Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie dysków 250GB, które są w tej limitowanej edycji z MW2. Czy dysk z takiego zestawu będzie normalnie działał w każdej innej konsoli?

 

Ciekawi mnie to, ponieważ w swoim xpudle mam dysk 250GB sflashowany do działania z konsolą i ta widzi tylko 120GB. To kwestia stworzonej partycji na dysku? czy soft konsoli coś ogranicza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś ktoś tu pisał w tym temacie to soft konsoli ogranicza.

 

 

Z tego co mi wiadomo to ogromna ilość konsol została zbanowana w ciągu ostatnich paru dni. Widać M$$ nie próżnuje. Zastanawiam się tylko jaka jest w tym polityka skoro tracą potencjalnych abonentów XBL na kolejny rok. No ale zysk musi być w każdym aspekcie. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja komuś zależy na LIVE to kupi nową konsolę, i albo dalej będzie jechał na piratach, albo w końcu się przestawi na oryginały.

 

A jak komuś nie zależy na LIVE to raczej Golda nie kupuje.

 

Wg mnie dobrze robią, bo na grach to przecież tracą majątek.

 

A pytanko z ciekawości, bo znajomy kupił niezbanowaną przerobioną konsolę, lecz zamierza na niej grać na oryginałach. Czy ma wtedy ryzyko bana (wcześniej były na tej konsoli odpalane piraty)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej na pewno nie. Sami są sobie winni. Wystarczy troszkę pomyśleć, a wydatki na gry nie są takie ogromne. Średnio jedna gra na miesiąc albo dwa mi starcza w zupełności. Zastanawia mnie tylko sposób w jaki M$ podchodzi do zakładania kont na XBL. A zwłaszcza Polaków, który defakto mają nielegalne konta. Może tak wreszcie będzie ten Live w PL, bo to jakaś kpina jest ;)

 

 

Wczoraj zassałem demko Forzy 3. Przez ok 5 minut szukałem szczęki na podłodze. Może otoczenie jakoś nie powala, ale modele samochodów robią naprawdę wrażenie. Model jazdy też mi odpowiada, a nie grałem poprzednie części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie jak to jest z tymi grami ? Przecież to Developer i wydawca zgarnia większą dolę chyba, a nie M$. No chyba, że chodzi tu o gry M$ właśnie jak GoW np.

To właśnie gry są głównym utrzymaniem producentów konsol.

Mówi się, że na samych pudłach microsoft traci i jakoś to sobie musi odbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to ogromna ilość konsol została zbanowana w ciągu ostatnich paru dni. Widać M$$ nie próżnuje. Zastanawiam się tylko jaka jest w tym polityka skoro tracą potencjalnych abonentów XBL na kolejny rok. No ale zysk musi być w każdym aspekcie. ;)

Swieta ida, licza zapewne na to, ze czesc osob kupi konsole ponownie. Z drugiej strony, po ilosci zbanowanych konsol wyglada na to, ze Microsoft znalazl w koncu sposob na rozroznienie oryginalnego softu w napedach i wersji zmodyfikowanej bo bany dostaja ponoc nawet osoby, ktore rzekomo mimo zmodyfikowanego napedu grali tylko na oryginalach.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej na pewno nie. Sami są sobie winni. Wystarczy troszkę pomyśleć, a wydatki na gry nie są takie ogromne. Średnio jedna gra na miesiąc albo dwa mi starcza w zupełności. Zastanawia mnie tylko sposób w jaki M$ podchodzi do zakładania kont na XBL. A zwłaszcza Polaków, który defakto mają nielegalne konta. Może tak wreszcie będzie ten Live w PL, bo to jakaś kpina jest ;)

 

 

Wczoraj zassałem demko Forzy 3. Przez ok 5 minut szukałem szczęki na podłodze. Może otoczenie jakoś nie powala, ale modele samochodów robią naprawdę wrażenie. Model jazdy też mi odpowiada, a nie grałem poprzednie części.

MS znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, że gdyby zaczął fale banów za konta których region nie ma pokrycia w rzeczywistości, to straciłby na tym naprawdę wiele. Paradoksem są punkty i abonamenty gold leżące na półkach empików. Polska to nie taki mały rynek i MS ma przymknięte na nas oko, ale zawsze jest jakieś "ale" przed wprowadzeniem polskiego live.

 

Mam też pewien pogląd, może nie do końca słuszny odnośnie banów i całego piractwa na X360. MS wiedział co robi. Myśle, że bez problemu mógł zabezpieczyć konsole tak jak Sony zrobiło z PS3, tylko co to by dało? Mniejszy popyt na konsole (bo nie da się przerobić)=mniejszą popularność. A kontrolowanie piractwa poprzez bany, które odciskają swe piętno na wartości sprzętu i ograniczają zabawę jedynie do single playera, to znakomity środek do tego aby zmobilizować użytkownika do zakupu drugiej i bycia grzecznym ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zdradzic cos wiecej? szczerze przeczytalem to i owo, i nie spotkalem sie z czyms takim

Bo to bzdura - niektóre płytki mieszają w HPA dysku, ale to jest do odratowania.

 

Mam pytanie odnośnie dysków 250GB, które są w tej limitowanej edycji z MW2. Czy dysk z takiego zestawu będzie normalnie działał w każdej innej konsoli?

 

Ciekawi mnie to, ponieważ w swoim xpudle mam dysk 250GB sflashowany do działania z konsolą i ta widzi tylko 120GB. To kwestia stworzonej partycji na dysku? czy soft konsoli coś ogranicza?

Tak, działa normalnie. Ja mam arcade 250GB :ploom:

Masz dysk sflashowany biosem 120GB i dlatego widać tylko tyle. Żeby widziało cały obszar trzeba go sflashować "biosem" od 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, działa normalnie. Ja mam arcade 250GB :ploom:

Masz dysk sflashowany biosem 120GB i dlatego widać tylko tyle. Żeby widziało cały obszar trzeba go sflashować "biosem" od 250.

Dzięki! Rozumiem, że przelafshowanie dysku jest jednoznaczne z utratą danych? jeśli tak, to jest możliwość zrobienia gdzieś backupu, flash na 250GB i wrzucenie zawartości z powrotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Rozumiem, że przelafshowanie dysku jest jednoznaczne z utratą danych? jeśli tak, to jest możliwość zrobienia gdzieś backupu, flash na 250GB i wrzucenie zawartości z powrotem?

Tak, można przerzucić dane na pc, a potem z powrotem na dysk.

Masz tutaj wszystko opisane:

http://xboxforum.pl/poradniki-f27/jak-podp...-itp-26712.html

A tu instrukcja flashu:

http://xboxforum.pl/poradniki-f27/jak-podp...r%5D-14421.html

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grobel, ten fragment z twojego linka:

Tak stworzony dysk może doprowadzić do bana na LIVE!! - robisz to na własne ryzyko

niezbyt zachęca do podmiany hdd :)

 

Dostał ktoś bana za sam przerobiony dysk? (czyt. nieprzerobiony napęd i gra tylko na oryginałach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to jakaś niepotwierdzona plota. Mam ten dysk od ponad roku, tak jak kilku moich znajomych również kupiło nieautoryzowane dyski i to jest jedyna rzecz, którą zrobiliśmy Microsoftowi nie na rękę ;) Jak do tej pory nikt z nas bana nie dostał, a jakby MS chciał, to już by to zrobił przy okazji updejtu blokującego nieautoryzowane memorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja osobiście używam Play & Charge Kit (czasem można dostać w MM/Saturnie za 60 zł, choć częściej 70-80).

 

Zalety:

- długość pracy (35-40 godzin bez wibracji)

- możliwość ładowania podczas grania

- możliwość ładowania z PC

 

Wady:

- długie ładowanie (5-6 godzin)

- wysoki koszt jeśli używamy akumulatorów do innych urządzeń, wtedy lepiej dobrą ładowarkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pewnie nowe aku będą trzymać dłużej niż Play & Charge.

Masz rację, Eneloopy trzymają zdecydowanie dlużej. Do tego nie zuzywaja sie praktycznie zupelnie. Moj Play & Charge kit juz ledwo zipie, a o pol roku starsze Eneloopy w nie rzadzej uzywane cyfrowce trzymaja jak nowki.

 

Jedyna zaleta P&C to kabelek, jak zapomniasz naladowac mozesz grac dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kabelek..można P&C podpiąć pod ps3 ? (mp3 i inne rzeczy działają, ale znając życie akcesoria MS ze sprzętem Sony mogą się nie lubić..)

Myślałem ostatnio nad tym zestawem, ale wszystkie porty usb mam zajęte w pc w przeciwieństwie do ps3 i w czasie grania na niej mógłby się ładować pad..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...