Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Znając życie jak dyski dojdą do Polski to będą kosztować jakieś 499zł :lol2: :lol2: :lol2:

 

No proszę, o 100zł się pomyliłem. Dyski 250 GB do Xboksa 360 także na polskim rynku :lol:

 

A jeśli ktoś ma jeszcze Arcade bez dysku to ponoć "W sklepach Euro sa dyski do Xboxa 20 gb za 99 zł."

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdański Saturn:

promocja od 26.03.2010 od godziny 9:00 do 28.03.2010

nie wiem jak w innych miastach :)

 

Dzis dostalem gazetke z Saturna - ten sam zestaw, czyli Elite + FM3 + H3 ODST za rowne 900 (przekreslone 1199)

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W Krakowie 890, ciekawe ile sztuk, pewnie zejdą natychmiast. Ogólnie chyba najlepsza promocja w historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego dysku 250 GB to cena i tak nie jest tragiczna. Pamiętam, że jeszcze całkiem niedawno w niektórych sklepach widziałem 120GB za 599 zł lol. Nawet teraz można znaleźć za 560 zł. Chociaż w Ultimie np. już są po 399.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego dysku 250 GB to cena i tak nie jest tragiczna. Pamiętam, że jeszcze całkiem niedawno w niektórych sklepach widziałem 120GB za 599 zł lol. Nawet teraz można znaleźć za 560 zł. Chociaż w Ultimie np. już są po 399.

 

Podzielam Twoje zdanie i jak tylko gdzieś w PL będą do kupienia to z chęcią zamienię 120 na 250. Mam taki kaprys, żeby całą swoją kolekcję zainstalować na dysku a 120 zrobił się za ciasny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 GB to jest malutko naprawdę. Sam myślałem, że to wystarczy na długo. Zresztą w dużej mierze zależy to od tego czy sporo ściągasz z XBL i czy masz pokaźną kolekcję gier. Dla kogoś kto kupuje 4-5 gier na rok 120 GB wystarcza. Dla kogoś kto kupuje częściej lub.. wiadomo co ;) może okazać się za mały. Wszystko zależy od własnych potrzeb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja mam nadzieję że głośność mojej konsoli pozwoli jej pożyć troche dłużej (mam ją 15 miesięcy), najlepiej jak by nie padła do czasu wejścia nowej rewizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam ponad 1,5 roku falcona i śmiga jak nówka (odpukać) :D Aczkolwiek myślę że zmienię model gdzieś pod koniec roku, coraz częstsze i bardziej możliwe są plotki o wersji "slim" X'a, jak okaże się to prawdą to opchnę swój egzemplarz i zaopatrzę się w cieńszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wam padną. To tylko kwestia czasu. ;)

 

Niestety, ale starsze modele X360 mają pewne wady. Gość który mi naprawiał mojego X'a (RRoD 0020) mówił, że jak dotąd nie dostał żadnego Jaspera zbanowanego czy też takiego co M$ nie chciał naprawić, bo dopatrzył się przeróbki. Najczęściej trafiają do niego Falcony. Najrzadziej Xenony. Napisał mi na GG, że dostał starego Core, który padł gościowy po ponad 3 latach katowania.

 

A wracając do Falconów to najczęstszym powodem jest to, że płyta główna się napręża i puszczają luty pod GPU. Jest to spowodowane nierównomiernym nagrzewaniem się CPU i GPU (inne procesy technologiczne). Jasper (65 nm CPU i GPU) miało to rozwiązać. Zobaczymy co z tymi slimkami wyjdzie. Sam jestem ciekaw czy to faktycznie pojawi się na rynku i jaka będzie awaryjność tej cienkiej wersji konsoli.

 

I na koniec dobra rada dla kupujących X360. Chcesz grać online na Xbox Live to nie przerabiaj konsoli. W innym wypadku sam zdecyduj.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że GTA IV na X360 zwalnia w czasie poważniejszych zadym? Na oko wygląda to na jakieś 15fps :?

Płytka oczywiście oryginalna, gra zainstalowana na dysku.

Inne tytuły chodzą płynnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 FPS ? Nie powiedziałbym. W każdym razie wszelkie zwolnienia jakie ja odczuwam podczas grania w GTA 4 to min. 20 FPS. Wydawać Ci się to może mniej, ale tak nie jest. Gra ma dropy do 20-22 FPS, ale ogólnie nie przeszkadza to w graniu, bo przeważnie jest płynnie. Nawet jak trochę chrupie to nie jest tak tragicznie. A gra wygląda naprawdę nieźle.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Graficznie w GTA IV między wersjami konsolowymi a PC-tową jest przepaść. Tekstury, cienie, ilość detali, marna woda (na PC jest genialny efekt falowania jak się wisi helikopterem nad wodą), pomijam już rozmycie.

Framerate też jest marny, bardzo rzadko w otwartym terenie jest 30 FPS, a czasami są bardzo mocne dropy.

 

Na szczęście na padzie to nie przeszkadza praktycznie wcale, gra się bardzo komfortowo.

 

Silnik RAGE powstał w 2005 roku, GTA IV to pierwsza poważna gra na nim, wyszła aż trzy lata po skończeniu silnika. Możliwości są ogromne, ale wtedy najwyraźniej go jeszcze nie opanowali, a i mocy wyraźnie brakuje. W Midnight Club LA było już dużo lepiej (choć tam nie było Euphorii), RDR także zapowiada się na piękną grę, tak więc wygląda na to że silnik dojrzał. Na następnej generacji sprzętu można by zrobić majstersztyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis odpalilem konsole i sciagnal sie update... :) Doszla wspomniana wczesniej opcja wykorzystania pena jako pamieci dla konsoli, ale nie mam chwilowo zadnego o wystarczajaco duzej pojemnosci pod reka, zeby to potestowac.

A tak BTW. z opisu w kosoli wynika, ze doszla tez opcja transferu danych z dysku na inne urzadzenie - ciekawe, czy da sie w ten sposob przenosic profil miedzy konsolami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem się przywitać w tym temacie i konsolach - kiedyś byłem zatwardziałym graczem na PC, ale potem praca , mało czasu i odpuściłem granie, teraz znalazłem trochę czasu i zacząłem myśleć o nowym PC ( gram raczej sporadycznie ale wolę starsze gierki niż nowości jakoś mają dla mnie większy klimat ) najbardziej lubię wyścigi typu Test Drive Unlimited , Need For Speed itp, zacząłem już szukać PC do gier ale jak policzyłem ile to wyjdzie CPU z Monitorem itp to stwierdziłem że czas na Plazmę 42 cale + jakaś konsola :D więc zaczęło się wertowanie for pytania xbox 360 - ps 3 porównywanie cen itp, po tygodniowym rozmyślaniu kupiłem na allegro 5 miesięcznego Xboxa 360 Arcade 256mb z 5 grami i kablem hdmi za 550zł ( w sklepach typu MM - Saturn 700zł) z kosztami przesyłki i już się nie mogę doczekać aż do mnie przyjedzie :D , do zestawu kupiłem też kierownicę MICROCON MC2, a teraz poluje na Test Drive Unlimited , ale przechodząc do sedna sprawy mam Pytanie czy dysk Twardy 20gb wystarczy na przechowywanie maksymalnie 3 gier z dodatkami :?: ( TDU z dodatkami planuje mieć na dysku cały czas, a jak czasami coś fajnego mnie wciągnie na dłużej to też zapewne to wrzucę na dysk żeby napędu nie katować :smile2: ) bo do 60zł nie widzę lepszej alternatywy jako pamięć do xboxa , mam jeszcze pytanie czy konsola może leżeć czy musi stać :?: oraz czy moglibyście polecić jakąś fajną bijatykę i wrestling na xboxa :?: z góry dziękuje za odpowiedzi gdyż jestem w tej dziedzinie nowicjuszem i pewnie jeszcze nie raz będę was pytał o różne rzeczy związane z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 miesięczny z 5 grami ? Może akurat trafiłeś na okazję, albo chodzi Ci o 5 gier Arcade. Taka płyta jest dołączana do każdej konsoli Arcade. Co do instalacji gier na 20 GB to obawiam się, że uda Ci się maksymalnie zainstalować 2 gry.

 

 

Lepiej weź taki nieoryginalny dysk 120 GB. Pełno ich na Allegro i działają jak zwykłe dyski 120 GB, które były dołączane niegdyś do Xbox 360 Elite. (teraz dają 250GB).

 

Myślę, że po tym ostatnim updacie Microszitu nie jest to już nielegalne. W zasadzie to Microsoft sam sobie strzelił w stopę tym updatem. Oprócz możliwości wykorzystania zewnętrznej pamięci masowej, głównie do ściągania dem i zapisywania stanu gier to ponoć na takiej większej pamięci można zainstalować grę. Niby obsbługa pena'a do 16 GB. Nawet odblokowała się instalacja gier na zbanowanych konsolach.

 

Napisz jaka jest jej data produkcji. Może nawet trafi Ci się Jasper ;) Oby Ci służyła długo.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil - cóż przyznam że chwilę wertowałem allegro zanim kupiłem Xboxa moim zdaniem cena dobra, gry w zestawie to :

GTA IV , Saints Row 2 , Def Jam Icon, Crackdown, Fifa 08 , poza tym wiadomo zasilacz pad xbox :D i kabel hdmi gratis, gry warte jakieś 150zł, konsola ma niewykorzystanego Live , nie była rejestrowana w Microsoft, nie była podłączana do internetu, do zestawu jest oczywiście pudło ze wszystkim i oryginalny paragon zakupu ( gość prawie jej nie używał, i nie grał na necie ) właśnie jak to jest z tymi dyskami bo słyszałem że 120gb od laptopów pasują tylko musi być chyba jakaś określona wersja dysku :?: i trzeba kupić przejściówkę do podłączenia , no i podstawowe pytanie czy nie wyłapie się banana za taki dysk :?: :lol:

 

datę produkcji napiszę Ci jak konsola będzie u mnie czyli gdzieś w czwartek - piątek , wierzę że to Jasper jak nie to tylko gwarancja MS będzie go mieć w Swojej opiece :lol:

 

cóż przyznam że jeszcze jej nie mam a już cieszę się jak dziecko to uczucie jest bezcenne, kiedyś za łepka dużo grałem na PS i miło wspominam tą konsolę a teraz czuję że z Xboxem za przyjaźnię się na dłużej :-)

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale małe prawdopodobieństwo. Prędzej za przróbkę byś dostał. Co do ceny i dołączonych gier to ja osobiście miałbym wątpliwości, więc o tym wspomniałem w poprzednim poście. Potem go gruntownie edytowałem, bo nie dowierzałem i pomyślałem, że chodzi Ci o tą płytę z grami Arcade dołączoną do konsoli.

 

550 zł za prawie nową konsolę i 5 gier ? To albo Xbox 360 ma się tak źlę, albo ja sobie nie zdaje sprawy po ile teraz idą używki gier. Trafiła Ci się chyba dobra okazja ;)

 

 

p.s Chodzi tu o to, że konsola jest prawie nowa. Przegladałem ostatnio oferty i niektórzy sobie więcej wołają za stare Falcony Arcade.Ale głównie używki Arcade to właśnie Falcony. Przekonamy się jak sprawa się ma z Twoją konsolą jak podasz datę produkcji. Może gość po prostu kupił 5 miesięcy temu jakiś zaległy egzemplarz Falcona w sklepie. Jak gwarancja jest na co najmniej 2 lata to nie masz się czym martwić.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil - nad dyskiem pomyślę bo w sumie 20gb by mi chyba starczyło do TDU i jakiejś innej gierki - raczej nie gram w parę gier tylko maksymalnie w 2 - 3 ,

 

 

przyznam iż parę dni szukałem i parę dni snajper aukcyjny chodził żeby coś wyrwać w dobrej cenie :D generalnie powiem tak widziałem na allegro nowe Xboxy po 550zł z przesyłką i poszły jak woda ale gołe - bez gier , gwarancja i paragon była , więc z ceny swojej sztuki jestem zadowolony. a właśnie jak jest liczona ta 2 letnia gwarancja Microsoft od daty produkcji konsoli czy daty zakupu na paragonie :?:

 

w założeniu miałem zakup konsoli albo nowej albo nie starszej niż pół roku w dobrej cenie. i myślę że raczej jest to Jasper :D

 

w takim razie do czwartku - piątku będę czekać w napięciu na konsolę a potem zobaczymy co to za cudo :D

 

udało mi się wyrwać mało używaną oryginalną kierownicę do xboxa za 100zł więc jestem bardzo zadowolony a co do samego xboxa to zawsze ewentualnie można go sprzedać :D

 

Devil - gość od którego kupiłem przesłał mi zdjęcie tylnego panela i jest na nim data produkcji Xboxa - 2009-04-29 czyli :?: i mam jeszcze pytanie czy w takim razie ten model ma wbudowane 256mb ram :?: no i jak jest liczona w końcu ta gwarancja bo według paragonu sprzęt ma 5 miesięcy a według daty produkcji prawie 1 rok.

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2009 to już z pewnością musi być Jasper. Chociaż gdzieś czytałem (nawet w tym temacie) przypadki, że ludzie dostawali z serwisu konsolę (niby nowe) z najnowszą datą, a były to Falcony czy Xenony, gdzie normalnie w sklepach już były Jaspery. Nie wiem skąd to i czy to prawda, ale może to prostu były jakieś stare modele które zalegały nieotwarte w magazynach tylko w przypadku wymiany serwisowej tych właśnie starych modeli. Także ja bym nie do końca się sugerował Data produkcji jeśli nie możemy dokładnie sprawdzić jaki to model. Niech gość Ci prześlę zdjęcie tylne X360 to będziesz wiedział o jaki model chodzi. Falcony mialy inną wtyczkę od zasilania

 

Jasper and Falcon power supplies on Flickr - Photo Sharing!

 

ew zdjęcia zasilacza z konsolą:

 

 

Jasper and Falcon power supplies on Flickr - Photo Sharing!

 

Karta pamięci w konsolach Arcade Jasper zostala wbudowana.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...