Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzac na posty poci sie zastanawiam czy ja jestem jakims kosmita, ze nigdy nie mam dziwacznych jazd ze sprzetem (nawet Audigy 2 mi dziala pod Win7 bez problemow :P ) i z grami.

 

Jedyny problem, jaki ostatnio mam, to z X3, ale to akurat wina gry po po prostu cieknie jej pamiec, do czego zreszta tworcy sami sie przyznali. CHoc jest to mala uciazliwosc, tylko slysze w pewnym momencie w tle, ze wyskakuje okienko, ze systemowi zabraklo pamieci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to naprodukowaliśmy 2 kapitalne strony, niech tylko jakiś newbie wyskoczy, że czegoś nie da się znaleźć w tym temacie- są nawet historie wspominkowe i "pierwsze razy" z x'em :D

Heh to może jeszcze ja opowiem swoją historie :D

 

Wszystko sie zaczęło od tego, że miałem za dużo gotówki i nie chciało mi sie czekać na gta 4 na pieca (to jest druga konsola którą kupiłem dla tej gry :) wcześniej było gta VC i PS2)

I to była jedna z lepszych inwestycji. Do kolekcji doszedł jeszcze BF bad company który okazał sie kapitalny ! I oczywiście fifa 09 w którą zawsze cięliśmy z kumplami

 

Po pół roku na wiosnę sprzedałem xksa, bo nie chciało mi sie grać ani nie miałem tyle czasu.

Od tamtej pory nie grałem na PC wogóle bo jednak to nie to co konsola !

Teraz znowu zima sie zbliża do tego zapowiada sie że urosło jeszcze więcej zielonego tematu niż rok temu to nic tylko kupuje Elite :smoke:

Jak mi sie przypominają te zarwane noce jak sie grało do rana w BF BC to sie nie moge doczekać wypłaty :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to może jeszcze ja opowiem swoją historie :D

 

Wszystko sie zaczęło od tego, że miałem za dużo gotówki i nie chciało mi sie czekać na gta 4 na pieca (to jest druga konsola którą kupiłem dla tej gry :) wcześniej było gta VC i PS2)

I to była jedna z lepszych inwestycji. Do kolekcji doszedł jeszcze BF bad company który okazał sie kapitalny ! I oczywiście fifa 09 w którą zawsze cięliśmy z kumplami

 

Po pół roku na wiosnę sprzedałem xksa, bo nie chciało mi sie grać ani nie miałem tyle czasu.

Od tamtej pory nie grałem na PC wogóle bo jednak to nie to co konsola !

Teraz znowu zima sie zbliża do tego zapowiada sie że urosło jeszcze więcej zielonego tematu niż rok temu to nic tylko kupuje Elite :smoke:

Jak mi sie przypominają te zarwane noce jak sie grało do rana w BF BC to sie nie moge doczekać wypłaty :razz:

To jak już będziesz pykał w BC to odzywaj się do mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jak się rodzinnie zrobiło... :mrgreen:

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

10:42:15 poca (xxxxxx)

gralem w Crysisa, wszystko na extra high

1920x1200

i była gitara ;]

poca zrobiłeś DVD :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kilka pytań opłaca się na ten czas kupić xbox 360 elite? Od razu pisze że to, albo nic czyli komputer nie wchodzi w grę. Interesuje mnie przede wszystkim granie i to żeby konsola służyła mi jak najdłużej. Sprzęt chce wziąć na raty, do tego monitor, parę gier z elagro :lol: , internet i kabel z przejściówką na głośniki. Czy opłacałoby się potem przerobić konsolę? Czy jak już przerobie i będę używał internetu z oryginalnymi grami, to czy i tak mi zbanuje konsole? A interesuje mnie również zakładanie polskich kont xbox live. Jest z tym jakiś problem i jak to się robi?

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

 

Control

Edytowane przez Control

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do jednego pytania (pozostałe- od tego jest FAQ na 1. stronie- przeczytaj go!): tak, opłaca się kupić elite i cieszyć się grami. Masz 3 lata gwarancji, więc nie przejmuj się awaryjnością, która i tak spadła od czasów falcona/jasper'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzec w jego sig i widnieje Xbox360 Elite. Jak interesuje cie przede wszystkim granie to lepszego wyboru chyba nie masz. Konta polskiego nie zalozysz...bo nei ma polskiego Live, tylko zagraniczne adresy w Niemczech, UK czy gdzie tam chcesz. A co do przerobki: jak masz zamiar grac na oryginalach to po co? Taki ruch powoduje, ze predzej czy pozniej siegniesz po gry z mniej legalnego zrodla i tyle. Po co sie czarowac w tym wzgledzie.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał maSTHa212- mam. O co chcesz spytac konkretnie? Oprócz pojemności hdd (120GB) i koloru (czarny) nie różni się od innych wersji x'a.

 

Uprzedzając pytanie- imho dysk 120GB jest przydatny, głównie w świetle instalacji gier na dysku (cisza!) i coraz większych gier z xbla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli grasz po necie sciagasz dema/filmy ciach!ly to tylko elite, jesli uruchamiasz konsole tylko po to zeby zagrac(offline) w jakas gre i ja pozniej wylaczyc to nie ma sensu dokladania kasy bo dysk ci sie nie przyda, konsola co prawda cicha nie jest no ale chyba ze damy TV na mute to bedziesz ja slyszal lub gdy grasz w odleglosci 50cm od konsoli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzając pytanie- imho dysk 120GB jest przydatny, głównie w świetle instalacji gier na dysku (cisza!) i coraz większych gier z xbla.

O ile ktos gra w ~15 gier naraz ;) co nie zmienia faktu, ze plyte i tak trzeba znalezc i wsadzic do konsolki. Gdyby byla mozliwosc pelnego wykorzystania live'a jak u hamburgerow to faktycznie taki interes by sie oplacal, ale w tym momencie nawet 60 gb pozostawia imho spora rezerwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile ktos gra w ~15 gier naraz ;) co nie zmienia faktu, ze plyte i tak trzeba znalezc i wsadzic do konsolki. Gdyby byla mozliwosc pelnego wykorzystania live'a jak u hamburgerow to faktycznie taki interes by sie oplacal, ale w tym momencie nawet 60 gb pozostawia imho spora rezerwe.

60gb wersja zostala wycofana wiec w gre wchodzilaby uzywka lub to co zostalo na magazynach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić Arcade + przerobiony dysk. Ale jak kupujesz pierwszy raz to radzę brać jednak Elite. To jest dobre rozwiązanie dla tych co mają już Arcade jak ja, a jeszcze lepsze dla tych co mają starego Premium z dyskiem 20 w oryginalnej obudowaie. Wtedy wystarczy podmienić.

 

Dysk tak leżący luzem to ryzyko jego uszkodzenia. Sam od jakiegoś czasu trzymam go w specjalnej pseudo obudowie i tak się o niego boje, bo leży luzem. Nie mam jak tej obudowy zamontować z boku konsoli. Chyba, że stała by pionowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60gb wersja zostala wycofana wiec w gre wchodzilaby uzywka lub to co zostalo na magazynach.

Teraz popatrzylem na skapca i faktycznie cos tu nie gra. O ile premium jeszcze jest do dostania, to w cenach wiekszych niz elite :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, znane sa przypadki utraty wzroku <_< Stary, no jaki to moze miec negatywny wplyw??!! Jak bys podlaczyc konsole pod normalny TV to bys mial syf, a nie obraz, a ty sie pytasz czy na FullHD bedzie dobrze wygladac czy nie. Troche pomyslunku nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI to nie jest konieczność ;) Zawsze można kupić kabel DVI-HDMI. No chyba, że chodzi tu o wbudowane głośniki w monitorze. Ja musiałem kombinować z rozłupaniem kabla Composite od M$ i osobno podłączyć dźwięk po analogu do głośników Geniusa 5.1. Obraz jak na 1680x1050 IMO jak żyleta, więc w FullHD będziesz miał to samo lub lepiej w grach, które obsługują FullHD. Jak nie to obraz będzie ładnie przeskalowany.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI to nie jest konieczność ;) Zawsze można kupić kabel DVI-HDMI. No chyba, że chodzi tu o wbudowane głośniki w monitorze. Ja musiałem kombinować z rozłupaniem kabla Composit od M$ i osobno podłączyć dźwięk po analogu do głośników Geniusa 5.1. Obraz jak na 1680x1050 moim jak żylata, więc w FullHD będziesz miał to samo lub lepiej w grach, które obsługują FullHD. Jak nie to obraz będzie ładnie przeskalowany.

No tak, odruchowo napisalem, ze HDMI. DVI, HDMI - jeden pies. A co do FullHD to obraz tez bedzie skalowany, identycznie jak w przypadku 1680x1050, bo FullHD to w przypadku monitorow 1920x1200, a nie 1920x1080 jak w telewizorach czy projektorach. Co i tak nie zmienia faktu, ze obraz bedzie zyleta jak wspomniales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do FullHD to obraz tez bedzie skalowany, identycznie jak w przypadku 1680x1050, bo FullHD to w przypadku monitorow 1920x1200, a nie 1920x1080 jak w telewizorach czy projektorach.

1. Są monitory o natywnej rozdzielczości 1920x1080 px.

2. Materiał Full HD (1080p), na monitorze o rozdzielczości natywnej 1920x1200px będzie idealny. Po prostu u góry i na dole będą czarne paski o wysokości 60px, a sam obraz będzie wyświetlany w rozdzielczości 1920x1080 ergo nie ma skalowania.

 

Inna sprawa, że iks w 99% przypadków po prostu skaluje z 720p w górę, więc różnicy między 1680x1050, a 1920x1200 nie będzie praktycznie żadnej.

 

IMHO najlepiej kupić dobry monitor o proporcjach 16:9, jeśli jego głównym przeznaczeniem ma być iks. Wtedy przynajmniej czarnych pasków nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Są monitory o natywnej rozdzielczości 1920x1080 px.

 

Inna sprawa, że iks w 99% przypadków po prostu skaluje z 720p w górę, więc różnicy między 1680x1050, a 1920x1200 nie będzie praktycznie żadnej.

To wlasnie bylo sedno mojej wypowiedzi. Idealnie to nalezaloby miec monitor w proporcjach 16:9 i rozdzielczosci 1280x720 lub 1920x1080...ale osobiscie nie spotkalem sie z czyms takim i podejrzewam, ze jesli faktycznie jest to sa to bardzo rzadkie modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pasy u mnie z kolei nie są jakimś problemem. Szybko o nich zapomniałem. W porównaniu do tego co mam na tej starej plazmie (starszy model z natywną rozdziałką 1024x720 :|) to niebo a ziemia. Po odpaleniu Gears of War 2 szukałem szczeki na podłodze. Co prawda monitor mały, ale zanim zaopatrzę się w jakiś porządny LCD FullHD 42-50'C muszę na niego odłożyć. No chyba że sprzedam nerkę ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...