Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

żebym jeszcze musiał niektórych polskiego uczyć, do czego to doszło :?

coś gdzieś JEST NAPISANE a nie PISZE. o to chodzi.

 

pisze, bo z tego co pamietam to piracisz na potege, wiec mozesz sie nie orientowac

pisze - można sobie pisać aktualnie na kartce, ja teraz piszę, on pisze

jest napisane - stwierdzony fakt. to jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebym jeszcze musiał niektórych polskiego uczyć, do czego to doszło :?

coś gdzieś JEST NAPISANE a nie PISZE. o to chodzi.

 

pisze, bo z tego co pamietam to piracisz na potege, wiec mozesz sie nie orientowac

pisze - można sobie pisać aktualnie na kartce, ja teraz piszę, on pisze

jest napisane - stwierdzony fakt. to jest napisane.

:lol2: No przeciez o to wlasnie chodzi.

 

"(Ja) pisze, bo z tego co pamietam to piracisz na potege, wiec mozesz sie nie orientowac".

 

podpowiedz - ja w nawiasie to podmiot domyslny ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to nie rozumiem Twojego problemu, ale mam wolne kable composite/component (oryginał MS) i vga/chinch (BigBen).

Mój problem jest prosty, Chcę (chciałem) podłączyć konsolę do monitora przez HDMI a dźwięk wyciągnąć z kabla komponent (tylko stereo, optyczny mnie nie interesuje). Niestety ponieważ obie wtyczki na raz nie pasują to trzeba z kabla komponent zdjąć obudowę wtyczki, wtedy kable "podobno" da się razem wcisnąć. Zrobiłem tak ale dalej jest za ciasno, boję się wyłamać gniazdka (albo po prostu uszkodzić) przez wciskanie na siłę obu kabli więc wolę sobie ten sposób odpuścić. Ale skoro z tego zrezygnowałem to dalej szukam sposobu żeby uzyskać dźwięk, toteż zastanawiałem się czy oryginalny kabel Composite (dodawany np. do Arcade'a) da się podłączyć razem do konsoli tak, żeby dźwięk uzyskać z niego a obraz dalej przez HDMI (kabel Composite ma cieńszą wtyczkę więc może pasuje bez modyfikacji ale nie jestem tego pewien). Myślę że to jasne :P.

 

Anyway. Teraz widzę, że więcej z tym problemów i chyba skłaniałbym się do kupna kabla VGA (i tak będę w plecy i tak, niezależnie co teraz wymyślę a przynajmniej wszystko co potrzebuję będzie w jednym kablu). Także Vidi, byłbym zainteresowany tym kabelkiem VGA. Na PM wyślę Ci propozycję ;).

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

w ustawieniach monitora jest normalnie 1280x1024 czyli wyższa rozdziałka.

 

http://hardware.teamxbox.com/reviews/xbox-...HD-AV-Cable/p1/

(patrz tabelka)

Twoj problem polega na braku zrozumienia ze: liczy sie sygnal jaki wysyla konsola-tylko i wylacznie!! a nie rozdzialka jaka ustawisz w ekranie, tabelki sa to po abys wiedzial jakie uzyskasz proporcje ekranu przy innych ustawieniach,bo to ze moga byc inne to juz chyba wiesz.

 

ps.powoli mi brak cierpliwosci to takich oczywistych wykladni :lol2:

 

TrueVanDal

 

nie ma twoj problem jakies przejsciowki??

 

a to co chcesz zrobic czyli obraz po hdmi a dzwiek po cinczach to chyba nie pojdzie:bo w opcjach pracy konsoli mozesz wybrac jak sie nie myle albo hdmi albo inny dowolny tryb,nigdy 2 naraz-chociaz moge sie mylic bo za leniwy jestem aby odpalc konsole :lol2:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

TrueVanDal

 

nie ma twoj problem jakies przejsciowki??

 

a to co chcesz zrobic czyli obraz po hdmi a dzwiek po cinczach to chyba nie pojdzie:bo w opcjach pracy konsoli mozesz wybrac jak sie nie myle albo hdmi albo inny dowolny tryb,nigdy 2 naraz-chociaz moge sie mylic bo za leniwy jestem aby odpalc konsole :lol2:

Przejściówka jest od MS (klik) ale jej cena jest śmiesznie wysoka (trzeba ją kupić z kablem HDMI, w Polsce cena ok. 150zł). Tzn. o ile można to nazwać przejściówką, kawałek kabla z cienką wtyczką po stronie konsoli i z gniazdkami po drugiej (2x chincze do dźwięku stereo i wyjście optyczne). Powstała specjalnie po to żeby puścić obraz po HDMI a dźwięk standardowym wyjściem AV. Skoro MS coś takiego sprzedają to znaczy że to działa ;). Swoją drogą to z MS niezłe cwaniaki, wiedzieli że kabel HDMI nie zmieści się ze standardowym kablem Component więc wymyślili przejściówkę którą dodają do Elite i sprzedają z ww kablem HDMI. Jakby nie mogli lepiej rozlokować wyjść (IMO zrobili to celowo :/ ). Najciekawsze jest to że o ile podrób innych kabli jest pełno tak chyba nie ma do tej pory podróbki tej przejściówki... Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

kurde namotaliscie mi z tym skalowaniem w glowie ;) jezeli mam telewizor hd ready z nominalna rozdzielczoscia 1366x768 to lepiej bedzie ustawic 1280x720, bo w takiej sa gry pisane? :x

tak -jesli ustawisz nawet 1366/768 to i tak bardzo niewiele obraz sie przeskaluje ,wlasciwie to nie zobaczysz roznicy,no i zasada jest jedna:zawsze dobierac rozdzialkie najblisza grze

TrueVanDal-czy ja wiem czy Microsoft zagral tak specjalnie,wez pod uwagie ze w krajach zachodnich raczej malo osob kombinuje w taki sposob

 

zreszta ja siedze na componecie i jestem bardzo zadowolony,a dzwiek idzie pod kompa :)

 

ps.zostaw sobie kabel hdmi jak juz go masz,albo opyl i zapodaj albo componeta albo vga

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak -jesli ustawisz nawet 1366/768 to i tak bardzo niewiele obraz sie przeskaluje ,wlasciwie to nie zobaczysz roznicy,no i zasada jest jedna:zawsze dobierac rozdzialkie najblisza grze

Nie! Chodzi o to by wybrać rozdzielczość jak najbliższą proporcjami i wymiarami do rozdzielczości natywnej matrycy. Wybieramy to dlatego, że iks przeważnie lepiej skaluje obraz niż TV.

 

Gdy w iksie wybierzesz 1280x720 to twój telewizor przeskaluje to sobie do 1366x768, a jak mu to wyjdzie to już zależy od jakości elektroniki.

Gdy w iksie wybierzesz 1366x768 to iks przeskaluje gry do tej rozdzielczości i przeważnie zrobi to lepiej niż elektronika w telewizorze.

 

Jeśli rozdzielczość twojego telewizora pokrywa się z jakąś rozdzielczością dostępną w dashu to taką wybierz ;)

Jeśli nie ma twojej rozdzielczości w dashu, to przeważnie najlepiej wybrać najbliższą proporcjami.

Dla monitorów komputerowych - 1280x768.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueVanDal, jak VGA lub DVI/HDMI jedynie wchodzi w gre lub będzie używane to dlaczego po prostu nie wykorzystasz dołączonego kabla component ? Przynajmniej nie powinien się rozwalić czy coś jak jakies tanie kable 3rd party ;)

 

Aha już widze - wyglada na to że najprościej kupić cieńszy kabel HDMi czy cokolwiek pasującego do cyfrowego wejścia monitorze

Edytowane przez skorpio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, jak to dobrze, że natywnie mam 720p, ileż to zdrowia psychicznego człowiek zaoszczedzi :lol:

Albo 1080p, efekt ten sam ;) A co do minimalizacji problemów, to coś w tym musi być- tu widzę od 1,5 strony temat o rozdzielczości gier na konsoli, na której, jak to na konsoli, rozdzielczości się nie wybiera :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ogolnie zalezy od wielu czynnikow ;p na monitorze (24 cale full hd) roznica miedzy rozdzialkami jest widoczna golym okiem, ale na tv to bym chyba przy pomocy linijki musial sprawdzac ;) Dochodzi jeszcze kwestia kabla - niektore tv slabiej sobie radza z analogowym sygnalem, a po hdmi wszystko smiga cacy

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Nie! Chodzi o to by wybrać rozdzielczość jak najbliższą proporcjami i wymiarami do rozdzielczości natywnej matrycy. Wybieramy to dlatego, że iks przeważnie lepiej skaluje obraz niż TV.

 

Gdy w iksie wybierzesz 1280x720 to twój telewizor przeskaluje to sobie do 1366x768, a jak mu to wyjdzie to już zależy od jakości elektroniki.

Gdy w iksie wybierzesz 1366x768 to iks przeskaluje gry do tej rozdzielczości i przeważnie zrobi to lepiej niż elektronika w telewizorze.

 

Jeśli rozdzielczość twojego telewizora pokrywa się z jakąś rozdzielczością dostępną w dashu to taką wybierz ;)

Jeśli nie ma twojej rozdzielczości w dashu, to przeważnie najlepiej wybrać najbliższą proporcjami.

Dla monitorów komputerowych - 1280x768.

przeciez wlasnie to napisalem :lol2: az dziw bierze ze cos nie kaman ,przeciez chodzi o to zeby dobrac nominalne ustawienia tv do gry,wiec czego nie zrozumiales w poscie???

 

moze dlatego ze nie zwrociles uwagi na polaczenie mojego wywodu z wklejonym cytatem....ha! czytac to "TYZ" trza umiec ;)

 

ostatecznie zamknijmy juz temat rozdzialek bo trzeba bedzie czystki na forum zrobic z niepotrzebnych postow :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forums.xbox.com/22081727/ShowPost.aspx

 

Dołączamy do walki? :lol:

Przeczytalem i co moge powiedziec - bullshit. Albo "nie wiem", albo "nie moge podac tej informacji", albo "podam w najblizszym mozliwym terminie". WTF? Odpowiedzi na wiekszość pytań zna się (lub domyśla) bez wypowiedzi tych "speców". Ktoś tam dobrze napisał, zdeklarowaliby się konkretnie czy będzie Live, krótka piłka: tak czy nie. Chociaz z drugiej strony to czego mozna by sie po M$ spodziewac :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące zakupu MS Points na allegro. Nie mam XBLive GOLD bo i tak po sieci nie mam czasu grać. Ale chętnie kupiłbym kilka gier arcade.

Czytałem, że - cytat" Punkty działają na wszystkich kontach europejskich* (EU) i amerykańskich (US) w wersji Silver i Gold.

 

*Należy najpierw założyć darmowe konto US. Gry i dodatki, które na nim zakupisz będą również dostępne na Twoim koncie EU. Jeżeli z jakiegoś powodu np. w wyniku uszkodzenia konsoli lub dysku twardego będziesz zmuszony odzyskać gamertagi (funkcją recover gamertag) to z konta europejskiego znikną wszystkie produkty nabyte na koncie amerykańskim."

 

Czy warto dołożyć 35zł i kupić 4200 MSP dla EU?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące zakupu MS Points na allegro. Nie mam XBLive GOLD bo i tak po sieci nie mam czasu grać. Ale chętnie kupiłbym kilka gier arcade.

Czytałem, że - cytat" Punkty działają na wszystkich kontach europejskich* (EU) i amerykańskich (US) w wersji Silver i Gold.

 

*Należy najpierw założyć darmowe konto US. Gry i dodatki, które na nim zakupisz będą również dostępne na Twoim koncie EU. Jeżeli z jakiegoś powodu np. w wyniku uszkodzenia konsoli lub dysku twardego będziesz zmuszony odzyskać gamertagi (funkcją recover gamertag) to z konta europejskiego znikną wszystkie produkty nabyte na koncie amerykańskim."

 

Czy warto dołożyć 35zł i kupić 4200 MSP dla EU?

Sprawa jest taka, że (tak mi sie zdaje, ale niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę, bo podobnie jest gdy się konsolę zmieni na inną):

Kupując gry na koncie amerykańskim (domyslam sie, że nie jest to Twoje podstawowe konto) aby w nie zagrać na swoim podstawowym koncie, bedziesz musiał być podpięty do netu. W momencie wypiecia z netu, na swoim podstawowym koncie gry "zmienią się" w wersje trial. Ja tam wole mieć wszystko na swoim koncie podstawowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to sprawa staje się dla mnie oczywista. Nie mam konsoli non-stop podpiętej do sieci. Rozglądam się za modułem Wifi.

BTW: czy za 4200MSP można zaszaleć? Gdzie znajdę aktualny cennik gierek z marketplace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka, że (tak mi sie zdaje, ale niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę, bo podobnie jest gdy się konsolę zmieni na inną):

Kupując gry na koncie amerykańskim (domyslam sie, że nie jest to Twoje podstawowe konto) aby w nie zagrać na swoim podstawowym koncie, bedziesz musiał być podpięty do netu. W momencie wypiecia z netu, na swoim podstawowym koncie gry "zmienią się" w wersje trial. Ja tam wole mieć wszystko na swoim koncie podstawowym.

G... prawda - kupisz, to masz. Net or no net i to na wszystkich kontach na danej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dla mnie szybszym rozwiązaniem było ponowne kupno tych 5-6 gier na xbl arcade, niż buszowanie w sieci ale na przyszłość uwaga przydatna (choć nie sądzę, by MS miał wprowadzać większy dysk od 120GB, by mieć ewentualnie na co znów migrować dane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

czytajcie liczby !

 

Rekordowy wzrost Xboxa

 

Obniżenie ceny konsoli Xbox 360 przyczyniło się do ogromnego wzrostu jej sprzedaży.

Od kilku dni Amerykanie mogą kupować tańszego Xboxa 360. Niższa cena sprawiła, że ludzi wręcz rzucili się po urządzenie do sklepów, kupując je w ilościach iście hurtowych. Amazon podał najnowsze wyniki sprzedaży, które u kierownictwa Microsoftu muszą wywoływać szeroki uśmiech na twarzy.

 

Sprzedaż najtańszej wersji Arcade po obniżce wzrosła aż o 1 712%, umieszczając system na 25. miejscu w dziale Video Games. Wersja Pro (lub jak kto woli Premium), sprzedaje się o 504% lepiej, wskakując na 23. pozycję. Najmniej wzrosła sprzedaż wersji Elite, bo jedynie o 231%, co dało systemowi 64. miejsce w dziale Video Games.

no to poszli po bandzie :lol2:

 

i jeszcze wazniejsze ;)

 

25 września - koniec Xboksa 360..

 

..początkiem Xboksa 360. Tego bowiem dnia Microsoft rozpocznie 5 godzinne odliczanie. Gdy zegar wskaże 0, wszystkie konsole otrzymają nowy Dash. Po całym wydarzeniu - narodzeniu na nowo Xboksa 360, do sieci trafi 12 dem nowych gier, ujawnione zostaną informacje na temat dodatku do GTA IV, dodatek do Mass Effect oraz darmowy zestaw map do Halo 3. Co więcej, Microsoft zamierz ujawnić 12 nowych gier jakie mają nadać rozpędu sprzedaży Xboksa. Spekuluje się ,że będą to m. in. Assassins Creed 2 czy Mass Effect 2. Za darmo można będzie sciągnąć także 6 tytułów z pierwszego Xboksa (ciekawe jak będą miały się ograniczenia regionalne). 3 z nich znajdują się już na Rynku, pozostałe zostaną dodane w dniu wypuszczenia nowego interfejsu. Szykuje się niezła impreza!

oj bedzie sie dzialo,ciekawe jakie gierki dadza na krzywy ryj :lol2:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...