Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, na jakiś czas -_- A po jakimś czasie powinny wyskoczyć trzy diody, bo najłatwiej je spowodować zagrzaniem konsoli.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że oznacza to w jakiej rozdzielczości konsola może wysłać daną grę do TV.

Więc jeśli grafika jest tworzona w rozdzielczości 1920x1080 to pójdzie prosto do TV bez skalowania.

Jeżeli natomiast gra jest zrobiona w powiedzmy 1152x640, konsola robi upscaling do 1080p i dopiero wysyła do TV.

jak by było tak jak piszesz to każda gra była by w 1080p ...

tak sie składa że mam fife street 3 i jak byś nie napisał że jest w full HD to bym cały czas żył w przekonaniu że to 720p :D (dawno w nią nie grałem) za to jak byś powiedział żę PGR nie jest w 1080p to bym nie uwierzył, bo moim zdaniem obraz jest dużo dużo ostrzejszy. zobacz GOW i GOW2 pierwszy 720p drugi 1080p różnice rozdzielczości widać gołym okiem wiec tych gierek w full HD napewno nie jest tyle co napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to jak byś powiedział żę PGR nie jest w 1080p to bym nie uwierzył, bo moim zdaniem obraz jest dużo dużo ostrzejszy. zobacz GOW i GOW2 pierwszy 720p drugi 1080p różnice rozdzielczości widać gołym okiem wiec tych gierek w full HD napewno nie jest tyle co napisałeś.

Czy Ty chociaż sprawdziłeś to co piszesz? PGR w 1080P? do tego trzeba 3 xboxow.

Project Gotham Racing 4 = 1280x720 (2xAA)

http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=46241 Rozdzielczości jak widać są niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne - dałbym se głowe obciąć, że np. Dead Space jest w 1080p, bo np. czcionka w tej grze w niektórych miejscach jest taka mała, ostra i czytelna, że niemożliwe jest by było to 720p :huh:

Widać inni też mają podobne wrażenia z innymi grami ;) i o co teraz kaman? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by było tak jak piszesz to każda gra była by w 1080p ...

tak sie składa że mam fife street 3 i jak byś nie napisał że jest w full HD to bym cały czas żył w przekonaniu że to 720p :D (dawno w nią nie grałem) za to jak byś powiedział żę PGR nie jest w 1080p to bym nie uwierzył, bo moim zdaniem obraz jest dużo dużo ostrzejszy. zobacz GOW i GOW2 pierwszy 720p drugi 1080p różnice rozdzielczości widać gołym okiem wiec tych gierek w full HD napewno nie jest tyle co napisałeś.

Dziwne - dałbym se głowe obciąć, że np. Dead Space jest w 1080p, bo np. czcionka w tej grze w niektórych miejscach jest taka mała, ostra i czytelna, że niemożliwe jest by było to 720p :huh:

Widać inni też mają podobne wrażenia z innymi grami ;) i o co teraz kaman? :P

Tylko że upscaling to nie jest zwykłe rozciągnięcie, gdy na przykład na monitorze LCD 22" o natywnej rozdzielczości 1680x1050 wyświetlimy pulpit w rozdzielczości 1440x900 - efekt chyba każdy zna. Do tego dołożono zestaw inteligentnych filtrów dzięki którym po przeskalowaniu dosyć trudno rozpoznać w jakiej rozdzielczości grafika jest faktycznie renderowana ;)

Link który podał Przemol^N dosyć prosto wyjaśnia jaki jest proces w przypadku x360 oraz PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że upscaling to nie jest zwykłe rozciągnięcie, gdy na przykład na monitorze LCD 22" o natywnej rozdzielczości 1680x1050 wyświetlimy pulpit w rozdzielczości 1440x900 - efekt chyba każdy zna. Do tego dołożono zestaw inteligentnych filtrów dzięki którym po przeskalowaniu dosyć trudno rozpoznać w jakiej rozdzielczości grafika jest faktycznie renderowana ;)

Link który podał Przemol^N dosyć prosto wyjaśnia jaki jest proces w przypadku x360 oraz PS3.

No właśnie o tym chciałem napisać. Dużo zależy od LCD na którym pracujemy. Od jego rozdzielczosci oraz wielkości. efekty później są rozbierzne względem siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Xbox 360 ma już ponad 3 lata, a jak patrzę jak w Polsce wygląda oferta akcesoriów, ale i gier, to mi się słabo robi.

 

Ostatnio chodziłem po Krakowskich sklepach w poszukiwaniu paru rzeczy. Odwiedziłem Media Markt, Saturna, trzy empiki oraz dwa Reale i Carrefour (od tych ostatnich dwóch akurat za wiele nie wymagam).

 

Na początku jak kupowałem konsolę to szukałem wersji Elite. Znalazłem w dwóch sklepach - w MM był kosmicznie drogi (1250), oraz w empiku za 1070, gdzie kupiłem, bo taniej niż w necie.

 

Po paru dniach zacząłem się rozglądać za akcesoriami. Tu jest tragedia. Szukałem trzech rzeczy - klawiaturka dopinana do pada, wireless receiver for windows, play & charge kit. Dwóch pierwszych nie znalazłem nigdzie, natomiast P&CK znalazłem w empiku, ale tylko biały (do tego drogo), no i na koniec w MM - był czarny i dość tanio bo 80 zł.

 

Jako że reszty nie znalazłem na miejscu to poszukałem w necie no i lol, bo też lipa. Receivera nie udało mi się namierzyć wcale, messenger kit znalazłem póki co tylko w Ultimie, ale i tak nie mają na stanie. Cena w sumie wysoka, więc i tak raczej odpuszczę tą zabawkę.

P&CK w necie też ciężko znaleźć, a jak już to cena koło 100 zł lub więcej.

 

Podsumowując to w każdym ze sklepów w których byłem na regale z akcesoriami wisiało ledwo kilka pozycji, z reguły byly to pady, baterie i kable. Jak dla mnie to jest żałosne. Nie wiem do końca kto jest temu winny, ale podejrzewam że to Microsoft powinien zadbać o porządną dystrybucję swoich produktów, jednak widać zalezy im na tym tak samo jak na usłudze Xbox Live, której może się doczekamy przy okazji kolejnej generacji konsol, jesli wogóle. W końcu jest to duże przedsięwzięcie, które wymaga przygotowania dużego zaplecza i potężnej infrastruORT: ORT: ktury. Rzeczywiście duży problemem do rozwijanej listy dodać pozycję Poland, oraz puścić resztę stron przez translatora.

 

Co do oferty gier to podam przykład np. Fallouta 3. Podczas wizyt w powyższych sklepach szukałem tej gierki, jednak nie znalazłem jej w żadnym z nich. Jak to możliwe? Nie wiedziałem że ta gra jest aż tak świetna że wykupiono już wszystkie egzemplarze. Inną sprawą jest że i tak bym jej pewnie nie kupił, bo czemu mam płacić koło 250 zł za grę (a tyle kosztują nawet starsze, a popularne tytuły) skoro za parę złotych więcej z UK będę miał dwie, do tego na pewno wersje 3xA. Porażka.

 

Tak na marginesie to wcale się nie dziwię czemu wszyscy moi znajomi mają przerobione konsole. Do multi zostają mi niestety tylko strangers z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to się nie dziwię dlaczego jest tak mało akcesorii - kupuje to ktoś w ogóle za te śmieszne ceny? Owszem, może i tak, ale jak właśnie opisałeś: głównie pady i kable, bo są niezbędne... Które zresztą ludzie wolą kupować nieoryginalne za 5cio krotną niższą cenę ;) (kable, nie pady :razz: )

Aczkolwiek żałuję że Receiver do PC dla padów jest tak ciężko dostępny, a reszta to i tak tylko głównie zabawki...

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie miałem problemów, by kupić już dwa razy wireless reciever'a w naszym pięknym kraju, lub też innych dodatków do konsoli (kierownica, dodatkowe pady). Ceny są skalkulowane moim zdaniem odpowiednio- goła konsola jest adresowana do osób o niskich dochodach, a opcjonalne akcesoria niech kosztują te kilka złotych więcej.

 

A odnośnie piractwa- pośród moich znajomych nie znam osoby, która miałaby przerobioną konsolę. Niestety najwidoczniej stanowimy marny promil ogółu posiadaczy tej konsoli, bo dalej MS traktuje polski XBL po macoszemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta, po co komu klawiaturka dopinana do pada, skoro sa headsety, rozmowy glosowe i klawiatury USB? ;)

Jeśli chodzi o headsety to się zgadzam ale co do klawy to już nie jest tak kolorowo jak ktoś ma konsole na drugim końcu pokoju i nie ma klawy bezprzewodowej ;)

 

btw costi sprawdzasz Ty czasem skrzynkę PW ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moglibyście pomóc w wyborze routera do xaboxa 360 z trybem klienta(AP) ?? chce w taki sposób xa połączyć z netem.

 

w CENIE do 100zł

Edytowane przez deek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i od wczoraj jestem użytkownikiem Xboxa 360. Jako, że kupiłem używanego, to mam kilka pytań.

Konsolę mam 203W, wiem, stara, ale kupiona we wrześniu 2008, nierejestrowana jeszcze. Co muszę mieć, jeśli uległaby uszkodzeniu i chciałbym ją wysłać na gwarancję? Pudełko i dowód zakupu są niezbędne? Do tej rejestracji przez neta też coś jest potrzebne oprócz nr-u konsoli?

I jeszcze jedno - do głośności już się przyzwyczaiłem, ale czy normalne jest to, że podczas zatrzymywania płyty, napęd przez chwilę wydaje dość dziwny dźwięk? Tak jakby się coś tarło, ciężko to opisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i od wczoraj jestem użytkownikiem Xboxa 360. Jako, że kupiłem używanego, to mam kilka pytań.

Konsolę mam 203W, wiem, stara, ale kupiona we wrześniu 2008, nierejestrowana jeszcze. Co muszę mieć, jeśli uległaby uszkodzeniu i chciałbym ją wysłać na gwarancję? Pudełko i dowód zakupu są niezbędne? Do tej rejestracji przez neta też coś jest potrzebne oprócz nr-u konsoli?

I jeszcze jedno - do głośności już się przyzwyczaiłem, ale czy normalne jest to, że podczas zatrzymywania płyty, napęd przez chwilę wydaje dość dziwny dźwięk? Tak jakby się coś tarło, ciężko to opisać.

Też mi wydaje takie dźwięki, konsola z 7/2008 (wyprodukowana).

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki. W Faq przeczytałem, że do rejestracji konsoli potrzebuję daty zakupu. Ona musi być konkretna, taka jak na fakturze, czy mogę tutaj podać datę sprzed np. miesiąca?

AFAIR podajesz nazwisko, adres i numer nadrukowany przy USB-ekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Witam

Moglibyście pomóc w wyborze routera do xaboxa 360 z trybem klienta(AP) ?? chce w taki sposób xa połączyć z netem.

 

w CENIE do 100zł

http://www.komputronik.pl/Sieci/TP_Link_ro...pelny,id,44508/

 

Używam od trzech tygodni i na razie złego słowa nie powiem. Konfiguracja banalna i wszystko działa jak należy. Podłaczałem PC i konsolę kablami, PSP i laptoka przez WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moglibyście pomóc w wyborze routera do xaboxa 360 z trybem klienta(AP) ?? chce w taki sposób xa połączyć z netem.

 

w CENIE do 100zł

Musisz sprecyzować bo nie bardzo wiadomo o co chodzi ;) Jeśli chcesz kupić zamiennik iksowego Wireless Networking Adapter to wystarczy dowolny Access Point który pracuje w trybie bridge.

Jeśli chcesz router który rozdzieli twoje połączenie na iksa ORAZ inne urządzenia, to musisz przynajmniej podać jakim łączem dysponujesz (neostrada? kablówka? co?). Jakie urządzenia chcesz podłączyć (wszystkie wymień, pc, laptop, telefon, psp, itp, itd)? Napisz dokładnie co chcesz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macosek i Harry Loyd przede wszystkim dzięki za odpowiedzi, i przepraszam że wczoraj nie napisałem więcej informacji ale jakoś wyleciało mi z głowy więc do rzeczy....

 

Tak jak pisze Macosek chce kupić zamiennik zamiast MS network adaptora ,ale musi to być router ponieważ chce podzielić łącze, pc mam w pokoju a xa mam w drugim końcu mieszkania.

Łącze to hmm osiedlowa sieć lan (kabel mam wpięty do sieciówki)

 

Rychlost připojení k internetu: 634,65 kbit/s

Rychlost stahování dat: 79,3 kByte/s

Rychlost odezvy (ping): min 138,721 ms

max 146,239 ms

Ø 141,797 ms TAKIE sa jego parametry.

 

Urządzenie które chce podłaczyc to mój pc i xa i tyle.

 

A wzoruje sie na tym poradniku http://forum.xboxonline.pl/viewtopic.php?t=15590&start=0

 

ps. jak gram np w cod5 na pc to pingi wydaje mi sie że mam niezłe 46-50.

 

Czy ten router co podał Harry.. http://www.komputronik.pl/Sieci/TP_Link_ro...pelny,id,44508/ bedzie dobry ? MUSI mieć ten przeklęty tryb klienta (AP)

Edytowane przez deek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to mniej-wiecej wszystko jasne - tylko po co Ci ten tryb klienta, bo nie rozumiem?

Neta dostajesz po kablu, wiec na dobra sprawe moglbys kupic i cos bez Wifi i pociagnac kabel po chacie (ew. X-a kablem do routera, a kompa przez Wifi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam straszny problem z serwisem MS ;/

Konsola padla mi przed swietami (tzn cos kolo 18.12.2008roku) Dzwonilem do MS 23grudnia i zglaszalem swoja usterke. Otrzymalem kod zgloszenia. Niestety jako ze moja konsola pochodzi z niemieckiego MM musialem przeslac na @ skan faORT: ORT: ktury. Tak tez zrobilem. Minol tydzien, pozniej drugi i nic... cisza ;/ napisalem do nich @ ze sobie zarty robia i nie traktuja mnie powaznie. Po kilku godzinach zadzwonila pani z serwisu i przeprosila :) myslalem ze juz problem zalatwiony ale mylilem sie. W rozmowie telefonicznej dowiedzialem sie ze mialem przeslac jeszcze zdjecie konsoli(a nikt mi o tym wczesniej nie mowil) z S\N (w celu potwierdzenia posiadania) hmm mowie ok przesle ..... Przeslalem i co ? jest dzis 21stycznia czyli miesiac od zgloszenia mojej usterki a konsola caly czas stoi i czeka na kuriera. Wszelkie proby pisania @ koncza sie odpowiedzia ze strony MS:

 

" Szanowny Panie Adamie

 

Serdecznie dziekujemy za kontakt z Centrum Obslugi Klienta Xbox.

 

Zamowienie reparatury moze Pan zlozyc telefonicznie pod numerem telefonu :: 0-0800-441-1796 , Pon-Pt w godz : 9.00-17.00 .

 

Numer ten, jest numerem bezplatnym, jedynym i dostepnym z telekomunikacji polskiej.

 

Prosze miec przygotowany numer seryjny konsoli , ktory znajduje sie z tylu konsoli , pod kodem kreskowym ( Serial Number).

 

 

Moze Pan to zrobic droga online, na stronie : http://www.xbox.com/pl-pl/support/register-repair.htm

 

 

 

Z pozdrowieniami,

 

Centrum Obslugi Klienta Xbox"

 

No i co mam zrobic ?

Teraz nie moge zadzwonic bo nie mam telefonu stacjonarnego ;/ a z komorki plusa nie mozna dzwonic na 00800.... ;(

Kazda proba zgloszenia usterki przez www konczy sie bledem "Podana strona nie istnieje"

 

Licze na Wasza pomoc bo nie mam juz sily pisac do MicroShitu ;/ ;/ ;/

Edytowane przez adbok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ MacOSek i januszxp

Dobra już się nie wychylam :oops: ;)

 

@ adbok

Imho nie wiem jak to zrobisz ale powinieneś monitować ich na infolinii a nie mailowo. Rozumiem że nie masz stacjonarnego a z plusa zablokowane 0800... ale nie wiemy ile maili dostają i jak szybko na nie reagują a przez infolinie jeśli nie mają kolejek to powinieneś wyjaśnić sprawę niemal od ręki. Naciskaj ich też trochę częściej nie czekaj tydzień/dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Macosek chce kupić zamiennik zamiast MS network adaptora ,ale musi to być router ponieważ chce podzielić łącze, pc mam w pokoju a xa mam w drugim końcu mieszkania.

Łącze to hmm osiedlowa sieć lan (kabel mam wpięty do sieciówki)

Urządzenie które chce podłaczyc to mój pc i xa i tyle.

Żeby iks był połączony bezprzewodowo musisz kupić DWA Access Pointy.

Pierwszy - np. taki. Będzie on pracował jako router rozdzielając internet na peceta (przez kabel) i iksa (bezprzewodowo). Stawiasz go koło peceta. Konfigurujesz wg instrukcji. W port WAN wpinasz twój kabel "z internetem" (ten który teraz masz wpięty do PC). Bierzesz drugi, krótki kabel i łączysz kartę sieciową peceta z portem LAN w tym routerze. W pececie już masz internet. Czas podłączyć iksa.

 

Kupujesz drugi AP (to jest ten zamiennik iksowego adaptera wifi). Może być taki sam jak ten pierwszy, albo jakiś inny tańszy. Ważne żeby działał w trybie BRIDGE. Stawiasz go gdzieś koło iksa. Łączysz krótkim kablem iksa z tym drugim AP i konfigurujesz go (AP) aby działał w trybie BRIDGE (patrz -> instrukcja tego Access Pointa).

 

Teraz będziesz miał PC podłączonego krótkim kabelkiem do routera, a iksa bezprzewodowo, więc nie musisz ciągnąć kabla przez całe mieszkanie.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a jeśli chciał bym to zrobić przewodowo tzn ciągnać kabel z pokoju do pokoju to wystarczy mi sam router ?? dobrze rozumiem?

 

http://www.komputronik.pl/Sieci/TP_Link_ro...pelny,id,44508/ nada sie takie coś? (znalazłem za 75zł)

Edytowane przez deek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...