Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie posiadam żadnej konsoli, ale nowa konstrukcja zainteresowała mnie, a zwłaszcza to, że zintegrowany na jednym układzie będzie procesor i karta graficzna, które wykonano w technologii 45 nm i czy dzięki temu konsola będzie nieco wydajniejsza od "starczego modelu". :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy nowy kloc ma jakieś nowe nieprzerabialne-przez-jakiś-czas napędy dvd? :P

 

wracając jeszcze do głośności nowego iksa:

The new buttons, which we'll talk about in a moment, left us wondering sometimes whether or not the unit was on or off. That we were having such a problem says something about how much quieter this new design is. With the old Xbox 360, you always knew exactly when it turned on -- even if you were in another room you could feel the vibrations from that DVD-ROM spinning up. The new 360 model is far, far quieter. The drive still hums a bit and there is certainly some fan noise to be discerned, but overall it's a huge improvement to even the more recent, more muted 360 models.

http://www.engadget.com/2010/06/15/new-xbox-360-guide-microsofts-slim-console-explained/ Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zewnetrznego zasilacza, to mnie to nie przeszkadza - zawsze jest to niemale zrodlo ciepla wywalone na zewnatrz konsoli.

 

Brak kabla HDMI czy chociaz Component w zestawie to jakis ponury zart IMHO, nie wiem, co za orzel marketingu to wymyslil... Za to fajnie, ze konsola jest cicha.

 

Swoja droga, patrzac na filmik z linka powyzej - czy tylko mi sie wydaje, ze zlacza na zewnatrz dysku to zwykle SATA (zasilanie + dane)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś jakieś porównanie wyglądu nowy/stary obok siebie? Bo z tych zdjęć nie wynika aby to był Slim a stary X0 w nowej obudowie...

 

The New Xbox 360: Fully Detailed

 

 

edit:

E310: New Xbox 360 Destroys Disks When Moved

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie posiadam żadnej konsoli, ale nowa konstrukcja zainteresowała mnie, a zwłaszcza to, że zintegrowany na jednym układzie będzie procesor i karta graficzna, które wykonano w technologii 45 nm i czy dzięki temu konsola będzie nieco wydajniejsza od "starczego modelu". :unsure:

 

Slim nie będzie wydajniejszy od starej wersji x360, cichszy, bardziej energooszczędny- tak.

 

Co do ceny kinecta- wczoraj pisałem, że przedstawiciel MS'a w studio GT.com stwierdził, że cena zostanie ujawniona na krótko przed launchem w listopadzie. Czyli wszystkie podane ceny na poprzedniej stronie to ploteczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A to że nie będzie wydajniejszy to akurat jest głupi pomysł. Powinni zrobić tyle aby w nowych grach można było dodać lepszy antialiasing, najlepiej FSAA x4 dla każdej gry. Gra automatycznie by wykryła jaką mamy konsolę i włączała odpowiedni tryb.

 

I nie interesują mnie wymówki typu "bo posiadacze obecnych modeli czuli by sie pokrzywdzeni". To nie mój problem, czemu mają tracić wszyscy? Chcą żywot konsoli ciągnąć przez ponad pół dekady to niech ją w jakimś stopniu rozbudują.

 

Mam nadzieję że E3 2012 to będzie najpóźniejszy termin potwierdzenia next-genów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kilka" milionow osob zainwestowalo w ta konsole ufajac zapewnieniom, ze wystarczy na kilka lat ;) ja bym sie czul zrobiony w ch** nagle slyszac, ze wypuszczaja nowa konsole, bo starszej zabraklo pary na anty aliasing :P lubie nowy sprzet, ale konsole maja to do siebie, ze ja kupujesz i pykasz we wszystko na takich detalach jakie dali tworcy do... az do rrod xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A ja i tak zmienie więc chciał bym dostać jakiś jeszcze ciekawszy bonus poza ewentualną ciszą.

 

I owszem, nikt mi nie każe zmieniać, ale nikt by także nie kazał innym zmieniać gdyby nowszy model miał ciut więcej mocy. Może pomyślą bardziej przy projektowaniu next-genów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to że nie będzie wydajniejszy to akurat jest głupi pomysł. Powinni zrobić tyle aby w nowych grach można było dodać lepszy antialiasing, najlepiej FSAA x4 dla każdej gry. Gra automatycznie by wykryła jaką mamy konsolę i włączała odpowiedni tryb.

 

I nie interesują mnie wymówki typu "bo posiadacze obecnych modeli czuli by sie pokrzywdzeni". To nie mój problem, czemu mają tracić wszyscy? Chcą żywot konsoli ciągnąć przez ponad pół dekady to niech ją w jakimś stopniu rozbudują.

 

Mam nadzieję że E3 2012 to będzie najpóźniejszy termin potwierdzenia next-genów.

 

Chyba nie pojąłeś jakimi kierunkami rozwoju idą konsole. Pierwsze co, to nie są pecety. Tak jak wspomniałeś rozbudowa w "jakimś" stopniu nie polega na dołożeniu lepszej grafy czy fajniejszego proca. Zauważ, że rozbudowa i przedłużenie życia tej generacji polega na urozmaiceniu sposobów rozgrywki, a nie ciągłym popędzie graficznym. Teraz będzie natal, tfu Kinetic i Move i tym ludzie będą się podniecać, a nie lepszym AA, FF, XX,zz czymkolwiek tam. Choć przyznam szczerze, że kierunek tego rozwoju i to w kogo on uderza jest i dla mnie dyskusyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea konsoli ma to do siebie, ze w tak zwanym miedzy czasie nie wydaja "pol-srodkow" czyli czegos co nie jest juz oryginalnym modelem, a jeszcze nie jest nastepna generacja. Moga zmieniac jakies detale typu inne chlodzenie, karta sieciowa, wiekszy dysk, ale poza tym bebechy musza byc te same. Gry sie pisze pod JEDNA konfiguracje. Ja tam wole taki system czyli duzy skok jakosciowy co pare lat niz jakby mieli co rok czy dwa dodawac jakis tam bzdety polepszajace grafike. Taka maniana odchodzi przy kompach i nie po to kupilem konsole zeby tutaj przerabiac to samo. Co do nowego X to raczej nie planuje zamiany obecnego kloca, dojedzie do konca tej generacji. Ciekawi mnie jednak jak to faktycznie jest z ta cisza w czasie grania. Obecnej konsoli praktycznie nie slysze, a gry i tak chodza z dysku wiec szum DVD tez odpada.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie słyszysz konsoli? To chyba trafiłeś na cud egzemplarz. Mój Falcon nawet w słuchawkach szumi (wentyle oczywiście), kumpel miał dwa Jaspery i było to samo. Jego stary Falcon jeszcze jest w miare cichy (ale głośniejszy od PS3 Slim).

 

Przy 30 stopniach w pokoju głośnośc X-a to masakra.

 

 

Licze na to że z nowym modelem będzie inaczej, i szansa na to raczej jest duża.

 

 

A swoją droga przy obecnych modelach cicha praca to zaletą raczej nie jest. Przy tak beznadziejnej koncepcji chłodzenia, czyli wyciąganiu powietrza z budy małymi wentylatorkami z tyłu, konsola aż się prosi o zagotowanie.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszysz konsoli? To chyba trafiłeś na cud egzemplarz. Mój Falcon nawet w słuchawkach szumi (wentyle oczywiście), kumpel miał dwa Jaspery i było to samo. Jego stary Falcon jeszcze jest w miare cichy (ale głośniejszy od PS3 Slim).

 

Przy 30 stopniach w pokoju głośnośc X-a to masakra.

 

 

Licze na to że z nowym modelem będzie inaczej, i szansa na to raczej jest duża.

 

 

A swoją droga przy obecnych modelach cicha praca to zaletą raczej nie jest. Przy tak beznadziejnej koncepcji chłodzenia, czyli wyciąganiu powietrza z budy małymi wentylatorkami z tyłu, konsola aż się prosi o zagotowanie.

 

W sluchawkach? Gratuluje wybitnego sluchu, ew. wspolczuje, ze musisz grac tak cicho. Jak rozkrece sprzet grajacy do poziomu komfortu (tzn. glosno, ale pietro wyzej nie slychac i halas nie powoduje uczucia dyskomfortu czy zmeczenia), to odglosy konsoli gina w tle - a mam najstarszy model, jeszcze bez HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna liczyc na spadek cen pozostalych modeli, gdy na rynek wejdzie ten swiezak? 

 

ponoć stare iksy będą sprzedawane ze zniżką $50, aż do wyczerpania zapasów i pojawi się nowy Arcade Slim za $199 :)

 

czytać temat, czytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak się składa że nowsze modele były coraz głośniejsze w większości przypadków. Najwyraźniej to był najprosztszy sposób na zmniejszenie RRoD-ów.

 

 

I tak, w słuchawkach, oczywiście nie w momencie jakiejś sieki itp, bo w grach są też spokojne i ciche momenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac to nawet sie nie spodziewalem takiego omowienia jak np na ign :D szok, nawet takie tytuly zapowiadaja jak bioshock 3, mass effect 3 czy doom 4 =] co ciekawe wiekszosc dobrych gier bedzie miala rownoczesnie premiery na wszystkich platformach  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że nowsze modele były coraz głośniejsze w większości przypadków. Najwyraźniej to był najprosztszy sposób na zmniejszenie RRoD-ów.

 

Co? Z tego, co kojarze, to halas wraz z kazda kolejna wersja malal...

 

wiekszosc dobrych gier bedzie miala rownoczesnie premiery na wszystkich platformach

Tak jak to sie dzieje od co najmniej roku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Traktujecie to jako oficjalne potwierdzenie? Bo w wywiadzie sprzed dwóch dni koleś unikał tematu, mówiąc nawet o kwestiach prawnych.

 

 

Ja tam i tak nie planuje skorzystać, o ile tylko karty kredytowe i polskie IP będą działac bez ograniczeń na kontach zagranicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wywiad byl krecony pare dni wczesniej wiec od tamtego czasu moglo sie to zmienic. Poza tym czemu nie zmienic? Sory, moze to zabrzmi dziwnie, ale dla mnie to bedzie naprawde COS ze obok mojego nicka pojawi sie w koncu bialo-czerwona flaga, a nie jakas kombinowana "reszta swiata". Skoro wszystko ma dzialac jak w UK czy Niemczech to nie widze zadnego argumentu za tym zeby nie zmigrowac na polskie, legalne konto.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...