Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle ile to ma zajmować?

Na hdd? Chyba nic, bo nie zauważyłem by zniknęło mi miejsce.

Mam już nowego dasha, wygląda fajnie, avatarki również fajne...ale najważniejsze to oczywiście instalacja gierek ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New Xbox experience - wszystko fajnie, tylko gdzie do K.NĘDZY się podział dzwięk plynący przez HDMI do mojego monitora a stamtąd przez jacka do creativa 2.1 ??!! Ani w dashboardzie....ani w grach - NADA, NULL. Jeżeli pozmieniali coś w kwestii przesyłania dźwięku drogą HDMI no to DZIĘKUJEMY CI ESSI DŻONSON... o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie jest napisane:

 

Q: What if my Xbox 360 isn’t online? How do I get the update? If I don’t, will my Xbox 360 still work?

A: This fall you will need to be connected to Xbox LIVE to download the system update, however we will be making the update available to non-Xbox LIVE members very soon. Your Xbox 360 will work in an offline mode, without the update.

 

Czyli na razie offline-update bedzie niedostepny. A z tym "very soon" wg MS to moze byc roznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NXE przetestowany na szybko i wrażenia ogólnie pozytywne :) Instalowałem tylko FM2 bo nie mam teraz czasu, ale pomijając cisze działa o wiele szybciej - wczytywanie tras to skok zdecydowanie zauważalny ;) Awatary - usmiałem sie jak zobaczyłem wybór postaci... ale nie powiem, fajny bajer. Rozdzielczości - standardowo czyli 1440x900 i 1680x1050, ale oprócz mniejszego ekranu i 16:9 aspect ratio(na monitorach) jakośc obrazu w ogóle sie nie polepszyła. Powiem więcej - na końcu testowałem jeszcze hexic HD bo on jest czuły na wszystkie rozdziałki i sie okazuje że jakość jest gorsza od 1080p/1280x1024 co widac gołym okiem :? Wtf?

To tyle narazie.

Edytowane przez skorpio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dash będzie podobno dostępny na stronie xbox.com w styczniu/lutym. No ale jak Wam zależy, to możecie sobie walnąć tą bete na której wszyscy jechali ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hdd? Chyba nic, bo nie zauważyłem by zniknęło mi miejsce.

Mam już nowego dasha, wygląda fajnie, avatarki również fajne...ale najważniejsze to oczywiście instalacja gierek ;]

No ja nie wiem, pojawiły się tutaj narzekania, że co jak ktoś ma małą kartę pamięci itp. więc myślałem że to coś zajmuje na HDD. Zresztą chyba na pewno ustawienia Avatra się zapisują na dysku/memorce. Mnie interesuje czy sam update cokolwiek zajmuje na HDD po zainstalowaniu. Interesuje mnie również ile po prostu jest MB do ściągnięcia bo mam łącze 0.5Mbit i nie wiem czy mam się bać :lol2:.

 

EDIT:

 

BTW: O co biega z tym dźwiękiem? Czyżby MS coś zepsuł? Nie fajnie się zapowiada, mam kabel VGA Big Bena i dźwięk mam z chinczy... Update'a chyba dzisiaj nie walnę, nie mam czasu na odpalanie konsoli, ale ma to swoje plusy, jak coś jest nie tak to będę wiedział przed faktem ;). Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą chyba na pewno ustawienia Avatra się zapisują na dysku/memorce.

640kb...normalnie armagiedon xD

Okazało się, że tylko pgr mi piszczy, reszta gier działa normalnie -_-

Co do kultury pracy, to konsola jest wystarczająco cicha, by usłyszeć szuranie HDD. Napęd rzęzi tylko przy uruchomieniu gry.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dźwięk MIAŁEM (tak jest, czas przeszły) przez HDMI. Konsola się wolniej uruchamia. W poprzednim podczas włączenia od razu się pojawiała animacja z "kulą" xboxową i przejscie do systemu. Teraz zanim sie kula pojawi to przez jakieś 5 sekund monitor jest nieczynny. Ładnie to to wygląda owszem, ciekawiej niz poprzedni dash, ale po pierwsze:

 

1. zje...ny dźwięk - a w zasadzie jego brak przez hdmi u mnie

2. wolniej sie uruchamia system

3. brak zapowiadanych 16:10

 

Póki co 3/10 ode mnie. Ja nie wiem, czy ten microsoft naprawdę nie może chociaż raz porządnie wystartować z jakimś systemem. Zawsze COŚ.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zje...ny dźwięk - a w zasadzie jego brak przez hdmi u mnie

Sprawdzałeś ustawienia w: Moja konsola Xbox -> Ustawienia systemu -> Ustawienia konsoli -> Dźwięk -> Cyfrowe wyjście dźwięku ?

Ja mam kabel VGA i z dźwiękiem problemów nie mam ;)

 

2. wolniej sie uruchamia system

Nie zauważyłem wolniejszego startu, a sam dashboard wyraźnie szybciej chodzi.

 

3. brak zapowiadanych 16:10

Jak to brak? Sam mam ustawione 1680x1050px ;) A to że są pasy to raczej logiczne - to konsola, a nie PC. Zmiana w dashu nie zmienia rozdzielczosci w jakich renderowana jest gra (a w 99% jest to rozdzielczość o proprcjach 16:9) więc paski muszą być, co by nie było zniekształceń obrazu.

 

Chcesz rozciągnięty obraz to ustaw sobie w dashu 1280x720/1366x768/1920x1080/itp + skalowanie w TV/monitorze na "Fit to screen".

 

IMHO wprowadzenie rozdzielczości 16:10 z paskami jest super sprawą, bo nie każdy ma TV/monitor w którym może ustawić skalowanie z zachowaniem proporcji.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie offline-update bedzie niedostepny. A z tym "very soon" wg MS to moze byc roznie.

Finalna wersja nowego dasha, bez avatarów:

http://rapidshare.com/files/165274538/Syst....2.0.7357.0.rar

Znalezione na psxextreme, sprawdzacie na własną odpowiedzialność ;] Ludzie piszą, że działa, ale co złego to nie ja :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala wszystko idealnie i bardzo mi sie podoba. Przegladanie osiagniec zostalo swietnie zrobione. Ogolnie 10/10. Widze ze narzekaja osoby, ktore graja na malutkich monitorkach. U mnie dzwiek przez hdmi idzie normalnie do amplitunera. Zero trzaskow. Interfejs jest idealnie dopracowany.. az przychodzi na mysl doskonalosc interfejsu office 2007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry panowie albo mnie sie ŹLE update zrobił albo coś zje*ali z wejsciem HDMI (no chyba kabel w 5 minut sie nie zepsuł). Oprócz tego że nie mam dzwięku (taaak taaaaak wszystko sprawdzałem wszystkie ustawienia itd - nie jestem laikiem ;) ), to obraz na monitorze (full hd 24" benq) przy ustawieniu rozdzielczosci 1920x1080 (z tym 16:10 liczyłem ze dodadzą rozdzielczosć 1920x1200...trudno) kiedy w opcjach monitora ustawiam sobie 1:1 obraz co robi? KLATKUJE. Zarównbo w grach jak i w interfejsie. Kiedy biorę sobie opcję FULL obraz się rozciąga (co jest oczywiste) ale wyswietlanie jest płynne. Teraz jestem zmuszony korzystac z rozdzielczości 1680x1050 aby obraz bez rozciągania chodził płynnie. Ewidentnie coś jest nie tak z przesyłaniem danych HDMI z konsoli do monitora. Nie wiem - sprawdzę jeszcze ten cholerny kabel - wezmę od kolegi czy coś, ale na 99,99% to nie jego wina (tuz przed updatem wszystko działało). Liczę że coś z tym zrobią no chyba że tylko mnie jednemu na świecie tak się zrobiło o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę nad dyskiem 120gb jednak czy naprawdę będzie on mi aż tak potrzebny? gram tylko w fife + niekiedy inna gra, max mam 3 gry. ile gier weszłoby mi na dysk o pojemności 20GB?

np: fifa09 + GOW2 + jakiś staroć (nowe gry chyba więcej zajmują miejsca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego że nie mam dzwięku (taaak taaaaak wszystko sprawdzałem wszystkie ustawienia itd - nie jestem laikiem ;) ), to obraz na monitorze (full hd 24" benq) przy ustawieniu rozdzielczosci 1920x1080 (z tym 16:10 liczyłem ze dodadzą rozdzielczosć 1920x1200...trudno) kiedy w opcjach monitora ustawiam sobie 1:1 obraz co robi? KLATKUJE. Zarównbo w grach jak i w interfejsie. Kiedy biorę sobie opcję FULL obraz się rozciąga (co jest oczywiste) ale wyswietlanie jest płynne. Teraz jestem zmuszony korzystac z rozdzielczości 1680x1050 aby obraz bez rozciągania chodził płynnie.

To wygląda raczej na problem z monitorem, a nie iksem. Skoro zmiana skalowania w monitorze powoduje klatkowanie obrazu to jest to raczej wina elektroniki monitora, a nie iksa. Sygnał cały czas taki sam wychodzi z konsoli.

 

Spróbuj podpiąc iksa pod inny monitor/tv.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę nad dyskiem 120gb jednak czy naprawdę będzie on mi aż tak potrzebny? gram tylko w fife + niekiedy inna gra, max mam 3 gry. ile gier weszłoby mi na dysk o pojemności 20GB?

np: fifa09 + GOW2 + jakiś staroć (nowe gry chyba więcej zajmują miejsca)

Dwie gry wejdą na pewno. Przestrzeń dyskową zarezerwowaną na emulator/pamięć podręczną, teraz można wykorzystać do instalacji gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo czyli teraz będzie dostnępne prawie całe 20GB (odliczając przliczniki matematyczne kb/KB itp)?

ile macie na 20GB dyskach wolnego miejsca na które możecie zainstalować gry?

w ogóle do czego można jeszcze wykorzystać? (muzyka-nie słucham nic, filmy-nie oglądam, zdjęcia-mam na płytach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XBL jak zwykle daje [gluteus maximus], 40 minut ściągania to ile waży ten nowy update 4gb ?

i za to jeszcze sie płaci ? bez komentarza.

Eeeee? U mnie aktualizacja razem z resetem konsoli trwała może jakieś 2-3minuty. Weź sprawdź czy ci jeszcze internet działa ;) Może mrówki pakiety przenoszą dlatego tak wolno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie gry wejdą na pewno. Przestrzeń dyskową zarezerwowaną na emulator/pamięć podręczną, teraz można wykorzystać do instalacji gier.

dz za info.

Na dysku 20GB zainstalowałem GTA4 oraz Gears of War 2. Pozostało ~ 300mb wolnego miejsca. Na save'y wystarczy ;]

dz za info, kupuję 20GB

ile czasu instaluje sie grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda raczej na problem z monitorem, a nie iksem. Skoro zmiana skalowania w monitorze powoduje klatkowanie obrazu to jest to raczej wina elektroniki monitora, a nie iksa. Sygnał cały czas taki sam wychodzi z konsoli.

 

Spróbuj podpiąc iksa pod inny monitor/tv.

Nie ma żadnego problemu z monitorem Panowie. UWAGA UWAGA - włączam sobie film na DVD, który wcześniej (w poprzednim dashboardzie) normalnie oglądałem i co widze? "NIE ZNALEZIONO BEZPIECZNEGO POŁĄCZENIA HDCP" ... teraz juz wiemy skąd nie ma dźwięku. Ahhh, dziękuję Ci majkroszicie za ten updejt - teraz musze wyj*ać pieniądze na monitor z HDCP chyba że to NAPRAWIĄ - w co wątpie bo to przeciez zabezpieczenie antypirackie (choć film włączam ORYGINALNY). Wyjaśniło się.

 

GRANDMASTER - masz hdcp w swoim 22" monitorze?

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...