Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Od momentu gdy pojawiają się kolejne wersje danego interfejsu? Pierwsze kable HDMI nie obsłużą ci wielu funkcji z obecnych wersji tego złącza, nie wiem z czego lolujesz. Zapewne tak samo jest z obecnymi kablami za 5 zl i nie tylko, bo kumpel kupił kabel za ponad 50 zł i mu nie działała 1080p, zmienił na tańszy ale z oficjalnym wsparciem dla HDMI 1.3 i 1080p mu działa.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/File:101783-UKHDMI-6-GB.jpg

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od momentu gdy pojawiają się kolejne wersje danego interfejsu? Pierwsze kable HDMI nie obsłużą ci wielu funkcji z obecnych wersji tego złącza, nie wiem z czego lolujesz. Zapewne tak samo jest z obecnymi kablami za 5 zl i nie tylko, bo kumpel kupił kabel za ponad 50 zł i mu nie działała 1080p, zmienił na tańszy ale z oficjalnym wsparciem dla HDMI 1.3 i 1080p mu działa.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/File:101783-UKHDMI-6-GB.jpg

w realu są z interfejsem 1.3B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROTFL... wersja B rozni sie od 1.3 tylko tym, ze dodano do specyfikacji dodatkowe procedury testowe.

 

Co do samego kabla: pinout jest we wszystkich wersjach taki sam, ale HDMI 1.3 przewiduje rozszerzone pasmo sygnalu i, co za tym idzie, wiekszy bitrate, i co slabsze kable moga sie na tym wykladac.

W 1.3a pojawily sie pewne zmiany we wtyczkach, ale tylko w zlaczu typu C, ktorego i tak nikt chyba nie uzywa (powszechnie uzywany jest typ A); w 1.4 pojawil sie typ D, czyli microHDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest. Przy dłuższym kablu może się zdarzyć tak, że na tym lepszym obraz będzie wyświetlany, a na gorszym nie :)

Ale jeśli na kablu za 10zł i za 100zł obraz jest wyświetlany na TV to będzie on wyświetlany identycznie. Żadnych strat jakości nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Anglii....

Te kierownice były w dobrych cenach, bo w którejś angielskiej sieci sklepów była na nie wyprzedasz. Ludzie zwęszyli niezły interes i windowali cenę z każdą kolejną aukcją.

Analogiczna sytuacja była z gitarami do guitar hero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ten weekend bezpośrednie porównie kółka od Logiego do tego sygnowanego logiem MS'a. Moim zdaniem Logitech jest zdecydowanie wart tych 160PLN i w okolicach do 250PLN (bo za tyle można czasem dostać używane, z 1szych wadliwych serii, kółka MS'a) jest godny polecenia.

 

Sam użytkuję produkt MS'a i byłem miło zaskoczony. Nawet ten axial feedback sprawiał pozytywne wrażenie. Wykonanie (z wyjątkiem dość marnych gejów) dobre również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam slowa draaka: do 250 zdecydowanie lepiej kupic kiere Logiego, a poniewaz i tak sprzedaja ja czesto grubo ponizej tego poziomu to nie ma sie co zastanawiac i brac. A za 99 to byl niezly deal, do tej pory zaluje, ze nie wzialem 2 zamiast jednej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za 99 to byl niezly deal, do tej pory zaluje, ze nie wzialem 2 zamiast jednej :(

Po co 2? =] myslisz ze nie wytrzyma? przeciez jakby co jest 2 lata na niezgodnosc towaru z umowa =] tez wzialem za ta cene, spodziewalem sie jakiegos tandetnego g**ka, a bardzo milo mnie zaskoczyla. Jedynie cena tego trzymadelka to ostre przegiecie... jakos nie moge sie zmusic, zeby wydac ponad 300 zl na stojak do kierownicy wartej 99 zl :D Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co 2? =] myslisz ze nie wytrzyma? przeciez jakby co jest 2 lata na niezgodnosc towaru z umowa =] tez wzialem za ta cene, spodziewalem sie jakiegos tandetnego g**ka, a bardzo milo mnie zaskoczyla. Jedynie cena tego trzymadelka to ostre przegiecie... jakos nie moge sie zmusic, zeby wydac ponad 300 zl na stojak do kierownicy wartej 99 zl :D

Nie ze padnie, ale zeby 2 osoby mogly jednoczesnie grac na kierownicy, zdecydowanie wiekszy fun. Stojak kupowalem za jakies 250 czy 270 zeta. Cena wysoka, ale stwierdzilem, ze skoro "zaoszczedzilem" na kierownicy to mozna "przesunac" fundusze na inny zakup. Ostatecznie za komplet i tak wydalem mniej niz za sama kiere MS wiec uwazam to za dobry deal. Z kierownica Logitecha jest wlasnie tak, ze ze wzgledu na niska cene ludzie mysla, ze to badziewie, a tak nie jest. Przy kazdym zakupie staram sie analizowac stosunek ceny do tego co otrzymuje i w tym wypadku ratio price-power jest IMO rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy, bo zaraz ocipieje <_<

 

1) mam jakieś dziwne problemy z podłączeniem xboxa do netu

 

net dostaje do pokoju za pomocą routhera po lanie

więc aby rozdzielić internet na X'a i kompa używam switcha

(rok temu kiedy miałem Arcade nie było problemu teraz po przerwie kupiłem elite)

 

Jak daje testowanie połączenia do xbox live, wywala mi jakieś dziwne komunikaty np żeby zwiększyć MTU lub ustawić w tryb automatyczny, albo problemem jest dla niego że mam stałe IP, jak przestawię na automatyczne to znowu robi problemy, że IP nie jest stały ... już mnie powoli kur#$%# dopada ...

 

za każdym razem w tych przypadkach według testu łącze się z internetem, ale zawieszam sie na xbox live

kiedy wyłącze switcha z prądu na 5s przy włączonej konsoli testy przechodzi idealnie, ale po jakimś czasie problem pojawia sie ponownie (przynajmniej tak mi sie wydaje że to mu pomaga)

 

2) zakładając że test z połączneiem przechodzę idealnie nie moge stworzyć konta xbox live

daje dołącz do xbox live, podaje maila, podaje hasło chce przejść do następnego kroku i pojawia sie błąd "Logowanie do xbox live jest w tej chwili nie dostępne. Spróbuj później"

próbowałem wczoraj w nocy, dzisiaj rano, przed chwilą i [gluteus maximus]

u was wszystko ok z XBL ???

 

3) Próbowałem podłączyć xboxa bezpośrednio do routera - bez skutku

robiłem to kablem którym miałem podłączonego kompa

xbox skonfigurowany na 100% ok (inny tylko adres ip, maska brama itp tak samo jak w komputerze)

konsola wogóle nie wykrywa że jest podłączony kabel, zero reakcji, we wskazówkach piszą mi żebym podłaczył kabel :damage_wall:

 

aha router to D-Link i nic w nim nie przestawiałem przez ostatni rok, a miałem wcześniej wersje arcade (falcon) z którą nie miałem problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) zakładając że test z połączneiem przechodzę idealnie nie moge stworzyć konta xbox live

daje dołącz do xbox live, podaje maila, podaje hasło chce przejść do następnego kroku i pojawia sie błąd "Logowanie do xbox live jest w tej chwili nie dostępne. Spróbuj później"

próbowałem wczoraj w nocy, dzisiaj rano, przed chwilą i [gluteus maximus]

u was wszystko ok z XBL ???

Zmień region w konsoli na UK lub USA i język na angielski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma dysk Bevsa to prawdopodobnie w środę przestanie działać:

http://majornelson.com/archive/2009/10/16/...ge-devices.aspx

Prawdopodobnie dotyczy to tylko nieautoryzowanych kart pamięci, a nie dysków twardych:

http://www.techflash.com/seattle/2009/10/m...mory_units.html

 

I bardzo dobrze, trzeba się będzie zainteresować 250GB bevsem ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...