Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

No akurat w przypadku konsoli to nie powinieneś się dziwić. Sporo gier z PC też potrzebują krążka do sprawdzenia w napędzie. Głównie tu chodzi o oryginały. Na ale i na to są sposoby. Tu w przypadku X360 niestety Trzeba włożyć płytę. Ale odczytuję tylko przez chwilę. Później płyta i napęd są w IDLE.

 

Tak. Wysłałem w Piątek. Dzisiaj ją naprawił i odesłał. Luty pod GPU. Napisał mi, że muszę na nią teraz uważać i nie za często przenosić. Do tego zalecał trzymanie jej w pionie. Nie wiem co ma to do rzeczy, ale zastosuje się do wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Żonglowanie płytami może być wkurzające, też mi sie przeważnie nie chce zmieniać. Dla takich osób powinna być jakas opcja aktywacji gry żeby bez płyty dało się grać na danej konsoli, raczej problem by to nie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żonglowanie płytami może być wkurzające, też mi sie przeważnie nie chce zmieniać. Dla takich osób powinna być jakas opcja aktywacji gry żeby bez płyty dało się grać na danej konsoli, raczej problem by to nie był.

imo nierealne i nie dziwie się że takiej opcji nie ma - 10 osób składa się na jeden tytuł i wszyscy grają z jednej płytki?

Poza tym czy to nie byłoby kolejne ułatwienie w spiraceniu danego tytułu? gotowy obraz całej gry leżał by na dysku i tylko czekał na scrackowanie ;)

tak tylko głośno myśle :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak mogą grać z jednej płytki? Przecież napisałem o aktywacji, oczywiście przez internet, numer seryjny konsoli się zapisuje na serwerze i nie można grać na innej konsoli bez deaktywacji gry.

Oczywiście dotyczy to tylko sytuacji gdy korzystamy z LIVE, ale jak ktoś nie korzysta to zapewne będzie też miał przerobioną konsolę więc oryginałów nie będzie miał.

 

Bottom line jest taki że po tej aktywacji nie mogli byśmy przekazać gry innej osobie która korzysta z LIVE (nawet z płytą by się nie dało grać online).

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Bottom line jest taki że po tej aktywacji nie mogli byśmy przekazać gry innej osobie która korzysta z LIVE (nawet z płytą by się nie dało grać online).

A po co chcesz komuś dawać płytę? W sensie pożyczać czy sprzedać, bo jak sprzedać to wcześniej sam napisałeś coś o dezaktywacji. Jeśli dałoby się aktywować grę a następnie, gdy już ją skończysz zdezaktywować i odsprzedać to w czym problem? Tak naprawdę problem IMO tkwi tylko w konieczności posiadania podpięcia do Live! non stop (albo przynajmniej na czas weryfikacji, czy faktycznie gra jest aktywowana na to konto i konsolę, jak już grasz to nie powinno być problemu). Ale pomijając piractwo, gdzie pirat nawet nie podłączy konsoli do Live, są też osoby które po protu nie mają neta albo z jakichś innych powodów nie podłączyły konsoli do XBL. Ale i na to przecież byłby sposób. Np. nie masz neta to musisz grać z płytą w napędzie. Tu znowu jest drugie ryzyko, że jak ja np. gram z Live! i aktywowałem grę a dam płytę koledze i on gra bez Live! (bo ma płytę a wersyfikacji nie da się zrobić), to w sumie grają wtedy 2 osoby. No i co by się stało gdyby ten kolega podłączył konsolę do XBL kiedyś i by wyszło, że obaj graliśmy w tym samym czasie? Dostajemy bana? A może jakieś ostrzeżenia (np. 5 ostrzeżeń i ban, to chyba ma jakiś sens)...

 

Pozdro.

 

EDIT: W ogóle skoro Sony, MS, Ninny narzekają na "drugi obieg" gier to ja osobiście wątpię w możliwość dezaktywacji raz aktywowanej gry...

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przecież ja to napisałem w kontekście postu mojego poprzednika, który twierdził że 10 osób mogło by grać z jednej płyty. Dlatego napisałem że nie było by to mozliwe, bo aktywować można na jednej konsoli. Co najwyżej druga osoba mogła by grać z płytą, ale tylko offline.

 

A ostrzeżenia mogą sobie być, może być nawet automatyczny ban (na tą kopię gry np.), jak bym w danym momencie grał to bym komuś płyty nie pożyczył i tyle. Mi ta funkcja właśnie miała by służyć do grania bez płyty, a nie do pożyczania komuś gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja to napisałem w kontekście postu mojego poprzednika, który twierdził że 10 osób mogło by grać z jednej płyty. Dlatego napisałem że nie było by to mozliwe, bo aktywować można na jednej konsoli. Co najwyżej druga osoba mogła by grać z płytą, ale tylko offline.

 

A ostrzeżenia mogą sobie być, może być nawet automatyczny ban (na tą kopię gry np.), jak bym w danym momencie grał to bym komuś płyty nie pożyczył i tyle. Mi ta funkcja właśnie miała by służyć do grania bez płyty, a nie do pożyczania komuś gry.

Ok. Po prostu nie zrozumiałem w pierwszej chwili o co chodzi ;). Napisałeś "Bottom Line" tak jakby to był jakiś problem (tak to odczytałem) i stąd zacząłem się zastanawiać, że skoro sam napisałeś o aktywacji i dezaktywacji to po co się dodatkowo zastanawiać nad problemem przekazywania płyty innej osobie w razie konieczności ;).

 

Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

"Bottom line" to znaczy "podsumowanie/rezultat końcowy" (co można łatwo wywnioskować skoro dolna linia jest ostatnią). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak wersję teraz najlepiej kupić (opłacalność)?

Jest Premium - 800 zł, Elite 120GB 950 zł, Elite 120GB x2PAD 1050 zł , Elite 250GB 2xPAD 1300 zł?

Jak jest teraz z awaryjnością konsol bo nie dostałem odpowiedzi ? 2x65nm 150W ?

Jak jest teraz z tymi kopiami gier ? Bo widzę że wszędzie aukcje poginęły?

Grać będę sporadycznie - może przez cały tydzień z 12h.

Jak jest z grą przez internet z tym całym live itd ? W polsce to działa?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

PS.Gdzie najtaniej znajdę konsole ? Allegro ? Czy może jakieś fajne promocje są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych propozycji ktore podales jakos zadna nie wybija sie ponad przecietnosc - dostajesz to za co zaplacisz.

Jak jest teraz z tymi kopiami gier ? Bo widzę że wszędzie aukcje poginęły?

Mozesz wyjasnic?

 

Live nie dziala oficjalnie, nieoficjalnie dziala (konto na inny kraj).

Szukaj na Allegro, czasami sa tez promocje w Tesco/MM itp.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kolega chciałby pograć na kopiach zapasowych, tylko nie koniecznie posiadając orginalne płytki do nich ;)

 

A konsole najlepiej patrzeć na promocje w hipermarketach i brać jakiś zestaw z grami bo te zazwyczaj są najbardziej opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item879436268_x360_e...aty_robson.html

 

Np.Tego typu konsolka.

 

Elite 120GB z 1 padem bez gier lub z gra typu lego batman 950 zł

 

Ten w Linku ma 250gb , 2pady i forze 3 koszt 1300 zł.

 

Zaraz poszukam w necie w sklepach tesco/saturn/mm po ile stoją

 

PS.napisałem kopie *(bo nie wiem czy można używać słowa pirat) :)

Jakieś 3 miesiące temu pełno było na allegro przerobionych konsol, a teraz zniknęły wogóle - chyba allegro zaczęło usuwać aukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Nie wiem jak to w innych sklepach wygląda. U mnie w mieście nie ma nic ciekawego w gazetce.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, Bad Company w niezłej cenie. Mam tylko nadzieje, ze beda normalne edycje, a nie te straszne z serii Classics

 

EDIT: Napisalbys, ze to wycinek gazetki z Kielc. Dymalbym jutro do MM zupelnie niepotrzebnie.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to w innych sklepach wygląda. U mnie w mieście nie ma nic ciekawego w gazetce.

579PLN za Arcade'a to chyba niezła cena...

Elite z Halo też znośnie.

Szkoda, że nie w W-wie.

 

Edit:

Mam pytanie: czy warto w ogóle kupować X360 z dwoma padami? Są jakieś dobre gry dla dwóch graczy (oprócz sportowych)?

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grobel - nie wymagaj aby rozdawali konsole i gry za pół darmo.

Hmmm? :blink: Coś chyba persony pomyliłeś.

I nie wiem gdzie w tej gazetce widzisz coś za pół darmo. Bo ja tam widzę normalne ceny, jakie panowały dawno temu przed "krisisem".

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo Grobel nie zapędzajmy się. Jak za Swojego Arcade'a 1.5 roku temu dałem 760 zł. Ceny podobne do tych były owszem. Ale w promocjach. Średnio najtaniej widziałem za 600-650 zł Arcade.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym ja się zapędzam? W grudniu 2008 płaciłem 599zł za bundla z sega pennisem. Wtedy takie same bundle na allegro były za niecałe 550zł (ściągane z RFNu).

Niedawno kupiłem bundla z purem, lego batmanem i banjoo za 666zł (wartość gier ~100zł).

Więc nie wiem gdzie w tej gazetce jest towar za pół darmo...

A to, że zapłaciłeś 760zł to nie wiem jak nazwać. Nieumiejętnością posługiwania się ceneo? ;>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie tak naprawdę po moich poszukiwaniach, jednak dopłacę do tej wersji 250GB z 2 padami, patrząc na ceny + wysyłki jak później dokupowałbym akcesoria wyszedłbym na jedno i to samo. Kiedyś zawsze wezmę i tak większą kasę za elite 250GB niż arcade z akcesoriami - nikt na akcesoria nie będzie wtedy patrzył.

Miło jak ktoś jeszcze coś wyhaczy taniego jakieś promo.

950 zł najtaniej znalazłem elite 120gb ale doliczając pada bo i tak będę musiał dopłacić to wychodzi w sumie na jedno i to samo tylko że kwoty się rozbije i te 1299 zł nie wygląda wtedy tak strasznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym ja się zapędzam? W grudniu 2008 płaciłem 599zł za bundla z sega pennisem. Wtedy takie same bundle na allegro były za niecałe 550zł (ściągane z RFNu).

Niedawno kupiłem bundla z purem, lego batmanem i banjoo za 666zł (wartość gier ~100zł).

Więc nie wiem gdzie w tej gazetce jest towar za pół darmo...

A to, że zapłaciłeś 760zł to nie wiem jak nazwać. Nieumiejętnością posługiwania się ceneo? ;>

 

No może i masz rację. Konsolę kupowałem w Empiku. Ceny były podobne w MM i Saturn. Nie patrzyłem na Ceneo i tamtejsze sklepy. Wtedy miałem troszkę mniejsze zaufanie do kupna przez takie sklepy jak Morele, Agito czy inne tym podobne. Sklepów było też mniej niż teraz i z dostępnością konsol też bywało różnie. Zresztą różnica między maj 2008, a grudzień to raptem 7 miesięcy różnicy. Ceny mogły spaść. Teraz znów wzrosły. Paranoja ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...