Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Raczej się nie da, bo na kompie się instaluje sterownik, samo zasilanie nie wystarczy (np. przed wejściem do Windowsa dioda się nie świeci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą co niektórzy z was o banach tak jakby mieli z tego powodu jakąś satysfakcję, że piratów pobanowali. Polskie prawo zezwala na sztukę kopii a ze Ms nie to nigdy w polsce nie będzie live, to moje przemyślenia. Załapałem się i ja na bana i bynajmniej się tego nie wstydzę, na drugi dzień poszedłem i kupiłem drugą plus sega tennis i CoD MW2 za 160 funciaków, bo nijak bez live nie dało rady grać, choroba to jest i powinienem pójść do psychiatry, wiem. To jest gorsze od nałogu, cóż. Ale chciałem na temat bana, bo tak czuję, że nie tylko ja z tego forum grałem na kopiach. W momencie bana, jak i z trzy tygodnie wstecz grałem w oryginały FFoW i Borderlands (jeżeli chodzi o live) mam Lo i iX1.6. Ms zrobił mi i nie tylko mi, sieczke z HDD tz działa on w nowej ale po formacie a w zbanowanej jest normalnie oprócz instalacji gier na niego. Nowa widzi HDD ze zbanowanej i to wszystko co na nim jest, demka i Black zainstalowane na nim uruchamiaja się normalnie ale zapisy stanów gier już nie, są uszkodzone jak i profil. Profil po ściągnięciu z live, wiadomo, jest normalny jak przed banem.

Tak więc Panowie, teraz już na waszym miejscu nie byłbym taki pewien czy nie dostaniecie bana z powodu lewego HDD w konsoli. Z tego co pisza na forach min i na Scenie to nie można już być pewnym niczego, chyba że Scena coś wymyśli, a jaki Ms ma interes w banowaniu konsol to tego pewnie i najstarsi GÓRALE nie będą wiedzieli.

Jak ktoś coś chce wiedzieć to pytać, zawsze to będą wiadomości z pierwszej ręki, hehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załapałem się i ja na bana i bynajmniej się tego nie wstydzę, na drugi dzień poszedłem i kupiłem drugą plus sega tennis i CoD MW2 za 160 funciaków, bo nijak bez live nie dało rady grać, choroba to jest i powinienem pójść do psychiatry, wiem. To jest gorsze od nałogu, cóż. Ale chciałem na temat bana, bo tak czuję, że nie tylko ja z tego forum grałem na kopiach.

 

a jaki Ms ma interes w banowaniu konsol to tego pewnie i najstarsi GÓRALE nie będą wiedzieli.

odpowiedziałeś sobie...

 

Współczuję tylko tym, którzy grali na oryginałach ale mieli przerobioną konsole Ixtreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałeś sobie...

 

Współczuję tylko tym, którzy grali na oryginałach ale mieli przerobioną konsole Ixtreme.

Ale po co w takim wypadku w ogole przerabiac konsole skoro sie chce grac tylko na oryginalach? Ja bym zrozumial gdyby przerobka dawala jakakolwiek, nawet najmniejsza, funkcjonalnosc ponad odpalanie kopii, ale tak nie jest. Wiec ryzykowanie bana, gwarancji czy czego tam jeszcze w momencie, gdy ma sie zamiar grac na oryginalach to czysta glupota, inaczej sie tego nazwac nie da.

 

Piszą co niektórzy z was o banach tak jakby mieli z tego powodu jakąś satysfakcję, że piratów pobanowali.

Nie rozumiem dlaczego ja, kupujacy oryginaly, mialbym nie miec radochy, ze zlodziejstwo jest karane za swoj proceder. Jak skazuja ludzi za przestepstwa to reszta spoleczenstwa jest zadowolona widzac, ze prawo jest respektowane i jego lamanie nie uchodzi nikomu na sucho. Nie rozumiem co cie tak tu dziwi? Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grobel pisał, że różnicy między dyskiem od MS, a takim od zioma z kanciapy nie ma praktycznie żadnej. Byle jakiego dysku też nie da się zfashować i zamontować, muszą być to specjalne wypusty WD, które jako jedyne są kompatybilne z x360. Druga sprawa, czy MS gdzieś jasno określił, że tylko ich dyski mogą być instalowane w konsolach? Z mojego punktu widzenia, byłoby wręcz głupio, gdyby kogoś zbanowali za dysk! Pady też mam kupować tylko białe i od MS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą co niektórzy z was o banach tak jakby mieli z tego powodu jakąś satysfakcję, że piratów pobanowali. Polskie prawo zezwala na sztukę kopii a ze Ms nie to nigdy w polsce nie będzie live, to moje przemyślenia. Załapałem się i ja na bana i bynajmniej się tego nie wstydzę, na drugi dzień poszedłem i kupiłem drugą plus sega tennis i CoD MW2 za 160 funciaków, bo nijak bez live nie dało rady grać, choroba to jest i powinienem pójść do psychiatry, wiem. To jest gorsze od nałogu, cóż. Ale chciałem na temat bana, bo tak czuję, że nie tylko ja z tego forum grałem na kopiach. W momencie bana, jak i z trzy tygodnie wstecz grałem w oryginały FFoW i Borderlands (jeżeli chodzi o live) mam Lo i iX1.6. Ms zrobił mi i nie tylko mi, sieczke z HDD tz działa on w nowej ale po formacie a w zbanowanej jest normalnie oprócz instalacji gier na niego. Nowa widzi HDD ze zbanowanej i to wszystko co na nim jest, demka i Black zainstalowane na nim uruchamiaja się normalnie ale zapisy stanów gier już nie, są uszkodzone jak i profil. Profil po ściągnięciu z live, wiadomo, jest normalny jak przed banem.

Tak więc Panowie, teraz już na waszym miejscu nie byłbym taki pewien czy nie dostaniecie bana z powodu lewego HDD w konsoli. Z tego co pisza na forach min i na Scenie to nie można już być pewnym niczego, chyba że Scena coś wymyśli, a jaki Ms ma interes w banowaniu konsol to tego pewnie i najstarsi GÓRALE nie będą wiedzieli.

Jak ktoś coś chce wiedzieć to pytać, zawsze to będą wiadomości z pierwszej ręki, hehehe.

Prawda. Bana zapewne dostałeś tylko z powodu własnej nieuwagi :D.

Ale po co w takim wypadku w ogole przerabiac konsole skoro sie chce grac tylko na oryginalach? Ja bym zrozumial gdyby przerobka dawala jakakolwiek, nawet najmniejsza, funkcjonalnosc ponad odpalanie kopii, ale tak nie jest. Wiec ryzykowanie bana, gwarancji czy czego tam jeszcze w momencie, gdy ma sie zamiar grac na oryginalach to czysta glupota, inaczej sie tego nazwac nie da.

Na Allegro większość używanych konsol jest przerobionych, więc wyboru szczególnie nie ma.

Poza tym chyba sam siebie okłamujesz. Kojarzy mi się to z sytuacją na drodze, gdy my - prawi kierowcy - stoimy w korku, a obok ktoś przejeżdża poboczem/chodnikiem/trawnikiem.

Psychologiem nie jestem, ale raczej jesteś zły na własną osobę, że klipiesz ciężkie pieniądze za coś, co jest powszechnie dostępne za ułamek danej kwoty.

Grobel pisał, że różnicy między dyskiem od MS, a takim od zioma z kanciapy nie ma praktycznie żadnej. Byle jakiego dysku też nie da się zfashować i zamontować, muszą być to specjalne wypusty WD, które jako jedyne są kompatybilne z x360. Druga sprawa, czy MS gdzieś jasno określił, że tylko ich dyski mogą być instalowane w konsolach? Z mojego punktu widzenia, byłoby wręcz głupio, gdyby kogoś zbanowali za dysk! Pady też mam kupować tylko białe i od MS?

Seryjnie montowane są również dyski Fujitsu, więc też na pewno da się je przystosować do pracy z X360, tylko ze (jak podejrzewam) ze względu na małą popularność, nikomu się nie chce.

Z padami podobnie. Ilu możesz wymienić innych producentów padów? Ja znam tylko MadCatz (może jeszcze Datel, ale nie widziałem ani jednego pada spod ich szyldu).

Edytowane przez vENiZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym nie grał praktycznie tylko w fife w sieci to bym też przerobił. strzelanki, samochodówki gram tylko single. fifa tylko online! gra z kompem to dla mnie katastrofa - tylko to mnie powstrzymuje przed piraceniem.

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro większość używanych konsol jest przerobionych, więc wyboru szczególnie nie ma.

Yyy, ale co ma piernik do wiatraka? Jaki jest zwiazek kupowanie przerobionych konsol na Allegro do kupienia nieprzerobionej (moze tez byc na Allegro, bo ich raczej nie brakuje)?

 

Poza tym chyba sam siebie okłamujesz. Kojarzy mi się to z sytuacją na drodze, gdy my - prawi kierowcy - stoimy w korku, a obok ktoś przejeżdża poboczem/chodnikiem/trawnikiem.

Psychologiem nie jestem, ale raczej jesteś zły na własną osobę, że klipiesz ciężkie pieniądze za coś, co jest powszechnie dostępne za ułamek danej kwoty.

Masz racje, jest dokladnie tak jak mowisz: akurat tak sie sklada, ze CODZIENNIE wracam taka droga, gdzie musze stac w korku, ALE gdzie jest boczna uliczka, ktora potem barachlo sie wpycha. I powiem ci jedno: ANI RAZU nie pojechalem tak jak oni i ANI RAZU nie wpuscilem ich przy wyjezdzie, niejednokrotnie ryzykujac zarysowanie auta. I nie zamierzam takiego podejscia zmieniac. Nie wkurza mnie to, ze gry sa sciagane z sieci albo ze kierowcy sa o 5 minut szybciej w domu. Wkurza mnie to, ze zlodziej, wielki cwaniak, ma gierki za friko i taki jest zarobiony, a ja frajer w ciemie bity, zaplacilem gruby becel na oryginal. Wkurza mnie, ze przez buraka z samochodzie TO JA bede 5 minut pozniej w domu. Ja to traktuje jako osobista zniewage i brak szacunku, bo niby z jakiej racji TO JA mam sie czuc zle postepujac zgodnie z ogolno przyjetymi zasadami?

 

tylko to mnie powstrzymuje przed piraceniem.

Tak trzymaj, gratuluje :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co w takim wypadku w ogole przerabiac konsole skoro sie chce grac tylko na oryginalach? Ja bym zrozumial gdyby przerobka dawala jakakolwiek, nawet najmniejsza, funkcjonalnosc ponad odpalanie kopii, ale tak nie jest. Wiec ryzykowanie bana, gwarancji czy czego tam jeszcze w momencie, gdy ma sie zamiar grac na oryginalach to czysta glupota, inaczej sie tego nazwac nie da.

 

np. żeby wgrać dużego patcha do Pro Evolution Soccer.. ot przykład...

Bez przeróbki nie da rady.

 

Nie nudzą was te rozmowy o piractwie ?

 

 

szatański wynik... :P

 

obrazków nie cytujemy

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak trzymaj, gratuluje :mur:

Mastha, no offence ale imho Tobie jest potrzebny psycholog ;) normalne by bylo podejscie, gdybys uwazal, ze tworcom gry nalezy sie wynagrodzenie za ich prace i dlatego kupowal oryginalki... Nawet najbardziej zagorzali piraci potrafia to docenic i dobre produkcje kupuja, pomimo ich wczesniejszego przejscia itp, ale jak kiedys wyraznie dales do zrozumienia, kto dostanie twoje pieniadze masz w d***. Po prostu chcesz byc legalny, prawdopodobnie w obawie przed kara. Bo innego wytlumaczenia nie potrafie znalezc. Hipokryzja az kipi z twoich postow. Tylko Ty mozesz lac na tworcow oprogramowania, a innych wyzywasz od zlodziei  :lol: Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipokryzja az kipi z twoich postow.

Hipokryzja??

To raczej bije z ludzi, którzy wydają kilkaset albo kilka tysięcy złotych na sprzęt, a potem szkoda im 100zł na oprogramowanie. To samo z PC - komp za 4k PLN ale Windows pirat.

Tak jak napisał maSTHa212 - gdyby to znacznie zwiększało funkcjonalność klocka jeszcze rozumiem (np odtwarzanie WMA lossless czy streaming radia z netu) ale w przypadku tylko i wyłącznie grania w piraty? BAN i to nie tylko na konsole ale i na całe konto XBL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mastha, no offence ale imho Tobie jest potrzebny psycholog ;) normalne by bylo podejscie, gdybys uwazal, ze tworcom gry nalezy sie wynagrodzenie za ich prace i dlatego kupowal oryginalki... Nawet najbardziej zagorzali piraci potrafia to docenic i dobre produkcje kupuja, pomimo ich wczesniejszego przejscia itp, ale jak kiedys wyraznie dales do zrozumienia, kto dostanie twoje pieniadze masz w d***. Po prostu chcesz byc legalny, prawdopodobnie w obawie przed kara. Bo innego wytlumaczenia nie potrafie znalezc. Hipokryzja az kipi z twoich postow. Tylko Ty mozesz lac na tworcow oprogramowania, a innych wyzywasz od zlodziei  :lol:

None taken, ale o czym ty bredzisz? Najbardziej zagorzali piraci to sraja na dobre produkcje i nie bardzo sie tym przejmuja, po prostu dodaja kolejny plik w kolejce do ssania. To, ze sie nalezy kasa tym co to stworzyli to chyba rozumie sie samo przez sie, ale to ze nie trafia kasa do tworcow to w glownej mierze powinni byc wkurzeniu sami tworcy, ja pisalem o tym co MNIE wkurza w tej calej sytuacji, bo mnie osobiscie dotyka. Co ma chec bycia legalnym z obawa przed kara? Juz nie mozna po prostu byc uczciwym BEZ argumentu, ze robie to, bo sram sie zeby Policja nie zrobila mi wjazdu na kwadrat? Poza tym skoro podajesz przyklad (jak mniemam chodzi ci o Burnouta) to poszukaj postu albo siegnij w glab pamieci, bo napisalem wtedy rowniez cos takiego, ze jesli sie okaze, ze plytki sa z jakis powodow nielegalne lub osoba robila to nielegalnie, to je zwroce. Masz jakis dowod na to, wyrok skazujacy, cokolwiek?? Jak nie to STFU i czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maSTHa212

Chyba właśnie przekroczyłeś granicę dobrego smaku pisanego ;)

 

To może przedstawię Wam drodzy Państwo mój referat, zbiór refleksji i przemyśleń dot. zadów i waletów :lol:

  • Jakie zalety wynikają z użytkowania legalnego oprogramowania (obojętne czy system operacyjny na PC czy gry na konsolę)?

    Odpowiedź: ∅

  • Jakie wady wynikają z użytkowania nielegalnego oprogramowania (obojętne czy system operacyjny na PC czy gry na konsolę)

    Odpowiedź: ∅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Jakie zalety wynikają z użytkowania legalnego oprogramowania (obojętne czy system operacyjny na PC czy gry na konsolę)?

    Odpowiedź: ∅

Odpowiedź: producent oprogramowania dostaje należne mu pieniądze.

 

  • Jakie wady wynikają z użytkowania nielegalnego oprogramowania (obojętne czy system operacyjny na PC czy gry na konsolę)

    Odpowiedź: ∅

Odpowiedź: producent oprogramowania nie dostaje należnych mu pieniędzy.

 

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

 

Zrób demota Grobel.

Sam usunąłeś posta czy z bożą pomocą :?:

Odpowiedź: producent oprogramowania nie dostaje należnych mu pieniędzy.

Witamy ponownie w błędnym kole. Edytowane przez vENiZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipokryzja??

To raczej bije z ludzi, którzy wydają kilkaset albo kilka tysięcy złotych na sprzęt, a potem szkoda im 100zł na oprogramowanie. To samo z PC - komp za 4k PLN ale Windows pirat.

Brawo Jasiu, podales prawidlowy przyklad  :lol2: jezeli jeszcze moglbys nas oswiecic jaki Ci przyswiecal cel i do czego sie odnosiles  :huh:

 

 

 

 

@ Mastha - chyba uderzylem w czuly punkt skoro zaczynasz rzucac szatdafakami... odwiedz tego psychologa, wielu ludziom juz pomogl  :) mam nadzieje, ze ponizszym cytatem odre Cie z wszelkich zludzen... 

na tym samym PCLabie była mowa o DMC4 i Burnout Paradise, które ludzie kupowali gdzies w lutym, najczęściej bez pudełek albo w jakis kopertach, po cenach 100-120zł.  

 

 

 

No i dosc niedawno odkopałem na tym forum ten temat i co sie okazuje? Gdzies tak w połowie kwietnia bylo stuku puku do drzwi by the police... oczywiscie nie poszli ludzie siedziec za paserstwo, tylko policja (albo jacyś jej przedstawiciele) zabrali płyty. Nie wiem jak to sie skonczylo, czy moze ci co zakupili gry dostali odszkodowanie na allegro.

by MaZZeo 

 

 

Skoro jak pisales wczesniej lubisz nazywac rzeczy po imieniu, to mysle, ze sygnaturka jest wlasciwym miejscem :D

 

Paserstwo to zachowanie polegające na nabyciu rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego (najczęściej kradzieży), lub udzieleniu innej osobie pomocy do jej zbycia, albo na przyjęciu tej rzeczy lub pomocy w jej ukryciu.

 

Paserstwo można popełnić umyślnie jak i nieumyślnie, zależnie od tego, czy paser wie o przestępnym pochodzeniu przedmiotu (paserstwo umyślne), czy też w konkretnym przypadku powinien i mógł takie pochodzenie rzeczy stwierdzić na podstawie towarzyszących okoliczności, np. podejrzanie niskiej ceny, sprzedaży bez dokumentów lub w niekompletnym stanie itp

Powinienes miec to na uwadze zwracajac te plyty, poniewaz prokurator moze nie zrozumiec Twojego poczucia humoru

 

pozdro!

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu bawimy się w argumenty, które zupełnie nie dotyczą odbiorców danego produktu (gry).

Jakby producentom gier się nie opłacało ich robić, to by ich nie robili.

jeden lepszy od drugiego :lol:

 

maSTHa212 Ty to chyba powinieneś jakiś internetowy odział policyjny prowadzić już czytam ten dział od dłuższego czasu i co tylko ktoś wspomnie o banowaniu to dostajesz okresu ze szczęścia. Masz jakąs prowizje od M$ ? Co z tego że masz same oryginały jak zachowujesz sie tak samo żałośnie co ci którzy piracą i sie tym lansują. wyluzuj chłopie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wywiązała się mała dyskusja to pragnąłbym zauważyć, że znajdujący się w sygnaturze maSTHa212 sprzęt o nazwie WD TV HD jest odtwarzaczem m.in. plików .mkv, których nie kupimy w ŻADNYM sklepie. Ale oczywiście kolega Jacek używa tego odtwarzacza TYLKO do przeglądania zdjęć ;)

Od siebie dodam, że nie dzielę ludzi na "piratów" i "oryginałów". Dzielę ich na kłamców i hipokrytów oraz na prawdomównych i uczciwych.

W przedziale wiekowym 15-30 lat nie ma człowieka, który nie piracił. Czy to w sposób, że sam coś ściągnął czy też coś od kogoś dostał... Radzę powstrzymać się od oskarżeń, zarzutów i wytyków, bo NIKT, powtarzam NIKT na tym forum nie jest bez winy. Darujcie sobie - jako ktoś chce, niech piraci - wszak robi to na własną odpowiedzialność. Jak ktoś chce kupować "oryginały" - to niech kupuje i nikomu nic do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to niby czemu?

Ponieważ aby wgrać patcha trzeba ingerować w pliki znajdujące się na płycie.

Więc należy zrobić obraz oryginalnej płyty, pliki z niej zgrać na dysk kompa i potem patchować.

Następnie nagrać zaktualizowane pliki na płytę. Taką płytę możemy odtworzyć tylko na sofcie IXtreme.

 

Tak zapewne jest z każda grą sportową.

 

I to jest właśnie bez sens.

Dlaczego na PC mogę z taką grą robić co chce. Dodawać do gry co chcę. A poźniej swobodnie gra w online ?

Na Xbox'e brakuje czegoś takiego jak CD-Key, system weryfikacji gry czy coś takiego.

 

Kupuję oryginalną grę, rejestruję ją przez choćby XBL i gram bez stresu (mówię o trybie online), że mnie zbanują, mimo że posiadam przerobiony soft napędu.

 

M$ zrobił państwo w państwie...

 

Ps. Święto a człowiek w pracy :/ :damage_wall:

Edytowane przez ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mastha - chyba uderzylem w czuly punkt skoro zaczynasz rzucac szatdafakami... odwiedz tego psychologa, wielu ludziom juz pomogl  :) mam nadzieje, ze ponizszym cytatem odre Cie z wszelkich zludzen... by MaZZeo 

Odgrzebales temat na PCLoL i co? Kto podal ta informacje? Kto sie o to dowiadywal? Gdzie sie dowiadywal? Ma jakies potwierdzenie na to wszystko, dowód czy po prostu "tak jest, bo ja tak mowie"? Jak nie, to na chwile obecna moge sobie takie cos z tylka wyjac i bedzie to mniej wiecej mialo takie samo znaczenie jak przytoczony przez ciebie cytat. A o zdrowie psychiczne innych to ty sie nie martw, zadbaj najpierw o wlasna piaskownice i to bedzie juz wystarczajaca inicjatywa z twojej strony.

maSTHa212 Ty to chyba powinieneś jakiś internetowy odział policyjny prowadzić już czytam ten dział od dłuższego czasu i co tylko ktoś wspomnie o banowaniu to dostajesz okresu ze szczęścia. Masz jakąs prowizje od M$ ? Co z tego że masz same oryginały jak zachowujesz sie tak samo żałośnie co ci którzy piracą i sie tym lansują.

Skoro piraci sie ciesza, ze maja gry przed premiera i nie musza za to placic to ja sie moge cieszyc jak zlodziejskie scierwo dostaje bany za granie na tychze piratach.

Skoro już wywiązała się mała dyskusja to pragnąłbym zauważyć, że znajdujący się w sygnaturze maSTHa212 sprzęt o nazwie WD TV HD jest odtwarzaczem m.in. plików .mkv, których nie kupimy w ŻADNYM sklepie. Ale oczywiście kolega Jacek używa tego odtwarzacza TYLKO do przeglądania zdjęć

A moze przejrzyj jaka dokladnie to urzadzenie ma funkcjonalnosc, i co wiecej, jaka ma funkcjonalnosc po wgraniu ogolnie dostepnego alternatywnego softu. Przekonasz sie, ze wspomniany MKV to tylko jedna z nielicznych funkcji. Poza tym nie tylko ripy z plytek mozna zapisywac w formatach obslugiwanych przez WD TV, ale jak mniemam pojecie kamer cyfrowych nie jest ci znane.

Od siebie dodam, że nie dzielę ludzi na "piratów" i "oryginałów". Dzielę ich na kłamców i hipokrytów oraz na prawdomównych i uczciwych.

W przedziale wiekowym 15-30 lat nie ma człowieka, który nie piracił.

Dzielisz ludzi na dwa obozy to czemu, w ogole mnie nie znajac, umieszczasz mnie w grupie klamcow i hipokrytow, nie majac NIC na potwierdzenie takiej teorii? Mierzysz wszystkich swoja miara? Tego nie wiem, bo cie nie znam, moge co najwyzej snuc domysly. Poza tym, wiesz co, moge ci przyslac zdjecia z pudelkami gier kupowanymi dobre 10-15 lat temu. To byly czasy, ze gier raz bylo malo dwa byly drogie (ceny na tym poziomie co teraz albo i drozsze, ale zarobki byly inne). Oczywiscie twierdzenie, ze ludzie nie piraca to bzdury, ale z drugiej strony pisanie, ze WSZYSCY bez wyjatku to robia to tez naduzycie.

Inna sprawa, ze prawo polskie tez nie ulatwia sprawy. Dla przypomnienia: muzyka i filmy sciagane na wlasny uzytek (tak, jest takie pojecie w polskim prawie) jest legalne. Nielegalne jest udostepnianie tych plikow osobom trzecim. Mowiac w skrocie: sciaganie plikow przez P2P nie jest legalne, bo idea opiera sie na tym, ze osoba sciaga i wysyla jednoczesnie. Zaopatrywnie sie w wyzej wymienione sposobem, gdzie tylko sciagam (np. Rapid) jest legalne. Dodatkowo jest adnotacja taka, ze mozna takie pliki uzywac/sciagac dopiero w momencie, gdy zostaly juz opublikowane czyli od momentu premiery/wyswietlenia/emisji etc. Wczesniej jest to niezgodne z prawem. I teraz najwazniejsza rzecz: ustalenia te NIE DOTYCZA oprogramowania (nie wliczajac wyjatkow typu open source, freeware i takie tam). Do oprogramowania zalicza sie równiez gry. I tyle w tym temacie, takie jest PRAWO POLSKIE (ktore to dokladnie artykuly to w tym momencie nie wiem, ale jak ktos bardzo chce to jeden telefon i wszystko bedzie jasne). Niewazne czy ktos sie z nim zgadza czy nie, takie jest prawo i dopoki nie lamie sie tych zapisow to wszystko robi sie le-gal-nie. Ewentualne pretensje czy inne psioczenia mozna miec tylko i wylacznie do osob, ktore to prawo ustanowily. Nie podoba sie? Nic nie stoi na przeszkodzie, jest cos takiego jak obywatelska inicjatywa ustawodawcza, 100k podpisow i projekt wedruje do izb parlamentu. Inna opcja to opuszcznie Rzeczypospolitej. Jak widac opcje sa, trzeba tylko chciec.

 

@ati

Troche racji oczywiscie masz, ale domyslam sie, ze ten patch jest "nieoficjalny" (dodanie aktualnych skladow itd. jak sie domyslam). Coz, takie cos powinno byc robione przez producentow, ale skoro tego nie robia, trudno - ich wybor. Maja do tego prawo. CD-Key to tez nie jest rozwiazanie, bo jak przy grach na PC, pojawia sie keygeny i po zawodach. Prawda jest taka, ze w tym momencie powinienes miec bardziej pretensje do tworcow, ze nie wydaja aktualizacji niz do MS, ze ma takie, a nie inne metody na walke z piractwem. Oni chronia swoje interesy, twoj pech polega na tym, ze zostales wrzucony "do wora" z reszta "tych zlych". Nie twierdze, ze wszystkie posuniecia MS sa wlasciwe, ale jak wspomnialem wyzej - maja takie prawo, konsola to ich produkt, kupujac go musisz akceptowac zalozenia licencji.

 

Podsumowujac: dura lex, sed lex, panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się dyskusja zrobiłaaaa. osobiście mam oryginalną windę bo mam lapka (była w zestawie). mam oryginalne gry bo ban na fifę to wyrocznia i śmierć dla całej zabawy. nie wierzę że programy użytkowe każdy ma na legalu. przeciętny polak nie zarobi tyle żeby wszystko mieć legalne, każdy film, każdy utwór muzyczny, nie mówiąc o programach które niekiedy kosztują tysiące zł. legalność jak najbardziej TAK, jednak nie prędko w polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ati

Troche racji oczywiscie masz, ale domyslam sie, ze ten patch jest "nieoficjalny" (dodanie aktualnych skladow itd. jak sie domyslam). Coz, takie cos powinno byc robione przez producentow, ale skoro tego nie robia, trudno - ich wybor. Maja do tego prawo. CD-Key to tez nie jest rozwiazanie, bo jak przy grach na PC, pojawia sie keygeny i po zawodach. Prawda jest taka, ze w tym momencie powinienes miec bardziej pretensje do tworcow, ze nie wydaja aktualizacji niz do MS, ze ma takie, a nie inne metody na walke z piractwem. Oni chronia swoje interesy, twoj pech polega na tym, ze zostales wrzucony "do wora" z reszta "tych zlych". Nie twierdze, ze wszystkie posuniecia MS sa wlasciwe, ale jak wspomnialem wyzej - maja takie prawo, konsola to ich produkt, kupujac go musisz akceptowac zalozenia licencji.

 

Podsumowujac: dura lex, sed lex, panowie.

Z tym CD-Key'm bardziej chodziło oto, że po takiej weryfikacji można grać online.

Podobnie jak na PC. Ta sama zasada.

 

Aktualizacje składów są dostępne na XBL.

Tylko czemu nie można legalnie "ulepszyć" gry, dodawając lepsze tekstury itp...

 

Prawo twarde :) musimy się z nim zgodzić, ale łapać bana :)

szkoda, że tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro piraci sie ciesza, ze maja gry przed premiera i nie musza za to placic to ja sie moge cieszyc jak zlodziejskie scierwo dostaje bany za granie na tychze piratach.

Jak tam psp które pomagałem ci przerobić, bo stwierdziłeś, że nie warto wydawać kasy na gry z tej platformy?

Skończ się ośmieszać hipokryto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...