Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika


no idea - Work in progress
  • Specyfikacja techniczna

Procesor: IBM PowerPC Xenon (trzy rdzenie taktowane zegarem 3,2 GHz każdy)
  • GPU: ATI R500 (Xenos)
    - 48 zunifikowanych jednostek Shader Model
    - taktowanie - 500 MHz
    - 10 MB pamięci DRAM
  • RAM: 512 MB* współdzielonych przez procesor główny i układ graficzny
    - taktowanie - 700 MHz
    *32MB wykorzystywane przez Dashboard
  • Odtwarzane formaty: DVD-video, DVD-Rom, DVD-R/RW, CD-DA, CD-Rom, CD-R, CD-RW, WMA CD, MP3 CD, JPEG oraz CD
  • Obsługa trybów 480p, 720p, 1080i, 1080p
  • 3 porty USB 2.0
  • 1 port HDMI (wersja Elite i nowa rev. Premium)
  • Możliwość podłączenia jednocześnie 4 kontrolerów
  • Odłączany dysk twardy o pojemności 20GB lub 120GB
  • Dostępne modele:
  • Xbox 360 Elite
    Dołączona grafika

    W zestawie:
    Konsola (matowa czarna, chromowana tacka)
    Twardy dysk 120GB
    Bezprzewodowy Joypad 2.4 GHz
    Xbox 360 headset (Słuchawki z mikrofonem)
    Kabel HDMI (Port HDMI)
    Kabel sieciowy 5m
    30-dniowy dostęp do usługi XBOX Live Gold
  • Xbox 360 Premium
    Dołączona grafika

    W zestawie:
    Konsola (matowa biała, chromowana tacka)
    Twardy dysk 20GB
    Bezprzewodowy Joypad 2.4 GHz
    Kabel COMPONENT HD-AV z adapterem SCART
    Xbox 360 headset (Słuchawki z mikrofonem)
    30-dniowy dostęp do usługi XBOX Live Gold
    Kabel sieciowy 5m
  • Xbox 360 Arcade
    Dołączona grafika

    W zestawie:
    Konsola (matowa biała)
    Moduł pamięci 256 MB
    5 gier Arcade: UNO, Pac-Man Championship Edition, Feeding Frenzy, Luxor 2 i Boom Boom Rocket
    Bezprzewodowy Joypad 2.4 GHz
    Kable Composite AV
    30-dniowy dostęp do usługi XBOX Live Gold
  • Xbox 360 Core - wycofany
    Dołączona grafika

    W zestawie:
    Konsola (matowa biała)
    Przewodowy Joypad 3m
    Kabel AV z adapterem SCART
    30-dniowy dostęp do usługi XBOX Live Gold
Dołączona grafika

FAQ
Spis Pytań

1. P: Jak jest z regionalizacją gier na XBox 360 ?? Czy gra kupiona w USA(NTSC) będzie działała na konsoli kupionej w Polsce(PAL) ?
2. P: Czy na przerobionych(flash Extreme, Xeno 360, NME-360, All 360, Infectus) konsolach można korzystać z usługi XBox Live ?
3. P: Czy istnieje możliwość odpalenia kopii zapasowych gier przy zachowaniu usługi LIVE ?
4. P: Chce sobie przerobić konsolę tak aby czytała kopie zapasowe oryginalnych gier, jaki firmware wybrać ?
5. P: Dostałem bana, co się dzieje z moim Gamertag'iem ?
6. P: Czy można skasować konto gracza?
7. P: Czy muszę mieć telewizor HDReady, aby grać w gry na Xbox 360 ?
8. P: Czy można zgrać gry na dysk konsoli?
9. P: Słyszałem, że każda konsola ma 3 miesiące darmowej usługi XBox LIVE GOLD. Ja dostałem tylko jeden miesiąc, dlaczego ?
10. P: Co to są Microsoft Points ?
11. P: Moja konsola bardzo się grzeje czy kupno INTERCOOLER'a coś pomoże ?
13. 12. P: Migają mi diody na padzie. Co się dzieje ??
14. P: Ile wynosi gwarancja na XBox 360 ?
15. P: Popsuł mi się XBox 360. Co mam robić ?
16. P: Po odpaleniu gry wyskakuje mi coś takiego:
"This game does not support PAL-50. Please change your display setting to PAL-60. To change your setting, in System, select Console Settings, Display". Co robić ?
17. P: Jak otworzyć Xbox 360 ?
18. P: Ile watów pobiera Xbox 360 ?
19. P: Moja konsola głośno chodzi. Czy to jest normalne ?
20. P: Czy można grać w gry z Xbox 1 na Xbox 360 ?
21. P: Czy pad z Xbox działa na Xbox 360 ?
22. P: Czy pad z Xbox360 działa na Xbox ?
23. P: Czy klawiaturę USB działa z Xboxa 360 ?
24. P: Czy pad bezprzewodowy działa z PC ?
25. P: Czy pad przewodowy działa z PC ?
26. P: Jakie akumulatorki polecacie do bezprzewodowego pada ?
27. P: Jaką ładowarkę polecacie do akumulatorków ?
28. P: Kupiłem Xboxa 360 w Anglii, czy przysługuje mi gwarancja w Polsce ?
29. P: Co będzie lepszym rozwiązaniem? Podłączenie konsoli do TV za pośrednictwem kabla component czy za pośrednictwem kabla VGA ?
30. P: Chce sobie podłączyć Xboxa 360 do monitora, jaki kabel wybrać ?
31. P: Czy istnieje możliwość instalacji updata'u do konsoli bez podłączenia do usługi Xbox Live ?
32. P: Czym się różni konto Xbox Live Silver od Xbox Live Gold ?
33. P: Co to jest Gamescore ?
34. P: Co to jest Achievement ?
35. P: Dlaczego realna pojemność wymiennego dysku twardego konsoli Xbox 360 wynosi 13 GB.
36. P: Jak podłączyć XBox 360 do sieci ?
37. P: Czasami konsola strasznie muli(np. długie wczytywanie w Oblivion), co się dzieje ?
38. P: Jak przerobić konsolę aby czytała kopię zapasowe moich oryginalnych płyt ?
39. P: Czy istnieje możliwość zamontowania większego dysku ?
40. P: Jak sprawdzić czy kopie zapasowe gier posiadają STEALTH ?
41. P: Jak bez otwierania pudełka od konsoli rozpoznać czy konsola posiada złącze HDMI ?
42. P: Jakie są fizyczne wymiary Xbox 360?
43. P: Co to jest Xbox Live Marketplace?
44. P: Jakie rozdzielczości obsługuje Xbox 360 ?
45. P. Jak sprawdzić jaki napęd posiadamy w konsoli ?
46. P: Jak bez otwierania pudełka od konsoli sprawdzić czy konsola posiada CPU 65nm (Falcon) ?
47. P: Czy zasilacz 175W jest kompatybilny ze starszymi rewizjami [90nm] ?
48. P: Czy zdrapki Microsoft Points są regionalizowane ?
49. P. Jaki kabel HDMI kupić ?
50. P. Cz mogę podłączyć X360 pod monitor komputerowy?
51. P. Jak sprawdzić czy mam konto xbox live gold, czy silver ?
52. Jak sprawdzić bez otwierania konsoli czy mamy Jasper'a ?
53. Jak odblokować nowe kolory włosów dla Awatarów ?
54. Czy można zgrywać gry na dysk konsoli w Xboksie 360?
55. Jak usunąć abonament Gold płacony za pośrednictwem karty kredytowej?
ERRORS CODE



1. P: Jak jest z regionalizacją gier na XBox 360 ?? Czy gra kupiona w USA(NTSC) będzie działała na konsoli kupionej w Polsce(PAL) ??O: Nie, ale część tytułów jest Region FREE i działa na każdej konsoli.
Lista gier z podziałem na obsługiwane regiony
XBox360 regional compatibility guide
2. P: Czy na przerobionych(flash Extreme, Xeno 360, NME-360, All 360, Infectus) konsolach można korzystać z usługi XBox Live ??O: Nie, od dnia 17.05.2007r Microsoft banuje dostęp do usługi Live konsolom, które posiadają zmodyfikowany firmware
Tak wygląda ban:
Dołączona grafika
3. P: Czy istnieje możliwość odpalenia kopii zapasowych gier przy zachowaniu usługi LIVE ??O: Tak. Wymagany jest do tego firmware iXtreme, który działa w 100% tylko na nieprzerobionych wcześniej konsolach.
Update Od grudnia 2007r banowane są wszystkie konsole ze zmodyfikowanym FW, również z iXtreme firmware 1.4. Wykrywany jest nie FW, a kopie zapasowe. Na dzień dzisiejszy nie jest znane rozwiązanie na bana.
4. P: Chce sobie przerobić konsolę tak aby czytała kopie zapasowe oryginalnych gier, jaki firmware wybrać ??O: Wgrywaj zawsze najnowszą wersję FW. Na dzień dzisiejszy radzę wgrywać iXtreme firmware 1.4(Benq iXtreme 1.41)
5. P: Dostałem bana, co się dzieje z moim Gamertag'iem ??O: A nic, MS banuje tylko konsole, a nie konto użytkownika. Po kupnie nowej konsoli można normalnie korzystać z usługi XBox LIVE na swoim dotychczasowym koncie.
6. P: Czy można skasować konto gracza??O: Nie
7. P: Czy muszę mieć telewizor HDReady, aby grać w gry na Xbox 360 ??O: Nie, wystarczy zwykły telewizor SD
8. P: Czy można zgrać gry na dysk konsoli?O: Tak, ale płyta z grą w napędzie nadal jest wymagana.
9. P: Słyszałem, że każda konsola ma 3 miesiące darmowej usługi XBox LIVE GOLD. Ja dostałem tylko jeden miesiąc, dlaczego ?? O: Dostałeś tylko jeden miesiąc GOLD, gdyż na jedno konto przysługuje tylko jeden miesiąc GOLD i aby wykorzystać następne dwa miesiące należy utworzyć nowe konta(dwa) i wraz z nimi otrzymujemy pozostałe dwa miesiące GOLD.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "cd"
Najlepszym sposobem wykorzystania w pełni darmowych trzech miesięcy jest utworzenie jednego konta i po upływie jednego miesiąca(tracimy GOLD) utworzenie następnego konta. Oto takim sposobem będziemy cieszyć się następnym darmowym miesiącem GOLD. Po upływie ostatniego miesiąca(na trzecim koncie) tracimy GOLD i przechodzimy na darmowy SILVER. Aby korzystać znowu z możliwości usługi GOLD należy kupić specjalną zdrapkę, która przedłuży nam ową usługę, ale tylko na jedno wybrane konto.
10. P: Co to są Microsoft Points ??O: Jest to waluta stworzona prze MS, za którą w usłudze LIVE można kupować przeróżne dodatki do gier (np. mapy, postacie itp.), filmy oraz gry ARCADE.
11. P: Moja konsola bardzo się grzeje czy kupno INTERCOOLER'a coś pomoże ?? O: Parę stopni zbiję, ale wg mnie kupno tego wynalazku jest zbędnym wydatkiem, gdyż nie pomaga nic na żywotność konsoli, a dochodzi jeszcze parę problemów.
13. 12. P: Migają mi diody na padzie. Co się dzieje ??O: Jest to oznaka, że baterie się wyczerpują :) należy wymienić na nowe i po kłopocie.
14. P: Ile wynosi gwarancja na XBox 360 ?O: Gwarancja producenta wynosi 2 lata. Door to Door
Update: Gdy konsola uległa Ring of Death gwarancja zostaje przedłużona o następny rok i wynosi w sumie 3 lata.
15. P: Popsuł mi się XBox 360. Co mam robić ??O: Procedura serwisowa, krok po kroku.
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Procedura serwisowa, krok po kroku."

W przypadku awarii sprzętu w ciągu 14 dni od daty zakupu konsoli X360 możesz zgłosić się bezpośrednio do Sprzedawcy (czyli w miejscu, gdzie kupiłeś konsolę) w celu oddania, zareklamowania towaru lub wymienienia na nowy (w zależności od opcji przewidywanych przez Sprzedawcę).
Klient musi oddać Sprzedawcy konsolę w oryginalnym opakowaniu wraz ze wszystkimi akcesoriami wchodzącymi w skład zestawu (zasilacz, kable itd.).

Po upływie 14 dni od daty zakupu konsoli, Klient powinien skontaktować się telefonicznie z Xbox Helpline (Polska): 00800 441 17 96 (połączenie bezpłatne z tel. stacjonarnego, nie dotyczy połączenia z tel. komórkowego. Dzwonić można od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 17.), aby zarejestrować swoją konsolę X360 w celu aktywacji gwarancji (wymagane jest podanie daty kupna konsoli oraz numeru seryjnego konsoli[serial Number] - 12 cyfr umieszczone jest z tyłu konsoli nad gniazdem AV) oraz zgłosić usterkę.

Centrum Pomocy Technicznej firmy Microsoft w trakcie rozmowy z klientem postara się:
a) zdiagnozować problem;
b) ustalić, czy problem dotyczy sprzętu, akcesoriów czy oprogramowania(należy podać kolor diody zasilacza po odpaleniu konsoli);
c) jeżeli okaże się to konieczne - zorganizuje kuriera, który odbierze konsolę od klienta i dostarczy do serwisu, gdzie konsola zostanie naprawiona, a po serwisowaniu dostarczy ją z powrotem do klienta. Koszt przesyłek pokrywa Microsoft.

Po zgłoszeniu usterki i zapadnięciu decyzji o wysłaniu konsoli na serwis, klient otrzyma e-mailem kod kreskowy do wydrukowania lub drogą pocztową gotowy, wydrukowany kod kreskowy w celu naklejenia go na list przewozowy firmy kurierskiej. Klient sam musi zamówić kuriera po otrzymaniu kodu kreskowego i uzgodnić dokładną godzinę odbioru przesyłki.
Kliknij Tutaj! aby przejść na stronę UPS i wybrać nr tel. do najbliższego oddziału UPS w Polsce


W przypadku serwisowania akcesoriów lub wymiany uszkodzonych gier Microsoft Games Studios klient pokrywa koszty przesyłki.
Klient musi odesłać do serwisu konsolę w nieoryginalnym opakowaniu, bez twardego dysku, bez kabli i jakichkolwiek innych akcesoriów. Bez paragonu. Samiutki X360.
Naprawa serwisowa jest realizowana w czasie 2 tygodni(najczęściej jest to 1 tydzień).
Przesyłkę można śledzić na stronie UPS Kliknij Tutaj!

Uszkodzoną konsolę można również zareklamować/zarejestrować pod poniższym adresem:
https://service.xbox.com/servicehome.aspx

W każdej chwili macie Państwo możliwość sprawdzenia statusu naprawy przechodząc do witryny http://service.xbox.com/servicesignin.aspx. W celu zalogowania prosimy o wpisanie numeru referencjnego sprawy oraz kodu pocztowego.

16. P: Po odpaleniu gry wyskakuje mi coś takiego:
"This game does not support PAL-50. Please change your display setting to PAL-60. To change your setting, in System, select Console Settings, Display". Co robić ??O: Część tytułów do poprawnego działania wymaga odświeżania 60Hz, wystarczy tylko przestawić w opcjach na PAL-60 i wszystko powinno być OK
Aby ustawić konsolę Xbox 360 na system PAL 60 Hz, należy wykonać następujące czynności:

Telewizory SD
1. Włącz konsolę Xbox 360.
2. Następnie wejdź w System -> Console Settings -> Display -> PAL settings -> PAL-60 i zatwierdź nowe ustawienia

Telewizory HDTV
1. Wyłącz konsolę Xbox 360.
2. Znajdź przełącznik HDTV na złączu AV, a następnie ustaw go w pozycji TV.
3. Włącz konsolę Xbox 360.
4. Następnie wejdź w System -> Console Settings -> Display -> PAL settings -> PAL-60 i zatwierdź nowe ustawienia
5. Wyłącz konsolę Xbox 360.
6. Ustaw przełącznik HDTV na złączu AV w pozycji HDTV.

Kabel VGA
1. Użyj kabla Xbox 360 Composite AV lub kabla Xbox 360 Component HD AV. W tym celu należy wykonać następujące czynności:
2. Wyłącz konsolę Xbox 360.
3. Wyjmij kabel VGA, a następnie podłącz kabel Xbox 360 Composite AV lub kabel Xbox 360 Component HD AV dostarczony z systemem konsoli Xbox 360.
4. Podłącz konsolę do telewizora, a następnie upewnij się, że przełącznik HDTV na złączu AV jest ustawiony na pozycji TV.
5. Następnie wejdź w System -> Console Settings -> Display -> PAL settings -> PAL-60 i zatwierdź nowe ustawienia
6. Podłącz ponownie kabel VGA, aby rozpocząć grę.
17. P: Jak otworzyć Xbox 360:Opening the Xbox360: Kliknij Tutaj!
How to Disassemble Your Xbox 360 Kliknij Tutaj!
video - Kliknij Tutaj!
18. P: Ile watów pobiera Xbox 360 ??O:
Dołączona grafika
19. P: Moja konsola głośno chodzi. Czy to jest normalne ??O: Tak, radzę się przyzwyczaić.
20. P: Czy można grać w gry z Xbox 1 na Xbox 360 ??O: Tak można, ale wymagany jest do tego Dysk Twardy
Pełna lista, kompatybilnych tytułów: http://www.xbox.com/en-US/games/backwardco...tygameslist.htm
21. P: Czy pad z Xbox działa na Xbox 360 ??O: Nie
22. P: Czy pad z Xbox360 działa na Xbox ??O: Nie
23. P: Czy klawiaturę USB działa z Xboxa 360 ? O: Tak, ale można na niej wpisać tylko teks.
24. P: Czy pad bezprzewodowy działa z PC ??O: Tak, , ale potrzebny jest specjalny odbiornik Xbox 360™ Wireless Gaming Receiver for Windows
25. P: Czy pad przewodowy działa z PC ??O: Tak. Sterowniki - http://www.microsoft.com/hardware/gaming/download.mspx
26. P: Jakie akumulatorki polecacie do bezprzewodowego pada ??O:
- Energizer 2500/2700;
- Sanyo 2500/2700;
- GP 2500/2700
27. P: Jaką ładowarkę polecacie do akumulatorków ??O:
- bardzo dobrym wyborem za małą kasę jest MW 8168 GS
- ze średniej półki polecam Camelion Slim-4
- jeśli ktoś ma trochę więcej kasy proponuję kupić BC-700 iCharger
- a prawdziwym nr 1 jest IC-8800/BC-900
28. P: Kupiłem Xboxa 360 w Anglii, czy przysługuje mi gwarancja w Polsce ??O: Tak, jeżeli kraj należy do UE z gwarancją nie powinno być problemu. Na wszelki wypadek radzę zachować rachunek zakupu.
29. P: Co będzie lepszym rozwiązaniem? Podłączenie konsoli do TV za pośrednictwem kabla component czy za pośrednictwem kabla VGA ?O: VGA - ostrzejszy obraz, Component - lepsze kolorki, ciemniejszy obraz. Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć :)
30. P: Chce sobie podłączyć Xboxa 360 do monitora, jaki kabel wybrać ??O: Zdecydowanie radzę dołożyć parę groszy i kupić oryginalny Kabel VGA HD AV Cable od Microsoft lub kabel od Big Ben, wystrzegajcie się tanich podróbek za 30zł.

Podróba
Dołączona grafika Dołączona grafika


Oryginał MS
Dołączona grafika Dołączona grafika


BigBen
Dołączona grafika
31. P: Czy istnieje możliwość instalacji updata'u do konsoli bez podłączenia do usługi Xbox Live ??O: Tak, wystarczy ściągnąć update z poniższej strony i podążać wg instrukcji:
http://www.xbox.com/en-US/support/systemus...pdates.htm#disc

1.Potrzeban jest płyta CDR, DVDR lub pendrive.
2.Kopiujemy/wypalamy wypakowany folder $SystemUpdate na nośnik.
3.1 - USB - Przy wyłączonej konsoli Wkładamy pendrive do USB i odpalamy konsole - Po ponownym uruchomieniu konsoli, zostaniesz spytany o uaktualnienie
3.2 - Płyta - Przy włączonej konsoli wkładamy płyte do napędu i wyłączmy konsole. - Po ponownym uruchomieniu konsoli, zostaniesz spytany o uaktualnienie

32. P: Czym się różni konto Xbox Live Silver od Xbox Live Gold ??O: Darmowy Silver umożliwia ściąganie zawartości Xbox Marketplace, rozmowy głosowe, Video-Chat, przesyłanie wiadomości (głosowych, tekstowych i zdjęć), tworzenie FriendList. Odpłatne konto Gold umożliwia poza wymienionymi również granie online, chat video, uczestnictwo w turniejach i innych sieciowych spotkaniach ( np. Game with Fame) oraz ściąganie dem z "czasowym" wyprzedzeniem.
33. P: Co to jest Gamescore ??O: Gamescore są to punkty, które zdobywa się przez odkrywanie Achievements w grach. Jest to swego rodzaju wyznacznik umiejętności gracza.
34. P: Co to jest Achievement ??O: Jest to nic innego jak osiągnięcia, które można zdobyć w danej grze. Może to być, np. ukończenie gry na konkretnym poziomie trudności, odnalezienie ukrytego przedmiotu itp.
W każdej grze "pudełkowej" można zdobyć max 1000pkt(niektóre tytułu pozwalają na zdobycie 1250pkt), zaś w Xbox Live Arcade 200pkt
35. P: Dlaczego realna pojemność wymiennego dysku twardego 20GB wynosi 13 GB, oraz 113GB dla dysku 120GB O: Całkowita pojemność dysku twardego konsoli Xbox 360 wynosi 20 GB. Około 7 GB tej pojemności jest zarezerwowanych dla systemu. Około 4 GB z tej części to pamięć podręczna do buforowania tytułów gier oraz miejsce potrzebne do obsługi innych elementów gier współpracujących z dyskiem twardym, a dodatkowe 2 GB są zarezerwowane dla oprogramowania zapewniającego zgodność konsoli Xbox 360 z poprzednimi wersjami. Pozostałe prawie 14 GB wolnego miejsca, zaokrąglane na pulpicie nawigacyjnym do 13 GB, jest przeznaczone na zapisywanie plików gier, pobieranej zawartości i muzyki oraz innych plików multimedialnych.

W zależności od regionu na dysku twardym może być wstępnie załadowana zawartość, taka jak pliki wideo i gry Live Arcade. Z tego powodu wolne miejsce na dysku może wynosić od 11 do 12 GB.
36. P: Jak podłączyć XBox 360 do sieci ??O:
Konfiguracje Xbox Live - Online
[X360] Podłączanie X360 do Internetu
37. P: Czasami konsola strasznie muli(np. długie wczytywanie w Oblivion), co się dzieje ??O: Winą są pliki tymczasowe "rozsiane" po całym dysku, aby usunąć "niepotrzebne" pliki należy:
Console Reset Codes - czyszczenie cache
Wejść do zakładki SYSTEM, a następnie najechać na ikonę HDD i wcisnąć kombinację: Y, X, X, LB, RB, X, X
Powinno wyskoczyć pytanie "Do you want to perform maintenance on your Xbox 360 storage devices ?", które należy zatwierdzić.
Dołączona grafika


Przy tej metodzie kasowane są następujące dane:
- Pliki tymczasowe
- Uaktualnienia gier(Patche)*
- Pliki "wstecznej kompatybilności"*
*pliki są pobierane ponownie przy odpaleniu gry

Istnieje jeszcze druga metoda czyszczenia samego cache, ale potrzebna jest do niej gra The Elder Scrolls IV: Oblivion
Podczas startu gry należy na padzie trzymać przycisk A aż do momentu pojawienia się menu gry. Po tej operacji cache powinien być wyczyszczony.

Console Reset Codes cd..
Aby skasować błędne aktualizacje(przydatne gdy konsola pokazuje błąd E71) należy:
Przy wyłączonej konsoli naciśnij i przytrzymaj przycisk SYNC BUTTON(mały biały) po czym nadal trzymając włącz konsolę i nie puszczaj aż do momentu zalogowania profilu. Po tej operacji błędne aktualizacje powinny zostać usunięte.
38. P: Jak przerobić konsolę aby czytała kopię zapasowe moich oryginalnych płyt ??O:
1. [X360] Flashowanie firmware napędu
2. PORADNIK: FLASH Samsunga TS-H943A z F/W MS28
3. REFLASH napędu Samsung MS28 TUTORIAL
4. Flash MS28
5. Video Tutorial: How To Modify An Xbox 360 Samsung MS25
6. Video Tutorial: Bad-Flashing an Xbox 360 Samsung MS28
7. Video Tutorial: Flashing an Xbox 360 Hitachi Drive
8. Video Tutorial: Flashing an Xbox 360 Hitachi v0078FK Drive
9. Textbook's Xbox 360 Firmware Flashing Tutorial

iXTREME
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "iX"

It is also recommended that you do not use your X360 to power your drive while the sata cable is disconnected from your MB. The E64 error generated could be logged and use as an indication of a potential change in firmware. Your options are

* Use a console that is already banned or 3 RLOD
* Use a Connectivity Kit
* Do your flash without the vidocable connected which gives you 5 minutes. This will activate the power without initiating the CPU that monitors the E64 error. If you are prepared well, this is enough time. If you take longer the x360 will shut down which is not good in the middle of a flash!!! Be sure to restart it before the flash to give yourself the 5 minutes.

39. P: Czy istnieje możliwość zamontowania większego dysku ??O: Tak, ale tylko wybranych modeli Western Digital BEVS 20GB, 120GB i trzeba się przy tym trochę napracować
How to Use your own Hard Drive on a Xbox 360 Kliknij Tutaj!
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Tutorial to transplant the emulator onto your WD BEVS DRIVE:"

Tutorial to transplant the emulator onto your WD BEVS DRIVE:

1. Download this particular modified version of the xplorer360 and use this one in all steps: http://rapidshare.com/files/31526189/Xplor..._temp1.rar.html
2. Open your original MS 20 gb harddrive with this xplorer360. Choose 'Drive/backup image'. This will create a 20 gb image of your original MS 20 gb HDD.
3. If you've made the image, then detach the original MS drive from your system and attach your 120 gb WD BEVS instead
4. Restart the xplorer360 again and open the HDD. It will now only show you 1 partition 'partition 1'.
5. Choose 'Drive/restore image' and select the 20 gb image file you've made
6. Wait for it to finish. It might stop/hang at about 1/6 th of the progress bar, in that case, if there's no more progress after about 10 minutes, just kill the process.
7. Run the 'hddhackr -f' again from DOS. If you've already did that before, it will just rewrite sectors 16-22, so this is still needed
8. Format the HDD in your x360

Hddhacker v0.91 by the Specialist. Kliknij Tutaj! Download Hddhacker v0.91

*************************** DISCLAIMER ********************************
This tool has only been tested by me. It worked for me. While great care has been taken, this tool may contain bugs and therefore may seriously harm your HDD. Use at own risk !!!
*************************** DISCLAIMER ********************************

What:
This tool will allow you to use HDD's that are not 'certified' by Microsoft.
This specific tool is written for use with the Western Digital BEVS series only !

How to use:
Get yourself a Western Digital SATA BEVS HDD. To use this tool, you need a HDD security sector file ('hddss.bin'). If you don't have one, here's how to create one from a valid xbox 360 HDD:

* Dumping the hddss.bin file *
Boot to dos from a writeable medium (like a floppy). Connect an *original* xbox 360 HDD to your SATA controller. Make sure it is the only SATA device that is connected. Now run 'hddhackr -d'. This will create a file 'hddss.bin' and it will save it to the path you've started the hddhackr from.

* Modding your Western Digital *
Now turn off your PC and connect the Western Digital and boot to dos again.
Type 'hddhackr -f' from the same path you have saved the hddss.bin file to.
This will flash your FW. It will ask if you want to create an undo file. It is advised to do so. This will create an 'undo.bin' file that you need if you want to undo the hack.

* Check if it worked *
Shut down your pc, reboot again to dos and again type 'hddhackr -f'. It should now tell you that the drive should work in your x360. If so, connect it to your x360 and go to your dashboard/system/memory where you should be able to format the drive.

* Restoring your WD to original state *
If you don't want to use your modded WD in your x360 anymore and you want to flash it back to its original size, then you can now do so. Boot to dos again and run 'hddhackr -u'. This will use the undo.bin file you created before to restore the drive to its original state.

40. P: Jak sprawdzić czy kopie zapasowe gier posiadają STEALTH ??O: Wystarczy ściągnąć Xbox Backup Creator. W zakładce Image Tools jest opcja STEALTH CHECK, która odpowie nam na pytanie.
41. P: Jak bez odtwierania pudełka od konsoli rozpoznać czy konsola posiada złącze HDMIO: Na pudełku powinna widnieć stosowna informacja
Dołączona grafika Dołączona grafika
42. P: Jakie są fizyczne wymiary Xbox 360?O: Waga - 3.5kg
Wymiary to: 30,9 cm (Szerokość) x 8,3 cm (Wysokość) x 25,8 cm (Głębokość)
Porównanie wymiarów konsol
Dołączona grafika
43. P: Co to jest Xbox Live Marketplace?O: Xbox Live Marketplace(Rynek) to sklep, pozwalający ściągać filmy, trailery, dema, dodatki do gier, nowe plansze, mapy, bronie, pojazdy, skórki i jeszcze więcej!! Dostęp będzie możliwy dla każde posiadającego Xbox 360 podłączonego do internetu.
44. P: Jakie rozdzielczości obsługuje Xbox 360?
O:
GRY:
1. HDMI - 480p, 576p (UK), 720p, 1080i, 1080p
2. VGA - 640x480, 848x480, 1024x768, 1280x720, 1280x768, 1280x1024, 1360x768, 1440x900(16:10 NXE), 1680x1050(16:10 NXE), 1920x1080
3. Component - 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p
4. DVI (przejściówka z HDMI) - 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p
5. Euroscart - 480i, 480p
6. Composite - 480i

HD-DVD:
HDMI - max1080p
VGA - max1080p
Component - max1080i
Composite - max480i

DVD:
HDMI - max1080p (Upscaled z 480p)
VGA - max1080p (Upscaled z 480p)
Component - max480p
Composite - max480i
45. P. Jak sprawdzić jaki napęd posiadamy w konsoli ??
O:
Dołączona grafika Dołączona grafika

Zdejmujemy przedni panel i w otworze pod napisem 360 powinny być kabelki:

1. Toshiba-Samsung TS-H943A fw. MS25, MS28: 2 kabelki - czerwony i czarny
2. Hitachi-LG GDR-3120L rev. 46DH, 47DG, 47DJ, 59DJ ,78FK, 79FL, 79FK: Czarny plastik
3. BENQ VAD6038 fw. 64930C, 62430CR: 2 kabelki - białe
4. Philips & Lite-on DG-16D2S fw. 74850C: 2 kabelki - żółte - montowane od MFR Date: 2008-04-26
46. P: P: Jak bez otwierania pudełka od konsoli sprawdzić czy konsola posiada CPU 65nm (Falcon) ?
O: Na pudełku powinna znajdować się nalepka z kodami kreskowymi, Lot'em, Team No. oraz informacja o poborze mocy przez konsolę. Jeżeli mamy 175W jest to na 100% Falcon, jeśli 203W będziemy musieli się trochę bardziej wysilić. Wszystkie konsole wyprodukowane w 2008r to Falcon'y, nawet jeśli na etykiecie widnieje 203W TEAM: CSON.Wystarczy tylko uchylić klapkę z boku pudełka i powinna ukazać się nam konsolą z MFR Date.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
47. P: Czy zasilacz 175W jest kompatybilny ze starszymi rewizjami konsoli [CPU-90nm] ?
O: Nie, wtyczka nie pasuje.
48. P: Czy zdrapki Microsoft Points są regionalizowane ?
O: Tak, ale istnieje łatwy sposób by to obejść. Jeśli zakupiłeś zdrapkę na kontro US, a posiadasz tylko konto na Europe należy stworzyć konto na US(wystarczy bezpłatne silver), wszystkie gry i dodatki które zakupisz poprzez konto US będą także dostępne automatycznie na koncie europejskim i vice versa.
49. P. Jaki kabel HDMI kupić ?
O: Obraz i dźwięk są przesyłane cyfrowo więc nie ma znaczenia jakiej firmy i za ile kupimy kabel.
50. P. Cz mogę podłączyć X360 pod monitor komputerowy ?
O: Tak, może to być zarówno CRT jak i LCD.
51. P. Jak sprawdzić czy mam konto xbox live gold, czy silver ?
O: Jeśli w gamertagu nick jest umieszczony na złotym pasku to masz golda, a jeśli masz srebrny to masz silver.
52. Jak sprawdzić bez otwierania konsoli czy mamy Jasper'a ?
O: Wystarczy tylko uchylić klapkę z boku pudełka i powinna ukazać się nam info na temat "prądożerności" konsoli. Jeśli jest to 12,1A to jest to na 100% Jasper. Występuje zarówno z zasilaczami 150W jak i 175W.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

53. Jak odblokować nowe kolory włosów dla Awatarów ?
O:
1. Przejdź do kreatora Awatarów
2. Najedź na kwadracik reprezentujący fryzury
3. Przez 60 sekund wykonuj okrężne ruchy prawą gałką (bez przerwy!)
4. Po tym czasie pojawią się nowe kolory włosów po wyborze fryzury

54. Czy można zgrywać gry na dysk konsoli w Xboksie 360?
O: Tak, NXE wprowadza taką możliwość przez co gry wczytują są szybciej i napęd tak nie hałasuje.
1. Wkładamy grę do napędu.
2. Naciskamy "Y" (Informacje o grze)
3. Wyświetli nam się menu, spośród którego wybieramy "Zainstaluj na dysku twardym"
4. Zatwierdzamy przyciskiem "A" i czekamy aż gra się zainstaluje na dysku twardym. Trwa to do 10 minut, a obraz maksymalnie może zajmować 7.5GB

55. Jak usunąć abonament Gold płacony za pośrednictwem karty kredytowej?
Wszystko jest opisane na tej stronie - http://www.unscripted360.com/2009/03/18/up...m-xbox-account/

52. ERRORS CODE

  • / \
    \ /

    Nie wykryto kabla AV
    Rozwiązania:
    - Upewnij się, że kabel AV jest podłączony prawidłowo do konsoli Xbox 360.
    - Odłącz kabel AV od konsoli Xbox 360, a następnie podłącz go ponownie do konsoli Xbox 360.
    - Jeśli cztery czerwone kontrolki nadal migają, spróbuj przetrzeć metalowy obszar zestawu AV przy użyciu suchego, gładkiego materiału. Metalowy obszar to ten koniec, który jest podłączany do konsoli. Starannie przetrzyj i wyczyść metalowy obszar, a następnie spróbuj ponownie podłączyć zestaw AV.
    - Jeśli kabel AV jest podłączony prawidłowo, ale cztery czerwone kontrolki nadal migają, użyj innego kabla AV, jeśli masz taką możliwość.
    - Jeśli po wykonaniu tych czynności cztery czerwone kontrolki nadal migają, konsola Xbox 360 może wymagać naprawy.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    / \
    \ /

    Ogólny problem sprzętowy

    Rozwiązania:
    - Spróbuj ponownie uruchomić konsolę.
    - Jeśli ponowne uruchomienie konsoli nie rozwiązało problemu, należy wykonać następujące czynności:
    - Jeśli ponowne uruchomienie konsoli nie rozwiązało problemu, należy wykonać następujące czynności:
    a) Wyłącz konsolę.
    b) Odłącz wszystkie kable zasilające i kable AV od konsoli.
    c) Wyjmij kabel zasilający z gniazdka.
    d) Starannie podłącz ponownie wszystkie kable.
    e) Włącz konsolę.
    - Jeśli te czynności nie spowodowały rozwiązania problemu, wyłącz konsolę, wyjmij dysk twardy, a następnie włącz konsolę.

    Jeżeli powyższe metody nie skutkują należy odczytać bardziej szczegółowy kod:

    Instrukcja:
    - Włącz konsole
    - Naciśnij i przytrzymaj SYNC BUTTON(mały biały) po czym nadal trzymając naciśnij EYECT(DVD).
    - Didody teraz powinny migać pierwszym kodem *
    - Puść EYECT i naciśnij jeszcze raz
    - Diody migają 2 kodem
    - Puść EYECT i naciśnij jeszcze raz
    - Diody migają 3 kodem
    - Puść EYECT i naciśnij jeszcze raz
    - Diody migają 4 kodem
    - Puść wszystko
    - Migają wszystkie 3 diody

    *Oznaczenia kodów:
    - Wszystkie 4 migają - 0
    - Miga tylko jedna - 1
    - Migają dwie - 2
    - Migają trzy - 3

    Wyjaśnienie kodów:
    0001 - Problem z zasilaczem/zasilaniem
    0002 - Problem z zasilaczem/zasilaniem
    0003 - Problem z zasilaczem/zasilaniem, CPU/GPU nie dostaje wystarczająco mocy
    0010 - Konsola przegrzana - problem z lutami SB
    0011 - Konsola przegrzana. Jeśli rozkręcałeś wcześniej chłodzenie, upewnij się, że wszystkie 8 śrubek jest dobrze przykręconych.
    0012 - Konsola przegrzana - błąd GPU
    0013 - Konsola przegrzana - błąd pamięci RAM
    0020 - GPU Error / Przegrzanie GPU - Prawdopodobnie konsola przegrzana
    0021 - Prawdopodobnie jest to problem z firmware'm napędu DVD(jeśli konsola była przerabiana należy przeinstalować firmware). Są również spekulacje, że ten błąd może być związany z lutami chipsetu SOUTHBRIDGE umieszczonego na płycie głównej - w tym przypadku należy użyć opalarki i ogrzać "wadliwy" chipset
    0022 - GPU Error / Przegrzanie GPU / zimne luty - postępujemy tak samo jak w przypadku błędu 0102
    0102 - Najczęściej spotykany błąd, konsola nie wie co się dzieje - chwilowym rozwiązaniem tego problemu jest wygrzewanie płyty głównej(GPU, MEM, CPU). Skuteczniejszą metodą jest 3RLOD X-CLAMP - pomaga w większości przypadkach
    0103 - CPU Error/ Przegranie CPU - postępujemy tak samo jak w przypadku błędu 0102
    0110 - Memory Error / Przegrzanie pamięci - postępujemy tak samo jak w przypadku błędu 0102
    1001 - Błąd napędu DVD
    1002 - Błąd napędu DVD
    1003 - Hard Drive Error - sprawdź czy błąd występuje bez dysku twardego
    1010 - Hard Drive Error - brak lub uszkodzony EPROM (sprawdź czy błąd występuje bez dysku twardego)
    1013 - Najprawdopodobniej problem z updatem Dashboard
    1022 - AV cable error - wymiana kabla AV powinna pomóc
    1023 - Napęd DVD nie podłączony

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    / \
    \ /

    Przegrzanie konsoli

    Rozwiązania:
    -Wyłączyć kosnole i pozwolić jej parę godzin ostygnąć
    -Upewnić się że wszelkie otwory wentylacyjne nie są zasłonięte oraz że wiatraki pracują poprawnie

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    / \
    \ /

    Błąd ogólny z kodem pokazanym na TV

    Rozwiązania:
    1. Wyłącz konsolę, odłącz wszystkie kable i podłącz je ponownie, a następnie włącz konsolę.
    2. Wyłącz konsolę, a następnie odłącz wszystkie akcesoria, takie jak kontrolery, jednostki pamięci konsoli Xbox 360 lub dysk twardy konsoli Xbox 360. Po odłączeniu tych akcesoriów uruchom ponownie konsolę, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje, i określić, czy problem jest związany z konsolą czy z akcesorium.
    3. Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z biurem obsługi klienta konsoli Xbox.

    Te błędy można sprecyzować za pomocą kodów, które są pokazywane na TV.
    Dołączona grafika


    Opis:
    • E64: DVD Drive Error.... Błąd napędu DVD - występuje gdy firmware jest uszkodzony, błędny lub brak kości z fw.
    • E65: DVD Drive Error.... Błąd napędu DVD - występuje gdy firmware jest uszkodzony, błędny lub brak kości z fw. Może występować również gdy tacka od napędu nie zamknęła się całkowicie.
    • E66: DVD Drive Error: DVD model, or version does not match that of the version expected by the dashboard. OR the firmware version on the drive is older then the firmware version expected by the dashboard. Make sure the DVD drive is of the same version originally included with the console and that it is using either the original firmware included with the console or newer.
    • E79: Przed pojawieniem sie zazwyczaj wystepuja problemy z wyswietlaniem grafiki.Prawdopodobna przyczyna to problemy z przegrzewaniem lub problemy z napieciem, glownie z jego niedostatkiem.
    • E67: Hard Drive Error/Błąd dysku twardego. Odłącz dysk i podłącz jeszcze raz. Jeśli problem nadal występuje sprawdź czy konsola działa poprawnie bez HDD. Jak działa to najprawdopodobniej dysk/złącze jest uszkodzone.
    • E68: Hard Drive Error/Błąd dysku twardego. Odłącz dysk i podłącz jeszcze raz. Jeśli problem nadal występuje sprawdź czy konsola działa poprawnie bez HDD. Jak działa to najprawdopodobniej dysk/złącze jest uszkodzone. Błąd ten również może oznaczać uszkodzenie wentylatorów.
    • E69: Hard Drive Error/Błąd dysku twardego. Odłącz dysk i podłącz jeszcze raz. Jeśli problem nadal występuje sprawdź czy konsola działa poprawnie bez HDD. Jak działa to najprawdopodobniej dysk/złącze jest uszkodzone.
    • E71: Najprawdopodobniej jest to problem z Aktualizacją Dashboard(dashboard update error). Spróbuj usunąć pliki cache, uaktualnienia itp "Console Reset Codes", jeśli to nie pomoże konsola wymaga serwisu.
    • E73: General Hardware Error/ Ogólny Błąd Sprzętu: Ethernet port... ten błąd jest spowodowany przez problem z portem Ethernet.
    • E74: AV cable error... kabel AV jest uszkodzony, sprawdź czy na innym kablu ten błąd występuje. Jeśli tak to w 90% scaler chip "ANA"/"HANA" jest uszkodzony
    • E79: Hard Drive Error/Błąd dysku twardego. Odłącz dysk i podłącz jeszcze raz. Jeśli problem nadal występuje sprawdź czy konsola działa poprawnie bez HDD. Jak działa to najprawdopodobniej dysk/złącze jest uszkodzone.
3RLOD X-CLAMP tłumaczenie by k!dman 95% wstaje
xclamp_kidman.pdf
link (DOC)

> X360 Temp Mod By Xisio, [X360] - dużo zdjęć.

Instrukcja do XBox 360

Co to jest:
STEALTH PATCH - sposób patchowania płytki, dzięki któremu konsola widzi ja jako płytę oryginalną, polega na przeniesieniu kilku sektorów z płyty oryginalnej do obrazu płyty (normalnie te sektory podczas robieniu obrazu sa usuwane). Na całość składa sie SS/DMI/PFI patch oraz VIDEO CHECK
SS PATCH - patch sektora zabezpieczeń jak w punkcie wcześniejszym, wymagany do zrobienia backupa, przy firmwareach Xtreme reszta STEALTH sektorów DMI i PFI sa automatycznie uzupełniane przez firmware nawet jak ich nie ma na płycie(podobno każda gra ma DMI i PFI taki sam, póki co), wiec SS jest najważniejszym do wgrania żeby płytka była ok

[Tutorial]Xbox360 i dzwiek 5.1
http://forum.xboxonline.pl/viewtopic.php?p=102603

Xbox 360 Premium - HDMI Cable / Digital Optical Adapter Hack
http://www.chadledford.com/?p=50

Lista sklepów gdzie można dostać tanio gry:
dvdcrave
play-asia


Newsy dotyczące konkretnych gier proszę zamieszczać w poświęconym im tematom


» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "my"
14 May 2006

------------------------------------------------------
Xtreme firmware for TS-H943 Xbox 360
------------------------------------------------------

Here it is, the long awaited World first Xbox 360 backup firmware modification to boot all game backups!

LINK REMOVED

Features
-----------------

Boots all Xtreme Xbox 360 backups
Boots all Xtreme Xbox 1 backups
Boots all Xbox 360 originals
Boots all Xbox 1 originals on Xbox 360
Xtreme0800 extraction firmware enables drive to function natively under Windows without any hardware conversion/adaptors

Use on Xbox Live at own risk

Technical details

------------------------

Reads Xbox 360 security sector from PSN 04FB1F (Layer 0)
Reads Xbox 1 security sector from PSN 605FF (Layer 0)
Security sector must be extrated using Xtreme0800 360 firmware for Xbox360 games and Xbox 1 games
Will not boot Xbox 1 backups made with Xbox1 605b 0800 firmware (maybe in future release)

Flashing your drive
---------------------------

Advisable to make a backup of your dvd drive firmware first.("mtkflash r /m orig.bin")
Please make sure you hexedit the Xtreme.bin firmware (Not Xtrm0800.bin firmware) to include your dvd drive key from your original firmware (usually at $4000-4200).
Plug SATA cable from DVD drive to PC. Power cable drive still connected to Xbox 360
Power on Xbox 360
Power on PC
Boot with standard dos boot disk with included mtkflash utility
Run "mtkflash w /m firmwarename.bin" with relevant firmware file (Xtreme.bin for running backups or Xtrm0800.bin for security sector extraction)

Extracting Security Sector
---------------------------------------

Ensure DVD drive has been flashed with Xtrm0800.bin firmware. Drive can now work under Windows.
Insert original game disk into drive and wait for windows to detect disk change
Run DVDinfoPro
Enter the following four custom cdb commands:

AD 00 FF 02 FD FF FE 00 08 00 01 C0
AD 00 FF 02 FD FF FE 00 08 00 03 C0
AD 00 FF 02 FD FF FE 00 08 00 05 C0
AD 00 FF 02 FD FF FE 00 08 00 07 C0

Then save hexadecimal display as bin file as SS.bin

Creating a game backup
-----------------------------------

Ensure DVD drive has been flashed with Xtrm0800.bin firmware. Drive can now work under Windows.
Extract Isobuilder.rar
Insert original game disk into drive and wait for windows to detect disk change
Run DVDinfoPro
Enter the following custom cdb command to unlock drive: (game data visable)

FF 08 01 01

Run Isobuster
Right click on DVD and select Extract From-To
Click Length and enter number of LBAs as follows:

Xbox 1 Original Number of LBA to read 3431264 decimal
or
Xbox 360 Original Number of LBA to read 3567872 decimal
Select User Data (2048 bytes/block)
Click Start Extraction
Enter filename as game.iso and click Save
Upon read error dialogue box choose fill with blank zeros for sector and select use this selection for all errors
Copy game.iso and ss.bin to the relevent isobuilder directory (Depending on Xbox 360 or Xbox 1 game)
Run build360.bat (Xbox 360 game) or build.bat (xbox 1 game)
Ensure your burner will set the booktype of DVD+R DL to DVDRom
Burn with CloneCd and choose the image.dvd file


Thanks to everyone at Xboxhacker.net for all their discussions. Now you guys will have to get homebrew running.
Next on the list will be the PS3 and this one will be done much quicker (once it comes out!)

Commodore4Eva


Falcon Hi-Res
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika


Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika


Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika



Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika






Sprawdzanie kopii bezpieczeństwa 1:1 - [kopia stealth]

Co będzie nam potrzebne:
Obraz iso oryginalnej kopii gry;
XDVDMulleter 10.2;
Opcjonalnie SS, DMI oraz PFI.

Odpalamy XDVDMulleter i postępujemy wg poniższego schematu:

1. Zaznaczamy "View ISO Details" i naciskamy przycisk "Next"


Następnie przechodzimy do zakładki "Load from file" -> "Browse" i wybieramy obraz(iso) gry, którą chcemy sprawdzić -> "Next"
Przechodzimy teraz do zakładki "CRC Checking" i przyciskamy "Auto Fix" - w razie potrzeby pobieramy pliki stealth z bazy online. Po chwili powinien wyskoczyć komunikat "Stealth all checked out OK, but for maximum security it is also recommended that you check the Game Data partition. This may take a LONG time." -> TAK -> jeśli wszytko jest OK powinien wyskoczyć komunikat "ISO stealth and data checked and perfekt!" - I oto takim sposobem posiadamy kopię 1:1.


9.2 - W czasie sprawdzania mogą wyskoczyć następujące błędy:

"ISO has SS, but it appears to be invalid"
"Video file is broken, invalid, or not present. Would you like to fix?"

Jeżeli gra jest w bazie danych, pliki stealth automatycznie zostaną pobrane i naprawią obraz.

A jeśli dostaniemy komunikat "Game not found in database or ini file couldnot be loaded" będziemy musieli poczekać aż poprawne pliki stealth zostaną dodane do bazy danych lub skopiować z oryginalnego nośnika.


Jako dodać ręcznie poprawne pliki SS, DMI, PFI:

Przechodzimy do zakładki "Stealth", a następnie przyciskamy "Insert SS" -> ładujemy plik SS, tak samo postępujemy z plikami DMI oraz PFI tylko przyciskamy "Insert stealth".

Aby sprawdzić czy wszystko poszło OK przechodzimy do zakładki "CRC Checking" -> "CRC Details", haczykujemy "Check Game Data (May take some time)" i przyciskamy "Check". Po zakończonej operacji zapisujemy log "Save INI file" i porównujemy czy wszystkie wartości są takie same jak w naszym oryginalnym nośniku.





"zakaz edycji i kopiowania bez pozwolenia autora"

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiala sie nowa gra na xbox arcade. Nic ciekawego generalnie.

Boom Boom Rocket to taka po[ciach!]lka muzyczna, trzeba wciskac przyciski w odpowiednim czasie i kolejnosci. Gra przekroczyla 50MB i ma 78.

pop ier dolka to wulgarne slowo ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft admits flaw in the Xbox 360

 

After more than thousand complaints of Xbox 360 users, Microsoft has admitted Saturday night that there is a flaw in the Xbox 360. That happened in the Dutch television programme "Kassa". The flaw causes CDs and DVDs that are spinning in the player to get damaged.

 

According to a press declaration from Microsoft, the Xbox 360 can cause scratches. Initially the company denied to be guilty for the damage. Microsoft kept saying for months that the gamers themselves are responsible for scratches on the discs.

 

After research on the Xbox 360 it was determined that the scratches occur by the lack of a so called "bump pillows" at the lens. From the data of "Kassa" it would concerns a worldwide serial of approximately 1 to 2 million Xbox 360 consoles.

 

In the consumer programme "Kassa" Microsoft promised to offer aid to users who have complaints in the form of repairing. It is however not possible to get a new console.

 

Źródło: http://www.n4g.com/xbox360/News-35218.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft zawyża wyniki sprzedaży X360. Microsoft w kłopotach?

 

http://www.informationarbitrage.com/2007/0...soft_phili.html

 

A tak przy okazji i może nieco offtopowo, Paul Graham w ogóle po całości pojechał:

 

Microsoft jest martwy

 

http://www.paulgraham.com/microsoft.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, dzisiaj dostałem w łapki PES6 i pytanie brzmi czy jest możliwość save np składu drużyny przed meczem i dokonania ijego zmiany, czy tylko za każdym razem przed wolnym meczem trzeba zmieniać ?

 

EDIT: 2 pytanie: gdzie się pobiera jakiekolwiek patche do gier ?

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, dzisiaj dostałem w łapki PES6 i pytanie brzmi czy jest możliwość save np składu drużyny przed meczem i dokonania ijego zmiany, czy tylko za każdym razem przed wolnym meczem trzeba zmieniać ?

 

EDIT: 2 pytanie: gdzie się pobiera jakiekolwiek patche do gier ?

Jeśli będzie to jakaś aktualizacja, to gra sama cię o tym poinformuje podczas jej odpalania ( oczywiście musisz być podpięty do neta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam takie pytanko - oplaca sie kupowac xa360 premium do zwykleglo tv 21' ?? :) a druga sprawa to jak jest z przerobieniem do odczytu kopii

zapasowych ? :wink:

 

A tak jest że nie wolno się tu o to pytać

"(...)Ziom, odpocznij(...)"/poca

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kfachu ja mam premiuma do tv 21" nie żaden LCD czy coś tylko zwykły TV bez bajerów ^^ Grafika i tak mnie zachwyciła i to bardzo pozytywnie. Podoba mi się że aby grać nie trzeba mieć wypas sprzętu jak na Pc-ecie. Ja swojego narazie nie przerabiam bo boję się trochę 3 czerwonych diod :( Z drugiej strony boli mnie cena gier, ale ok 150zł za grę to i tak mnie niż 1,4k za boxa. Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kfachu ja mam premiuma do tv 21" nie żaden LCD czy coś tylko zwykły TV bez bajerów ^^ Grafika i tak mnie zachwyciła i to bardzo pozytywnie. Podoba mi się że aby grać nie trzeba mieć wypas sprzętu jak na Pc-ecie. Ja swojego narazie nie przerabiam bo boję się trochę 3 czerwonych diod :( Z drugiej strony boli mnie cena gier, ale ok 150zł za grę to i tak mnie niż 1,4k za boxa.

szkoda ze nie mozna kupic xa + przerobke z gwara (kumpel kupil tak ps2slim). wlasnie tak sie zastanawialem jaki jest sens ciaglego upgrade'owania kompa skoro i tak za pol roku wyjda takie gry ze

znow cos nie pojdzie, a konsole kupuje sie raz na pare dobrych lat i nie ma sie o co martwic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 80-90% złodzieje. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka (lecz też radzę pohamować rozmowy - w żaden sposób nie mogą [nawet podświadomie] propagować kradzieży).

Czy się iksa opłaca pod 21" CRT TV to zależy - z jednej strony konsola jest nastawiona na 720p, z drugiej są ludzie, którym się opłaca PS3 podpinać pod taki telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej ofercie pisalem - pytanie tylko czy to jest Premium czy Core....

PZDR

Jest to naturalnie premium, którego też przedwczoraj zakupiłem (tym samym witam się w tym temacie ;) ).

 

Konsola podpięta jest do 37" lcd (Samsung LE37R72B) i w komplecie z obowiązkowym PGR3, Crackdown, Lost Planet i GoW dostarcza 100x więcej frajdy niż, kosztujący dwa razy tyle co powyższy zestaw, pc (piszę o laptopie).

 

Słowem, jestem w pełni zadowolony z zakupu, szkoda tylko, że elite tak późno pojawi się w Europie. "Białasek" nie pasuje do wystroju wnętrza i musie chować się wstydliwie za tv.

 

Wracam do grania B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie zmadrzales ;), witamy w gronie

 

BTW. Panowie od PGR3, w sobote mozemy urzadzic jakas dluzsza sesyjke jesli byscie dysponowali czasem. Na razie sie zapowiada, ze chata wolna wiec nikt mi na glowie nie bedzie siedzial i zamulal.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...