Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy jedno podłączenie do Live przerobioną konsolą i już można dostać bana.

 

Bardzo dobrze wymyślił to MS. Ban na Live i brak możliwości zapisywania gier na HD=kupno następnej konsoli albo przesiadka na PS3. Większość wybierze kupno następnego X360.

 

Z drugiej strony lepsze to niż proces sądowy i odszkodowanie.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za co w ogóleoni dają bana?

np.przerabiam Xa, gram tylko w fife10. nie kozakuje, gram mecze spokojnie do końca, nie rozłączam się, lubie nie piszą na mnie skarg. można za takie coś dostać bana?

grając w inne gry odłączam Xa od sieci, to coś pomoże?

Jak RBEJ napisał wykrywany jest teraz FW napędu i całe to patchowanie obrazów gier jest zbędne. Bana nie dostajesz, za to, że się rozłączasz z meczu online w Fifie 10 czy tam PES 10. Co najwyżej mogą Ci obniżyć reputację. Ale osobiście ja na to nie patrzę i kto ma ile GS nabite.

 

Bana dostajesz za przeróbkę konsoli (głównie). Chociaż są przypadki za nielegalne posiadanie konta na XBL :lol:. Także po ch... sprzedają w PL zestawy z dyskami, headsetami. Czyli głównie z tym co przydaje się w XBL. Powinni w takim razie sprzedawać same Arcade'y z jednym/dwoma padami tylko do gry offline. No bo przecież Polakom nie wolno korzystać z dobrodziejstw XBL.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo przecież Polakom nie wolno korzystać z dobrodziejstw XBL.

E no spoko, polakom wolno tylko nie ma polskiego, nie ma tych co niektórych dodatków do live co są gdzie indziej. Po prostu to live jest z deka ogołocone spójrz na swoje konto na xbox.com uk czy us a popatrz na pl. A odnosnie polskiego live to nie będzie go tak długo dopóki nie zmieni się polskie prawo dot. np tematu kopii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bana dostajesz za przeróbkę konsoli (głównie). Chociaż są przypadki za nielegalne posiadanie konta na XBL :lol: . Także po ch... sprzedają w PL zestawy z dyskami, headsetami. Czyli głównie z tym co przydaje się w XBL. Powinni w takim razie sprzedawać same Arcade'y z jednym/dwoma padami tylko do gry offline. No bo przecież Polakom nie wolno korzystać z dobrodziejstw XBL.

Nie siedze w tym temacie, ale z tego co wiem nie sa w stanie wykryc firmware napedu. Po prostu kazda kopia gry ma swoj nr identyfikacyjny, a ludzie je wypalaja jak bezmozgi nie zmieniajac tego numeru. W takich przypadkach cala partia posiadajaca dana gre z tego samego relase'u obrywa bany. Dodatkowo na bank jest rejestrowane na dysku twardym, kto, kiedy i w co gra. Jezeli 100k ludzi napina w cod przed premiera, nawet nie przez internet to M$ nie ma wielkiej rozkminki co z nimi robic. Przeciez nawet achievmentuy sie zapisuja z konkretna data ;) Ta teorie potwierdzaja niedawne bany otrzymane takze przez betatesterow ;]

 

Btw o co chodzi z tym zabezpieczeniem wave 4? Niby przy takich grach jest wymagany iXtreme 1.6, a spokojnie smigaja na starych xtreme 1.4 =] To tyczy sie tylko grania po necie?

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd! nie byłbym taki pewny. Co za problem dla programistów MS wypuścić poprawkę, która po cichu sprawdza FW napędu i wysyła te dane do Microsoftu? Myślisz, że tam sami debile są, a hackerzy modujący konsole to jacyś magicy władający tajemną wiedzą? Sądzę, że mając kompletną dokumentację i wszelkie dane techniczne konsoli ci pierwsi mają dużo łatwiejsze zadanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw o co chodzi z tym zabezpieczeniem wave 4? Niby przy takich grach jest wymagany iXtreme 1.6, a spokojnie smigaja na starych xtreme 1.4 =] To tyczy sie tylko grania po necie?

Odświeżone zabezpieczenie, które wymaga wgrania nowej wersji ixtreme lub użycia dysku aktywującego.

Używanie zmodyfikowanych obrazów (takich by działały na starym ixtreme) to stuprocentowy ban :D.

kkNd! nie byłbym taki pewny. Co za problem dla programistów MS wypuścić poprawkę, która po cichu sprawdza FW napędu i wysyła te dane do Microsoftu? Myślisz, że tam sami debile są, a hackerzy modujący konsole to jacyś magicy władający tajemną wiedzą? Sądzę, że mając kompletną dokumentację i wszelkie dane techniczne konsoli ci pierwsi mają dużo łatwiejsze zadanie ;)

Chyba już gdzieś czytałem o "kontrolowanym piractwie" :D.

Jak myślisz - czemu X360 to niemalże monopolista na rynku konsol? Nie znam osobiście nikogo (prócz mnie samego), kto ma PS3 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie siedze w tym temacie, ale z tego co wiem nie sa w stanie wykryc firmware napedu. Po prostu kazda kopia gry ma swoj nr identyfikacyjny, a ludzie je wypalaja jak bezmozgi nie zmieniajac tego numeru. W takich przypadkach cala partia posiadajaca dana gre z tego samego relase'u obrywa bany. Dodatkowo na bank jest rejestrowane na dysku twardym, kto, kiedy i w co gra. Jezeli 100k ludzi napina w cod przed premiera, nawet nie przez internet to M$ nie ma wielkiej rozkminki co z nimi robic. Przeciez nawet achievmentuy sie zapisuja z konkretna data ;) Ta teorie potwierdzaja niedawne bany otrzymane takze przez betatesterow ;]

 

Btw o co chodzi z tym zabezpieczeniem wave 4? Niby przy takich grach jest wymagany iXtreme 1.6, a spokojnie smigaja na starych xtreme 1.4 =] To tyczy sie tylko grania po necie?

Przecież już ta cała piracka scena xboxowa potwierdziła, że Microsoft znalazł patent na wykrywanie FW, podobno jest to dla nich dość proste do sprawdzenia, i ma to wszystko związek z ostatnią aktualizacją dasha. Robią jakiś test timingowy napędu, powtarzają go dla pewności i jak coś odbiega od normy to wyrywa się bana.

 

I nie ma to nic związanego z pirackimi kopiami ani graniem przed premierą. Ludzie którzy grali nawet tygodnie po premierze również bana wyłapali, ba, nawet konsole które nigdy nie zaznały verbatima dostały bana, tylko dlatego że zostały przerobione.

 

U mnie wszyscy znajomi którzy mieli przerobione konsole i dostęp do XBL dostali bana, nie znam żadnych wyjątków do tej pory. Lista friendsów się uszczupliła :o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezle, nie bylem do konca na bierzaco widac ;) nie chce snuc teorii spiskowych ale rownie dobrze mogli puscic do netu scieme =] wierzycie w zmodyfikowane napedy ktore nie widzialy verbatima? :D 

 

kkNd! nie byłbym taki pewny. Co za problem dla programistów MS wypuścić poprawkę, która po cichu sprawdza FW napędu i wysyła te dane do Microsoftu? Myślisz, że tam sami debile są, a hackerzy modujący konsole to jacyś magicy władający tajemną wiedzą? Sądzę, że mając kompletną dokumentację i wszelkie dane techniczne konsoli ci pierwsi mają dużo łatwiejsze zadanie

Zajelo im to prawie 4 lata, wiec mistrzami kodu tez nie sa :D widac nie jest to takie proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezle, nie bylem do konca na bierzaco widac ;) nie chce snuc teorii spiskowych ale rownie dobrze mogli puscic do netu scieme =] wierzycie w zmodyfikowane napedy ktore nie widzialy verbatima? :D 

AFAIR zmodowany napęd był cichszy, więc może i są tacy co modowali tylko po to :)

 

Zajelo im to prawie 4 lata, wiec mistrzami kodu tez nie sa :D widac nie jest to takie proste

Wierzysz w to, że wcześniej "nie potrafili"? ;-) Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w to, że wcześniej "nie potrafili"?  ;-)

Wczesniej bany dostawali tylko ci ktorzy na piratach grali w necie wiec cos w tym moze byc...

 

btw

W sieci już pojawiła się "poprawka", która została sprawdzona na konsolach Xbox 360 z napędem DVD TS-H943. Wersja dla napędu firmy Hitachi jeszcze jest opracowywana. W wyniku użycia "poprawki" konsola nie podlega sprawdzeniu legalności, a wszystkie zablokowane funkcje są przywracane.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jedno podłączenie do Live przerobioną konsolą i już można dostać bana.

wybBardzo dobrze wymyślił to MS. Ban na Live i brak możliwości zapisywania gier na HD=kupno następnej konsoli albo przesiadka na PS3. Większość wybierze kupno następnego X360.

 

Z drugiej strony lepsze to niż proces sądowy i odszkodowanie.

No nie wiem czy wybiora kolejnego klocka, ja osobiscie kupie sobie ps3, tylko poczekam na premiere heavy rain :)

Ludzie ktorzy dostali bana licza sie z tym, ze nastepny klocek = org gry. Z racji tego, ze na platforme ps3 jest masa tytulow do nadrobienia, uwazam, ze pakowanie sie w ta sama platforme bylo by nieporozumieniem.

Jestem bardzo ciekawe jak wypadnie sprzedaz konsol przed do konca 2009 roku. BTW banowanie konsol przed okresem swiatecznym to troche glupi pomysl wedlug mnie, jednak wiele osob kupowalo oryginaly majac przerobiony naped, no ale MS zdecydowal :)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo zabawne, bo wiele osób już się deklaruje z zakupem PS3, nagle się okazuje że pieniądze na oryginalne gierki się znajdują :)

 

poza tym nie wiem dlaczego MS miałby na tym stracić, nie wiem czy znajdą sie osoby które w ogóle skończą z konsolami, wystarczy że część zbanowanych poleci do sklepu po nową sztukę. Sprzedaż wzrośnie więc MS bedzie zadowolony.

 

linki żeby pokazać na jaką skalę to wszystko sie dzieje

 

http://xboxarea.com/viewtopic.php?t=3466&a...asc&start=0

http://peb.pl/microsoft/436118-kto-dostal-...-wpisujcie.html

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiscie, ze jest kaska, ale po co ja wydawac jak nowa konsola do grania online = 3 gry + gold na rok LOL

watpie, aby duzo ludzi polecialo po klocka nowego, obstawiam, ze sprzedaz ps3 wzrosnie, zobaczymy

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie chce wierzyć że osoba jadąca całe życie na piratach, kupi sobie droższego PS3, żeby jechać na oryginałach.

Prędzej kupi nowego klocka, wgra "nowy, niewykrywalny" FW napędu i za rok znowu dostanie bana :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie chce wierzyć że osoba jadąca całe życie na piratach, kupi sobie droższego PS3, żeby jechać na oryginałach.

Elite i ps3 są w bardzo podobnych cenach. Mi padła właśnie druga z kolei konsola i sam wahałem się nad ps3 ze względu na kilka tytułów, ale z powodu braku gt5 na razie odpuściłem.

 

Prędzej kupi nowego klocka, wgra "nowy, niewykrywalny" FW napędu i za rok znowu dostanie bana :rolleyes:

Albo w ogóle nic nie kupi i będzie ciorać na singlu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej kupi nowego klocka, wgra "nowy, niewykrywalny" FW napędu i za rok znowu dostanie bana :rolleyes:

No może nie wgra nowego LT, bynajmniej do oryginalnego napędu, a jakoś będzie podmieniał napędy. Jak ktoś wyżej pisał, kupić obudowę od PC, wepchnąć tam płytę od X i podłączyć dwa napędy, pomysł dobry i może taniej by wyszło po banie, hehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadziala kiera od ms w gt na ps3 za pomoca wireless adaptera? :D

Jeśli kiera działa na PC to jest duże prawdopodobieństwo, że i na PS3 odpali. Chyba, że Sony zrobiło wiadomy zabieg. :) Po USB też powinna hulać. ;) A z padami tak jest, że działa większość z PC szczególnie Logitecha. ;) Zanim kupiłem DualShocka3 ciorałem na jakimś starym Media-Techu 160. Jedyna wada to kwadrat z kołem były zamienione. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie chce wierzyć że osoba jadąca całe życie na piratach, kupi sobie droższego PS3, żeby jechać na oryginałach.

Jesteś słabej wiary, człecze... Poczytaj kilka postów wyżej i popatrz - taki maSTHa212. Też "jechał" na przerobionej konsoli, a teraz proszę - głosi Wielką Nowinę, grzmiąc na "piratów", rażąc ich sztyletami moralności i poszanowania prawa. Najchętniej wrzuciłby ich do wrzącej smoły i tak napiętnowanych woziłby po jarmarkach ku uciesze prawych tłumów :) I mało tego! Mając sprzęt do potencjalnego wykorzystania go jako odtwarzacza nielegalnie pobranych plików .mkv NIE ROBI TEGO, dając świadectwo swojej prawości, czci i szacunku dla pracujących w pocie czoła, dniem i nocą, wydawców, grafików, muzyków i całej reszty ciemiężonej przez pirackie poczynania. Fakt posiadania tej piekielnej maszyny sprowadza się jedynie to testów oprogramowania, aby oprogramowanie to służyło z pożytkiem przyszłym pokoleniom. Powiadam Wam, człek to wielkiego serca i zapomnieć już czas o jego języku podwójnym (-trójnym? - czwórnym? )

Powiedzenie "ludzie się zmieniają" ma wielowymiarową przestrzeń. Szczególnie po traumatycznym przeżyciu odcięcia od XboxLive...

Po serii banów spodziewajmy się teraz serii samobójstw...

Edytowane przez DonKing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kiera działa na PC to jest duże prawdopodobieństwo, że i na PS3 odpali.

1. pad przewodowy od Xboxa 360 nie działa z PS3

2. pad bezprzewodowy od Xboxa 360 + wireless adapter nie działa na PS3

3. kierownica MS + wireless adapter także nie zadziała z PS3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo na bank jest rejestrowane na dysku twardym, kto, kiedy i w co gra. Jezeli 100k ludzi napina w cod przed premiera, nawet nie przez internet to M$ nie ma wielkiej rozkminki co z nimi robic. Przeciez nawet achievmentuy sie zapisuja z konkretna data ;) Ta teorie potwierdzaja niedawne bany otrzymane takze przez betatesterow ;]

 

Btw o co chodzi z tym zabezpieczeniem wave 4? Niby przy takich grach jest wymagany iXtreme 1.6, a spokojnie smigaja na starych xtreme 1.4 =] To tyczy sie tylko grania po necie?

Eee, wrong! Nic nie jest rejestrowane na dysku twardym. Achiwy zdobyte offline nie mają zapisanej daty zdobycia (sprawdź jak chcesz). Poza tym, załóż taki scenariusz: świeża konsola, ktoś kupił MW2, gra sobie spokojnie offline, odłącza konsolę codziennie od zasilania żeby nie ciągnęła prądu na standby - data się wtedy resetuje. Po kilku dniach gry ta osoba wbija na XBL. Wg konsoli osiągnięcia nabite były w 2005 roku... i co, ban? :rolleyes:

 

Gry Wave4 działają na 1.4 ale nie są "safe". 1.5 już nie odpali takiej gry bo to wie, 1.4 odpala bo tego nie sprwadza. Zresztą, jak jest z tym "safe" to widać po ostatniej fali banów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jezeli konsola jest odlaczona od zasilania to fatycznie moze byc problem z ustaleniem daty ;) ale kiedy grasz przez live data jest automatycznie pobierana... A to ze konsolka nie pokazuje kiedy zdobyles jakiego achievmenta nic nie oznacza ;) zaloze sie, ze po podpieciu dysku do kompa bedzie mozna to ustalic, tak jak w przypadku wszystkich innych plikow. Kazdy jeden zapisuje sie z data ;)

 

@DonKing zmiazdzyles mi cycki  :lol2:

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...