Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Ja mam taki dźwięk jak ta z lewej na filmiku. W lecie do tego był masakryczny szum, ledwo wytrzymywałem, ale akurat nie było specjalnie w co grać wtedy.

 

Ogólnie chłodzenie Xboksa to totalna porażka. Wentylator powinien dmuchać bezpośrednio na radiator, i do tego powinny być dwa wolne wentylatorki wyciągające, albo jeden i dać troche szerszą obudowę.

Ciepło idzie do góry, więc trzeba by konsole ustawić na przednim panelu żeby to chłodzenie było efektywne, tak to na dobra sprawę układy sa chłodzone pasywnie. Podobne rozwiązanie testowałem w kompie, i proc miał ogromnie wyższą temperaturę przy pasywnym radiatorze i wentylu wyciągającym z tyłu budy niż przy wentylu na radiatorze i braku wyciągu (a i tak zasilacz pomagał przy pasywnym, bo do niego szło ciepło).

 

Miejmy nadzieję że ten "slim" będzie miał coś w stylu tej fotki która się przewalała, tylko że bardziej rozbudowane. Jak będzie cicho to od razu zmieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po naprawie u niejakiego Bonzo mam strasznie głośną konsolę, bo gość mi podkręcił te wentyle z tyłu. Rozbierałem swoją konsolę tak by sprawdzić obieg powietrza. Jest troszkę lepiej, ale i tak nie zastąpi to bezpośredniego wyciągania ciepła z radiatora. Czyli zamontowaniu wentyla na radiatorze. Microsoft odwalił chałę z X360 i to pod wieloma względami. Jedyne co ratuje dobre imię tej konsoli to dobre gry i dość rozsądna cena jak za jej możliwości. Gry też nie są specjalnie drogie. Gdyby do tego dołożyli całkowicie darmowy XBL to byłoby znacznie lepiej. Tak to mam troszkę gorsze zdanie o tej konsoli. Zwłaszcza, że wychodzi troszkę mniej gier teraz na xklocka. A jak już to głównie te multi-platformowe. Ale jak wyjdzie Alan Wake to z pewnością X360 wróci do gry. A co do tego slima to oby M$ zminimalizował wszystkie wady tej konsoli. Wtedy kupię tą wersję. A tego Falcona komuś podaruje z rodziny.

 

p.s oby tylko M$ nie uśmiercił jej jak poprzedniego Xboxa 1, który mógłby jeszcze dłużej zaistnieć na rynku. Ale nie ma gier to platforma umiera.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubisoft postanowił zrezygnować z załączania papierowych instrukcji do gier wydawanych na PlayStation 3, Xbox 360 i pecetach. Głównym powodem ma być troska o środowisko oraz wygodę graczy.

 

Jak wyliczył Ubisoft, że wyprodukowanie jednej tony papieru wykorzystywanego na instrukcje zużywa się 2 tony drewna co "daje wskaźnik zużycia energii na poziomie 28 milionów BTU (jest to ekwiwalent zużycia energii przez 1 gospodarstwo domowe w ciągu roku ), wyprodukowania gazów cieplarnianych na poziomie ponad 6 tyś lbs CO2 i zużycia wody na poziomie 57 tyś litrów".

 

Poza oczywistymi oszczędnościami dla koncernu i ulgą dla środowiska brak papierowych instrukcji ma "przynieść wiele korzyści samym graczom" bo teraz będą załączane na płycie razem z grą i mają być obszerniejsze. Pierwszym tytułem ich pozbawionym ma być Shaun White Skateboarding, który swoją premierę będzie miał podczas tegorocznych świąt.

 

Oprócz tego, firma opracowuje "całkowicie nadające się do recyklingu" opakowania DVD wykorzystywane do sprzedaży gier. Pierwszy raz mają być one wykorzystane w amerykańskiej edycji Splinter Cell: Conviction na pecety.

 

Będziecie płakać za tymi kilkustronicowymi ulotkami jakimi są od jakiegoś czasu instrukcje w większości gier? Ja nie, bo i tak od dawna nie można było w nich znaleźć nic ciekawego. Jakoś jednak nie widzę większych korzyści dla gracza - i tak wszystkie potrzebne do gry informacje znajdują się na ekranach pomocy i w samouczkach. Czasy, kiedy instrukcje wprowadzały w klimat gry już dawno minęły.

 

Interesujące jest jednak to, że Ubisoft nie planuje na razie rezygnacji z instrukcji w tytułach wydawanych na Wii. Albo koncern uważa, że użytkownicy białej konsoli potrzebują jeszcze papierowej pomocy, albo może tak uważać samo Nintendo.

 

[via materiały prasowe]

Ubisoft rezygnuje z papierowych instrukcji. W imię ekologii

 

Ktoś mi wytłumaczy jak to ma działać? Jak na xboxie odczytam taką instrukcję zamieszczoną na płytce? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO dobry pomysł. Właściwie to ilu z was czyta instrukcje teraz? Mi się chyba ostatnio zdarzyło przy Morrowindzie (no ale wiadomo RPEg i instrukcja rzeczywiście pomagała). Popieram działania mające na celu ograniczenie zużycia drewna i wycinki drzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO dobry pomysł. Właściwie to ilu z was czyta instrukcje teraz? Mi się chyba ostatnio zdarzyło przy Morrowindzie (no ale wiadomo RPEg i instrukcja rzeczywiście pomagała). Popieram działania mające na celu ograniczenie zużycia drewna i wycinki drzew.

 

niby tak, ale jak tak dalej pójdzie to kupując nową grę dostaniemy tylko płytkę w kopercie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Obniżki nie będzie, a nawet jakby była to o ile? 5 zł? Tylko by stracili na takiej obniżce, bo ile groszy może kosztować wydrukowanie instruckji.

 

Sorry ale pomysł poroniony. Owszem instrukcje to już nie to co kiedyś, ale ciągle bywają fajne, a i są dodatki w postaci map/plakatów. Jak tak dalej pójdzie to w retailu będziemy dostawać karte z kodem do pobrania gry z neta przy standardowej cenie, a bezpośrednie pobranie z neta za 50% więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 Tony ? No tak, bo instrukcji to tyle się wala po śmietnikach, że trzeba specjalnie całe lasy wycinać. Mnie to w sumie obojętne, bo nie czytam, ale ekologia to IMO wykrętny argument. Ludzie więcej wyrzucają pustych paczek po fajkach do śmieci. Ciekawe czemu tym się nie zainteresują. Nie wspominając już o gazetach z lepszego papieru typu CD-Action. Całe sterty tego ludzie wywalają na śmieci. A przecież te lepsze to chyba nie są robione z makulatury. Szkoda mi słów na to co wymyślają wydawcy. Byle tylko zaoszczędzić. Widać cyfrowa dystrybucja powoli zalewa rynek. Niektórym wygodniej jest pobierać setki gier ze Steama niż posiadać ładne pudełko z instrukcją czy jakąś tam mapą. Np w S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla dodawali taką mapkę, która czasem się przydawała. Tych instrukcji jest za mało, by to miało jakiś większy wpływ na ekologie. To nie fajki czy pisemka.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, oczywiste jest to, że dla firmy jest to też mniejszy wydatek, pozbawiając nas instrukcji jakąś tam kwotę zaoszczędzą. Ale mimo wszystko, mniej papieru = mniej wykorzystanego drewna, co jest dobre. Mówisz, że więcej się paczek fajek wyrzuca, racja, ale może gdy firmy zaczną iść w tą stronę, to taki producent fajek, też za tym pójdzie i wymyśli opakowanie zużywające np. 2x mniej papieru, co pozwoli zaoszczędzić sporo drewna. Ostatnio czytałem artykuł o tym, że Puma opracowała nowe pudełka na buty, które też zużywają dużo mniej papieru. Jak widać coś jest na rzeczy i jeśli tak to się potoczy to firmy pójdą za tym ruchem, żeby mieć ekologiczny wizerunek. Podobają mi się działania, które oszczędzają drzewa. Zaznaczam, że sam nie jestem jakiś eko, szczególnie nielubię ekozjebów od globalnego ocieplenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie .. pytanko ... chce kupic xbox360

bylem dzis w auchanie i maja za 599zl wersje bez gierek, 1pad, kabel component, karta 256

najnowsza wersja (z tego co wiem) zasilacz 150W ... warto sie pchac w to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale po co mi dysk?

z tego co wiem to na pendrive wejdzie wszystko to samo co na dysk 20gb oprocz gier z xbox starego...

 

jeśli 2x 16GB ci starczy to może być i pendrive, byle nie był zbyt wolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale po co mi dysk?

z tego co wiem to na pendrive wejdzie wszystko to samo co na dysk 20gb oprocz gier z xbox starego...

 

A z pendrive'a nie działa to przypadkiem wolniej niż z HDD?

Jeśli jednak nie i jeśli zadowolisz się dwoma-trzema zainstalowanymi grami naraz to chyba warto brać.

 

Natomiast wydaje mi się, że ciągłe odinstalowywanie i instalowanie nowych tytułów będzie mocno niewygodne.

Gra bez instalacji też nie jest zbyt przyjemna, szczególnie ze względu na głośność napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego testu wynika ze przyzwoity pendrive jest tak samo szybki jak hdd 360tki ... gorzej moze z samym kopiowaniem.. ale loadingi sa takie same .. ;]

 

No właśnie, zdziwiło mnie to. Albo MS pakuje jakieś "niepełnosprawne" HDD do swoich konsol (mało prawdopodobne) albo jakoś blokują przepustowość z/do dysku bo raczej (IMO) dysk byłby w stanie jeszcze szybciej zapisywać i odczytywać informacje. Być może nie cały proces loadingu to odczyt z dysku ale i tak czasy pena porównywalne z HDD dają do myślenia. Ciekawy jest ten limit przepustowości USB w granicach 16 MB/s, może faktycznie myślą "na zapas" gdy wyjdzie Natal. Brak różnicy przy podłączeniu przewodowego pada mnie nie zdziwił (chyba nie naparzali w przyciski przy kopiowaniu ;), a nawet jeśli, to zapotrzebowania na transfer są wtedy raczej minimalne). Hmm, naprawdę niezły pendrive 16GB może być dobrym zamiennikiem HDD 20GB, w szczególności dla użytkowników Arcade/Core.

 

Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze zle kombinujesz...

HDD jest normalne ... przeciez ludzie przerabiaja i podlaczaja dyski wd normalnie. Ja bym tu upatrywal sie wad w kontrolerze HDD konsoli.

wciaz nie wiem czy brac tego arcade'a ... gdzies znalazlem ze te najnowsze konsole ze 150W zasilaczami niby sa na jakis tanszych czesciach. Napewno sie to bedzie mniej grzało ale jak mi ma sekcja zasilania pasc albo cos to nie wiem sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze zle kombinujesz...

HDD jest normalne ... przeciez ludzie przerabiaja i podlaczaja dyski wd normalnie. Ja bym tu upatrywal sie wad w kontrolerze HDD konsoli. (...)

 

Wiem, dlatego "niesprawny" napisałem w cudzysłowie ;). Wszystko wskazuje na to, że ograniczają przepustowość (ewentualnie kontroler nie jest zbyt wydajny). Dlaczego, to już inna sprawa.

 

Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SanDisk wprowadza oficjalne pamięci USB do konsoli Xbox 360 - gram.pl

 

Deal tygodnia oficjalny pendrive 16 giga za nieco więcej niż 50% ceny dysku 120 GB Microsoftu.

 

Hmm a ten kontroler po prostu dali najtanszy jaki dalo sie znalezc na rynku i dzialal (w sumie norma w kazdej firmie robiacej komputery oem czy konsole), przeciez jak klocek wchodzil do sprzedazy to nikomu sie nawet nie snilo instalowanie na dyskach kilkugigabytowych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam kontroler, po który zgłosiło się Sony zapewne, bo czasy instalacji podobnych ilości danych na x360 są zauważalnie szybsze, niż w PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...