Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś mógłby polecić łatwego do przyswojenia RPG-a?

Kuszą mnie recki na IGN, ale jednocześnie zniesmaczyłem się Oblivionem - był zbyt złożony.

Podobał mi się kiedyś FF7 na PSX i Pokemony na GB.

 

IGN rekomenduje:

Dragon Age, Fable 2, Fallout 3 i Mass Effect.

 

A co Wy byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby polecić łatwego do przyswojenia RPG-a?

Kuszą mnie recki na IGN, ale jednocześnie zniesmaczyłem się Oblivionem - był zbyt złożony.

Podobał mi się kiedyś FF7 na PSX i Pokemony na GB.

 

IGN rekomenduje:

Dragon Age, Fable 2, Fallout 3 i Mass Effect.

 

A co Wy byście polecili?

Osobiscie zdecydowanie Mass Effect, potem Dragona, Fallouta3 i na koncu Fable - pod wzgledem klimatu i grywalnosci. Nie liczac DA wszystkie gierki doczekaly sie juz chyba edycji GOTY albo innej Classics wiec nie kosztuja duzo, mozna "zaryzykowac" chociaz Fable3 zdecydowanie odstaje od reszty i to pod kazdym wzgledem. Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeśli chodzi o brak skomplikowania to ja bym wybrał Fable. Gra prosta, lekka i przyjemna. Skoro podobało Ci się FFVII to warto oczywiście spróbować też FFXIII (premiera: marzec).

A ja "Tetrisa" gra prosta, lekka i przyjemna. Każdy ma inny gust i zawsze będzie proponował i zachwalał to co jemu się widzi. Poczytaj recenzje, popatrz na filmiki z gier, wreszcie ściągnij demko i sprawdź, oj.

 

Mam pytanko do znawców sztuki "BANY".

Jak myślicie, a może wiadome jest KIEDY. A więc kiedy Ms sprawdza naszą konsolę czy mamy przeróbkę napędu. Czy w momencie aktualizacji dasha, czy w momencie aktualizacji jakiejkolwiek gry, czy cały czas nasza konsola jest filtrowana. Jak sądzicie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym takiego dziwnego, tanio kupić, szybko przejść to co się chce i sprzedać w dobrej cenie konsolę jak i gierki, koszt mały a exclusive zaliczone. Szkoda, ze ja tak nie zrobiłem wtedy ze swoim XO, a tak to stała i traciła na wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kariery przeszedłem ale kilka wyścigów temu dostałem nowe Scirocco GT od VW :). Pojeżdżę jeszcze trochę, żeby wyrobić sobie zdanie o Forza i sprzedaję bo nie dość, że głośność tej konsoli doprowadza mnie do szału to jeszcze nie bardzo mi leży ta konsolka. Po prostu nie podoba mi się. I nie pasuje do reszty sprzętu. :P A stracić nie stracę a jedynie zyskam. Kupiłem bardzo tanio. Wymieniłem kilka podzespołów na nowe i z czystym sumieniem mogę ją sprzedać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kariery przeszedłem ale kilka wyścigów temu dostałem nowe Scirocco GT od VW :). Pojeżdżę jeszcze trochę, żeby wyrobić sobie zdanie o Forza i sprzedaję bo nie dość, że głośność tej konsoli doprowadza mnie do szału to jeszcze nie bardzo mi leży ta konsolka. Po prostu nie podoba mi się. I nie pasuje do reszty sprzętu. :P A stracić nie stracę a jedynie zyskam. Kupiłem bardzo tanio. Wymieniłem kilka podzespołów na nowe i z czystym sumieniem mogę ją sprzedać. :)

Sirocco to chyba gdzies juz w pierwszym sezonie dostajesz wiec jeszcze troche pokatuj gierke, bo im dalej tym fajniej sie jezdzi. BTW grasz na kierownicy czy padzie? A co do glosnosci to zgraj na dysk i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt im dalej tym większa frajda z jazdy.

Co do samej długości gry/ilości wyścigów to jest naprawdę co robić, FM2 jest pod tym względem sporo krótsza,po 130h samej jazdy, nie wliczając tuningu,ustawień itd, mam 75% gry.

 

 

 

Powinni dodać osiągnięcie za skompletowanie wszystkich aut, wtedy gra byłaby naprawdę długa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kariery przeszedłem ale kilka wyścigów temu dostałem nowe Scirocco GT od VW :). Pojeżdżę jeszcze trochę, żeby wyrobić sobie zdanie o Forza i sprzedaję bo nie dość, że głośność tej konsoli doprowadza mnie do szału to jeszcze nie bardzo mi leży ta konsolka. Po prostu nie podoba mi się. I nie pasuje do reszty sprzętu. :P A stracić nie stracę a jedynie zyskam. Kupiłem bardzo tanio. Wymieniłem kilka podzespołów na nowe i z czystym sumieniem mogę ją sprzedać. :)

Ja tam bym trzymał. Za moment znowu się pokaże jakaś gra, której na PC nie będzie, a zrobi Ci sie apetyt na nią ;)

Zbanowane konsole można tez tanio kupić jak komuś na online nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś fajnego wyjdzie to znowu kupię. ;) Ja nie mam takiego parcia na gry bo czasu mało. Ale jak coś ciekawego wyjdzie (w tym roku dla mnie tylko Alan Wake - chyba, że na PC też będzie) to znów się kupi i gitara gra. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wrózkami nie jesteście, wiem też że w internecie informacji takich nie ma ale zapytam:

Planuje kupic x360, tylko tak naprawde nie wiem czy jest to mądre rozwiązanie ponieważ nie wiem kiedy zostanie wypuszczona jego nowa wersja, jeśli Natal ma sie pojawić około listopada 2011 roku i będzie wciąż wspierał x360 można przypuszczać ze w przeciągu 2 lat nowa konsola nie ujży światła dziennego, co o tym myślicie? Brać? miałem kupować w lipcu ale jakoś się powstrzymałem, do teraz..

Konsola działała by na samsungu 226BW 22'(grał ktos na 22'? 1680x1050, 16:10 obraz będzie zniekształcony czy xbox utworzy czarne paski u góry i na dole? jak to się prezentuje?), mam nadzieje że podłącze go bez problemu?, w porywach gdy się zwolni to na sony brawi 46', posiadam też głosniki logitech x530, będzie dało się je podłączyc?

 

 

Edit: Czy do xboxa mozna podłączyć normalnie myszke i klawiature i używać w ten sposób internetu? (wiem z FAQ że podłączenie klawiatury jest możliwe)

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wrózkami nie jesteście, wiem też że w internecie informacji takich nie ma ale zapytam:

Planuje kupic x360, tylko tak naprawde nie wiem czy jest to mądre rozwiązanie ponieważ nie wiem kiedy zostanie wypuszczona jego nowa wersja, jeśli Natal ma sie pojawić około listopada 2011 roku i będzie wciąż wspierał x360 można przypuszczać ze w przeciągu 2 lat nowa konsola nie ujży światła dziennego, co o tym myślicie? Brać? miałem kupować w lipcu ale jakoś się powstrzymałem, do teraz..

Nawet jeśli nowa konsola pojawi się gdzieś w 2012r to co? Konsola jest już 4 lata na rynku, wyszła masa świetnych gier więc masz co nadrabiać. Przez najbliższe 2-3 lata wyjdzie jeszcze bardzo dużo gier w które warto będzie zagrać. Nie bój nic, będziesz miał w co grać :)

 

Konsola działała by na samsungu 226BW, mam nadzieje że podłącze go bez problemu?

Będzie działać.

 

posiadam też głosniki logitech x530, będzie dało się je podłączyc?

Będzie się dało. Tylko stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wrózkami nie jesteście, wiem też że w internecie informacji takich nie ma ale zapytam:

Planuje kupic x360, tylko tak naprawde nie wiem czy jest to mądre rozwiązanie ponieważ nie wiem kiedy zostanie wypuszczona jego nowa wersja, jeśli Natal ma sie pojawić około listopada 2011 roku i będzie wciąż wspierał x360 można przypuszczać ze w przeciągu 2 lat nowa konsola nie ujży światła dziennego, co o tym myślicie? Brać? miałem kupować w lipcu ale jakoś się powstrzymałem, do teraz..

Brac - nie czekac. Spróbuj upolowac jakąś promocję i kupuj. Przeglądaj uważnie neta i gazetki supermarketów - ja np. kupiłem przed świętami, w Tesco, Elite za 880 zł - choc w życiu nie przypuszczałem, że kiedykolwiek w "spożywczym" kupie konsolę ;).

Sam też długo się zastanawiałem nad kupnem konsoli, więc bez obaw, że porady udziela jakiś fanboy PS/Xboxa/Nintendo.

Mam w domu ledwie 4 gry, a gdzie tam jeszcze reszta hitów. Nawet sobie nie zdajesz sprawy w ile tytułów będziesz chciał zagrac jak wreszcie X zawita w Twoim domu :P Wystarczy spokojnie do premiery nowej wersji - kiedykolwiek by ona nie była. Musisz pamiętac, że zarówno Sony jak i M$ wydali kupe kasy na stworzenie konsol i ich ogromną promocję. Teraz czas by maszynki na siebie zarobiły.

Z mojego punktu widzenia konsola ma same plusy. Stoi sobie obok TV, mam ochote zagrac - płyta do napędu - i gramy. Wszystko chodzi bez problemu. Masz na wszystko .......... :) Nie to co komp.

Od 2-3 tygodni jestem wyznawcą zasady laptop do pracy/neta + konsola do grania = B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi sie ciepło... jeszcze zapytam:

Czy do xboxa mozna podłączyć normalnie myszke i klawiature i używać w ten sposób internetu? (wiem z FAQ że podłączenie klawiatury jest możliwe)

Na allegro są nowe arcade z hdmi na jasperze za 666zł, narazie taniej nie widziałem.. jeśli nic lepszego nie znajde ten chyba u mnie zawita.

Tylko znów nasówa się pytanie: czy w obliczu komputera jakiego posiadam w podpisie będzie to mądre posunięcie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma komputer, skoro jest mnostwo tytulow w ktore nawet na nim nie zagrasz? Przegladac internetu na X z klawiatura i myszka czy bez sie nie da, bo nie ma zadnej przegladarki. I dobra rada: kup wersje z dyskiem albo dokup dysk do Arcade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi sie ciepło... jeszcze zapytam:

Czy do xboxa mozna podłączyć normalnie myszke i klawiature i używać w ten sposób internetu? (wiem z FAQ że podłączenie klawiatury jest możliwe)

Na allegro są nowe arcade z hdmi na jasperze za 666zł, narazie taniej nie widziałem.. jeśli nic lepszego nie znajde ten chyba u mnie zawita.

Tylko znów nasówa się pytanie: czy w obliczu komputera jakiego posiadam w podpisie będzie to mądre posunięcie..

pierwsze prmo - Fight Night 4, Forza 3, FIFA 10. Podziękował. Nawet najlepszy komp nie da Ci przyjemności zagrania w te tytuły :) FIFA 10 PC vs. FIFA 10 X360 to przepaśc. Nie wiem jakie gry lubisz ale z pewnością w każdej kategorii znajdziesz tytuły, których na PC nie uświadczysz, bądź będą działac/wyglądac gorzej niż na X.

 

Popieram to co napisał maSTHa212 - bez dysku będzie głoooośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również chodzi po głowie zakup X360, głównie do gier niedostępnych na PC, ale także do bezstresowego grania w inne.

Od razu wspomnę - jestem konsolowym noobem, nigdy żadnego takiego urządzenia nie miałem (poza NES-em w poprzednim tysiącleciu ;) )

 

Niestety, aktualnie nie mam zbyt dobrego ekranu do grania... planuję zakup monitora 24" FullHD, lecz nie chcę TNki... poczekam jeszcze troszkę na spadek cen).

Narazie mógłbym grać na:

- monitorze Benq FP91GP 19" (1280x1024 - 5:4)

- TV Sony 29" (kineskopowy, Trinitron, 100Hz, proporcje 4:3)

 

Czy jest sens kupować X'a pod taki sprzęt? Jak wyglądałaby jakość? Czy byłyby widoczne pasy na górze i dole ekranu, czy też obraz by się przeskalował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Konsola działała by na samsungu 226BW 22'(grał ktos na 22'? 1680x1050, 16:10 obraz będzie zniekształcony czy xbox utworzy czarne paski u góry i na dole? jak to się prezentuje?), mam nadzieje że podłącze go bez problemu?(...)

Koledzy wyżej już Ci odpowiedzieli na resztę pytań więc ja tylko doprecyzuję to jedno. Sam mam Samsunga 206BW (20", Ty masz 22") i on też ma rozdzielczość 1680x1050. Konsolę podłączałem przez HDMI->DVI, teraz mam VGA. W obu wypadkach wszystko gra jak należy. Jak ustawisz sobie rozdzielczość w dashu na 1680x1050 to będziesz mieć czarne pasy u góry i dołu ekranu ale za to prawidłowe proporcje. Jak nie chcesz tracić powierzchni, możesz zapodać niższą rozdzielczość (1366x768 o ile dobrze pamiętam). Obraz będzie przeskalowany i zniekształcony (nieco rozciągnięty w pionie) ale pokryje cały obszar monitora. IMO tak naprawdę warto się zastanowić, czy przeszkadzać Ci będzie ewentualne rozciągnięcie obrazu, bo ja osobiście różnicy w jakości obrazu (jako takiej) nie dostrzegam pomiędzy tymi trybami na tym monitorze. Mimo to, ze względu na nieco większą przekątną polecam Ci rozdzielczość natywną. Anyway, będziesz zadowolony ;).

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziobak - sam przez około rok grałem na monitorze 19" LG1953TR w formacie 4:3. Grało się przyjemnie, oczywiście cała ta oprawa nie wyglądała tak olśniewająco jak obecnie przy TV 32", ale dawało rade. Nie masz się co zastanawiać, możesz brać sprzęt pod ten monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na monitorze 19", są pasy, ale da się przeżyć :P Na kompie to już zadna nowa gra by mi nie poszla. ALE zauwazylem ze gry na xboxie czase przycinają :P I to nie wina przegrzewania sie konsoli (mam jaspera z lipca) bo konsola jest chlodna, tylko to wina konsoli :P żal.pl, ale i tak wole to od kompa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na monitorze 19", są pasy, ale da się przeżyć :P Na kompie to już zadna nowa gra by mi nie poszla. ALE zauwazylem ze gry na xboxie czase przycinają :P I to nie wina przegrzewania sie konsoli (mam jaspera z lipca) bo konsola jest chlodna, tylko to wina konsoli :P żal.pl, ale i tak wole to od kompa :P

A czego ty człowieku się spodziewałeś od konsoli co ma już grubo ponad 4 lata. I tak z niektórymi grami radzi sobie całkiem nieźle. Np jak kupowałem X360 to mi taka gra jak Tomb Raider Legend potrafiła mocno zwolnić na obecnym wtedy kompie. A za karte graficzną dałem prawie 700 zł (radeon x1950 PRO). Rok później X360 za niewiele więcej.

 

Na X360 chodziła znacznie lepiej i wygląda nawet troszkę lepiej. Oczywiście jak na biężąco bym upgrade'ował sprzęt PC to bym już nadgonił konsolę. Ale to nie tylko o wydajność chodzi. Konsola to głównie jest dla ludzi wygodnych. Co lubią sobie ze znajomymi, bądź samemu, usiąć na wygodnej kanapie i zagrać. Takie było założenie konsol. Producenci próbowali tak skonstruować konsolę, by starczyła na kilka lat. Dla przykładu PS2 trzymał się bardzo długo i jak niektóre gry wyglądały to na tamtejszych kompach nie szło by ich odpalić płynnie. Wszystko też zależy od producentów gier. Jak wykorzystają moc konsoli. Gry są pisane pod jeden konkretny sprzęt, więc jest łatwiej. Chociaż były kiedyś takie teorie, że na Playstation 3 trudniej było pisać gry, a łatwiej na X360. Dlatego przez pierwsze 2 lata, gdy na rynku były już obie konsole królował raczej X360 w ilości gier i sprzedaży. PS3 od jakiegoś czasu zaczyna sporo mieszać i wychodzą coraz lepsze gry i coraz więcej. A kończąc mojego posta chciałbym napisać, że X360 już dawno prześcignęły obecne kompy. Także często mamy do czynienia z takimi przycinkami czy ograniczeniami w jakości tekstur. Tak było np w najnowszym Call of Duty: ModerWarfare 2. Wersja PC wygląda lepiej od tej na X360. Jednak i X360 ma się całkiem dobrze i jeszcze co najmniej na 2 lata powinien wystarczyć. O ile Microszit nie uśmierci tej konsoli jak to zrobił z Xboxem 1. Ja niestety chyba już zakończyłem przygodę z tą konsolą. No chyba, że znajdą się wolne fundusze. Na razie skorzystam z konkurencji.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVI-D to złącze tylko cyfrowe, natomiast w konsoli masz VGA, ktore jest analogowe, czyli nie połączysz, chyba, ze zastosujesz jakiś konwerter analogowo-cyfrowy. Jaki masz monitor? Nie ma tam złącza VGA?

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...