Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem tylko poinformować ,że od dziś jestem posiadaczem tego cuda (Arcade) :P. Także po podłączeniu przez HDMI obraz żyleta i w ogóle full wypas. :)

 

Czas przyszedł na jakąś grę i tu kieruję pytanie do starych wyjadaczy. Potrzebuję jakąś dobrą gierkę na początek tak by mi umiliła oczekiwanie na wiadomo jaki tytuł ;) . Najlepiej jakiś nieskomplikowany FPP (oprócz GOW). Ważny by to było coś starszego w jakiejś platynowej edycji po połowie ceny czy coś w tym stylu ;)

 

Drugie pytanie to odnośnie ustawień obrazu. Odpaliłem sobie te arcade'owe łupanki (zuma ,pac-man etc wynalazki) jedna z gierek nie chciała odpalić i wyskoczył błąd ,że gra nie jest kompatybilna z PAL 60. Gdzie to mogę zmienić na PAL 50 ? W ustawieniach wyświetlania jest opcja "format obrazu" ale jest nieaktywna... czy to ma znaczenie ,że podpiąłem konsolkę przez HDMI ?

CoD4, Bioshock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem tylko poinformować ,że od dziś jestem posiadaczem tego cuda (Arcade) :P. Także po podłączeniu przez HDMI obraz żyleta i w ogóle full wypas. :)

 

Czas przyszedł na jakąś grę i tu kieruję pytanie do starych wyjadaczy. Potrzebuję jakąś dobrą gierkę na początek tak by mi umiliła oczekiwanie na wiadomo jaki tytuł ;) . Najlepiej jakiś nieskomplikowany FPP (oprócz GOW). Ważne by to było coś starszego w jakiejś platynowej edycji po połowie ceny czy coś w tym stylu ;) Co polecacie?

 

Drugie pytanie to odnośnie ustawień obrazu. Odpaliłem sobie te arcade'owe łupanki (zuma ,pac-man etc wynalazki) jedna z gierek nie chciała odpalić i wyskoczył błąd ,że gra nie jest kompatybilna z PAL 60. Gdzie mogę zmienić na PAL 50 ? W ustawieniach wyświetlania jest opcja "format obrazu" ale jest nieaktywna... czy to ma znaczenie ,że podpiąłem konsolkę przez HDMI ? Pytam ,bo może inne gierki też nie będą chciały działać.

Co do PAL 50 to uruchom konsolę podłączając ją zwykłymi chinchami i wtedy zmień. I potem spowrotem podłącz przed HDMI.

 

Co do gier. FPPków trochę jest ale czy ja wiem jaki byłby w miarę ok? The Darkness może? CoD 2 zakładam że na kompie już skończyłeś? To może CoD3 który na kompach się nie ukazał? Jest też Blacksite, SOF Payback, ale oba średnie. Nawet bardzo.

 

Jesli coś innego niż FPP to może Virtua Fighter 5? Mi gra dała wiele zabway no i grafa pikna. A może boks? Fight Night Round 3 też super wygląda i można pograć.

 

Z wyścigów to PGR3, PGR4, SEGA Rally (SEGA jak to SEGA, musisz mieć do niej podejście. Ja tez np. przechodze SEGĘ Superstars Tennis i klne jak szewc. Przy Rally też zresztą nie było łatwo ;) )

 

Jeśli platformówki to może Crash Of The Titans? Demko mi się bardzo podobało. Albo tanie jak barszcz Kameo?

 

Jeśli chcesz się wczuć jeszcze bardziej w czekanie na GTA to może Saint's Row?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zakupiłem MP żeby pograć w Boombermana i Prince of Persia, bo te gry dają większą frajdę niż większość nowych tytułów. Trzeba czekać na GTA lub zbierać pieniążki na Burnouta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil a próbowałeś podłączać xa VGA , czy tylko HDMI. Jest jakaś różnica ?? no i czy podłączajac prze hdmi moge ustawić 1366x768 czy tylko sztywne 1280.... ,słyszałem że przez vga można. A może hdmi to samo co vga tylko rózni sie tym że można puscić dzwięk w jedym kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas przyszedł na jakąś grę i tu kieruję pytanie do starych wyjadaczy. Potrzebuję jakąś dobrą gierkę na początek tak by mi umiliła oczekiwanie na wiadomo jaki tytuł ;) . Najlepiej jakiś nieskomplikowany FPP (oprócz GOW). Ważne by to było coś starszego w jakiejś platynowej edycji po połowie ceny czy coś w tym stylu ;) Co polecacie?

tez polecam The Darkness. Za 50-60zl mozesz na allegro wyrwać. chyba ze olejesz FPP to od razu Mass Effect a moze DMC4? tez jest swietny. z wyscigow Burnout Paradise/PGR4/FM2. Reszta sie nie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

jesli tez szukasz TPP to bardzo fajny jest "Crackdown"-bezstresowe bieganie superbohaterem,podnoszenie powera itp,fajna grafa i przyjemna rozrywka-polecam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na co dajesz obraz - jak nie masz telewizora HD albo monitora z wejściem HDMI(takie mają np. z tunerem TV) to najlepszym wyjściem jest dać VGA(D-sub) i dźwięk do głośników przez rca lub mini-jack.

Na oficjalnej stronie X'a masz dokładne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na 37" hdready i 46" full hd (oba samsunga) lepiej wypada xbox podlaczony przez vga. Moze to autosugestia (kiedys wyczytalem, ze po vga mniej widac aliasing i pewnie tak mi sie zakodowalo :lol:), ale faktycznie w takim PGR4 mniej zabkow widze grajac po vga, niz po hdmi stad kabel hdmi od elite lezy w szufladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam właśnie tv Samsunga 32 cale HD. I też słyszałem że vga lepsze wieć podłącze go chyba jednak vga ,ponoć ma ciutek gorsze kolory od hdmi ale to szczegół., ale za to jest ostrzejszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie FPP sobie na razie daruje i wezmę jednak PGR4 bo już ktoś mi wcześniej to polecał. Mogę mieć ją za 120 PLN ,więc chyba warto. ;)

 

Poca dzięki pomogło. ;) Z ciekawości podłączyłem do plazmy przez euro i jakość obrazu między HDMI a Composite to niebo ,a ziemia. Obraz zupełnie nieostry. Może na mniejszych TV tego tak nie widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam właśnie tv Samsunga 32 cale HD. I też słyszałem że vga lepsze wieć podłącze go chyba jednak vga ,ponoć ma ciutek gorsze kolory od hdmi ale to szczegół., ale za to jest ostrzejszy obraz.

Ostrzejszy? Chyba Ci się coś pomerdało. ;) HDMI to sygnał cyfrowy więc nie będzie żadnych zniekształceń obrazu. Ja natomiast podpinałem PC po VGA i niestety kiepsko to wyglądało. Nie dość, że obraz nieostry to jeszcze jakieś mrowienie (pewnie wina kabla). Podpiąłem po DVI i obraz żyleta super ostry i kolory nieprzekłamane. ;) I tak już zostało bo telewizor to mój jedyny monitor. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale podłączałeś przez vga PS3 czy xboxa 360?? . A DVI to prawie to samo co HDMI+dzwięk .Dobrze rozumie?? jakością nic sie nie rózni dvi i hdmi?? .

 

No to teraz mam niezły dylemat :sad: HDMI CZY VGA .Chociaż kabel hdmi jest tańszy od vga. właśnie jaki kabel hdmi polecacie do xa360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhym to teraz juz będe wiedział. No to doradzcie mi co w końcu HDMI CZY VGA???? a nie moge sobie pozwolić na kupno 2 kabli za drogo to wyjdzie . vga bigbena kosztuje 79zł a hdmi 40zł wiec na same kable nie wydam 120zł:P .

 

Jakiej firmy polecacie kabel hdmi. ?? do x360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownywanie Euro i HDMI mija sie z celem,bo to porownanie miedzy HD i SD, w ktorym SD zawsze bezie do tylu ;)

 

No też fakt. Zapomniałem że to SD :oops:

 

deek. Obraz na HDMI jest naprawdę ostry. Odpaliłem jakiś zabawny filmik powitalny znajdujący się na dołączonej płycie z 5 grami arcade, gdzie pewien doktorek prezentuje X'a. Obraz jak żyleta. Dosłownie mnie wgniotło w ziemie jak to zobaczyłem.

 

 

Obraz na tej plazmie przez HDMI wygląda tak jak na dobrej jakości monitorze CRT. Odpaliłem jedną z tych Arcadowych gier "Zuma" i tak jakbym grał w wersje PC'tową na monitorze CRT. Żadnej pikselozy ,zniekształceń i te kolory. B-) Nawet jak podejdę bliżej TV. Jednym słowem jest o wiele lepiej niż się spodziewałem.

 

EDIT Co do kabla HDMI ja wziąłem jakiś w MediaMarkt z pozłacanymi końcowkami. Oczywiście troszkę przepłaciłem ,bo za połowę mniej miałbym na Allegro równie dobry ,a może i lepszy od tego co ja mam.Chociaż to chyba bez różnicy.

 

 

 

http://www.allegro.pl/item337125345_k273_n...600p_hd_2m.html

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ok powiedzemy że zdecyduje sie na podłączenie przez HDMI . Ale jak w takim razie będzie wyglądała sprawa z dzwiękiem. Chodzi mi o 5.1. ponieważ większość gier jest nagrana w tym formacie.

Posidadam dość dobre kino domowe amplituner to YAMAHA rx v657. no i jakie okablowanie bedzie mi potrzebne żeby przez amplituner poszedł mi 5.1

 

ps. dzieki za wszystkie odpowiedzi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uznasz za sluszne, ja nawet majac elite nadal korzystam z vga, bo AA jest lepsze. Mam mozliwosc porownania kazdej z 3 mozliwosci podlaczenia x360 do hdtv i zostalem przy vga. Nie sadze, by te ok 100PLN za kabel vga MS'a (lub nawet mniej za bigbena) bylo takim majatkiem, by samemu nie kupic i sie nie przekonac.

 

@Devil, ochlon- to tylko zabawka ;) Na spokojnie nie bedziesz na przyszlosc porownywal SD z HD i sie zachwycal, ze HD jednak jest ostrzejsze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ok powiedzemy że zdecyduje sie na podłączenie przez HDMI . Ale jak w takim razie będzie wyglądała sprawa z dzwiękiem. Chodzi mi o 5.1. ponieważ większość gier jest nagrana w tym formacie.

Posidadam dość dobre kino domowe amplituner to YAMAHA rx v657. no i jakie okablowanie bedzie mi potrzebne żeby przez amplituner poszedł mi 5.1

 

ps. dzieki za wszystkie odpowiedzi,

Twoj amplituner nie ma wejsc ani wyjsc hdmi wiec nici z uzywania tego kabla ;) Wszystkiego co potrzebujesz to kabel VGA + kabel toslink (optyczny) ktory mozesz kupic na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh mętlik mam , no ale tak czy siak będe musiał podłączyć tym vga aby mieć ten dzwięk 5.1 :)

 

właśnie teraz zobaczyłem że mam już ten kabelek toslink czyli jak podłącze xa i amplituner to ampli sie odrazu przełączy na 5.1 z filmami dvd tak mam że jak film jest nagrany w 5.1 to odrazu przełącza sie na 5.1 właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i czytam i też mi się wszystko pokręciło :D Composit lepsze kolorki ale mniejsza ostrość niż VGA tak ? Czyli to zależy od gracza jakiego wyboru dokona, dobrze rozumiem z tą jakością kabli ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Czytam czytam i czytam i też mi się wszystko pokręciło :D Composit lepsze kolorki ale mniejsza ostrość niż VGA tak ? Czyli to zależy od gracza jakiego wyboru dokona, dobrze rozumiem z tą jakością kabli ? :D

faktycznie pokreciles:bo nie composit tylko component,to 2 zupelnie inne kable i jakosc!!,pierwszy to syf pod sd a drugi to sygnal Hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...