Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Konferencja Microsoftu - Game Room na wiosnę, Natal na gwiazdkę

 

Wczoraj wyciekł przedwcześnie wywiad wideo z Robbiem Bachem z Microsoftu, w którym zapowiedział on premierę Natala już w tym roku. Dziś natomiast Microsoft potwierdził te i inne rewelacje podczas konferencji na CES, mimo pewnego opóźnienia spowodowanego awarią zasilania.

 

Na konferencji MS o grach mówiono trochę więcej niż podczas konferencji Sony. Według Ballmera, rok 2010 ma być dla Xboxa bardziej ekscytujący niż jakikolwiek do tej pory (choć pewnie mówi tak co roku).

 

  • Project Natal ma mieć premierę w sezonie świątecznym i zapewne znajdzie się pod niejedną choinką.
  • Microsoft szykuje na wiosnę premierę czegoś o nazwie Game Room na Xbox Live i Games for Windows Live, dzięki któremu będzie można pograć w gry w stylu retro, dla graczy, którzy wychowywali się na tytułach w rodzaju Centipede. Jako xboxowe avatary będziemy mogli zagrać na starych automatach, wyglądających dokładnie tak, jak autentyczne. Dziś wyglądają one jak coś dla niedzielnych graczy, ale wtedy były przecież czymś dla graczy hardkorowych.
  • W ciągu najbliższych 3 lat w Game Roomie ma się pojawić ponad 1000 gier. Gry mają kosztować od 240 do 400 MS Points za pobranie, a 40 za pojedynczą rozgrywkę - dzięki tej opcji poczujemy się, jakbyśmy naprawdę grali na automatach. Znajdziemy tam klasyczne tytuły takich firm, jak Atari, Konami, Intellivision i inne.
  • Pierwsze DLC do Modern Warfare 2 ukaże się na początek tylko na 360. Będzie to jednak tylko czasowa wyłączność.
  • Fabułę Alan Wake przedłużą dodatkowe epizody w formie DLC.
  • Halo: Reach ukaże się dopiero jesienią tego roku. Jak już wspominaliśmy, właściciele Halo 3: ODST będą mogli wiosną wziąć udział w betatestach.
  • Jak się okazuje, jedna trzecia czasu spędzanego w Xbox Live nie ma nic wspólnego z grami. Do tej pory z Live pobrano już 100 milionów piosenek i gier, a prawie 10 milionów osób skorzystało z Facebooka, Twittera czy Last.fm.

To w sumie wszystko, jeśli chodzi o interesujące dla graczy informacje. Oprócz tego sporo mówiono też m.in. o Windows 7.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,101109,742...sne__Natal.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie...

Przeglądałem temat pod tym kątem, ale znalazłem różne sprzeczne odpowiedzi, poza tym posty były dość stare, może coś się w tej kwestii zmieniło?:

Czy x360 nie ma problemów z odtwarzaniem divx-ów? Jak z napisami? (padł mi ostatnio odtwarzacz manty i myślę, że wykorzystałbym zamiast niego xkloca).

 

I jeszcze jedno, może ktoś kupował ostatnio i się orientuje ;)

Gdzie można aktualnie najtaniej dostać fabrycznie nowego X360 Elite z pełną gwarancją? Chodzi mi o oferty spoza allegro, bo tamte przejrzałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można aktualnie najtaniej dostać fabrycznie nowego X360 Elite z pełną gwarancją? Chodzi mi o oferty spoza allegro, bo tamte przejrzałem...

komputronik ma po 1099zł z pure i lego batman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można aktualnie najtaniej dostać fabrycznie nowego X360 Elite z pełną gwarancją? Chodzi mi o oferty spoza allegro, bo tamte przejrzałem...

3439462[/snapback]

komputronik ma po 1099zł z pure i lego batman

Przecież napisał najtaniej...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze trochę. Możliwe, że będzie jakieś kolejne czyszczenie magazynów w znanych marketach, albo lepsze promocje. Na Allegro można dostać tanio, ale czasem może trafić na Falcona. A szczerze nie polecam brać niczego poza Jasperem. Falcon to pewny zgon konsoli. To, że ma gwarancję to co z tego. Gwarancja się kiedyś skończy, a może akurat konsola Ci się przyda na dłużej niż 2-3 lata. Nie wiem jak jest z jasperami, ale zmiana GPU na mniejszą technologię może przynieść korzyści. Czas pokaże jak te Jaspery się spisują z upływem czasu. Na razie jest na to za wcześnie.

 

Co do DivX'ów to zapomnij. Xbox nie czyta osobnych napisów w żadnym formacie. No jedynie te z normalnych filmów DVD, ale to oczywiste. Jedyne co pozostaje to hardsuby i konwertowanie. Jest kilka programów do tego, ale moim zdaniem to strata czasu. To nie jest muxowanie napisów tylko wtapiane ich w tło filmu. A do tego trzeba czasu.

 

p.s Polecam zakup Popcorn Hour jak Ci padł odtwarzacz Manta. (kiepską firmę żeś wybrał oj kiepską ;) ).

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farciarz i tyle ;) A tak na poważnie to może i przesadzam trochę. Wiadomo jaki jest tego powód. No ale nie od dziś wiadomo, że Falcony są bardziej narażone na E74. CPU i GPU się nie równomiernie nagrzewa, bo oba procki są w innej technologi i powoduje to naprężenie płyty. W końcu puszczają luty i kaplica. Tak ja miałem. Dlatego wspomniałem akurat o falconach, a nie o Xenonach. ;) Z mojej strony EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze trochę. Możliwe, że będzie jakieś kolejne czyszczenie magazynów w znanych marketach, albo lepsze promocje.

Poczytałem trochę i oczywiście celuję w Jaspera, a poczekać jeszcze troszkę mogę, przynajmniej ten +/- miesiąc do obrony inżynierki bo głupio byłoby to zawalić z powodu konsoli :P Będę teraz śledził oferty.

 

p.s Polecam zakup Popcorn Hour jak Ci padł odtwarzacz Manta. (kiepską firmę żeś wybrał oj kiepską ;) ).

Poczytam o Popcorn Hour bo szczerze mówiąc pierwszy raz o tym słyszę...

A Manta niby kiepska, ale w sumie nie sprawiała problemów przez 3 lata (aż do teraz), a kosztowała mnie z tego co pamiętam koło 150-170PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej sporo tansze WD TV? Tutaj jest porównanie http://www.frazpc.pl/artykuly/709/Popcorn/...mow/odtwarzanie Za Popcornem przemawia w gruncie rzeczy tylko wsparcie dla sieci i wszystkiego co z tym zwiazane, jesli "pudlo" ma grac to spokojnie mozna zaoszczedzic i wybrac WD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce siec, to albo wgrywa nieoficjalny soft do WD TV HD i uzywa sieciowki na USB, albo kupuje WD TV Live za 500zl ;)

 

EDIT: w tym porownaniu na frazie jest karygodny IMHO blad - napisali, ze WD TV nie przesyla DTSa. G. prawda - ma HDMI 1.3, wiec przesle wszystko, co mu sie wpusci, jako bitstream, ale sam tego nie zdekoduje (choc nowa rewizja WD TV HD juz DTS rozgryza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przenieść te posty do odpowiedniego tematu. Pozwoliłem sobie założyć temat w odpowiedniejszym dziale żeby nie robić OT:

 

http://forum.purepc.pl/Pozostale-f76/Popco...go-t316473.html

 

Zapraszam do dyskusji na temat coraz bardziej popularnych urządzeń tego typu. Jeśli nie ten dział wybrałem to proszę o przeniesienie do innego. Nie byłem pewien czy w dziale elektronika czy inne komponenty.

 

Costi sprawdzałem na Allegro i wg opisu WD TV Live HD ma HDMI 1.3 i wspiera DTS.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, na zdjeciach wyglada na masywny. Przypomina troszke gabarytami bezprzewodowy pad Logiego do pierwszego X, tez byl znacznie wiekszy od S-ki. A na kablu to chyba kwestia licencji MS - tylko oni moga robic kontrolery wireless, ale moze cos pokrecilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, na zdjeciach wyglada na masywny. Przypomina troszke gabarytami bezprzewodowy pad Logiego do pierwszego X, tez byl znacznie wiekszy od S-ki. A na kablu to chyba kwestia licencji MS - tylko oni moga robic kontrolery wireless, ale moze cos pokrecilem.

Pewnie nie tylko oni, ale zgaduje, ze licencja na pada bezprzewodowego by kosztowala duzo wiecej. Poza tym, to IMHO jest bardziej kwestia tego, ze razer stara sie byc marka dla "pr0-gejmerow" (cudzyslow celowy), a wtym srodowisku uwaza sie opoznienia wprowadzane przez transmisje bezprzewodowa za inedopuszczalne ;)

 

Dla mnie owned... Szkoda ze pod ps3 ni można czegoś podobnego zrobić. DS jest w sumie od kilku lat taki sam.

Pewnie mozna, tylko poki co nikomu sie nie chce. Logitech zreszta juz zrobil wersje swojego flagowego pasa do PS2 pod PS3: http://gear.ign.com/articles/795/795971p1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka pytan PC-fanboya gardzacego konsolami, bo ostatnio w lapki dorwalem ps2 i 3h stracilem na glupiego tekena, wiec cos w tych pudelkach musi byc... a ze na ps3 mnie nie stac, wiec moje wirtualne przyrzady pomiarowe skierowalem na x360...

 

do rzeczy:

czy oplaca sie brac uzywke? jak to jest z psuciem sie konsol, czy przerobka oznacza, ze kazda gre odpale? nawet te spoza regionu?

znacie jakies dobre sklepy we wroclawiu (wole na miejscu, zebym w razie problemow mogl wpasc do sklepu z siekiera)?

jak wyglada sprawa online? czy gra po sieci jest warta tego by konsoli nie przerabiac? (nie oszukujmy sie, 90% gier sie gra offline) jak wyglada kwestia tych pakietow internetowych?

jak dlugo trzyma bateria w bezprzewodowym padzie oraz czy nie lepiej wybrac przedodowego-tanszego?

da sie na nim ogladac filmy?

oraz najwazniejsze... mam sprzet jak w podpisie i czy daloby sie cyfrowo podpiac konsolke do monitora, a dzwiek puscic osobno pod glosniki? monitor ma hdmi, a glosniki to zwykle 2.1 komputerowe creative'a???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem nie na wszystko:

- 90% gier SP to bylo za czasow PS2 moze. Obecnie proporcja jest chyba odwrotna i jakies 10% nie ma multi. Oczywiscie nikt nie broni grac w singlu, ale nie jest tak, ze online to tylko jakis niewielki odsetek tytulow

- Live Gold najprosciej kupic przez zdrapki, na allegro kod na 12 miesiecy kosztuje ok. 120zl

- pad jest na dwie baterie paluszki (AA), mozna wsadzic akumulatorki, wiec kwestia zywotnosci baterii zalezy tylko od tego, co sie tam wlozy; bezprzewodowy i tak masz w komplecie z konsola

- nt. podlaczania X360 do monitora bylo jzu w tym temacie tyle razy, ze to nawet nie jest smieszne...

- filmy jakies sie da, DVD oczywiscie bez problemu, jakies Divixy chyba tez, ale to niech sie inni wypowiedza, bo ja nie korzystam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dopowiem odnośnie czasu trzymania baterii w padzie bezprzewodowym X'a.

Swojego X'a odpaliłem pierwszy raz bodaj w Wigilię tj. 24.12.2009r. Wtedy też naładowałem aku - polecane w FAQ GP2700. Dziś mamy 11.01.2010 i dalej działają. Aż sam się dziwię bo gram całkiem sporo (a przynajmniej takie mam wrażenie).

 

O/T

kurcze będę musiał się chyba trochę podszkolic z HTPC/Popcorn Hour/ etc. bo nic mi to nie mówi ;)

Ostatnio doszedłem do wniosku, że przydałby mi się taki typowy multimedialny kobajn - konsola + odtwarzanie divx + odtwarzanie mp3 (z funkcjami, które oferuje chocby PCtowski Winamp) - a wszystko żeby działało w HD, audio 5.1 i najlepiej jeszcze bez kabli :)

 

O/T 2

tak swoją drogą to wróciłem właśnie z kina - byłem na 2012 - i albo ja jestem już stary i marudzę - albo efekty dźwiękowe w tym filmie były mizerne :unsure: Tożto ściany powinny się trząśc, a tu ni chuchu.... ;]

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pad razera nie będzie jakiś rewelacyjny. Design niezły ale po kiego grzyba władowali takie duże grzybki? I czemu nie zmienili tego beznadziejnego krzyżaka? Rozwiązanie z Dualshocka jest rewelacyjne i tak to powinni zrobić. Dla mnie bez rewelacji. Zwykła kopia pada od Xa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg opisu to wlasnie krzyzak ma byc poprawiony. A te grzybki to mi wygladaja na regulowane, bo na jednym ze zdjec kazdy jest innej wysokosci...

 

@EXO3 - nie przejmuj sie, po Avatarze stwierdzilem to samo ;)

 

Co do czasu trzymania baterii w padzie - w swoim mam pare Sanyo Eneloop. Jakos tak wyszlo, ze ostatni raz uzywalem konsoli w okolicach jesiennego update'u (koniec wrzesnia/pazdziernik). Dzis usiadlem, zeby odswiezyc sobie Mass Effecta przed dwojka i nawet po 5 godzinach grania pad nie jeknal, ze bateria sie konczy. Kocham te akumulatorki ;)

 

a wszystko żeby działało w HD, audio 5.1 i najlepiej jeszcze bez kabli

Takie rzeczy to tylko w Erze ;) Da sie tylko dwa z tych trzech, technologie bezprzewodowe poki co sa za bardzo do tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...