Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Chcieliście games on demand na stałe to macie - gry po 20 funtów lub 2400 MSP, czyli raczej bez sensu patrząc że to tylko starsze tytuły.

 

Co ciekawe w USA cena to w większości 20 dolarów lub 1600 MSP, tak więc dużo taniej, ciekawe tylko czy kupując grę na amerykańskim koncie będzie się dało grać na europejskiej konsoli, albo czy wogóle da sie kupić (blokada regionalna?).

A Call of Duty 2 za 30 dolarów - lol.

 

Największy lol jest w Australii, gdzie gry sa po 6000 MSP.

Taaa. IMO ten GoD to niewypał z takimi cenami. To miałoby sens gdyby w takich cenach nowe gry oferowali (albo takie, co premierę miały 1-2 miesiące temu). A tak to się bardziej opłaca kupić wersje pudełkowe, przynajmniej można to sprzedać. Oszukiwałem się, że "może będzie tanio" ale patrząc na ceny innych rzeczy na Live! to sam się sobie dziwię, że miałem jakiekolwiek nadzieje :(. Mam konto na USA, taki Mass Effect jest za 1600MSP (20$) ale to nadal za dużo za TAKĄ wersję.

 

Co do przenoszenia gier miedzy kontami to chyba się nie da. Tzn. nie wczytałem się dokładnie w ograniczenia (które przy kupowaniu można przeczytać) ale zrozumiałem z nich coś w stylu, że ściągnięty materiał jest przypisany do danego konta i danej konsoli na którą został ściągnięty. Gdy się przeniesie np. dysk do innej konsoli mogą być problemy ale oczywiście logując się na dane konto na innej konsoli można materiał znowu ściągnąć...ale czy od razu da się odpalić to co już było ściągnięte to nie wiem.

 

Jedyny plus tego update'u to dodanie opcji czyszczenia cache konsoli w opcjach pamięci masowej. Przynajmniej nie trzeba już kodu klepać na padzie :D.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny plus tego update'u to dodanie opcji czyszczenia cache konsoli w opcjach pamięci masowej. Przynajmniej nie trzeba już kodu klepać na padzie :D.

Nie jedyny:

-gry zajmują mniej miejsca na hdd

-cały dash chodzi trochę sprawniej (zwłaszcza ryneczek)

-łatwiejszy dostęp do osiągnięć pod guide buttonem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie tą kierownice Logitecha DriveFX i muszę powiedzieć, że jak za taką kasę daje radę.

Tez "zaszalalem" i kupilem - chyba glownie dlatego ze w tej cenie byla do kupienia... ale nad wyraz milo sie gra :) Fakt, nie mam porownania do innych kierownic na Xboxie ale ta mi w zupelnosci wystarcza. Teraz tylko wheel stand pro by sie przydal, zeby bylo jeszcze fajniej... a pozniej lepsza kierownica, zeby bylo jeszcze fajniej.... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze takie jedno pytanie, do czego służy ten przycisk zmiany trybu na DiveFX ? jak to naciskam to odczuwam jakieś zmiany ale do końca nie wiem na czym to polega.

 

p.s.

niech ktoś zaktualizuje FAQ z 1 strony:

8. P: Czy można zgrać gry na dysk konsoli?

trochę się zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jedyny:

-gry zajmują mniej miejsca na hdd

-cały dash chodzi trochę sprawniej (zwłaszcza ryneczek)

-łatwiejszy dostęp do osiągnięć pod guide buttonem :mrgreen:

Czemu gry zajmują mniej miejsca na HDD?

 

Zakładam też że trzeba je przeinstalować?

Tak, trzeba je przeinstalować.

Huh, jak oni to zrobili? Skompresowali obraz? Mam nadzieję, że nie wpływa to ujemnie na wydajność i że nadal płytka siedzi cicho podczas grania. Co do sprawniejszego Dasha to jakoś nie odczuwam różnicy. Rynek chodzi mi chyba tak samo ale pewnie to też kwestia łącza, na moim ultra szybkim 0,5 Mbit nie mogę poszaleć :P. Z osiągnięciami to nawet nie sprawdzałem. No i poprawili literówkę gdzie pod Guide Buttonem na ostatniej zakładce z prawej straszył napis "Prerefencje" (co ciekawe, tylko gdy byłem zalogowany na Live!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie po aktualizacji spotkało coś takiego, komunikat podczas uruchamiania gry z Hdd konsoli "przetrzyj płytę miękką ściereczką" i gra po wstępach dalej się nie uruchamia, z płyty startuje normalnie. Niektóre gry instalują sie do kilku procent i stają. Zrobiłem format z menu konsoli, gry zaczęły sie instalowac ale ta która nie chciała się uruchamiać po instalacji na Hdd dalej woła o miękką sciereczkę. Poszedłem do kumpla i po różnych zamianach Hdd na jego Hdd startuje czy to w jego konsoli czy w mojej. Na moim Hdd woła o miękką ściereczkę. Cóż poszedłem i kupiłem nowego Hdd 120 i wszystko dobrze działa.

Pytanie jak mogę spożytkować ten stary Hdd też 120, czy np laptop zainstalował by na nim XP jeżeli włoże go do laptopa ? bo np jak podłącze go do USB laptopa oryginalnym kabelkiem od Ms to lapek go widzi ale ja go nie widze w Mój komputer. Co moge zrobić z tym Hdd ? Może jak bym go sformatował w lapki jakims specjalnym programem to może wróci do normy, co ? no nie wiem. Szukam po necie jakiś informacji na ten temat i nic ciekawego nie moge znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to aby na pewno wina HDD ? Może ta aktualizacja coś Ci namieszała. Zastanawiam się czy ją w ogóle wgrywać. Skoro gry zajmują mniej miejsca po instalacji, to musieli to jakoś uzyskać. Jakaś kompresja co może wpłynąć na działanie gier. A tak w ogóle to napisze mi ktoś jak to jest z tym niby bootowalnym Linux'em na X360 o którym tak głośno. Działa to normalnie i będzie można korzystać z programów, a co za tym idzie przeglądanie netu, oglądanie filmów z napisami, Kadu itp ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to napisze mi ktoś jak to jest z tym niby bootowalnym Linux'em na X360 o którym tak głośno. Działa to normalnie (...) ?

Nie, lepiej zapomnij o tym :) No ale jeśli koniecznie chcesz próbować to zacznij tutaj. Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, Hdd od x tylko do x, jezeli dobrze rozumiem. Mam do lapka dwa Hdd na jednym xp na drugim vista i zmieniam sobie jak mi pasuje tylko musze odkręcic cztery śróbki. Więc włożę teraz ten od x i zobaczę co się będzie działo. To tak z ciekawości. Muszę jeszcze zmienic obudowy bo kupiłem w szarym kolorze, innych nie było. A divx,a dalej mi bez netu nie czyta a kumpla Hdd w mojej konsoli i bez netu divx,a konsola czyta. Normalnie czarna magia jak i kolor konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I włożyłemgo do lapka a płyte z xp do napędu i wszystko ładnie pięknie do momentu formatowania partycji, bo podzieliłem na dwie, wybrałem pełne formatowanie partycji instalacyjnej C i dochodzi do 4% i lipa dalej nie idzie. Po odpaleniu lapka na starym Hdd i podłączonym Hdd od X do usb widzę w końcu go w mój komputer jako podzielonego na dwie nie sformatowane partycje. Robie szybkie formaty tych partycji i wkładam go z powrotem do xboxsa i tu widze że gry któer miałem na nim zainstalowane są tam nadal, odpalam grę która nie chciała się odpalić i dalej woła o miękką ściereczke inne startują. Robie format z menu konsoli i podłączam go do usb lapka i znowu lapek go widzi a ja go nie widzę w Mój Komputer. Myślę podłącze dwa do konsoli to będzie więcej pamięci, podłączam do usb konsoli i konsola go nie widzi czyli usb konsoli odpada. Cóż robie dalej różne manewry posiłkując się google, zobaczę co wywojuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że z podobnego względu co brak możliwości usunięcia konta z co bardziej rozbudowanych forów, myślę, że takie zniknięcie konta które widnieje w rankingach czy innych miejscach gdzie można odcisnąć swój gamertag mogło by powodować problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz to się nie wypowiadaj. Po sformatowaniu NIE będzie działał w PC. Konieczna jest zmiana firmware dysku.

Oj wybacz ;) To się więcej nie powtórzy ~~

Chyba logiczne jest, że jeśli wsadzając dysk laptopowy do iksa trzeba zmienić FW, to w drugą stronę należy zrobić to samo ;]

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz to się nie wypowiadaj. Po sformatowaniu NIE będzie działał w PC. Konieczna jest zmiana firmware dysku.

Nie wiesz to się nie wypowiadaj. Po sformatowaniu BĘDZIE działał w PC. Nie wymagana jest zmiana firmware.

 

Oj wybacz ;) To się więcej nie powtórzy ~~

Chyba logiczne jest, że jeśli wsadzając dysk laptopowy do iksa trzeba zmienić FW, to w drugą stronę należy zrobić to samo ;]

Logika nie ma tu nic do gadania, liczą się fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Po ostatniej aktualizacji dasha w Memory\System Items pojawiła się u mnie pozycja Rights Database. Od czego to jest i co się stanie gdy się usunie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji dasha w Memory\System Items pojawiła się u mnie pozycja Rights Database. Od czego to jest i co się stanie gdy się usunie?

Mam taki element już od dawna (po polsku to jest coś w stylu "Baza danych uprawnień"). Ostatnio robiłem porządek na dysku (wywalanie starych demek, czyszczenie cache'u itp.) i wywaliłem to co było w System i wszystko działa. Jak będzie potrzebował to i tak sobie znowu to doda. Nie wiem dokładnie z czym ma to związek, u mnie pierwszy raz pojawiło się gdy próbowałem coś ściągnąć przez Video Marketplace, i tak się to nie udało ale taki "pliczek" powstał. Być może jest to element uprawnień do elementów, które masz na dysku ale nie mam żadnej pewności. Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HDD od Xksa po włożeniu do laptopa wszystko chodzi normalnie, normalnie instaluje XP i normalnie dziele go na partycje i wszystko chodzi normalnie. Robie format i co tam tylko z nim chce (chodzi o hdd w laptopie), natomiast po umieszczeniu go z powrotem w konsoli i po zainstalowaniu tych wszystkich pierdółek niby jest normalnie tzn. gram w gre zainstalowaną na nim i tak po 15 min wyskakuje komunikat o wycieraniu płyty ściereczką. Cóż, z tego co wyczytałem to moga być bad sektory na HDD, no ale dlaczego gra normalnie się instaluje? a potem nie chodzi, no nie wiem. Chyba zrobie mu jakies pudełeczko i podepne pod USB jako dodatkowa pamięć, bo trzymać na nim coś do konsoli to za każdym razem kiedy zmieniam HDD z moim profilem muszę go ściagać na nowo a to deko trwa i jest że tak powiem wkur...jące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zadam banalne pytanko. Z tego co mi wiadomo X360 wraz z wyjściem NXE obsługuje rozdzielczości 1680x1050. Czy aby na pewno ? Otóż za niedługo kupuje monitor 16:10, a konkretnie to Dell 2209WA i chciałbym (dodatkowo) podłączyć do niego X360. Związku z tych chciałbym wiedzieć czy obraz będzie prawidłowo wyświetlany bez żadnych czarnych pasów czy też zniekształceń ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś tak, że jego konsola zapiszczała/zatrzeszczała/whatever? Grałem rano w demo Forzy 2 i w pewnym momencie usłyszałem jakieś piski z rejonu konsoli. Boję się, że to głowica dysku postanowiła się przytulić do talerza bo dźwięk był taki "metaliczny" <_<. Wcisnąłem pauzę i przestało, później niby wszystko było ok ale teraz strach pozostaje, czy się przypadkiem coś nie zepsuło na HDD... Jeśli przez to padnie mi dysk to pozamiatane, na akcesoria chyba jest tylko rok gwary (?) a konsolę mam gdzieś tak rok i jeden miesiąc :mur:. Dodatkowo po wyłączeniu konsoli jej ponowne włączenie przy pomocy pada się nie powiodło. Musiałem włączać przez przycisk na obudowie. Przez pada zaskoczyło dopiero za kolejnym razem. A może to nie był dysk? Jakieś sugestie?

 

Pozdro.

 

EDIT: Konsola w pozycji leżącej, nikt jej nie ruszał, szturchał itp. w czasie działania.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dysk też czasem wydziela takie metaliczne jakby skrobania. Domyślam się, że to glowica, ale dzieje się tak już od początku zakupu i dysk jak narazie działa bez zająknięcia. Poczekaj aż naprawdę będzie się coś dziać poważnego jak problemy z odczytem czy wykrywaniem dysku. To samo tyczy się pracy konsoli. Co do włączania przez pada to miałem taką sytuację raz, że po wciśnięciu na padzie guide nie łączyło się z konsolą. To samo tyczyło się synchronizacji. Dopiero za którymś razem połączył się z konsolą. Oczywiście cały czas ją odpalałem ręcznie i przez pierwsze 3-4 razy nie wykrywało pada. Gdzieś po 5 razie wykryło pada i moglem od tej pory włączać konsolę przez pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dysk trochę "szemra" podczas pracy, słyszę to i to jest normalne. To co słyszałem to był jakiś głośny pisk czy coś takiego. Teraz pozostaje mi jedynie normalnie użytkować sprzęt i czekać na rozwój sytuacji. Wczoraj grałem jeszcze kolejne 2 godziny i wszystko było ok. Jakby coś się działo to pewnie napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...