Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Worth The Install? We Test The 360's New Save To Drive Feature - http://gameinformer.com/News/Story/200810/...3076.htm?Page=1

 

img

 

NXE Review and Video Overviews

Ktoś się załapał na preview ??

nowy dash jest bez problemu dostępny w sieci (wersja PL) i działa ślicznie.

 

http://digiex.net/homebrew/594-xbox-360-nx...y-download.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również zainstalowałem nowy dash i w zasadzie na + można zaliczyć możliwość instalacji gier na dysk. Osobiście czekałem jeszcze na nowe rozdzielczości (1680x1050) ale via component można wybrać tylko 480p ,720p ,1080p i 1080i... Wygląda na to ze będę zmuszony kupić sobie kabel vga <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) konsola chodzi o wiele ciszej.

I to właśnie jest ta dobra wiadomość na którą czekam(y) :-D

A jak jest z miejscem na dysku? Zakładając, że wyczyszczę wszystkie dema i takie tam popierdółki to ile gier będę mógł zmieścić? Na dysku instaluję się "cała płyta" czy tylko najważniejsze pliki a reszta będzie co jakiś czas doczytywana z płyty? Mam 20 GB i trochę obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dysku instaluję się "cała płyta" czy tylko najważniejsze pliki a reszta będzie co jakiś czas doczytywana z płyty? Mam 20 GB i trochę obawiam.

Twoje obawy są uzasadnione bo na 20 zmieścisz góra 2 gry. Dysk bez żadnych dem posiada ~13 GB wolnej przestrzeni, po instalacji jednej gry mnie zostało 6,6 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to możliwe?Przecież w bebechach konsoli nikt nam nic nie miesza. Chyba, że chodzi wam o to, że nie będzie czytać gier z DVD bo będą na dysku.

Właśnie o to chodzi.

 

Pytałem już ale nie padła odpowiedź - podpinając konsolę do karty muzycznej z PC przez line in jakość dźwięku spadnie do takiej jaką oferuje moja kiepska karta dźwiękowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również zainstalowałem nowy dash i w zasadzie na + można zaliczyć możliwość instalacji gier na dysk. Osobiście czekałem jeszcze na nowe rozdzielczości (1680x1050) ale via component można wybrać tylko 480p ,720p ,1080p i 1080i... Wygląda na to ze będę zmuszony kupić sobie kabel vga <_<

Gdy kupiłem nowy tv LCD od razu podłączyłem do niego X360 przez component aby zobaczyć jak to będzie wyglądało. Załączyłem PGR-a i coś mi nie pasowało. Jakoś obrazu była poniżej moich oczekiwań i wydawało mi się, że lepiej to wszystko wyglądało jak grałem na monitorze CRT przez VGA. Pobiegłem po kabelek, podłączyłem xboxa przez VGA i różnica między VGA, a componentem okazała się ogromna! Więc jak najszybciej przerzuć się na VGA.

 

I to właśnie jest ta dobra wiadomość na którą czekam(y) :-D

A jak jest z miejscem na dysku? Zakładając, że wyczyszczę wszystkie dema i takie tam popierdółki to ile gier będę mógł zmieścić? Na dysku instaluję się "cała płyta" czy tylko najważniejsze pliki a reszta będzie co jakiś czas doczytywana z płyty? Mam 20 GB i trochę obawiam.

Nic ci się nie zmieści na 20GB, sam zainstalowałem tylko GTA IV i to już koniec. Już kombinuje kasę na nowy dysk.

 

Ale jak to możliwe?Przecież w bebechach konsoli nikt nam nic nie miesza. Chyba, że chodzi wam o to, że nie będzie czytać gier z DVD bo będą na dysku.

Tak o to nam chodzi.

Moja konsola czytając z DVD jest po prostu głośna. Czytając z dysku jest prawie niesłyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą, to chodźbyś chciał się połączyć, to tego nie zrobisz póki co bo się nie da

to kicha... ponad 2 tygodnie bez Live'a? :P wolę poczekać do oficjalnej premiery Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

niedlugo(dzisiaj) sie wybieram na Micromania games show - gdzie mam zamiar zobaczyc sporo nadchodzacych tytulow jak np nowego Prince of persja itp :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki news właśnie się pojawił na x360iso:

 

Do uaktualnienia Dashboardu Xboksa 360 zostały jeszcze ponad 2 tygodnie. Jednak już teraz jest ono dostępne w sieci. O ile ktoś lubi mieć zbanowaną konsolę.

 

New Xbox Experience jest dopiero przy furtce, nieśmiało macha do gąski, ale jak informowaliśmy parę dni temu - niektórzy szczęśliwcy zdołali zapisać się na wcześniejsze testy. Co było kwestią czasu - jeden z testerów wypuścił do sieci pliki instalacyjne tego uaktualnienia, dzięki czemu bez problemu można na swoim Xboksie zainstalować nowego Dasha.

 

 

Jednak jest jedno małe "ale" - jeżeli nie jesteśmy testerami, to odpalając konsolę z NXE przed 17 listopada nie będziemy mogli połączyć się z Xbox Live. Co więcej, taka zabawa może skończyć się banem danego Xboksa, bowiem w liście do testerów MS prosi o nieprzekładanie dysku twardego z uaktualnionym systemem do innych konsol.

 

Tak dla przypomnienia, to w przyszłym tygodniu wychodzą m.in. Saints Row 2, Gears of War 2 i Far Cry 2, więc sami rozstrzygnijcie, czy to ryzyko wam się opłaca, czy też nie...

No i był jeden post o padnięciu konsoli po update i później gdzieś info że to nie odosobniony przypadek. Ale jak ktoś zrobił update i konsola działa to nie ma się czego obawiać.

 

Póki co to nic pewnego, ale lepiej mieć świadomość że konsola może paść (ale szanse są chyba takie jak na wygranie w lotto...)

 

Edit - oryginalny news pochodzi z gram.pl http://www.gram.pl/news_8g3qHeu1_New_Xbox_...woim_banem.html

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie przy 1680x1050 (22'') czarne paski na górze i na dole ekranu?

 

- doczytywanie tekstur w GTA IV wciąż występuje...

U mnie na sprzęcie z podpisu (IV na Verbatimie) po zainstalowaniu na hdd zero, absolutnie zero doczytywania. A gra ładuje się na drugim obrazku.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na sprzęcie z podpisu (IV na Verbatimie) po zainstalowaniu na hdd zero, absolutnie zero doczytywania. A gra ładuje się na drugim obrazku.

U mnie w GTA IV na... normalnej płycie made by M$ , po zainstalowaniu mam te same doczytki co wcześniej ( tzn. dojeżdżam szybko do sklepu który ma rozmazane tekstury, po jakiś 2 sekundach się wyostrzają) a gra ładuję się jak zawsze, na trzecim obrazku (domino)...

 

Jedyne plus to to że konsola faktycznie jest cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytuję, to widzę, iż każdy ma 1680x1050 - ostrość jednak jest lepsza (tak jakby się grało w 1680x945).

 

Mam inny dylemat - niedługo moja HD4850 wraca z gwarancji - będę mógł spokojnie grać przez rok. Mam okazję dobrą na X360. Warto czekać ten rok i kupować później, czy lepiej teraz ? Nie chciałbym tracić kasy bez potrzeby mimo, że na X'a ją mam.

 

Czy jest jakiś dobry powód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo (są już produkowanie więc na prawdę za niedługo) wyjdzie wersja Jasper w której GPU będzie w 65nm - czyli może ceny pójdą w dół i będzie się mniej grzał. Obecna edycja już się nie przegrzewa więc imo dla gracza to bez znaczenia czy ma falcona (obecna edycja) czy jaspera.

 

Jak masz kasę to kupuj, chociażby dla tytułów, które na PC nie wychodzą. Możesz też w święta upolować jakąś promocję, na pewno hipermarkety będą miały jakieś obniżki (chociaż np w warszawie już teraz MM ma Premium z 2 grami za 800 zł).

 

Tylko teraz widzę, że piszesz że masz okazję kupić Xa. Tzn używanego? Jak tak to Falcona czy jakiegoś starszego? I czy wiesz czy nie miał RODa itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam okazję na używanego Elite Falcona z Marca 2008r. Z informacji uzyskanych przeze mnie wynika, iż nie miał 3ROD, ani żadnych innych awarii.

 

No i czy te tytuły, co na PC się nie ukazują są warte grania rok wcześniej ? To, że kupię X'a, to pewne. Pytanie tylko - czy teraz, czy wtedy, gdy HD4850 przestanie dawać rady.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z marca są sporo warte więc tym bardziej kupuj. Sporo warte, bo wtedy nie montowano jeszcze LiteOnów tylko Benq. Można je było tanio przerabiać, więc da się zgarnąć za taką konsolę 100-150 zł więcej niż za tą samą np. z czerwca.

 

No i czy te tytuły, co na PC się nie ukazują są warte grania rok wcześniej ?

Dla mnie tak (z tym że ja strasznie lubiłem bijatyki, o których na PC w ogóle można zapomnieć), właściwie żałuję że dopiero teraz go kupiłem, ale wcześniej miałem już wypalonego CRT na którym bym nie pograł, a TV też brak. Żałuje też że nei miałem nigdy PS2 ani Xboxa 1 :/

 

Miesiąc temu zaopatrzyłem się w nowy monitor więc zakup Xa był już nieunikniony :-) I dopiero jak się zacząłem nim pożądnie interesować to dotarło do mnie ile fajnych gier mnie ominęło. Poza tym nudzi mnie już granie na PC, na myszcze i klawiaturze. CHcę czegoś nowego - granie rozwalonym na łóżku albo w fotelu to będzie to :-) Wszystkie tytuły stworzone pod pada więc to co innego niż podłączanie pada pod PC

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest z 1680x1050 ? Wszyscy mają paski ? To ja już nie wiem, czy mam kupować tego X360 do mojego LCD 22"...

Hmm, nie martwcie mnie na zapas, że ta rozdziałka coś nie do końca "trybi" <_<. Ale IMO i tak chyba warto kupić XO do pary z monitorem, choć jak masz jakiś TV HD to wtedy bym za nim obstawiał.

 

Za niedługo (są już produkowanie więc na prawdę za niedługo) wyjdzie wersja Jasper w której GPU będzie w 65nm - czyli może ceny pójdą w dół i będzie się mniej grzał. Obecna edycja już się nie przegrzewa więc imo dla gracza to bez znaczenia czy ma falcona (obecna edycja) czy jaspera. (...)

Jeżeli potanieją to raczej starsze wersje (Falcony) bo Jasper będzie "gorącym towarem" na którym wszyscy będą chcieli zarobić. Mimo to warto chyba poczekać na Jaspera, zawsze to kolejnych kilkanaście Watów mniej ;).

 

Co do doczytek w GTA IV; może dyski niektórych osób uległy fragmentacji? W końcu na świeżym dysku nowe rzeczy się zapisują w pierwszym wolnym miejscu. Teraz jak będziemy kasować dane to powstaną "dziury" które zapełnią nowe dane i najpewniej się w nich nie zmieszczą, więc ulegną podziałowi na kilka/naście/dziesiąt części. Później głowica musi "latać" po całym dysku żeby np. odczytać jakiś element co na pewno wpływa na wydajność (na płycie dane pewnie są poukładane "tip top", po zgraniu na dysk już tak nie musi być). Ale równie dobrze mogę bredzić :P. Za to nie wiem co tu do gadania ma "płyta Verbatima cz płyta MS"....

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie oto chodzi, na dysku są porozrzucane śmieci i tyle. Napewno zaletą jest cisza bo napęd czasami daje po uszach :) A co do rozdziałki to nie wiem czego wszyscy oczekiwali, tak właśnie ma być jak cała konsola/gry były pisane pod wyświetlcze HD, to samo jest z 4:3 na tv CRT - będą pasy i to duże, ale format będzie zachowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki chłopaki chłopaki. Kaszana ze wszystkich kaszan. Czytając sobie posty o formatowaniu dysku sam postanowiłem ten zabieg przeprowadzić na swoim dysku i... dopiero jak dobiło do 100% przypomniało mi się że skasowałem save i profile gracza ;] Żeby się zalogować do profilu trzeba być połączonym z XBL? Bo rozumiem ze savów do na bank nie odzyskam.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...