Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem NXE dzisiaj rano. Muszę powiedzieć że miałem nieco farta, niedługo po zainstalowaniu w czasie przeglądania Dasha nagle zabrakło prądu w gniazdkach... Kilka minut wcześniej (kiedy to się ściągało) i teraz mógłbym mieć cegłę a nie konsolę <_<. Wygląd zaliczam na duży plus (jest przejrzyście i sexy, robi lepsze wrażenie estetyczne niż stary Dash ale i tamten był ok), avatary to dla mnie zbyteczny bajer ale jest w tym coś sympatycznego. Póki co jeszcze nie instalowałem żadnej gry (heh, a co ja mam, ino Eternal Sonatę ;), ale zamierzam przejść drugi raz więc będzie jak znalazł... oby się zgrało i dobrze działało :rolleyes: ). Dźwięk jest, nic nie "pierdzi" ale na razie to obczaiłem tylko demko TR:Underworld pod nowym softem. Przestawiłem rozdziałkę na 1680x1050 ale nie wiem czy na tym zostanę. Są paski, ja osobiście wolałbym pełny ekran, nawet kosztem lekko rozciągniętego obrazu, mógłbym to zrobić przez ustawienia w monitorze ale teraz przynajmniej monitor nic nie przeskalowuje (jak poprzednio), jak rozciągnę obraz to siłą rzeczy takie dodatkowe przeskalowanie nastąpi. Ogólnie o ile Dash wygląda faktycznie ostrzej to w grach tego pewnie nie zauważę (w TR nie zauważyłem a mam porównanie ze "starym" ustawieniem) co ma sens, bo gry w większości renderowane są w 720p więc cudów nie ma co oczekiwać.

 

Pozdro.

 

PS: Ściągało mi się jakieś 11 minut a to tylko dzięki temu że w nocy i wczesnym rankiem mam podwojony transfer (czyli "zabójcze" 1Mbit :lol2:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wczesniej pisalem ze umarla mi konsola-tylko ze niby dalej dziala :lol2: , to znaczy odpala do dasha i po jakis 10 min wiesza sie,czasem pomiga 3 diodami a czasem se nie zdazy, czy napewno juz nie jest do uratowania?

To normalne objawy - tzn. tak właśnie psuje się Xbox. Pada, wstaje, zawiesza się, gra 3 godziny, pada, itd. Każdy przez to przechodził :rolleyes:

 

 

petrumi - jest transfer kit do org dysków od M$ i to raczej tylko w oficjalnej dystrybucji (cena całości ponad 400zł), na allegro nawet jak kupisz org 120gb to małe szanse na to że będzie w komplecie transfer kit.

Możesz pożyczyć od kogoś kartę pamięci i zgrać sobie savy - gierek arcade nie musisz przenosić - ściągniesz od nowa na nowym dysku. Możesz podłączyć oba dyski do kompa i zgrać po prostu dane (instrukcja->google). Ostatecznie możesz też zarejestrować się na polygamia.pl, wkręcić się w towarzycho a potem poprosić o kabelek transfer kit, bo po ich forum jeden krąży :)

 

 

Nawiasem - też mam chrapkę na 120gb dysk, ale te oficjalne ceny to jest po prostu masakra.. dysk w cenie konsoli! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem i faktycznie 22 tak maja, po co komu tv 22 z taka rozdialka? juz chyba lepiej sam monitor trzeba bylo kupic, bo ta rozdialka ani do hd ready ani do full-jedynie jako monitor moze sie przydac

To sie nie nazywa TV, tylko monitor z tunerem TV de facto ;)

 

Zainstalowałem NXE dzisiaj rano. Muszę powiedzieć że miałem nieco farta, niedługo po zainstalowaniu w czasie przeglądania Dasha nagle zabrakło prądu w gniazdkach... Kilka minut wcześniej (kiedy to się ściągało) i teraz mógłbym mieć cegłę a nie konsolę

Hehe, ja sie przez cale 10 minut sciagania modlilem, zeby sie Wifi nie zerwalo :P Udalo sie :D

 

Na razie zgralem na HDD 4. plyte Lost Odyssey, zajmuje chyba ok. 4 GB. (wlasnie, jest gdzies mozliwosc sprawdzenia tego?). Brak szumu napedu - priceless, choc moja konsola to i tak szumofon (stare 90nm). Loadingi tez nieco krotsze. Zadnych dziwnych jazd nie stwierdzono (Component do TV + optyk do ampli).

Na 20GB HDD zmiesci mi sie jeszcze jedna gra (zaleznie od rozmiaru). Ech, chyba czas pomyslec nad Premium 60 GB :)

 

Sam nowy dash - miodzio, ulozony duzo sensowniej, niz poprzedni, troche nowej funkcjonalnosci, choc IMHO dostanie sie gdziekolwiek trwa dluzej. Podoba mi sie miniaturka dasha uruchamiana po nacisnieciu "zielonego X" podczas gry.

 

BTW. 28. listopada jest Xtival'08, wszyscy posiadacze silverow dostana konto Gold na 72 godziny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zgralem na HDD 4. plyte Lost Odyssey, zajmuje chyba ok. 4 GB. (wlasnie, jest gdzies mozliwosc sprawdzenia tego?)

Moja konsola xbox - ostatnia karta tj. Ustawienia systemu - Pamięć - HDD - Gry

 

lub

 

Zielony X na padzie - Ustawienia - Ustawienia systemu - Pamięć - HDD - Gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dysk 20 GB, czyli dla mnie zostaje 15 GB i jakoś nie narzekam. Po co instalować na raz 5-6 gier jak ktoś pisał wcześniej? Zazwyczaj na raz pogrywa się w 1-2 gry, przynajmniej ja tak robię. A na tym 15 GB zdołałem zainstalować Gears of War 2, Guitar Hero III oraz Bully: Scholarship Edition. Skończę którąś to wywalę i zainstaluje co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

posiadając szybie łącze zezwoliłem konsoli na pobieranie nowości z marketplace. Co jakiś testuje co tam się ściągnęło i decyduje o zakupie gry. Dlatego 20GB to za mało bo mam ochotę na granie jednocześnie w 2-3 gry a należy jeszcze dodać miejsce na dema. 60GB to rozsądna propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nowy dash - miodzio, ulozony duzo sensowniej, niz poprzedni, troche nowej funkcjonalnosci, choc IMHO dostanie sie gdziekolwiek trwa dluzej. Podoba mi sie miniaturka dasha uruchamiana po nacisnieciu "zielonego X" podczas gry.

na poczatku bylo mi trudno sie poruszac, jednak juz jest lepiej :)

fajnie, ze wprowadzili rowniez okladki dla gierek - latwiej znalezc konkretne demo.

no i ta miniaturka dasha tez usprawnia gre na konsolce.

 

@petrumi

a czy przypadkiem w NXE juz nie ma automatycznego sciagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc - nie wiem. Pisałem z przyzwyczajenia :)

 

btw: czy konsoli nie należy co jakiś czas przedmuchać sprzężonym powietrzem? Bo teraz jest wprawdzie ciszej jak nie działa napęd ale nadal głośno. Mam ją od pół roku. Ale może to zboczenie pozostałe z okresu wyciszania PC-ta :)

 

btw2: to samo pytanie co poca piętro niżej. Czy do transferu savów można użyć zwykłego 2GB pena?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plus na bank instalowanie gier na hdd (cieszej i oszczednosc plyt)a po drugie przyda sie po cos ten dysk

święte słowa!!!!!!!!! w końcu dysk będzie wykorzystywany, wcześniej nie widziałem zbytnio sensu jego posiadania.

mam nadzieje że fifa09 normalnie się zainstaluje i nie będzie problemu ze skopiowaniem tak niektórzy mają przy niektórych płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw2: to samo pytanie co poca piętro niżej. Czy do transferu savów można użyć zwykłego 2GB pena?

Nie, tylko karta pamięci.

 

Co do przegrywania cudzych stanów gry to nie wiem, czy nie są one czasem skojarzone z profilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgrałem na HDD Eternal Sonatę (6,8GB), wszystko bez problemów. Gra też się odpaliła ale nie sprawdzałem długo, zawalczyłem jedna walkę i tyle. Natomiast nieco zmartwiła mnie inna rzecz. Pograłem sobie (trochę dla picu) w demko BF: Bad Company (singleplayer) i w czasie pierwszego filmiku zaobserwowałem dwa drobne przycięcia. Grałem w to nie raz i nie przypominam sobie czegoś takiego. Po skończeniu misji na kolejnym filmiku znowu miałem przycinki, tym razem już bardziej widoczne (żeby nie było wątpliwości, chodzi mi o filmiki na silniku gry, ten pierwszy gdy przylatujemy śmigłowcem i ten drugi gdy przy trupie znajdujemy sztabkę złota). Nie wiem ocb, może jednak to ustawienie rozdzielczości na 1650x1050 nie jest najlepsze? Musiałbym sprawdzić z rozdziałką jaką miałem wcześniej ale znowu musiałbym demko przejść żeby tylko ten filmik odpalić (a średnio mi się chce :P). W czasie samej rozgrywki nie było problemów. Ktoś z was zauważył jakieś "inne" zachowanie gier? Może przesadzam ale takie rzeczy wyłapuję dosyć szybko.

 

Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A instalował ktoś GTA 4 na HDD ? Bo jestem ciekawy czy nadal są przycinki :?

nie ma zadnych przycinek i nie widac juz tak doczytywania textur, no i oczywiscie loadingi sie baardzo wyraznie skrocily

 

nie powiedział bym :/ dalej przy szybkiej jeździe zdarzają się doczytywania przedmiotów i textur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem wyżej ze w WMP dajesz udostepnianie multimediów dodajesz np. folder z filmami i w konsoli zmieniasz zrodło multimediów z konsoli na komputer przynajmniej tak bylo w starym dashu na nowym nie sprawdzalem ale powinn byc podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...