Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

spoko, tak mylę sie ale nie to chciałem napisać. Co innego miałem na myśli. Najlepszą jakość obrazu można uzyskać tylko przez podłączenia kabelkiem HDMI. Ja swego czasu próbowałem różnych podłączeń i moje problemy skończyły się kiedy kupiłem TV 1080p toshia Z3030 ile cali nie będę pisał. I podłączałem do niego konsolkę wszystkimi kabelkami, efekt np. VGA, bo jest to jeszcze najlepsze podłączenie pomijając HDMI, widok przez lekko zaparowaną i przydymioną szybę. Komponent jeszcze gorszy o euro nie piszę. Na czym polega przesył HDMI, VGA i inne nie będę pisał, GOOGLE. To co piszę sprawdziłem sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

spoko, tak mylę sie ale nie to chciałem napisać. Co innego miałem na myśli. Najlepszą jakość obrazu można uzyskać tylko przez podłączenia kabelkiem HDMI. Ja swego czasu próbowałem różnych podłączeń i moje problemy skończyły się kiedy kupiłem TV 1080p toshia Z3030 ile cali nie będę pisał. I podłączałem do niego konsolkę wszystkimi kabelkami, efekt np. VGA, bo jest to jeszcze najlepsze podłączenie pomijając HDMI, widok przez lekko zaparowaną i przydymioną szybę. Komponent jeszcze gorszy o euro nie piszę. Na czym polega przesył HDMI, VGA i inne nie będę pisał, GOOGLE. To co piszę sprawdziłem sam.

nie za bardzo rozumiem ktore polaczenie masz na mysli piszac o zamgleniu, zaparowaniu itp?? - bo jesli chodzi o component to u mnie mam piekny obraz i nie narzekam(x360) a po hdmi mam ps3, pomiedzy tymi 2 polaczeniami nie widze jakis roznic, moze mam magiczny tv albo jakis slepy jestem :lol2:

 

pisze o 720p i wzgledem polaczen- moj tv niestety to hd ready bo nie robia jeszcze chyba tv 23" w full hd-wiekszy nie wejdzie na biurko

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem wszystkie 3 - po HDMI jest o tyle dobrze, że większość monitorów co nie przyjmuje sygnału większego od natywnej rozdz. po VGA, robi to po DVI/HDMi. Różnicy większej pomiędzy VGA i HDMI nie ma, ale na końcu jest component który Imo jednak nie daje rady ;) Co prawda może to zależeć od przetworników w TV itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącz do tv 1080p konsolkę przez HDMI to zobaczysz różnice, a różnica w komponencie i vga musi być skoro to jest analogowy przesył danych a dokladnie dwa razy zmieniany sygnal cyfrowy, raz w konsoli a drugi w tv, więc nie pisz, że nie ma różnicy i obraz jest piękny. Nie chce aby mnie ktoś odebrał jako mądrale, chcę podzielić się moimi spostrzeżeniami ale skoro twierdzisz, że masz piękny obraz to nie widziałeś po kabelku HDMI a śmiem twierdzić, że wcześniej grałeś na kineskopie po euro. Ja miałem też kiedys takie olśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

OT: tv nie, ale monitory owszem - np. nowy Dell S2309W

dziekuje za oswiecenie, ale jak bym potrzebowal monitor, to zapewne stalby u mnie juz od dawna- ja jednak musze se miec tv ;) a poki co 23 full hd to jeszcze chyba nie ma?

 

 

podłącz do tv 1080p konsolkę przez HDMI to zobaczysz różnice, a różnica w komponencie i vga musi być skoro to jest analogowy przesył danych a dokladnie dwa razy zmieniany sygnal cyfrowy, raz w konsoli a drugi w tv, więc nie pisz, że nie ma różnicy i obraz jest piękny. Nie chce aby mnie ktoś odebrał jako mądrale, chcę podzielić się moimi spostrzeżeniami ale skoro twierdzisz, że masz piękny obraz to nie widziałeś po kabelku HDMI a śmiem twierdzić, że wcześniej grałeś na kineskopie po euro. Ja miałem też kiedys takie olśnienie.

jakies problemy ze wzrokiem??? przeciez pisze ze mam ps3 po hdmi i zdarzylo mi sie odpalic 2 gry(demka) jednoczesnie - na klocku po componecie i ps3 po hdmi i roznic nie zauwazylem, wiec nie wyjedzaj mi tu z jakims euro -wogole skad to ci dzieciaku przyszlo do glowy??

 

ps. skoro cie kiedys olsnilo, to moze znowu cie olsni, i teraz zdasz sobie sprawe ze jednak robisz z siebie jak napisales, cyt. madrale ;)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zabieram głosu na temat monitorów, bo nie wiem jak to jest, nie próbowałem, ale tv trochę zmieniłem i myślę,że głos mogę zabrać i coś doradzić komuś. Mam juz trzecią konsolkę, bo poprzednie umierały po ok. 10 miesiącach. Miałem starego premium i nowego i oba zmarły, robiłem xclampy i inne ale nie na długo to pomagało. W zmiane płyt nie chciało mi się bawić (nie myślcie, że się chwale czy inne takie), bo nie opłaca mi się. Mieszkam i pracuje nie w polsce a za tygodniową pensję stać mnie na nową np. elitke. Lubię grać a gram już od prawie 40 lat, tak, tak. Grałem prawie na każdym dostępnym sprzęcie przez te wszystkie lata. Na PS3 nie, i nie dlatego, że to konkurencja. Tak więc wracając do tematu jak już to tv 1080p 100hz Hdmi, dzwięk jak kto chce. Muszę jeszcze spróbować projektor i postacie 1:1 ciekawe, ale mam nadzieję, że to juz nie długo.

 

przepraszam cie, ale nie bierzesz pod uwagę, że twój tv to nie 1080p to tylko hd ready i obraz po komponencie i po hdmi masz dlatego prawie taki sam, prawie bo po hdmi napewno jest ciut lepszy, bardziej jasny i ostrzejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

nie zabieram głosu na temat monitorów, bo nie wiem jak to jest, nie próbowałem, ale tv trochę zmieniłem i myślę,że głos mogę zabrać i coś doradzić komuś. Mam juz trzecią konsolkę, bo poprzednie umierały po ok. 10 miesiącach. Miałem starego premium i nowego i oba zmarły, robiłem xclampy i inne ale nie na długo to pomagało. W zmiane płyt nie chciało mi się bawić (nie myślcie, że się chwale czy inne takie), bo nie opłaca mi się. Mieszkam i pracuje nie w polsce a za tygodniową pensję stać mnie na nową np. elitke. Lubię grać a gram już od prawie 40 lat, tak, tak. Grałem prawie na każdym dostępnym sprzęcie przez te wszystkie lata. Na PS3 nie, i nie dlatego, że to konkurencja. Tak więc wracając do tematu jak już to tv 1080p 100hz Hdmi, dzwięk jak kto chce. Muszę jeszcze spróbować projektor i postacie 1:1 ciekawe, ale mam nadzieję, że to juz nie długo.

 

przepraszam cie, ale nie bierzesz pod uwagę, że twój tv to nie 1080p to tylko hd ready i obraz po komponencie i po hdmi masz dlatego prawie taki sam, prawie bo po hdmi napewno jest ciut lepszy, bardziej jasny i ostrzejszy

biore po uwagie ze to nie full hd- ale jesli mam hd ready to interesuje mnie wlasnie taki obraz i roznice po tej rozdzialce.

 

zupelnie nie rozumiem po co piszesz gdzie mieszkasz i ile zarabiasz-bedziemy sie teraz licytowac? przeciez ja prowadzac wlasna firme za granica juz 12 lat, stac mnie na dobry full hd, ale ja nie kupuje czegos czego nie potrzebuje, nie mam presji na niektore rzeczy, poniekad nawet uwazam ze zbyt duzy obraz mi przeszkadza w graniu czy uzywaniu kompa.

 

mozesz mnie oswiecic w co grales 40 lat temu ?? bo moim zdaniem glosisz bez obrazy :farmazony

 

ps. lubie sobie pogadac ale nie lubie fantazji zbyt wybujalej

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

a jak masz tyle konsolek to włóż do kazdej ten sam film i porównaj, bo gry mogą być pisane w różnych rozdziałkach.

mozesz nas oswiecic w co grales 40 lat temu?? czy moze troche zweryfikujesz te dane abysmy mogli brac cie na powaznie???

 

jestes caly czas online wiec chwile poczekam na ciekawa odpowiedz :)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie mamy wspólnego języka. Jesteś pewnie z tych młodych gniewnych. Grałem, hmm, pierwsza moja gra, w takiego tenisa, taka konsolka podłączona do tv, LAZURYT u mnie w domu był, i wiecznie zacinające sie potencjometry, bo za ich pomocą sterowało się odbijaniem piłki po ekranie dopiero jak się je pokropiło po płytce olejem to chodziły ekstra. No i automaty do gier na strzelnicach i innych takich. Jakie automaty np. przesówały się czołgi nad twoim pojazdem w poziomie obniżając się powoli na dół do twojego pojazdu. Nazw nie pamiętam, bo po co. Jak bym chciał zablysnąć to poszukałbym na google i tu wpisał, ale po co.

 

no jestem cały czas, bo nie mam co robić chwilowo. Wysłałem konsolke do tunningu i tak przeglądam sobie fora. Gram dużo na live mój gamertag to wujekz, możesz popatrzyć na mój profil i porównać np. gry i osiagnięcia. Dużo gram we Frontlines FoW, jak chcesz to możemy popykać razem tylko podaj swój gamertag zebym mógł cie dodac do przyjaciól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

szkoda, że nie mamy wspólnego języka. Jesteś pewnie z tych młodych gniewnych. Grałem, hmm, pierwsza moja gra, w takiego tenisa, taka konsolka podłączona do tv, LAZURYT u mnie w domu był, i wiecznie zacinające sie potencjometry, bo za ich pomocą sterowało się odbijaniem piłki po ekranie dopiero jak się je pokropiło po płytce olejem to chodziły ekstra. No i automaty do gier na strzelnicach i innych takich. Jakie automaty np. przesówały się czołgi nad twoim pojazdem w poziomie obniżając się powoli na dół do twojego pojazdu. Nazw nie pamiętam, bo po co. Jak bym chciał zablysnąć to poszukałbym na google i tu wpisał, ale po co.

ta... jestem "mlody gniewny" z prawie 40 na karku :lol2: , ja jak zaczalem grac prawie 30 lat temu to do dzisiaj mi nie przeszlo..."mlody gniewny" ..dobre :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprzysz Pietrze wieprza pieprzem, bo pierwsza gra wideo zostala stworzona w 1971 roku, co jak na moje oko daje 37 lat. 40 lat temu mogles wiec grac z kolegami w brydza co najwyzej ;)

 

podłącz do tv 1080p konsolkę przez HDMI to zobaczysz różnice

Podlaczalem, nie widzialem (poza oczywista wyggoda jednego kabelka wychodzacego z konsoli, zamiast grubej wiazki + optyk). TV - Toshiba Regza 42X3000PG, 42" FullHD.

 

różnica w komponencie i vga musi być skoro to jest analogowy przesył danych a dokladnie dwa razy zmieniany sygnal cyfrowy, raz w konsoli a drugi w tv, więc nie pisz, że nie ma różnicy i obraz jest piękny

Widzisz, zasadniczo masz racje - fakt, jest podwojna konwersja i jakos ona wplywa na sygnal. Pozostaje pytanie - jak, i czy owy wplyw jest do zauwazenia przez uzytkownika? Na moje oko - nie, ale moze Ciebie natura obdarzyla lepszym wzrokiem.

 

Radzilbym czesciej uzywac zwrotu "moim zdaniem" i nie wypowiadac sie w tonie alfyi omegi... a juz na pewno odradzam wjazdy osobiste na innych uzytkownikow, bo to sie dla wjezdzajacego zawsze zle konczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prawie 40 lat temu, zaokrągliem o te 3 lata przepraszam moja wina. Oczywiście, że moim zdaniem, jeżeli to nie wynika z moich odpowiedzi to także przepraszam.

A tak na marginesie to wracając do pierwszych moich wypowiedzi to chciałem tylko wyrazić moją opinię i jakoś doradzić i pomóc.

A na tym forum nie muszę być, jezeli o to chodzi, jest innych dużo do wyboru do koloru.

 

 

 

też tak sądz, że odbiegłem od tematu i przepraszam za to, ale to SzP chciał wiedzieć coś na mój temat więc udzielam odpowiedzi na zadawane przez SzP pytania. Tak więc to nie moja wina, przepraszam.

 

costi, wracając do tematu to popatrzcie tu

http://www.ps3site.pl/komponent-prawie-jak-hdmi/

i po infomacje tu

http://www.4av.pl/f,pl,okablowanie_faq.html

Pozdrawiam mlodych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprokowaliście mnie i poszperałem na necie aby wam pokazać moja pierwszą grę, nazywała się PONG

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pong

to była właśnie ta pierwsza gra w którą grałem, a 40 lat temu nie umiałem grać jeszcze w brydża ale w oczko i pokera już tak.

A i wcale się nie chwalę i nie cieszę, że nie jestem w Polsce, chciałbym być ale nie mogę, bo musiałbym odpokutować grzechy. Szmal to naprawdę nie wszystko.

Pozdrawiam

 

SGJ

masz racje ale poczytaj komentarze pod tym porównaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Sprokowaliście mnie i poszperałem na necie aby wam pokazać moja pierwszą grę, nazywała się PONG

Pong

to była właśnie ta pierwsza gra w którą grałem, a 40 lat temu nie umiałem grać jeszcze w brydża ale w oczko i pokera już tak.

A i wcale się nie chwalę i nie cieszę, że nie jestem w Polsce, chciałbym być ale nie mogę, bo musiałbym odpokutować grzechy. Szmal to naprawdę nie wszystko.

Pozdrawiam

 

SGJ

masz racje ale poczytaj komentarze pod tym porównaniem.

chcesz powiedziec ze grales w Ponga kiedy pojawil sie na rynku??? wierzyc sie niechce, tym bardziej ze na poczatku bylo tego ze 100.tys sztuk i byly dostepne tylko zagranica, kogo takze byloby stac aby kupic sprzet warty wtedy ok 250$ jak ludzie nie mieli czasem nawet tv czarnobialych.

 

mam troche lat na karku wiec pamietam lata PRL i jego realia a salony gier czy tez rozne "budy" pojawily sie sporo pozniej niz pong, tymbardziej w Polsce.

 

to tyle jesli chodzi o OT'a ktorego sam sprowokowales, jednak przy okazji powiem ci zebys czasami korygowal swoje wypowiedzi, bo to forum chco swoje wady ma, to jednak sa tutaj ludzie ktorzy moga czasami bardzo szybko zweryfikowac " fakty" ;)

 

btw a straszenie ze nie musisz byc na tym forum to troche bylo dziecinne jak na tak starego "chlopa" - przeciez nikomu nie przeszkadzasz, pisz co piszesz chetnie wysluchamy tylko nie ubarwiaj ;)

 

acha witamy w naszym watku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczalem, nie widzialem (poza oczywista wyggoda jednego kabelka wychodzacego z konsoli, zamiast grubej wiazki + optyk). TV - Toshiba Regza 42X3000PG, 42" FullHD.

 

Widzisz, zasadniczo masz racje - fakt, jest podwojna konwersja i jakos ona wplywa na sygnal. Pozostaje pytanie - jak, i czy owy wplyw jest do zauwazenia przez uzytkownika? Na moje oko - nie, ale moze Ciebie natura obdarzyla lepszym wzrokiem.

Hej! Jak już pisałem tutaj na forum u mnie także widać znaczącą różnicę między componentem, a VGA. Po zakupie nowego TV (Samsung A656) podłączyłem do niego xboxa componentem, włączyłem PGR, podjarany usiadłem i coś mi nie pasowało. Wyglądało to podobnie do jakości obrazu DVDrip pusczony w 1080p. Oczywiście pobiegłem po kabelek VGA, podłączyłem i różnica była kolosalna. Przecież sobie tego nie wymyśliłem, nawet mój ojciec zauważył różnicę. I rzeczywiście po VGA obraz jest ostry, ale cierpi na tym odwzorowanie czerni. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kiego tego nowego dasha poinstalowaliscie, nie możecie wytrzymac od 19stego? :D Czytałem że mogą przez to nawet konsolę zbanować jak wykminią że ktoś ma.

 

Przecież to było wałkowane już 92382983 razy. Paski są i będą, żeby format 16:9 był zachowany.

Na 24" w ogóle te paski w niczym nie przeszkadzają. Po prostu wszystko wygląda "kinowo" co mnie akurat odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natywne 720p 4 life :lol: A tak serio panowie to juz dajcie spokoj, czy te malutkie czarne paski na górze i dole AŻ tak robią różnice żeby biadolic o tym na dwoch stronach? Przeciez jak wymusicie 16:10 (1680x1050) to nie dość ze sama gra bedzie musialabyc przerobiona z 1280x720 to dodatkowo zmieniacie ratio, ktore originalnie ma 16:9. Czyli "psujecie" obraz najbardziej jak sie da. Olejcie paski i zostawcie ratio w spokoju, najlepsza z mozliwych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie wyboru konsoli. brać http://www.allegro.pl/item470178039_konsol..._bialystok.html czy http://allegro.pl/item470096677_xbox_360_a..._extracena.html. Czy przy graniu na oryginałach, konsola wykryje ixtreme 1.4. Czy ktoś kupował od typa z pierwszego linku ?

A po co ci przerobiona konsola skoro bedziesz grac na oryginalach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...