Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Eurozłącze to nawet możliwości nie ma by przesyłać 5.1 :)

Jedyna możliwość to albo bezpośrednie podłączenie HDMI do kina domowego a potem do TV, albo optyk bezpośrednio do kina domowego z konsoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z zastrzeniem odnosnie wtyczek, o ktorym bylo tu juz klika razy ;)

 

 

Ponawiam propozycje, bo jakos umknela: potrzebny jest chetny na stworzenie FAQ o podlaczeniach X360 do TV i kina domowego, uwzgledniajacy wszystkie specyficzne problemy typowe dla tej konsoli. Oczywiscie przewidywana jest redukcja %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem konsoli XBOX 360 Premium 60gb HDMI z napędem litona i ixtreme 1.5.

Cena 900 zł więc chyba znośna? Oczywiście nowa.

Teraz tak jako że nigdy nie miałem konsoli - zawsze pakowałem kase w kompa - czas odpocząć.

Telewizor może nie jakiś wypaśny ale 32" LCD JVC A80 HD Ready (cyfra w HD chodzi więc chyba nie jest źle)

 

Od konsoli oczekuje gier typu :

-dragon ball

-captain tsubasa

- Wrestling

- jakieś fajne nawalnki typu (Mortal kombat , takken itp - zawsze brakowało mi tego na PC)

- coś podonego do fight force (stare kiedyś było na PC)

 

Dostane coś takiego na XBOXa ? czy może tego trzeba szukać na PS ?

Dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Captain Tsubasa to chyba na PS2 był.

:)

Czyli mówicie że nie będe narzekał.

Jak tam z wytrzymałością tej konsoli ?

Teraz już mniej problemów niż przy tych wcześniejszych wersjach ?

Bo tą którą zamirzema kupić wyprodukowana wrzesień 2008.Coś tam procesor 65nm , 175W lepsze chłodzenie napęd litone.Szczerze nawet nie mam pojęcia o czym nieraz piszą w aukcjach.

Czego się wystrzegać przy zakupie?

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np. to żebyś nie kupował zestawów z grami, bo często się nie opłaca. No i żeby to najlepiej były już Jaspery (z płytą główną pod GPU 65 nm). Obecne konsole (falcony GPU 90nm), które wciąż zalegają w większości sklepów w Polsce, są też dość awaryjne. Najczęściej to właśnie padają przez błąd E74 (zimne luty pod GPU). Także jakbyś miał kupować to lepiej Jaspera. Tylko ciężko będzie Ci znaleźć Premium HDMI 60 GB (Jaspera) w cenie do 1000 PLN. Ale poszukaj na Alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem alledrogo i nigdzie słowa jaspera nie widziałem.

LINK

Coś takiego mogę wziąć?

Konsola będzie używana od czasu do czasu.

Dużo zajęć więc 1-2h dziennie to będzie max jeśli uda mi się znaleźć tyle czasu.

Może jakieś propozycje co do sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do zakupienia X360 w wersji Elite, tylko mam takie pytanko - nowy dash umożliwia instalowanie gier na dysku. Czy żeby zagrać z bratem po necie mogę po prostu pożyczyć od niego gierkę i zainstalować u siebie na dysku czy muszę kupić własną kopię?? Że XBL Gold potrzebne to już wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Również zamierzam dokonać zakupu xboxa 360 Elitei i mam parę pytań odnośnie xboxa 360.

 

1. Czy prawdą jest to że xbox 360 technicznie jest dużo słabszy od ps'a 3? Czy jest to po prostu mit? I czy wydajnościowo w grach xbox 360 nie przegrywa z ps3 ? Nie chodzi mi tu o takie możliwości jak oglądanie filmów czy zdjęć.. tylko czy wydajnościowo nie przegrywa w grach.

2. Jak myślicie ile xbox 360 będzie jeszcze służył? Tzn. waszym zdaniem kiedy ujrzymy jego następce, czy z x360 wytrzyma jeszcze z 2 - 2,5 lat ?

3. Bezprzewodowy pad do xboxa jest na zwykłe baterie AA tak? I Jaki jest zasięg bezprzewodowego pada(metry)?

4. Czy można go podłączyć do zwykłego telewizora kineskopowego? lub czy można mieć jednocześnie monitor LCD podłączony do komputera jak i x'a ?

5. Jak wiemy PS3 ma BR które mogą pomieścić 50 Gb, x może 9 Gb .. i tu moje pytanie - Jeżeli nowe gry będą zajmowały ponad 10 Gb czy będzie taka możliwość że np. Microsoft wycofa ze sprzedaż wersje bez dysku, a gry najpierw trzeba będzie instalować na HDD a dopiero później z płyty ? Czy po prostu posiadacze xboxów będą mieli bardzo okrojone wersje ? W tym pytaniu po prostu interesuje mnie jak rozwiążą problem z pojemnością płyty a dużo ważącymi grami.

6. I czy to prawda że xbox360 ma w grach 30 fps, a jej przeciwnik ps3 60 fps ?

 

z góry dzięki ! :wink:

Edytowane przez nieee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do zakupienia X360 w wersji Elite, tylko mam takie pytanko - nowy dash umożliwia instalowanie gier na dysku. Czy żeby zagrać z bratem po necie mogę po prostu pożyczyć od niego gierkę i zainstalować u siebie na dysku czy muszę kupić własną kopię?? Że XBL Gold potrzebne to już wiem ;)

Płyta jest wymagana do uruchomienia gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy prawdą jest to że xbox 360 technicznie jest dużo słabszy od ps'a 3? Czy jest to po prostu mit? I czy wydajnościowo w grach xbox 360 nie przegrywa z ps3 ? Nie chodzi mi tu o takie możliwości jak oglądanie filmów czy zdjęć.. tylko czy wydajnościowo nie przegrywa w grach.

Nieprawda. Obie konsole są wydajnościowo takie same. Gry multiplatformowe często działają/wyglądają lepiej na Xboxie.

 

2. Jak myślicie ile xbox 360 będzie jeszcze służył? Tzn. waszym zdaniem kiedy ujrzymy jego następce, czy z x360 wytrzyma jeszcze z 2 - 2,5 lat ?

Jeszcze conajmniej 2-3 lata nie wyjdzie nowa konsola od Microsoftu, a gdy już wyjdzie to dalej będą tworzone gry na X360. Microsoft nie uśmierci go tak jak pierwszego Xboxa. Także nie ma co się bać - będzie w co grać (nawet się zrymowało ~~) ;]

 

3. Bezprzewodowy pad do xboxa jest na zwykłe baterie AA tak? I Jaki jest zasięg bezprzewodowego pada(metry)?

Tak, baterie lub akumulatorki AA. Zasięg jest wystarczający ;]

 

4. Czy można go podłączyć do zwykłego telewizora kineskopowego? lub czy można mieć jednocześnie monitor LCD podłączony do komputera jak i x'a ?

Można. PC łączysz przez port DVI w monitorze, a Xboxa przez D-Sub.

 

5. Jak wiemy PS3 ma BR które mogą pomieścić 50 Gb, x może 9 Gb .. i tu moje pytanie - Jeżeli nowe gry będą zajmowały ponad 10 Gb czy będzie taka możliwość że np. Microsoft wycofa ze sprzedaż wersje bez dysku, a gry najpierw trzeba będzie instalować na HDD a dopiero później z płyty ? Czy po prostu posiadacze xboxów będą mieli bardzo okrojone wersje ? W tym pytaniu po prostu interesuje mnie jak rozwiążą problem z pojemnością płyty a dużo ważącymi grami.

Będzie po prostu kilka płyt. Już dzisiaj jest parę gier na kilku płytach (np. Lost Odyssey ma 4 płyty). Żadnych obowiązkowych instalacji nie będzie.

 

6. I czy to prawda że xbox360 ma w grach 30 fps, a jej przeciwnik ps3 60 fps ?

PS3 jest tak potężne, że odpala gry FullHD w 120-fpsach i na 3 telewizorach jednocześnie. :lol3:

A tak na serio to X360 i PS3 mają taką samą wydajność, więc FPS też będzie podobny.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Obie konsole są wydajnościowo takie same.

[...]

PS3 jest tak potężne, że odpala gry FullHD w 120-fpsach i na 3 telewizorach jednocześnie. :lol3:

A tak na serio to X360 i PS3 mają taką samą wydajność, więc FPS też będzie podobny.

Nie są i nigdy nie będą tak samo wydajne - jeżeli chodzi o czysta moc obliczeniową to jednak PS3 jest sporo mocniejsza.

Inna sprawa, że moc ta nie jest wcale wykorzystywana przez programistów, ponieważ architektura PS3 jest sporo trudniejsza jeżeli chodzi o pisanie gier. Dlatego niektóre, zwłaszcza te multiplatformowe (PS3/PC/X360) lepiej wyglądają na konsoli Microsoftu. Co nie zmienia faktu, że PS3 jest potężna maszyną i ma szanse przeżyć x-a. W kwestii BD to jednak też punkt dla PS3 - jak już siedzę na kanapie 4 metry od telewizora to jakoś nie za bardzo mi się chce latać przekładać płyty...

 

Ja mimo wszystko świadom tego i tak wybieram x360, bo:

* bardzo przyjemnie współpracuje z PC poprzez wifi i korzysta z zasobów Visty (muza, filmy, zdjęcia, radio internetowe itp)

* obecnie jest więcej interesujących mnie gier właśnie na X-a

* cena - nawet porównując najdroższą wersję x-a do PS3 zostaje w kieszeni 300zł, a to już 2 gry będą

* mam już pada :D

 

ps. PS3 faktycznie jest w stanie wygenerować obraz z częstotliwością 120x/sec, jednak większość gier i tak jest pisana żeby spełnić minimum 30pfs. Poza tym nie ma TV który odświeżałby obraz z częstotliwością 120Hz.

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro Arcade 515 + 30zl kurieri, Pro 60gb 699+30zl kurier. IMO świetna cena i chyba już niedługo także dołącze do świata konsoli ;P

 

Jakoś ja tam nie widzę Arcade w cenie poniżej 580 PLN. Nie mówiąc już o wersji Premium z 60GB HDD. Za więcej to jeszcze gdzieniegdzie Arcade'y stoją ;)

 

Oczywiście nie patrzę na te co są licytowane, bo ich cena z pewnością będzie wyższa.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ja tam nie widzę Arcade w cenie poniżej 580 PLN. Nie mówiąc już o wersji Premium z 60GB HDD. Za więcej to jeszcze gdzieniegdzie Arcade'y stoją ;)

 

Oczywiście nie patrzę na te co są licytowane, bo ich cena z pewnością będzie wyższa.

http://allegro.pl/item520484490_xbox360_ar...enach_hdmi.html

http://allegro.pl/item520484327_xbox360_pr...enach_hdmi.html

Ale u niego strasznie długo czeka się na realizację (~2tygodnie). No i coś podrożało, bo ostatnio miał arcade za 500 ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do aktualizacji nawet golda nie trzeba mieć. Podczas pierwszego włączenia gry wyskakuje komunikat, czy ma ściągnąć aktualizacji i to tyle :rolleyes:

 

 

To teraz ode mnie pytanie:

Pierwsze konto założyłem na Wielką Brytanię. Ale paru dem nie mogę ściągnąć, bo blokada regionalna. Myśle sobie, założe 2 konto na USA. Po miesiącu, jak gold minął zakładam i jak już założyłem to się zorientowałem, że nie wpisywałem adresu.

Można mieć konta na różne regiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ode mnie pytanie:

Pierwsze konto założyłem na Wielką Brytanię. Ale paru dem nie mogę ściągnąć, bo blokada regionalna. Myśle sobie, założe 2 konto na USA. Po miesiącu, jak gold minął zakładam i jak już założyłem to się zorientowałem, że nie wpisywałem adresu.

Można mieć konta na różne regiony?

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale zmiana adresu Ci nic nie da ponieważ ten filtr sprawdza IP i po nim określa region z jakiego pochodzi dane konto :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są i nigdy nie będą tak samo wydajne - jeżeli chodzi o czysta moc obliczeniową to jednak PS3 jest sporo mocniejsza.

A efekt koncowy jaki jest, kazdy widzi :P

 

W kwestii BD to jednak też punkt dla PS3 - jak już siedzę na kanapie 4 metry od telewizora to jakoś nie za bardzo mi się chce latać przekładać płyty...

Ale bedziesz mial latania... w Lost Odyssey zmienialem plyte raz na 20 godzin gry. A to jedna z dwoch (druga to Blue Dragon, chyba wiecej nie bylo?) wieloplytowych gier. Nie dramatyzujmy ;)

 

ps. PS3 faktycznie jest w stanie wygenerować obraz z częstotliwością 120x/sec, jednak większość gier i tak jest pisana żeby spełnić minimum 30pfs. Poza tym nie ma TV który odświeżałby obraz z częstotliwością 120Hz.

Sa 200-hercowe Soniacze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dramatyzujmy ;)

Przeca nie dramatyzuję ;) Ale jak już ktoś porównuje dany sprzęt to lubię jak jest to w miarę obiektywne - i chociaż PS3 jest sporo mocniejsze sprzętowo to cena jak i ilość oraz jakość dostępnych tytułów niestety mocno kuleje. Efekty widać w wynikach sprzedaży obu konsol.

Sa 200-hercowe Soniacze ;)

Fakt, dawno nie kupowałem TV i zatrzymałem się na 100Hz :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żonka wczoraj przestawiła boxa w czasie jazdy i pięknie oznaczyła mi płytkę z fifa2009.

Powiedzcie czy ktoś z was usuwał już konkretne rysy po całym obwodzie, czego używacie i czy udało się reanimować.

 

Całe szczęście fifka wyhaczona za 130zl używka w idealnym stanie na alledrogo.

PS. Z tą stabilizacją to niezły hardcore, sam nie wierzyłem, że samo przechylenie może wyrządzić tyle szkód dopuki nie odczułem to na własnej skórze.

 

POMOCY !!!

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...