Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

odświeżę temat rozdzielczości.

Kupiłem kabel hdmi -> DVI

Podłączyłem sposobem opisywanym na forum

http://forum.xboxonline.pl/viewtopic.php?t...asc&start=0

obraz jest, dźwięk też jest. W konsoli ustawiłem rozdziałkę full hd i taka została przyjęta przez konsolę. Wszystko się mieści na monitorze (wcześniej na dsub obraz się nie mieścił, nie dawało nic regulowanie ręczne). Monitor oczywiście nie jest full hd, standardowe 1680x1050. Taka też rozdziałka widnieje na monitorze po zmianie na full hd. Odpaliłem grę i widnieje nadal rozdziała monitorowa.

Rozumiem to tak. Konsola daje full hd, jedynie monitor skaluje rozdziałkę do swojej natywnej? Takie rozwiązanie jest dobre?

Pomijając wszystko jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza z tym co było wcześniej. Jest różnica między 1360 x 768 a 1680 – 1050.

Widzę że to obejście problemu niemożności wybrania maksymalnej rodziałki monitorów 16:10 ;). Jeżeli faktycznie obraz jest lepszy to można powiedzieć że to dobre rozwiązanie. Pamiętaj jednak że (jak słusznie zauważyłeś) są tu dwa skalowania, jedno w górę (konsola do Full HD) a drugie w dół (monitor do 1680x1050). Anyway, miejmy nadzieję niedługo pojawi się nowy dash z natywną obsługą rozdziałek monitorów 16:10, wtedy to "obejście" będzie zbędne ;).

 

Mam kilka pytań do braci konsolowej ;).

 

Ile wytrzymały wam baterie w padzie dołączone do zestawu? Moje jeszcze działają a grałem chyba codziennie ze 2h (czyli będzie już ze 30h). Do tego w dashu pokazuje mi "pełne" naładowanie tej baterii i tu powstaje pytanie, czy ten wskaźnik dobrze pokazuje? A może to działa poprawnie tylko z aku? Żebym się nie obudził z ręką w nocniku gdy nagle pad odmówi posłuszeństwa :D.

 

Inne pytanie dotyczy technologii MS w XBL a mianowicie TrueSkill i TrueMatch (chyba tak to się zwie, coś o tym czytałem w książeczce dołączonej do konsoli). Ma to niby zapewnić, że gracz będzie dołączany do gier w której są gracze o podobnych umiejętnościach (mówię o grze przez neta). Zastanawiam się czy wybór miejsca zamieszkania (czyli gdzie mamy założone konto) ma na to wpływ. Tzn. czy ja np. mając założone konto na USA będę łączony z graczami którzy też założyli konto na USA? Trochę to mi nie "pasi" bo może dla mnie oznaczać większe lagi (łącze 0.5 Mbit :lol2: i łączenie się z serwerem gdzieś w USA).

 

I ostatnia sprawa. Można zacząć coś ściągać z Marketu ale nie skończyć (np. wylogować się i wyłączyć konsolę, pomijam tutaj opcję dokończania ściągania po wyłączeniu konsoli). Teraz jak włączymy konsolę/zalogujemy się ponownie to ściąganie będzie kontynuowane. Zauważyłem jednak, że ściąganie nie musi być kontynuowane od takiego stanu na jakim zakończyliśmy (i najczęściej tak się dzieje). Np. było 20 procent jakiegoś demka. Wyloguję się (przerywa ściągać), potem się loguję i kontynuuje ściągać od (np.) 7%... :blink: Też tak macie? Czemu tak się dzieje?

 

PS. A propos sporu o płacenie za Live! Momentami jak gram w demko Battlefield: Bad Company po necie to dochodzę do wniosku, że za granie online powinno się płacić ciężkie pieniądze. Czemu? Bo może wtedy nie trafialiby się goście którzy nie grają dla przyjemności/sportu/rywalizacji tylko dla głupkowatych wypowiedzi przez headset i zabijaniu swoich (z premedytacją, nie przez "przypadek")... Trafiłem na takiego "typa", który (co ciekawe) ma bardzo dobrą reputację a po meczach kończy z ujemną ilością punktów (za zabijanie swoich)...

Nie no żartuję z tym płaceniem kroci bo to niewiele zmieni ale czy w każdej społeczności onlineowej muszą trafiać się debile? To jest problem.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że to obejście problemu niemożności wybrania maksymalnej rodziałki monitorów 16:10 ;). Jeżeli faktycznie obraz jest lepszy to można powiedzieć że to dobre rozwiązanie. Pamiętaj jednak że (jak słusznie zauważyłeś) są tu dwa skalowania, jedno w górę (konsola do Full HD) a drugie w dół (monitor do 1680x1050). Anyway, miejmy nadzieję niedługo pojawi się nowy dash z natywną obsługą rozdziałek monitorów 16:10, wtedy to "obejście" będzie zbędne ;).

 

Mam kilka pytań do braci konsolowej ;).

 

Ile wytrzymały wam baterie w padzie dołączone do zestawu? Moje jeszcze działają a grałem chyba codziennie ze 2h (czyli będzie już ze 30h). Do tego w dashu pokazuje mi "pełne" naładowanie tej baterii i tu powstaje pytanie, czy ten wskaźnik dobrze pokazuje? A może to działa poprawnie tylko z aku? Żebym się nie obudził z ręką w nocniku gdy nagle pad odmówi posłuszeństwa :D.

 

Inne pytanie dotyczy technologii MS w XBL a mianowicie TrueSkill i TrueMatch (chyba tak to się zwie, coś o tym czytałem w książeczce dołączonej do konsoli). Ma to niby zapewnić, że gracz będzie dołączany do gier w której są gracze o podobnych umiejętnościach (mówię o grze przez neta). Zastanawiam się czy wybór miejsca zamieszkania (czyli gdzie mamy założone konto) ma na to wpływ. Tzn. czy ja np. mając założone konto na USA będę łączony z graczami którzy też założyli konto na USA? Trochę to mi nie "pasi" bo może dla mnie oznaczać większe lagi (łącze 0.5 Mbit :lol2: i łączenie się z serwerem gdzieś w USA).

 

I ostatnia sprawa. Można zacząć coś ściągać z Marketu ale nie skończyć (np. wylogować się i wyłączyć konsolę, pomijam tutaj opcję dokończania ściągania po wyłączeniu konsoli). Teraz jak włączymy konsolę/zalogujemy się ponownie to ściąganie będzie kontynuowane. Zauważyłem jednak, że ściąganie nie musi być kontynuowane od takiego stanu na jakim zakończyliśmy (i najczęściej tak się dzieje). Np. było 20 procent jakiegoś demka. Wyloguję się (przerywa ściągać), potem się loguję i kontynuuje ściągać od (np.) 7%... :blink: Też tak macie? Czemu tak się dzieje?

 

PS. A propos sporu o płacenie za Live! Momentami jak gram w demko Battlefield: Bad Company po necie to dochodzę do wniosku, że za granie online powinno się płacić ciężkie pieniądze. Czemu? Bo może wtedy nie trafialiby się goście którzy nie grają dla przyjemności/sportu/rywalizacji tylko dla głupkowatych wypowiedzi przez headset i zabijaniu swoich (z premedytacją, nie przez "przypadek")... Trafiłem na takiego "typa", który (co ciekawe) ma bardzo dobrą reputację a po meczach kończy z ujemną ilością punktów (za zabijanie swoich)...

Nie no żartuję z tym płaceniem kroci bo to niewiele zmieni ale czy w każdej społeczności onlineowej muszą trafiać się debile? To jest problem.

 

Pozdro.

1. Mi tek wskaźnik nigdy dobrze nie pokazuje stanu baterii. Od samego początku kupuje energizery które dostajemy z konsolą. Na mrugającym kołeczku nawet 3 dni potrafię ugrać tak po 3h na dzień.

 

2. Co do zakładania kont, ja bym wybierał kraj europejski ponieważ różne większe dodtaki do gier mogą się róznic zawartością dla wersji EU i US. Przykład: dawaj moi kumple mający konto na US sciągneli dodatki z tamtejszego marketplace do Army of Two za 800msp i okazało się, że dodatek nie jest kompatybilny z europejską wersją gry.

 

3. U mnie zawsze dociągało z tego miejsca z którego skończyło, choć czasem zdarzały się wpadki, że musiałem ssać od nowa ale z reguły już nigdy nie przerywam downloadu. Czemu Ci losuje moment wznowienia? nie wiem :)

 

4. W bad company zbyt wielu chamów nie spotkałem. Szczytem kiedyś było gdy w hejlo fri ludzie zaczeli wyzywać się z powodu swoich narodowości + rasizm powszechny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee mam nietypowy problem :D Chyba mi memorka coś szwankuje. Dzisiaj po włączeniu konsoli w ogóle nie wykrywało jej. Wyjąłem i włożyłem parę razy. Zrestartowałem konsole ze 3 razy i dopiero ją wykryło. Zaraz po kupnie konsoli już po 3 dniu miałem to samo..

 

 

jakiś dziwny błąd czy mam jakąś lewą memorkę ? Niby nic szczególnego, ale nie będę przecież memorki odsyłał do serwisu :) Zwłaszcza, ze nie mam dysku. Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tales Of Vesperia - starczy za komentarz? ;)

 

Żebym się nie obudził z ręką w nocniku gdy nagle pad odmówi posłuszeństwa

Eee tam - jak siadzie bateria, to po prostu w grze wlaczy sie pauza z tekstem "podlacz pada". Wkladasz nowe baterie i grasz dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

2. Co do zakładania kont, ja bym wybierał kraj europejski ponieważ różne większe dodtaki do gier mogą się róznic zawartością dla wersji EU i US. Przykład: dawaj moi kumple mający konto na US sciągneli dodatki z tamtejszego marketplace do Army of Two za 800msp i okazało się, że dodatek nie jest kompatybilny z europejską wersją gry.

(...)

3. U mnie zawsze dociągało z tego miejsca z którego skończyło, choć czasem zdarzały się wpadki, że musiałem ssać od nowa ale z reguły już nigdy nie przerywam downloadu. Czemu Ci losuje moment wznowienia? nie wiem :)

(...)

Pewnie założę też drugie konto alternatywne dla EU ale tylko po to żeby ewentualne downloady ściągać dla faktycznie "naszego" regionu. No i chyba czasem są różnice w zawartości rynku.

 

Co do ściągania to też nie wiem, czasem cofnie się o kilka procent (max miałem kilkanaście % w plecy). Nigdy zaczynać od nowa nie musiałem (ale ile ja mam konsolę, 2 tygodnie ;p). Pewnie konsola ściąga sobie część do "swapa", później łączy to z tym plikiem docelowym i znowu ciągnie dalej do "swapa" itd. aż skończy. A może ja niepoprawnie przerywam ściąganie (wylogowanie/wyłączenie konsoli)? Ale najważniejsze że dociąga i dociąga poprawnie ;). Gdybym miał szybsze łącze pewnie też ściągałbym raz a dobrze.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie założę też drugie konto alternatywne dla EU ale tylko po to żeby ewentualne downloady ściągać dla faktycznie "naszego" regionu. No i chyba czasem są różnice w zawartości rynku.

 

Co do ściągania to też nie wiem, czasem cofnie się o kilka procent (max miałem kilkanaście % w plecy). Nigdy zaczynać od nowa nie musiałem (ale ile ja mam konsolę, 2 tygodnie ;p). Pewnie konsola ściąga sobie część do "swapa", później łączy to z tym plikiem docelowym i znowu ciągnie dalej do "swapa" itd. aż skończy. A może ja niepoprawnie przerywam ściąganie (wylogowanie/wyłączenie konsoli)? Ale najważniejsze że dociąga i dociąga poprawnie ;). Gdybym miał szybsze łącze pewnie też ściągałbym raz a dobrze.

 

Pozdro.

Ja zawsze wchodze w Active Downloads i biore Cancel. Więc może faktycznie dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Xbox wyzionął ducha :mur: zaczęło się od przekłamań w obrazie w Alone in the Dark, obraz się zielony robił itp. potem nie chciała dawać obrazu na tv, ale się włączała, raz miałem 3 czerwone diody nie pamiętam w jakiej kombinacji, no a ostatnio padło na amen, to znaczy startuje, wszystkie diody ok, zielone itp. dźwięk jest, ale nie ma obrazu :( byłem się pytać, to podobno wina zimnych lutów w okolicy GPU albo pod samym GPU, miał ktoś z was taki przypadek??

 

Najciekawsze jest to że padła jak miesiąc do 1 roku jej został (bez gwary bo z USA!) i ostatnio mało była używana, właściwie z miesiąc z rzadka była włączana, a nawet ostatnio ją pochwaliłem, mówiąc, że już zaraz rok a mi jeszcze nie padła :D także uważajcie sami też ;)

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wchodze w Active Downloads i biore Cancel. Więc może faktycznie dlatego.

Hmm, nigdy tego nie próbowałem, może przez nazwę która wskazuje że pobieranie jest "anulowane" a nie "zatrzymywane". Myślałem że to automatycznie pozbędzie się wszystkiego co do tej pory się ściągnęło więc wolałem tego nie tykać :lol2:. Sprawdzę to ;).

 

Narka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merc2 Demko już zaliczone ;). Rozwałka spoko, taka dopasiona "jedynka" :D. Demko Fracture w drodze (było już wczoraj rano, przynajmniej na rynku USA ale byłem zajęty ściąganiem Merc2).

 

Sprawdziłem ten patent z anulowaniem ściągania i wygląda na to że to działa ;). Tzn. cofnęło mi o 1% ale to pryszcz jak czasem miałem powrót o 10%. Natomiast szkoda że ten element usuwany jest z listy aktualnie pobieranych elementów, później trzeba go samemu znaleźć w "markecie". W przypadku nowości to nie problem ale ze starszymi "rzeczami" trzeba już nieco "pogrzebać" ;). Przydałaby się zwykłą opcja "Wstrzymaj". Zresztą raz anulowałem pobieranie z poziomu rynku i konsola podpowiedziała, że zawsze można wznowić ściąganie poprzez wybranie tej pozycji na rynku (znowu), a jeśli anulowaliśmy bo nam się "odechciało" to wystarczy usunąć cache tego co już się ściągnęło z dysku (konsola robi sobie z góry miejsce na dany element).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś mógłby napisać plusy i minusy kupowania konsoli w USA? Pytam grzecznościowo bo mój kumpel jest w stanach i chce coś kupić od razu z kilkoma grami. Ma dwójkę małych chłopaków (3,6 lat) a pewnie sam z zoną by w coś popykał na kilka padów itp. Może od razu kupi jakieś peryferia jak Rocka Band, GH czy Singstar w zależności czy wybierze X czy PS3.

 

Czy gry kupione u nas będą działy na konsoli ze stanów?

Jak wygląd sprawa z zasilaczami?

 

Sumując wszystkie + i - warto kupić X czy PS3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby napisać plusy i minusy kupowania konsoli w USA?

Jedyny plus jaki widzę to cena. Poza tym same minusy.

 

Czy gry kupione u nas będą działy na konsoli ze stanów?

Nie wszystkie - tylko te "region free". Reszta nie będzie działać.

3101145[/snapback]

Jak wygląd sprawa z zasilaczami?

patrz post wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie cofam to co napisałem w poprzednim poście na temat przerywania ściągania przez anulowanie. Wprawdzie konsola pokazuje mi stan na którym skończyłem to jednak procenty coś długo "nie wchodzą". Pewnie pokazuje inaczej a stan faktyczny też jest inny. Ale może i jest tak ponieważ ten sam element (demo konkretnie) przerywałem już na kilka sposobów (wylogowanie/anulowanie ściągania). Przy 24% anulowałem, po powtórnym rozpoczęciu przerwałem wylogowaniem, efekt: cofnięcie o 10% przy wznowieniu. Znowu anulowałem i wznowiłem z rynku, pokazało 24% ale wtedy procenty jakby się zamroziły (długo nic nie rosło, ale wiem że się ściągało bo ruter mam na biurku i widzę że lampka mrugała ;) ). Wylogowałem się, znowu zalogowałem, zaczęło od 17%, gdy doszło do 26% anulowałem i po wznowieniu z rynku było 37% ( :blink: ). Zaraz się wylogowałem i po zalogowaniu zaczęło od 22% i stawiam że tyle faktycznie jest. Pewnie od tych różnych sposobów przerywania konsola źle pokazuje kiedy się umyślnie anuluje i wznowi z rynku ale sprawdzę to dopiero przy okazji kolejnego downloadu. Teraz chcę to zakończyć, już "starym" sposobem.

 

PS. Wiem że mało pasjonujący post i że ogólnie mało pasjonujący "problem" ale lubię dociekać rzeczy które mnie interesują ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób kurier kwituje odbiór paczki z xboxem jadącym na gware? Mam wydrukować Receipt z maila od MS i tam ma złożyć podpis, czy jakiś oddzielny papier wystawia?

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz kupiłem w PL (wcześniej miałem transformator ale pewnego dnia umarł - miał z 15lat), a gry z US siostra wysyła lub na allegro jest użytkownik YuSuzuki, który może sprowadzić każdą grę.

Konsola w grudniu będzie miała 2 lata i puki co nic się nie dzieje (odpukać)...

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty, przegrzanie, padnięty napęd, coś tam z kostkami ram....

Ja np mam zimnego luta pod GPU (tyle wywnioskowałem z lektury for o klocku), honorowi pada napęd...każda konsola to inna historia :lol:

Ogólnie, to kolejny plus (zaraz przed płatnym livem) dla microsoftu - kupuję konsolę, która minimum raz się przekręci.

I mógłby już wyjść ten update, bo hałas napędu zaczyna źle na mnie wpływać :lol:

 

Zaczynam się zastanawiać, czy nie kupić arcade w media....Jeżeli od jutra będą u nich oficjalne ceny(bo dzisiaj była jeszcze stara, 769), to we wtorek (dzień bez vatu na konsole) zapłaciłbym 550zł....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dylemat. U mnie jest zawsze coś takiego - konsola i modernizacja komputera (z 2, 3, czy 4 - do pewnego stopnia). Czuję, iż ta, co będzie niedługo (HD4850 + zasilacz) będzie ostatnią przed kupnem konsoli. Jestem od długiego czasu "związany" z konsolami od Sony (zacząłem od PSX, a teraz PS2 + PSP) i wtedy wychodziłoby na kupno PS3 (konsolę bym kupował na gwiazdkę w tym roku), lecz Xbox jest po prostu tańszy...

 

PS3 ma Blu-Ray, więc nie musiałbym dokupywać napędu do komputera do oglądania filmów, lecz do późniejszych gier na PC i tak bym pewnie musiał go dokupić.

 

Xbox360 jest tańszy, a na gwiazdkę ma być obniżka Premiuma (podobno o jakieś 40 funtów), a taka wersja mnie interesuje.

 

Do tego zależy mi na support 16:10 (1680x1050) - najlepiej przez komponent, ew. VGA (nie mam HDMI w swoim monitorze). To podobno ma być w nowym jesiennym dashboard.

 

Co radzicie zrobić w mojej sytuacji ? Może po tej modernizacji komputera poczekać na następną generację konsol ?

Ja nie widze problemu - X360 po obnizce kosztuje tyle co radeon 4850 czy 4870 jak ktos chce premium , wiec mozna miec i to i to. A nowa generacja jak wyjdzie to bedzie kosztowac pewnie tyle co radek 4850+x360arcade+ps3 razem wziete :D

 

Dalej jak chcesz sie podlaczac pod monitor to imho x360> ps3 ( i mowie to majac w podpisie to co mam :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak monitor nie ma HDCP to w ogóle chyba nie będzie obrazu z PS3? Moim zdaniem jeśli do monitora to tylko X360, po VGA dostaniesz ładny obraz i natywną rozdziałkę wraz z najbliższą aktualizacją.

A ps3 nie da na monitor bez hdcp obrazu 576 p ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, idzie jakoś pobrać z XBL Hexica HD (1, nie 2)?? Wiadomo, że każdy dysk miał to wgrane na dysk, ale ja musiałem usunąć (format) i nie mam, a dziewczyna lubi w to pograć. W zakładce na Live jest tylko Theme Pack.

 

Btw. zgłosiłem awarię dysku do MS, wyślą za darmo drugi. Mojego dysku, który jak się okazało jest jednak cały i zdrowy, nie muszę wysyłać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...