Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze? mam wrazenie, ze autor posta sam sie zakrecil, bo najpierw pisze, ze chce podlaczyc przez HDMI, a potem szuka dzwieku w komponencie :P

 

 

Swoja droga, poniewaz takie pytania w kolko sie pojawiaja:

Szukam chetnego do stworzenia FAQ nt. polaczen audio/video w X360. FAQ mialoby zawierac opis wszystkich najpopularniejszych polaczen (Component, VGA, HDMI), jak wyprowadzic dzwiek (optyk, HDMI, chinche, jakie przejsciowki beda potrzebne, ustawienia w dashu), opis "moda wtyczki" zeby pozenic optyka z HDMI i inne informacje wedle uznania autora. Nagroda jest zdjecie %, ilosc do usatlenia zaleznie od efektu koncowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kabel z wyjsciami komponent i wyjsciem optycznym. Chcialbym dokupic kabel hdmi, z kabla hdmi podlaczyc wizje do tv a z wetknietego komponenta odbierac fonie. Ale jak juz sie dowiedzialem nie jest to mozliwe i nalezy przerabiac wtyk do konsoli. Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiac to za duze slowo - wystarczy zdjac obudowe. IMHO, jak nie chcesz rozwalac oryginalnego kabla, to kup najtanszy mozliwy kabel z wyjsciem optycznym.

Wszystko fajnie Panowie tylko nikt nie zaznacza tego z czym ja miałem problem. Otóż jak kabel HDMI ma za grubą (najgrubszą możliwą) obudowę wtyczki to nawet po zdjęciu obudowy z kabla Component te kable razem nie wejdą! Sprawdzałem właśnie na nieoryginalnym kablu Component o takiej samej konstrukcji wtyczki co oryginalny. Efekt -> klops. Sprawdzone organoleptycznie. Jeżeli obudowa wtyczki od HDMI jest cienka to owszem wejdą (lekko ciasnawo ale bez ryzyka uszkodzenia gniazdek). Wiele kabli HDMI ma akurat cienką obudowę wtyczki ale widać ja mam szczęście (a i nie pomyślałem, na filmikach na YouTube'ie kolesie używają cienkich kabli a wtedy kabel Component wchodzi na styk). Z tego co czytałem na innych forach to ta metoda ma też jeden minus. Jeśli będziecie chcieli zmienić źródło sygnału video w swoim odbiorniku (TV/Monitor) na inny to przy takim podłączeniu najpewniej konsola się zrestartuje. Warto o tym wspomnieć gdy ktoś np. ma podłączoną konsolę do monitora razem z PC i chce się przełączać podczas grania na PC. Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Jeśli będziecie chcieli zmienić źródło sygnału video w swoim odbiorniku (TV/Monitor) na inny to przy takim podłączeniu najpewniej konsola się zrestartuje. Warto o tym wspomnieć gdy ktoś np. ma podłączoną konsolę do monitora razem z PC i chce się przełączać podczas grania na PC.

A co to ma wspólnego z wyjściem optycznym? :| i dlaczego miałoby sie tak dziać? No chyba, że ktoś podłącza dwa źródła obrazu naraz, to wtedy ew. byłoby to logiczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dziwnym trafem połowa danych na dysku nie działa, no to raczej jest uszkodzony :D

Cóż to za przeczucia?

No właśnie niby dane są [save'y i zainstalowana FORZA 2], ale nie mogę ich uruchomić - wyrzuca mnie do dasha. To jakieś typowe symptomy czy spodziewać się czegoś gorszego?

Chyba ktoś tu, w tym temacie, pisał o awarii dysku, ale nie mogę odnaleźć postu.

Edytowane przez Namod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecalem sprawdzic i porownac obraz na plazmie miedzy HDMI i componentem, ale niestety sie nie uda. Moj ampli, okazuje sie, ze nei jest w stanie przepuscic obraz ze zrodla HDMI na wyjscie component (chociaz w druga strone jest to mozliwe). Takze wyglada na to, ze trzeba bedzie kupic jakis rozgaleziacz i jednak wszystko miec po HDMI. Generalnie mi to zwisa jakie kable uzywam, ale te 80 zeta na 0,8m dobrego componenta to troche szkoda :(

 

edit.

Tutaj jak rzadko kiedy pasuje: READ THE FUCKING MANUAL ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma wspólnego z wyjściem optycznym? :| i dlaczego miałoby sie tak dziać? No chyba, że ktoś podłącza dwa źródła obrazu naraz, to wtedy ew. byłoby to logiczne...

No jak to co? Przecież cała idea wyciągnięcia audio po optyku opiera się na rozebraniu wtyczki kabla Component i wpięcia go razem z kablem HDMI, który leci do Monitora/TV. Jak teraz miałbyś problem z resetem konoli o którym napisałem a zależałoby Ci na jednoczesnym przełączaniu się pomiędzy XO a innym źródłem na TYM SAMYM odbiorniku gdy konsola "chodzi" to ten sposób byłby do bani (reset konsoli). Dlaczego tak się dzieje to nie wiem, trzeba by zapytać MS ale pewnie powiedzieliby że ten sposób jest niezgodny ze sposobem użytkowania i tyle. Jak wpinasz dwa kable do konsoli to pewnie konsola wie o tym (no bo jakby inaczej), pewnie takie podłączenie nie jest do końca ok i konsola w pewnych sytuacjach dostaje "kręćka". Ale jest to FAKT. Obczaj ten link i przeczytaj komentarze (BTW: nie wiem czy NXE coś tu zmienił ale chyba nie, niedawno ktoś tutaj na forum napisał podobny problem już z NXE ale przeszło to bez echa. Możliwe też że tyczy się to pewnej grupy odbiorników ale nie wszystkich).

 

Link-> klik!

 

Jeden z komentarzy (który przy okazji podpowiada co można zrobić aby to obejść ale to wymaga już pewnego uszkodzenia kabla Component)

This was also what I did to my new HDMI Premium.

There is however, one side effect. If u have both HDMI and the HD Cable plugged in, the console will reset when you switch video inputs on your TV or if u turn off your TV and back on. At least it did it on my Sony LCD. This doesn’t happen if I remove the HD cable, so I don’t think it’s my TV. Nor does this happen to my Wii, but that just runs off component cables. It also doesn’t do anything strange to my HDMI PC, so I’m pretty positive it’s Microsoft’s doing.

 

I was tolerating this up until during an intense Halo3 game where I accidentally sat on my TV’s remote and it switched video’s. :(

 

The fix for this is to open up the HD cable dongle and remove a black shorted wire inside. It’s the only one that loops back on itself at the connector. Anyone willing to do this will see right away what I’m talking about when the metal casing is ripped apart. Do so at your own risk, of course.

 

I took the extra step of desoldering all the RCA wires off. So I ended up with just an “Optical Dongle”. :)

 

I win! Microsoft, you lose!

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy NXE coś tu zmienił ale chyba nie, niedawno ktoś tutaj na forum napisał podobny problem już z NXE ale przeszło to bez echa

Tak jest, ja miałem problem z dzwiękiem przez HDMI (i mam nadal ale korzystam już z innego rozwiązania) po updacie do NXE i właśnie przez jeden dzień miałem nieprzyjemność korzystać z podłączonego kabla HDMI oraz componentu (aby mieć dzwięc przez RCA). W momencie kiedy na monitorze przełączałem się wtedy pomiędzy źródłami obrazu (komputer podłączony przez DVI) to konsola się resetowała, tak więc to prawda - jak HDMI i Component są wpięte razem to konsola troszkę wariuje i robi taki właśnie restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to co? Przecież cała idea wyciągnięcia audio po optyku opiera się na rozebraniu wtyczki kabla Component i wpięcia go razem z kablem HDMI, który leci do Monitora/TV. Jak teraz miałbyś problem z resetem konoli o którym napisałem a zależałoby Ci na jednoczesnym przełączaniu się pomiędzy XO a innym źródłem na TYM SAMYM odbiorniku gdy konsola "chodzi" to ten sposób byłby do bani (reset konsoli). Dlaczego tak się dzieje to nie wiem, trzeba by zapytać MS ale pewnie powiedzieliby że ten sposób jest niezgodny ze sposobem użytkowania i tyle. Jak wpinasz dwa kable do konsoli to pewnie konsola wie o tym (no bo jakby inaczej), pewnie takie podłączenie nie jest do końca ok i konsola w pewnych sytuacjach dostaje "kręćka". Ale jest to FAKT. Obczaj ten link i przeczytaj komentarze (BTW: nie wiem czy NXE coś tu zmienił ale chyba nie, niedawno ktoś tutaj na forum napisał podobny problem już z NXE ale przeszło to bez echa. Możliwe też że tyczy się to pewnej grupy odbiorników ale nie wszystkich).

OK, ale są jeszcze inne kable z optykiem (np VGA). Po drugie to w x0 elite MS sam daje taką przejsciowke na RCA i optyka, które sie wpina razem z HDMI :|

Prawdopodobnie problem jest z masą, mówią tutaj o przecinaniu czarnego kabelka. Problem występuje w componencie, ciekawe czy po VGA też,... będe musiał sprawdzić w przyszłości :)

Tak jest, ja miałem problem z dzwiękiem przez HDMI (i mam nadal ale korzystam już z innego rozwiązania) po updacie do NXE i właśnie przez jeden dzień miałem nieprzyjemność korzystać z podłączonego kabla HDMI oraz componentu (aby mieć dzwięc przez RCA). W momencie kiedy na monitorze przełączałem się wtedy pomiędzy źródłami obrazu (komputer podłączony przez DVI) to konsola się resetowała, tak więc to prawda - jak HDMI i Component są wpięte razem to konsola troszkę wariuje i robi taki właśnie restart.

to akurat gdy używasz dźwięku z RCA byłoby w miare logiczne, ale tu chodzi o sytuacje z optykiem i nie z componenta:) Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale są jeszcze inne kable z optykiem (np VGA). Po drugie to w x0 elite MS sam daje taką przejsciowke na RCA i optyka, które sie wpina razem z HDMI :|

Prawdopodobnie problem jest z masą, mówią tutaj o przecinaniu czarnego kabelka. Problem występuje w componencie, ciekawe czy po VGA też,... będe musiał sprawdzić w przyszłości :)

 

to akurat gdy używasz dźwięku z RCA byłoby w miare logiczne, ale tu chodzi o sytuacje z optykiem i nie z componenta:)

Popiół, nie wiem czego Ty nie rozumiesz. Kto tutaj napisał, że to podłączenie optyka (fizyczne podłączenie kabla) powoduje reset w określonych przypadkach? Mam wrażenie że od początku czegoś nie załapałeś i myślisz że to właśnie podłączanie optyka (jako główny powód w tej "metodzie") powoduje reset ale to nie jest prawda i nigdy tak nie napisałem. To sam fakt równoczesnego podłączenia kabla HDMI i Component do konsoli jest powodem problemów. Zdaje się że nawet gdy Component nie jest do niczego podłączony (ot po prostu kabel wetknięty w konsolę razem z HDMI i tyle, kabel HDMI oczywiście normalnie podłączony do monitora/TV) już spowoduje ten problem resetu.

Kabel VGA, po pierwsze, składa się tylko z jednej wtyczki wchodzącej do konsoli a nie z dwóch jak robisz "tego" hacka. Po drugie był on ogólnie zaprojektowany do konsoli przez MS tak żeby wszystko cykało więc to żadna nowość, że działa i działa dobrze (nie musisz sprawdzać bo ja to już zrobiłem, wszystko działa ;) ). To samo tyczy się tego kabelka od MS do dźwięku. Skoro wg tego kolesia co go cytowałem wcześniej, da się oszpecić kabel Component tak, że już problem resetu nie występuje to MS pewnie zrobił to samo w tym "autorskim" kabelku "audio only". Tak wychodzi tylko dźwięk a obraz nie (bo nie ma czym), wtyczka wygląda tak samo ale pewnie brakuje jej pinów więc już konfliktu nie ma.

Zresztą co tu się dziwić, Component był jednym z dwóch pierwszych kabli do XO. Kiedy go projektowali to nawet nie wiedzieli że w przyszłości dodadzą HDMI. Mogli założyć (i pewnie założyli) że jak wpinasz taki kabel do konsoli to konsola "wie" że jest to kabel A/V konkretnego typu i konsola zachowa się w jakiś konkretny sposób (z tego co wiem to np. podłączenie zwykłego Composite powoduje że w konsoli już nie ustawimy obrazu HD bo konsola "wie" jaki to kabel). Później przychodzi czas HDMI, może MS wiedział co by się stało gdyby teraz użytkownicy zaczęli wpinać oba kable na raz, więc specjalnie (?) umieścili gniazdka taż żeby "legalnie" nie było to wykonalne.

 

Rozumiem, ze przy tych eksperymentach z Componentem kabel nie jest wpiety do monitora?

Jeżeli chodzi Ci o sytuację w której ktoś umyślnie podłącza kabel HDMI i Component (video) do tego samego odbiornika (albo nawet różnych) to chyba nikt nie jest taki głupi ;). Tylko HDMI jest podłączone do odbiornika a Component jeno siedzi wpięty w konsolę i... tyle.

 

 

Ogólnie, chodziło mi tylko o to, że ten sposób ma wadę, można sobie z tym poradzić ale trzeba być tego świadomym. Ja też tego próbowałem ale zatrzymałem się przez mega grubą obudowę wtyczki mojego kabla HDMI (mój błąd przy zakupie), postanowiłem już nie kombinować i kupić kabel VGA.

 

Finito.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież u nas ceny są na takim poziomie jaki jest w UK :)

Tylko aktualnie panuje ramzes-kryzys. Przy niższym kursie funta ceny były "trochę" mniejsze ;]

 

Tak w ogóle, to sprzedałem swojego arcade "z benq" i za jego cenę kupiłem nowego arcade'a i do tego kierownicę m$ :lol: No i jestem lekko wkurzony, bo o ile stara konsola była w miarę cicha, to przy nowej nie jestem w stanie wysiedzieć. Inteligenci wpakowali do środka wentylatory firmy delta (pamiętam czasy, gdy z delt 12cm robiło się helikoptery które latały pod sufitem), które podczas pracy świszczą jak oszalałe. Tyle jeżeli chodzi o porównanie do odkurzacza, "kupujesz używasz" <_<

 

Ale za to kiera + forza = banan na ćwarzy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem lekko wkurzony, bo o ile stara konsola była w miarę cicha, to przy nowej nie jestem w stanie wysiedzieć. Inteligenci wpakowali do środka wentylatory firmy delta.

Inżynierowie M$ martwili sie o Twoje bezpieczenstwo, delty zapewnia bezwarajyną pracę Twojej konsoli ;)

 

Spotkał się ktoś z kablem VGA HD AV Hama? Obraz uzyskany z jego pomocą jest czysty, czy rozjezdza się jak na tanich kabelkach z allegro?

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Kabel VGA, po pierwsze, składa się tylko z jednej wtyczki wchodzącej do konsoli a nie z dwóch jak robisz "tego" hacka.

(...)

Ja doskonale wszystko rozumiem :) Wiadomo, że chodziło o połączenie HDMI + coś.

A mi chodziło o połączeniu HDMI razem z VGA (vga by wyprowadzić optyka) i z tego co widziałem u siebie bez "hacka" sie nie obejdzie bo nie wchodzą razem :) I kwestia czy to stwarza ten sam problem co przy componencie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale wszystko rozumiem :) Wiadomo, że chodziło o połączenie HDMI + coś.

A mi chodziło o połączeniu HDMI razem z VGA (vga by wyprowadzić optyka) i z tego co widziałem u siebie bez "hacka" sie nie obejdzie bo nie wchodzą razem :) I kwestia czy to stwarza ten sam problem co przy componencie ?

OK, w tej sytuacji niestety efektu końcowego nie znam. IMO w najlepszym razie nic złego się nie będzie działo a w najgorszym może się dziać to samo co z Componentem i HDMI ale to tylko moje spekulacje, niczym nie potwierdzone.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale wszystko rozumiem :) Wiadomo, że chodziło o połączenie HDMI + coś.

A mi chodziło o połączeniu HDMI razem z VGA (vga by wyprowadzić optyka) i z tego co widziałem u siebie bez "hacka" sie nie obejdzie bo nie wchodzą razem :) I kwestia czy to stwarza ten sam problem co przy componencie ?

Chyba tylko przelotka z Elite wchodzi razem z HDMI bez zadnych modow (choc, jak widac na przykladzie TVD, i tak trzeba uwazac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inżynierowie M$ martwili sie o Twoje bezpieczenstwo, delty zapewnia bezwarajyną pracę Twojej konsoli ;)

 

Spotkał się ktoś z kablem VGA HD AV Hama? Obraz uzyskany z jego pomocą jest czysty, czy rozjezdza się jak na tanich kabelkach z allegro?

Ja mam kabelek HAMA i nie moge powiedzieć złego słowa. Obraz idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosze się z zamiarem kupna x-kloca wiec kilka pytań odnośnie bezprzewodowego pada.

W sklepie internetowym znalazłem takie coś jak "Rechargeable Battery Pack" mam rozumieć że to taki akumulatorek do pada, coś jak bateria w komórce?

Jak to się ładuje? Wiem głupie pytanie. Druga sprawa to opłata za usługę xbox live czy jak to ta się zwie. Wyczytałem gdzieś że płacimy za coś z czego właściwie nie możemy korzystać, o co tak naprawdę chodzi?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie internetowym znalazłem takie coś jak "Rechargeable Battery Pack" mam rozumieć że to taki akumulatorek do pada, coś jak bateria w komórce?

Jak to się ładuje? Wiem głupie pytanie.

Lepiej kup zwykłe akumulatorki AA + ładowarkę. Polecam Sanyo Eneloop.

 

Druga sprawa to opłata za usługę xbox live czy jak to ta się zwie. Wyczytałem gdzieś że płacimy za coś z czego właściwie nie możemy korzystać, o co tak naprawdę chodzi?

Opłata jest za Xbox Live Gold, pozwalający m.in. na granie multi online. Niecałe 10zł miesięcznie.

Oficjalnie nie można zarejestrować konta na polski adres, ale możesz trochę oszukać i np. podać adres jakiegoś hotelu w USA/UK/itd.

Jeśli założysz takie konto na fikcyjny adres i opłacisz abonament Gold to będziesz mógł z tego korzystać bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...