Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj mi przykład jakiejś innowacyjnej technologii od Microsoftu (w konsolowym świecie oczywiście), którą by wspierał, rozwijał i wogole super by się przyjęła. Ja póki co nie widzę czegoś takiego.

Tak więc, zrobiłeś sobie założenie, że Natal się przyjmie, bo to Microsoft i on inwestuje w technologie, a pałeczki Sony się nie przyjmą, bo EyeToy nie zrobił furory.

Takie wróżenie z fusów moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi przykład jakiejś innowacyjnej technologii od Microsoftu (w konsolowym świecie oczywiście), którą by wspierał, rozwijał i wogole super by się przyjęła. Ja póki co nie widzę czegoś takiego.

Innowacyjnej technologii w konsolowym świecie? Nie ma sprawy: HDD w konsoli i Xbox Live

EOT :rolleyes:

 

 

Tak więc, zrobiłeś sobie założenie, że Natal się przyjmie, bo to Microsoft i on inwestuje w technologie, a pałeczki Sony się nie przyjmą, bo EyeToy nie zrobił furory.

IMHO ani Natal, ani wibratorki od Sony nie odniosą wielkiego sukcesu póki nie powstanie specjalna konsola dla casuali (takie Wii od MS/Sony). Tak to będzie jedynie kolejne akcesorium dla garstki ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że ja :mrgreen:

30 km od mojego miasta więc niemoże tam mnie nie być.

u ciebie też niedaleko, raptem 120 ;)

No ja już wczoraj się zaregistrowałem, a kolega dziś zaklepał domek. Jak ktoś się chcę tam wybrać, to radzę się pospieszyć, bo z noclegiem może być krucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te HDD i Xbox Live to i tak zapożyczenia z PCtowego świata, więc dla mnie to jakaś innowacja nie była. Poza tym HDD to po prostu rozwinięcie pomyłsu karty pamięci, w pewnym momencie okazało się, że pamięć flash to za mało, więc najprostszyn rozwiązaniem było wyposażyć konsolę w dysk. Taka to innowacja jak z koziej [gluteus maximus] trąbka. Pomysł siecowego multiplayera to już dawno mieliśmy w PCtach, to też tylko adaptacja na potrzeby konsoli. MacOSek, raczej nie trafiłeś z tymi "innowacjami". Prawdziwe innowacje, którę dodatkowo się przyjęły, tak na prawdę wprowadził Nintendo ze swoim DSem i Wii. Chodziło mi własnie o innnowacje na taką skalę, a nie port istniejących już i dobrze znanych technologii na platformę konsolową.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thuGG sam nie wiesz czego chcesz :P Najpierw piszesz o "innowacjach w świecie konsolowym" a potem z tekstami o PC wyjeżdżasz :)

 

 

edit:

Przypadkiem PS2 nie było pierwsze (HDD + NA) ?

:rolleyes:

HDD w PS2 było parę miesięcy szybciej, ale tylko w Japonii i tylko jako opcja (nie w zestawie z konsolą). Xbox miał HDD standardowo w każdej konsoli :)

Xbox Live to też nie pierwsza tego typu usługa (np. SegaNet, Dreamarena), ale dopiero z pojawieniem się Xboxa zostało to spopularyzowane w świecie konsol.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz mi, co to za innowacje, czy zadziwiło cię jak w konsolach pojawił się dysk? Poza tym tak jak vENiZE napisał, te "innowacje" pojawiły się najpierw w PS2. Widocznie mamy inne pojęcie innowacyjności, dla mnie to coś zupełnie nowego, niespotykanego i zaskakującego. Dysk i net to naturalna kolej rzeczy (które zresztą widziałem już wcześniej) i nie zrobiło to na mnie najmniejszego wrażenia.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mamy inne pojęcie innowacyjności, dla mnie to coś zupełnie nowego, niespotykanego i zaskakującego.

A co jest "zupełnie nowego, niespotykanego i zaskakującego" w wibratorach Sony, które są kopią Wiilotów będących na rynku już od 3 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz, tylko że ja wcale nie twierdzę, że technologia Sony jest innowacyjna, jest to udoskonalona kopia pomysłu Nintendo. Nigdzie nawet nie napomknąłem, że to jakaś innowacja.

Polemikę zacząlem z apo5, który stwierdził, ze Natal musi się przyjąć, ja stwierdziłem, że to wróżenie z fusów, bo póki co Microsoft nie za bardzo ma doświadczenie z czymś takim. Oczywiście jako naczelny obrońca Microsoftu musiałeś dodać 3 grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jako naczelny obrońca Microsoftu musiałeś dodać 3 grosze.

Ja tylko odpowiedziałem na twoje wyzwanie:

Podaj mi przykład jakiejś innowacyjnej technologii od Microsoftu (w konsolowym świecie oczywiście), którą by wspierał, rozwijał i wogole super by się przyjęła. Ja póki co nie widzę czegoś takiego.

Musisz brać pod uwagę to, że jak piszesz coś takiego na forum publicznym to ktoś Ci może odpisać :) Chciałeś zwrócić się tylko do apo5, trzeba było napisać PW.

 

I żeby zakończyć temat: tak, zarówno Xbox Live, jak i HDD w konsoli jako standard jest innowacją - http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=innowacja

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rozgorzało.

Generalnie w skrócie pisząc. Co Microsoft wprowadził do świata konsol - po dziś dzień jest rozwijane (niech za przyklad posluza ten xbox live i hdd na stałe w konsoli) - natal jest tak nagłośniony i microsoft wiąże z nim takie nadzieje, że idę o zakład iż w momencie pojawienia się natala w sprzedaży dostaniemy do niego gry, które będą sprzedawały kolejne xboxy. Może i jest to wróżenie z fusów aczkolwiek czuję w kościach ze natal będzie sukcesem - wystarczy że zobaczyłem jak koleś gra w burnouta przy pomocy natala (noga do przodu i ruchy rękami jak by kierownicą skręcał) - dla mnie to już jest tytuł dla którego natala na 100% zakupię - super sprawa). A eye toy? No powiedzmy sobie szczerze - sony olało eye toya ciepłym moczem i wkracza teraz na zachętę z magiczną pałeczką zerżniętą z wiilota (no dobra żeby nie było - natal może i jest zerżnięty z camspace aczkolwiek jest o wiele bardziej zaawansowany - o wiele).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, niech ci będzie, czujesz to w kościach, może i tak się stanie. Moje zdanie z kolei jest inne. Czy to będzie fail? Raczej nie. Czy to będzie sukces na miarę Wii? Też raczej nie. Moje zdanie jest takie, że ta technologia będzie miała fundamentalne wady. Moim zdaniem nie będzie to zbyt precyzyjne i szybkie, nie wiadomo jak będzie działać w słabym oświetleniu. Na dzień dzisiejszy nie mam zaufania do tego, może się to zmienić po wyjściu urządzenia, ja póki co nie będę się podniecał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem PS2 nie było pierwsze (HDD + NA) ?

:rolleyes:

Tak gwoli scicslosci, to funkcjonalnosc tego byla bliska zeru, a HDD sluzyl tylko do kilku MMO (FFXI miedzy innymi), do niczego innego nie dalo sie go wykorzystac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thuGG sam nie wiesz czego chcesz :P Najpierw piszesz o "innowacjach w świecie konsolowym" a potem z tekstami o PC wyjeżdżasz :)

 

 

edit:

 

HDD w PS2 było parę miesięcy szybciej, ale tylko w Japonii i tylko jako opcja (nie w zestawie z konsolą). Xbox miał HDD standardowo w każdej konsoli :)

Xbox Live to też nie pierwsza tego typu usługa (np. SegaNet, Dreamarena), ale dopiero z pojawieniem się Xboxa zostało to spopularyzowane w świecie konsol.

A potem sie z montowania dysku w kazdej konsoli wycofal i do tej pory tkwi na okopach opcjonalnych dyskow  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem sie z montowania dysku w kazdej konsoli wycofal i do tej pory tkwi na okopach opcjonalnych dyskow  :) 

Kto? Zauważ, że cały czas pisałem o pierwszym Xboxie :)

 

A jeśli chodziło ci o X360, to zauważ, że nie ma już wersji bez wbudowanego dysku. Czym różni się HDD 256MB od flasha 256MB? A każdy nowy arcade ma wbudowane 256MB ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i ja dodam 3 grosze :).

W tej generacji faktycznie Sony zapomniało o EyeToy. Miałem ogromne chęci na zakupy ale niestety do karcianki, która mnie nie interesuje nie bedę tego kupował. No ale Sony zapomina o swoich produktach a M$ cały czas je rozwija? Hmm. Najlepszy przykład to XBOX pierwszej generacji. Sam M$ chyba o nim zapomniał zaraz po starcie. :P

 

Druga sprawa to projekt Natal. Jak oglądam małoprecyzyjne sterowanie z lagami np. w burnouta to nie wróżę tej technologii przyszłości. I te zachwyty sławnych ziomków, którzy ledwo co mogli to ogarnąć, mieli dziwne miny podczas grania, na sam koniec wypowiadają się, że to coś fascynującego i genialnego czy ekscytującego :). Po druge nie wyobrażam sobie sterowania nie mając nic w ręku. Siadam powiedzmy do takiego GT czy Forzy i co? Zero odczuć z jazdy! Dzisiaj czuję każdą nierówność na asfalcie i walkę z samochodem dzięki FF. Precyzję sterowania daje mi koło z obrotem 900st. A co daje mi Natal? Lizanie lizaka przez papierek? Hmm. To daje pad. Czyli lizanie lizaka przez szybę w sklepie. ;) Przyszłość tej technologii widzę w rodzinnych mało precyzyjnych gierkach jak EyeToy. Precyzji kontrolerów nie zastąpi jakaś kamerka czy to ET czy Natal. Nowy kontroler Sony też raczej nie zastąpi tradycyjnych padów. Widzę kilka rodzajów/tytułów gier, gdzie takie coś mogło by się przyjąć ale nie do codziennego grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem PS2 nie było pierwsze (HDD + NA) ?

rolleyes.gif

Tak gwoli scicslosci, to funkcjonalnosc tego byla bliska zeru, a HDD sluzyl tylko do kilku MMO (FFXI miedzy innymi), do niczego innego nie dalo sie go wykorzystac.

 

 

 

A HDD Loader?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z headsetem... może ktoś się z nim spotkał/czytał o takim czymś :|

Wszystko działało ładnie pięknie aż pewnego dnia po prostu mic przestał działać...

Myślę sobie ok padł po prostu, shit happens a że gwara jeszcze była to dzwonie na infolinie, usterkę przyjęli i po 2tyg dotarł do mnie nowy headset - teraz najlepsza część - włączam Tom Clancy's EndWar w którym można wydawać komendy głosem i mic dalej nie działa :| wft? w ogóle nie wykrywa że cokolwiek mówię.

Jakieś pomysły co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak legenda niesie , benq nie lubi sie z gta4 (tekstury etc.) , lite-on byl swego czasu na potege wymienianany na co innego(z takiego dosc calkiem oczywistego powodu .. ale teraz to juz nie problem :) ) ... a podobno najlepiej czyta wlasnie samsung ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie najlepszy? Każdy tak samo płytki czyta :)

Nei prawda. Litek jest najlepszy ze względu na szybki odczyt i trwałość.

 

ale jak legenda niesie , benq nie lubi sie z gta4 (tekstury etc.) ,

True

 

lite-on byl swego czasu na potege wymienianany na co innego(z takiego dosc calkiem oczywistego powodu .. ale teraz to juz nie problem :) )

To inne napędy były wymieniane na lite-ona....

 

... a podobno najlepiej czyta wlasnie samsung ;)

Samsung miał najlepszy odczyt, do czasu wypuszczenia litka. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem : D , bo chodzi mi o to, że w sklepie mi zamieszali napędami, wsadzili do Jaspera samsunga... porozmawiałem z szefem i powiedział, że mogą mi wrócić do lite-ona, że to mój wybór. I się teraz zastanawiam czy kombinować i im zwracać czy zostawić na samsungu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak legenda niesie , benq nie lubi sie z gta4 (tekstury etc.)

True

Aj tam jakieś bajki opowiadacie :P Mam benq (chyba xD) i nie miałem problemów z GTA4. Zresztą zawsze można grę na HDD zgrać ;)

 

 

--------------

 

Jimmy Fallon : Project Natal with Kudo Tsunoda

Gizmodo - Project Natal Won E3, and Maybe the Motion Control Wars

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem : D , bo chodzi mi o to, że w sklepie mi zamieszali napędami, wsadzili do Jaspera samsunga... porozmawiałem z szefem i powiedział, że mogą mi wrócić do lite-ona, że to mój wybór. I się teraz zastanawiam czy kombinować i im zwracać czy zostawić na samsungu.

Bierz Liteon'a, jest pod każdym względem lepszy od Samsunga, więc nie widzę powodu aby bawić się w spoofa. Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...