Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli coś "nie jest dostępne w mojej lokalizacji" to znaczy, że nie jest dostępne dla USA (rejestracja konta) czy - w taki czy inny sposób - MS wie, że jestem z Polski i blokuje mi dostęp?

 

twój adres IP jest polski - stąd MS wie ;] obejść blokadę można np. korzystając z VPN-a
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jeszcze trzeba trafić na taki którego M$ nie zna. Kiedyś się bawiłem darmowymi VPN-ami to nic sie nie dało i tak ściągnąć. Na płatny szkoda zachodu, trzeba mieć nadzieję, że jak będzie polski LIVE to nie będzie blokady na nasze IP/karty przy korzystaniu z kont na inne kraje (bo nie chce przemieniać konta w polskie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, blokady sa po to, zeby content (nie znosze tego slowa, ale nie mam lepszego pomyslu), ktory jest na USA byl faktycznie dostepny tylko w USA. Takie same blokady sa na koncie UK, japonskim czyt jakimkolwiek innym, tylko w kazdym regionie na co innego (na koncie brytyjskim sa np. filmy ze Sky). Istnienie lub niestnienie Live w jakims kraju nie ma kompletnie nic do rzeczy.

 

Tak, jest to glupie i bez sensu, ale niestety marketing mocno nie nadaza za technika, albo nie chce nadazac, bo zmiana modelu biznesowego na bardziej pasujacy do ery Internetu wymaga myslenia, a to najwyrazniej boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To niech sobie wsadzą taki LIVE. Tyle lat płakania, a usługa będzie bezużyteczna bo dostaniemy to samo co obecnie. Faktycznie musiało to być bardzo trudne do przygotowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy są jakieś potwierdzone informacje, że uzyskane osiągnięcia nie przepadną?

Jak rozumiem, gdy już będzie polski XBL, dzwonię albo piszę do M$, tłumaczę sytuację a oni przenoszą moją dotychczasowe konto z USA do PL?

Rozumiem, że na nic nie ma 100% pewności, ale pytam jak Wy myślicie.

W kilku grach chciałbym doszlifować licznik do 1000/1000, a po opisach widzę, że nie będzie lekko - a jak już to robię, to chciałbym aby zachowało się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech sobie wsadzą taki LIVE. Tyle lat płakania, a usługa będzie bezużyteczna bo dostaniemy to samo co obecnie. Faktycznie musiało to być bardzo trudne do przygotowania.

 

Tylko roznica jest taka, ze:

1) Polski Live bedzie zawieral wszystko to, co zagraniczne, pomijajac roznice regionalne (kazdy region ma cos tylko dla siebie) i ten "ogolnodostepny" content bedzie normalnie dzialal, bez zadnych blokad. Natomiast materialy przeznaczony tylko na dany rynek nadal beda niedostepne (w USA takim exclusive jest bodajze VOD). Moze zle sie zrozumielismy.

2) masz obsluge polskich kart platniczych bez problemu

3) nie musisz sie tlumaczyc, ze nie jestes wielbladem, jak chcesz cos zmienic w sposobie platnosci

4) zapewne pojawia sie tresci PL-only

5) bedziesz mial pomoc techniczna, a nie "usluga Live jest niedostepna w Panskim kraju, nie mozemy Panu pomoc"

6) (chyba najwazniejsze) wydawane w Polsce gry nie beda wreszcie obciete z kuponow na DLC (vide Alan Wake bodajze), w mysl zasady, ze skoro nie maja Live, to im kupony sa zbedne

7) bedziesz na Live jako Polak, a nie gastarbeiter z UK (co dla niektorych moze miec znaczenie)

 

 

Nie wiem, czego oczekiwales, ale blokady regionalne na dostep do materialow byly zawsze.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

O blokady chodzi mi o takie rzeczy jak choćby demo Call of Duty 5 czy CoD Arcade, a także gry Games on Demand, których z tego co wiem nie możemy kupować.

 

Opłacało by się je natomiast kupować korzystając z tych "podejrzanych" kont na allegro z dużą ilością punktów. Można kupić i grać na innych kontach, a z tamtym niech sie dzieje co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakich kont z duza iloscia punktow? Ktos sprzedaje konta z duza iloscia MSP?

 

@Grobel - blokada regionalna poniekad zniknie, bo wlasnie wiekszosc rzeczy pojawi sie rowniez na polskim Live - games on demand itd. Natomiast niektore rzeczy na Live sa regionalizowane i to nadal zostanie z blokada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dokładnie, kosoli raczej nie zbanują tylko konto jak już, chyba że mogli by cofnąć licencję. Póki co jednak nie widziałem nigdzie info żeby ktoś miał problemy.

 

 

Dodatki itp wole kupować za pewne punkty, ale do GoD (czy np. filmów Zune jeśli ktoś korzysta, zakładając że można u nas kupować) by to było w sam raz. Cztery gry za 80 zł.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzeba mieć nowego xboxa żeby podłączyć kinkieta, bo już nie rozumiem.

 

nie

 

nowy iks - podłączasz kinecta do specjalnego portu w konsoli (brak dodatkowego zasilania)

 

stary iks - podłączasz kinecta do zwykłego portu usb w konsoli (+ dodatkowy zasilacz do gniazdka 230v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przeszkadza wam , ze to konto z punktami wykupionymi ze skradzionej karty kredytowej to owszem cena niezla.

 

skad to stwierdzenie? masz jakies dowody na to, pytam z czystej ciekawosci.

Edytowane przez Sarkazm
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad to stwierdzenie? masz jakies dowody na to, pytam z czystej ciekawosci.

 

Ot, powielanie zasłyszanej gdzieś treści. Ale klepie się, żeby coś klepać. Proceder [legalny bądź nie] uprawiany już od kilku lat. Gdyby to było "ciemne" to już dawno ktoś by to uciął, ale jak widać biznes ma się dobrze na azjatyckich portalach aukcyjnych i nie tylko.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...