Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.dobreprog...nosc,36112.html

Czy ja wiem...ot dopracowany ambilight;D

 

Czy dla casuali...jeśli nie będzie to połączone z kinnectem i sterowanie ciałem w casualowych tytułach to ja jestem za ..siadasz z padem w ręku, i napierniczasz w takie Halo/Forza...

jak ściana ma 3x5m to projektor i tak całej nie wypełni:), przy uwzględnieniu przestrzeni efekt może być cudny...

Tu już nie chodzi o płaski ekran o jak największej przekątnej...a obraz do okólny:) co w połączeniu z 5.1 może urwać pupe:D

 

Sądzę że szkoda byłoby normalnego projektora do tego typu efektów, MS zrobi jakiś prosty projektorek który FHD, na pewno specjalne urządzenie dedykowane by móc na tym też zarobić

Narazie to tylko plany...ale w mojej wizji to rozwiązanie byłoby super...pytanie jak wyjdzie w praktyce.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty projektorek? Bez żartów. Zabawki z jasnością 100-300 ANSI kosztują więcej niż sama konsola, a do tego typu wyświetlania (bez zaciemniania) to musisz mieć CONAJMNIEJ 2000 ANSI czyli normalny, zwykły projektor. IMO ciekawostka i nic więcej. Pomijam już to, że "marnowanie" projektora na rzucanie jakiś światełek po meblach to taki se pomysł delikatnie mówiąc. Poza tym na szkicach to pięknie wygląda, ale kto w rzeczywistości mieszka w symetrycznym pudełku bez okien? Chyba tylko twórcy tego gadżetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty bo nie potrzebuje wysokiej rozdzielczości, super ostrości, korekt obrazu etc.

Poza tym świat konsol już przeżył sytuacje gdzie hardware był sprzedawany poniżej kosztów produkcji, a producent odbił to na cenie softu...

 

Dla mnie to ciekawy kierunek rozwoju wirtualnej rozgrywki, to co serwują teraz czyli 3d na sporym ekranie nie robi takiego wrażenia jak to co na tym filmiku zaprezentowali.

 

Co do symetrycznego pudełka.... chyba każdy zapalony gracz, maniak multimediów stara się dostosować wystrój pomieszczenia do swojego hobby... pewnie jak ktoś gra w rogu przy biurku na 22" z słuchawkami to mu się taki wynalazek z MS nie przyda.

Jednak jak ktoś ma duzy TV/projektor i do tego dobry 5.1 system audio, to idę o zakład że takie pomieszczenie jest już w 90% gotowe by użyć tego rodzaju gadżet.

Ale to już spekulacje....zajawka mi się podoba, bardziej niż cały pseudo precyzyjny kinnect/move w tytułach typowo casualowych + męczące 3d oczy...

Ciekawe co z tego wyjdzie;)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o to "pomieszczenie". W większości przypadków jest to po prostu salon (nawet na filmie jest w otoczeniu jakiejś zabudowy, mebli itd), dedykowane salki to jakiś malutki promil. Dolicz do tego okna i okazuje się, że osiągnięcie przestrzeni pod takie rozwiązanie jest trudniejsze niż wygospodarowanie odpowiedniego dystansu od TV jak to miało miejsce z Kinectem. IMO dla mnie dużo lepszym rozwiązaniem byłoby dązenie do bardzo szerokiej panoramy typu 24:10 z pasywnym 3D i jednoczesne wykrzywianie ekranów, coś jak to:

Dołączona grafika

Nawet duża rozdzielczość nie jest aż tak potrzebna, bo o ile w kinach 4K ma sens to w domowych warunkach FullHD jest w zupełności wystarczające.

BTW. Miałem projektor i 5.1....i okno po prawej stronie, po lewej open space. No i lipa.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No monitorek pro.

 

Ja raczej mam na myśli konsole (ostatnia to ps2) jako źródło rozgrywki...bo teraz mając pada i pc pod TV mam dokładnie to samo co na konsoli (a nawet lepiej) a kinnect/move mnie nie rajcuje bo to dla casuali.

Fakt że na konsolach są exclusivy to trochę za mało by wybulić perę stówek, aby zaliczyć kilka tytułów, konsolę zawsze mogę pożyczyć od szfagra.

 

Patrzę na to rozwiązanie na zasadzie, co mogą zaoferować nextgeny

-odtwarzanie BR etc. mam na pc

-lepsza grafika (to też na pc będzie do ogarnięcia po roku etc)

-super casualowe tytuły konsolowe (nie interesują mnie)

 

Next gen będzie miał dla mnie sens gdy dadzą jakąś super opcje dla 29 letniego starego konia...

A zamysł systemu który przedstawił MS bardzo mnie zaintrygował, byłby argument by powiedzieć "oooo tego na moim i8 6ghz, 20gb ram, i 9890 nie mam:)" a co jak co, ale porządny shooter FPP z takim systemem bylby great:D

Pewnie za bardzo napaliłem się tą zajawką z MS, którą zdrowo podkolorowali...

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś sobie dom buduje to może pomyśleć o takim pokoju do tego room systemu. przede wszystkim 0 mebli.

to jest dobry kierunek w przyszłosci. szkoda, że giera jakaś marna. widać był powód żeby akurat ją wybrać do prezentacji. Dołączona grafika

fajnie bedzie, jak da się kiedyś rzucić obraz gry, na wszystkie 4 sciany pomieszczenia. to co za postacią, jest też za nami.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=98f_80HXabw

 

btw. widziałem filmik na którym facet w ASO za pomocą okularów działających na podobnej zasadzie co w wyżej wymienionym materiale wymieniał chłodnice w aucie :)

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za bardzo napaliłem się tą zajawką z MS, którą zdrowo podkolorowali...

 

Otóż to. Na zajawkach zawsze wszystko wygląda rewelacyjnie, a potem przychodzi zderzenie ze ścianą rzeczywistości.

Fakt że na konsolach są exclusivy to trochę za mało by wybulić perę stówek, aby zaliczyć kilka tytułów

Exlusivy + 99% tego co masz na PC...Uwierz, że są gry na konsole za które każdy PC-towiec dałby się pokroić.

 

Konsole to trochę inna filozofia. Na jesieni X360 pękło 7 lat. Jak wychodził to do kompa mogłeś sobie kupić X1800 za jakieś ~2000 złotych + dwurdzeniowego Pentiuma D za jakieś 1000? Plus minus 2 razy więcej za sam procek i gpu, a jeszcze reszta budy. Dla przypomnienia w X360 siedzi 3-rdzeniowy proc i grafika pokroju Radeona HD3800. I teraz czas leci. Grafika raczej po roku się nie zrównała, bardziej było to 2-3 lata. No ale na konsolach wszystko wygląda lepiej i lepiej, bo developerzy uczą się coraz lepiej wykorzystywać platforme, natomiast na PC z czasem musisz schodzić z rozdzielczością, detalami, efektami itd. Oczywiście możesz zmienić ten stan rzeczy i kupić lepszy sprzęt....no i kasa leci. Teraz odpowiedz sobie na pytanie czy obecnie byłbyś w stanie grać w cokolwiek na zestawie kupionym w 2005 roku? No tak nie bardzo raczej. Oczywiście różnica w grafice jest obecnie ewidentna, ale na początku to PC było mocno w plecy.

 

To co pokazali na filmiku wyżej będzie już niedlugo dostepne w postaci okularów od Google. Oczywiście nie w tak zaawansowanej formie, ale pierwszy krok będzie poczyniony. Ba, część tych bajerków można sobie już dzisiaj zafundować ściągając odpowiednie apki na telefony czy tablety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to kiedyś myślałem o czymś takim i pewnie nie ja jeden. Powoli to może stać się rzeczywistościa. W każdym razie już nie od dzisiaj mam zdanie że producenci gier i urządzeń bardziej starają jak najbardziej urealnić grę. A to najpierw był dźwięk 3D, potem były wyścigi kto zrobi najbardziej realistyczną griafikę, a jak coś stanęło na przeszkodzie to skupili się na fizyce. Doszły czujniki ruchu. Teraz to. Tylko czekać aż zrobią nam "5D' w domach, a raczej 6D czy jakby to nazwać. Czyli obraz na 4 ścianach + 5.1 + efekty zapachowe i jeszcze może tryskająca woda z sufitu czy dym. ;) Oczywiście troszkę to uogólniam. Nie dajmy się zwariować. Ten patent od M$ też wg. mnie wygląda średnio z tym TV na środku. Ale zobaczymy. Myślę że jeszcze daleko do tego. Na razie będzie dominować nadal 3D TV przez jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Na zajawkach zawsze wszystko wygląda rewelacyjnie, a potem przychodzi zderzenie ze ścianą rzeczywistości.

 

No ale czysto technicznie to chyba problem nie jest.

 

Exlusivy + 99% tego co masz na PC...Uwierz, że są gry na konsole za które każdy PC-towiec dałby się pokroić.

 

Wiem, dlatego od szwagra x360 zabierałem dla takich perełek jak: red dead redemption:D

 

Konsole to trochę inna filozofia. Na jesieni X360 pękło 7 lat. Jak wychodził to do kompa mogłeś sobie kupić X1800 za jakieś ~2000 złotych + dwurdzeniowego Pentiuma D za jakieś 1000? Plus minus 2 razy więcej za sam procek i gpu, a jeszcze reszta budy. Dla przypomnienia w X360 siedzi 3-rdzeniowy proc i grafika pokroju Radeona HD3800. I teraz czas leci. Grafika raczej po roku się nie zrównała, bardziej było to 2-3 lata. No ale na konsolach wszystko wygląda lepiej i lepiej, bo developerzy uczą się coraz lepiej wykorzystywać platforme, natomiast na PC z czasem musisz schodzić z rozdzielczością, detalami, efektami itd.

 

Wiem doskonale, pamiętam czasy psx i quake 2:D ktory na kompie o takich parametrach jak bebechy psx nie ruszyłby nawet:D A psx dźwigał to na poczwórnym splitscreenie:D

Oczywiście możesz zmienić ten stan rzeczy i kupić lepszy sprzęt....no i kasa leci. Teraz odpowiedz sobie na pytanie czy obecnie byłbyś w stanie grać w cokolwiek na zestawie kupionym w 2005 roku? No tak nie bardzo raczej. Oczywiście różnica w grafice jest obecnie ewidentna, ale na początku to PC było mocno w plecy.

 

Gdybym był zapalonym graczem, kupiłbym konsole i prostego pc (net, filmy)

Jestem jednak poza graczem, maniakiem pc, sprzętu etc. Śledzę każdą premierę, analizuje wykresy...to mnie jara, ot hobby, co roku, dwa coś zawsze się dokupi/wymieni, w takim wypadku kwestia hardware nie stanowi żadnego problemu, więc tu konsola zawsze będzie w tyle. No chyba że dodadzą extra feature;D przenoszący rozgrywkę w inny wymiar:D

 

ps. pogrywam czasem jeszcze na emulatorze ps2 ( w FF)...grafika nie jest najważniejsza....mnie dobija jedno w aktualnych generacjach konsol LOADING TIME:D <= w dobie SSD, 8 gb ram...konsola dostaje srogie baty

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był zapalonym graczem, kupiłbym konsole i prostego pc (net, filmy)

Jestem jednak poza graczem, maniakiem pc, sprzętu etc.

 

A no właśnie, tu jest pies pogrzebany - gry->konsola, gry+nietylkogry -> PC ;)

ps. pogrywam czasem jeszcze na emulatorze ps2 ( w FF)...grafika nie jest najważniejsza....mnie dobija jedno w aktualnych generacjach konsol LOADING TIME:D <= w dobie SSD, 8 gb ram...konsola dostaje srogie baty

Czy ja wiem. Gry można zrzucić na HDD w klocku i nie ma tragedii, a o ile doceniam zalety SSD w systemie to już same gry nie dostają analogicznego kopa. W ogóle jak na ironie teraz mam kilka tytułów do zaliczenia na lapku, a konsola zostanie na jakiś czas tylko dla Horizona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że zostało zatracone jedno - "klimat". Jeszcze nie tak dawno, gry miały po prostu więcej "duszy", były tworzone dokładniej, bardziej przemyślane. Tak, jakby twórcy wkładali w nie więcej "serca".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem TVersity ale to jeszcze gdy miałem tv crt i seriale w avi o niezbyt wysokiej rozdzielczości. Pamiętam że w locie transkodował dorzucając napisy.

 

Ale ogólnie klocek 360 to nie najlepszy media player. Choćby brak DTS boli.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije. Panowie dostalem xa z 2006. Po godzinie grania dnia nastepnego 3 diody. Odczytalem kod 020. Oplaca sie to naprawiac? Czy problem wroci? Podstawe czyli wyczyszczenie i przesmarowanie pasta moge zrobic sam. Pozdro

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi: po co?

A ps2 ile miało wersji? ;) 360 jeszcze długo pożyje na rynku, gry pewnie będą wydawane równolegle, więc czemu by sobie nie dorobić jeszcze w tej niszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obecna generacja kończy się w momencie premier nowych konsol. Nie sądzę, żeby wychodziły jeszcze gry tylko na X360 czy PS3 więc pokończę zaległości i przesiadka na nowy sprzęt. 

http://xbox24.pl/ea-obiecuje-wsparcie-dla-ps3-xbox-360-2017-roku/, jeszcze długo będą nowe gry wychodziły na obecną generacje, więc bym tak od razu obecnych konsol nie skreślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że platformy będą wspierane? Na 99% gry będą po prostu wychodzić zarówno na obecną jak i następną generację. Mi chodziło o gry, które wyjdą TYLKO na X360 lub PS3, a takich już raczej nie przewiduje po premierze next genów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...