwac sie w koncu na towar zakupiony na terenie EU obowiazuje 2 lata gwarancji od daty zakupu , jesli mnie pamiec nie myli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do serwisu konsoli i Pani powiedziala mi, ze skonczyla mi sie gwarancja na konsole. Niby jakim cudem skoro kupilem ja rok temu. Ona na to, ze gwarancja liczy sie od daty produkcji konsoli tj. marzec 2006.

Mowie do niej, ze nie moja wina, ze konsola przelezala na polkach rok czasu zanim ja ktos kupil. Pech, ze bylem to ja....Jesli to prawda, ze liczy sie data produkcji konsoli to jest jakas cho.....na bzdura.

(...)

Teraz mnie podłamałeś. Kupiłem niedawno premiuma z ultimy, konsola jest z 2006 roku. Na stronie pisało, że obowiązuje na nią 3 letnia gwarancja MS. Byłem pewien, że liczona od daty sprzedaży. Chyba, że babeczka z infolinii nie miała za bardzo pojęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle, ze nie miala pojecia. Mialem zamiar zadzwonic jeszcze raz, zeby trafic na kogos normalnego, ale skoro juz zapisala w bazie co ustalila to zrobilem to co chciala i wyslalem im mailem dowod zakupu wraz z opisem i nr sprawy. Zobaczymy co wydarzy sie dalej....Czekam na telefon choc watpie, zeby ktos zadzwonil jeszcze dzis.

 

Przynam Wam sie szczerze, ze jestem niecierpliwy i pozwolilem sobie na zakup nowej konsoli. A co tam zaszalalem :) Konsola jest swieza, bo data produkcji 14 maja 2008 Premium 65nm, zasilacz 175W z HDMI.

Kupilem w normalnym sklepie za 880zl. Elity widzialem po 1200zl. Nie byla to zadna obnizka cen ani jakas tam wyprzedaz.

 

Teraz mnie podłamałeś. Kupiłem niedawno premiuma z ultimy, konsola jest z 2006 roku. Na stronie pisało, że obowiązuje na nią 3 letnia gwarancja MS. Byłem pewien, że liczona od daty sprzedaży. Chyba, że babeczka z infolinii nie miała za bardzo pojęcia...

Wspolczuje Ci, ze kupiles model z 2006r. Dlaczego? Moglem porownac obie konsole i wnioski nasuwaja sie same. Piszac najkrocej sa one nastepujace:

 

1. Moja stara konsola ma naped Samsunga i jest to suszarka. Po wlozeniu plyty halasuje mocno. Nowa konsola z napedem chyba Benq dziala duzo ciszej. Oczywiscie Benq tez halasuje, ale o wiele mniej.

 

2. W starej konsoli zasilacz mialem dosc cieply. Stara konsola mocno grzala sie. Podnosila temp. mojego pokoju do 30C.W nowej konsoli po 3h grania zasilacz zimny choc konsola nadal grzeje sie to jednak troche mniej.

 

3. Stara konsola po solidnym rozgrzaniu czytaj. 2-3 godzinnej sesji w GOW halasuje i bez plyty, nowa jak cicho chodzila tu po starcie tak cicho pracowala przez caly czas.

 

Mam nadzieje, ze nowa konsola bedzie pracowala nadal tak jak pracuje dzis. W miare cicho, sprawnie i bezproblemowo. No i w koncu moge znowu zagrac sobie w Guitar Hero :)

 

Czy jest ktos kto ma nowy model konsoli i zepsula mu sie? Wyczytalem gdzies, ze z listopada 2007 zaczela sie wieszac.

 

Zastanawiam sie co zrobic z nowym dyskiem 20GB. Do nowej konsoli wlozylem stary, bo mam tam wszystkie mapki, troche piosenek do GH i RB. Nie bardzo mam jak skopiowac sobie to na nowy dysk. Poza tym czy da sie skopiowac dane z dysku 20Gb na 20GB czy jedynie z 20Gb na 120GB? Szkoda, ze nie mam kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak , ze gwarancja liczy sie od daty produkcji jesli nie posiadasz dowodu zakupu z data sprzedazy ?

Dokładnie tak jest.

 

Btw, uszkodzone pady trzeba teraz wysyłać do Czech...opłacalny interes -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat i przeszukałem jak się dało, i chciałbym potwierdzenie informacji, które nabyłem :)

Planuje zakup x360 z wydajniejszym chłodzeniem i cichszym napędem, niekoniecznie z HDMI, tak więc :

 

1. Konsola z września 2007 roku z HDMI ma procesor 65nm, jeśli potwierdzi to zasilacz który będzie miał 175W ?

2. Jaki napęd jest najcichszy i najlepszy ? Benq ?

3. Istnieje możliwość konsoli z września 2007 roku z HDMI bez 65nm ?

4. Czy w wersji HDMI 65nm dostaję lepsze i wydajniejsze chłodzenie, czego konsekwencją jest mniejsza awaryjność ?

 

z góry dzięki ;)

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy osławiony bląd "disc is unreadable" kwalifikuje konsole do wysyłki? Praktycznie codziennie mam zwiechę z tego powodu, gram tylko w forzę, płyta nówka bez żadnych rys, zabrudzeń i tym podobnych. Napęd oczywiście samsung :angry: . Konsola ma tydzień.

 

EDIT: Przed chwilą znowu, tym razem zwis całkowity bez komunikatu o błędzie. Jutro chyba dzwonię na infolinię.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie mów wysłałeś go z wgranym flashem.. :blink: .Czy wgrywałeś oryginalny.. no to gratuluje szczęścia. Znając mego pecha pewnie by mi przyszedł rachunek.. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam tak te wszystkie posty i jedno mnie zastanawia. JAKIEGO JA MIAŁEM FARTA JAK KUPOWAŁEM Xa :!:

przed kupnem w ogólenie kumałem że są jakieś nowsze wersje itp. nowsze proce, chłodzenie, hdmi. wziąłem pierwsze z brzegu pudełko,poszedłem do kasy i kupiłem.

w domu szukając for o Xe wyczytałem o tych wszystkich wersjach i problemach, okazało się że mam hdmi,benqa, nic się nie przegrzewa.... konsola leży sobie...w ciasnym i to bardzo miejscu. z każdej strony ogrzewana jest przez sprzęty róznego rodzaju. nie ma przewiewu. katowana jest 8h dziennie i jak narazie działa.

 

tak tylko chciałem napisać coś od siebie :ph34r:

 

 

podłączyłem Xa pod lapa z Vistą. bardzo fajnie śmiga media center. bardzo dobrze ogląda się zdjęcia, słucha muzyki (Xa mam podłączonego pod hifi a lapa niet), szkoda tylko że filmy nie śmigają :P

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie mów wysłałeś go z wgranym flashem.. :blink: .Czy wgrywałeś oryginalny.. no to gratuluje szczęścia. Znając mego pecha pewnie by mi przyszedł rachunek.. :unsure:

Nie ma czegoś takiego jak rachunek...-_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie mów wysłałeś go z wgranym flashem.. :blink: .Czy wgrywałeś oryginalny.. no to gratuluje szczęścia. Znając mego pecha pewnie by mi przyszedł rachunek.. :unsure:

 

wysłałem x'a z wgranym flashem, zaryzykowałem i udało się ;] jeszcze było ryzyko że wsadzą nowy napęd lite on którego nieda sie zflashować ale na szczęście dostałem benqa :)

 

 

@up: dokładnie, żadych "rachunków" nie ma.

Edytowane przez Techniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRANDMASTER No to poczekaj troszkę czasu to się możesz przejechać... Ja bym dał mu nieco więcej miejsca. Wystarczy po godzinie przyłożyć rękę z tyłu konsoli by poczuć fale wydalanego ciepła z obudowy ;) To że nie masz przewiewu to źle, bo to ciepłe powietrze (może nie w całości) zostaje wewnątrz konsoli.

 

Ja tam jestem przezorny i moją konsolę trzymam pod biurkiem, na półce pod drukarkę. Jest tam dość sporo miejsca i dobry przewiew. Jak na razie żadnych zwiech nie miałem, ani braku obrazu, a grałem już po 6-7 godzin w GTA4 ;) Wersja Arcade z HDMI (65nm). Napęd BenQ. Jedyne co mnie denerwuje w tym Xboxie to że jest taki głośny.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum znalazłem coś takiego:

 

Kiedyś dostałem z M$ maila o takiej treści:

Niezbędnym dokumentem uprawniającym do skorzystania z serwisu gwarancyjnego jest:

 

- Kopia oryginalnego rachunku zakupu , placówki handlowej , w której dokonali Państwo zakupu konsoli Xbox . W dokumencie tym powinny widnieć Pana imię i nazwisko jako pierwszego właściciela konsoli Xbox oraz data zakupu, na podstawie której będzie można stwierdzić do kiedy obowiązuje gwarancja.

 

Rachunek (kopia) musi zawierać: numer seryjny konsoli, datę zakupu, a także nazwę i adres placówki handlowej, w której konsola została zakupiona.

Najlepsze jest to, że na fakturę przepisali cyferki z kodu kreskowego, które nijak się maja do nr. seryjnego. Do tego brak podpisu sprzedawcy. Jaja sobie robią normalnie, tak prostej czynności nie potrafią wykonać. Nawet jest specjalnie okienko w pudle. Wczoraj miałem 3 zwisy konsoli. Przy ładowaniu gry napęd nagle się zatrzymuje i trzeba wyjmować płytę lub resetować klocka.

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wysyla sie na serwis stara konsole w technologii 90nm bez HDMI bez kabli, dysku itd a wraca z serwisu juz z CPU w postaci 65nm to dodatkowo wkladaja zasilacz 175W czy nie? Wiadomo, ze stara konsole nie powinno sie podlaczac pod zasilacz 175W, a z nowszymi bebechami chyba mozna pod zasilacz 203W?

 

Upraszczajac konsole, ktora wroci z serwisu mam podlaczyc pod zasilacz stary 203W czy wsadza w paczke 175W?

 

Monaro

daj znać jak Ci coś odpiszą na maila.

Zadzwonilem wczoraj jeszcze raz, zeby przyspieszyc sprawe. Dowiedzialem sie, ze jakis tam dzial weryfikuje moj paragon zakupu konsoli w Niemczech. Bylo troche problemow, bo na tym paragonie byl nr artykulu a nie bylo nic napisane, ze to X360. Oddzwonila Pani do mnie po 2H i oznajmila, ze gwarancja nadal jest wazna. Mama nadzieje, ze ten paragon sobie gdzies tam zatrzymali w moich danych i nie bedzie juz takich problemow. Konsola idzie na serwis. Czekam na kuriera z UPS. Jesli nie pojawi sie dzis po paczke to mam dzwonic do nich w poniedzialek z rana.

 

Wnioski sa takie, ze mozna reklamowac konsole kupiona za granica. Jesli konsola jest zakupiona w kraju nalazecym do EU to musza ja przyjac. Dobrze jest miec paragon, bo wtedy moga sobie go zazadac a gwara bedzie liczyc sie od daty zakupu a nie w przypadku jego braku dnia produkcji. Jeszcze lepiej jesli na tym paragonie jest napisane, ze kupiono konsole X360 a nie jakis tam towar X.

 

Honor

 

Dawno kupiles ta konsole w Ultimie? Jesli przez internet i nie minelo 10 dni to ja po prostu oddaj. Jesli minelo te 10 dni to tylko serwis. Co do zacinajacej sie plyty to sproboj ja przeczyscic cienka szmatka taka jaka dodaja do lcd. Jesli to nie pomoze to pewnie dlatego, ze Samsung ma slaba korekcje bledow. U mnie Viva Pinata nie chciala odpalic sie na starej a na Benq chodzi bezproblemowo.

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sobie wyobrażasz jak mam konsole z 12 czerwca 2006 roku? Pisałem już o tym parę postów wcześniej. Na tym kończę swoje wywody bo widzę, że bez telefonu do M$ się nie obejdzie.

Monaro daj znać jak Ci coś odpiszą na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...