Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

606 to już troche starawy model. Śledzę tą serię od dawna, i teraz wychodzi/wyszedł model 608, i ja się do niego przymierzam, głównie żeby mieć spokój na troche dłużej (HDMI 1.4 powinno na troche wystarczyć).

606 chyba nie ma też bi-ampingu, o ile wiem od 607 to dodali, a jest to niezwykle fajna funkcja oferująca wyraźnie lepszą jakość dźwięku na kolumnach pasywnych (z obsługą tego ficzera), szczególnie w muzyce.

 

608 jednak póki co drogi, standardowo przy wypuszczeniu nowego modelu. Pod koniec roku mam nadzieję, że zejdzie sporo poniżej 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

606 to już troche starawy model. Śledzę tą serię od dawna, i teraz wychodzi/wyszedł model 608, i ja się do niego przymierzam, głównie żeby mieć spokój na troche dłużej (HDMI 1.4 powinno na troche wystarczyć).

606 chyba nie ma też bi-ampingu, o ile wiem od 607 to dodali, a jest to niezwykle fajna funkcja oferująca wyraźnie lepszą jakość dźwięku na kolumnach pasywnych (z obsługą tego ficzera), szczególnie w muzyce.

 

608 jednak póki co drogi, standardowo przy wypuszczeniu nowego modelu. Pod koniec roku mam nadzieję, że zejdzie sporo poniżej 2000.

 

608 to to co właśnie staneło pod TV zamiast 606, ale tylko dlatego, że akurat ojciec wymieniał swoje audio i kupiliśmy 2 ampli za lepszą cenę. 606 fakt, ma 2 lata, ale nie brakuje nic: ma dekodery dzwieku HD i ma bi-amping, o ktorym byla mowa. Gdyby nie sposobność to bym nawet nie myslal o wymianie, bo sprzęt jest w zupełności wystarczający do moich potrzeb.

 

@Devil: do sierpnia to może nie, ale jakbyś brał na poczatku lipca to mógłbym Ci przetrzymać.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez 606 to swietny sprzet, ktory ma praktycznie wszystko, lacznie z mikrofonem do kalibracji, dekoderami Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio i wyjsciem HDMI z upkonwersja. Ma tez HDMI 1.3, czyli lyknie bitstream z odtwarzacza. Bateria wejsc starczy chyba kazdemu (4 HDMI, ze dwa Componenty, kilka optycznych i elektrycznych SPDIF, pare analogowych SD).

Tez taki mielismy do niedawna, ale ojciec kupil jakiegos wypasionego Marantza, bo duzo muzyki slucha i jego zdaniem dzwiek z plyt winylowych na tym Marantzu brzmi lepiej. ;) Za to popier... menu to ma jak nieszczescie, bez instrukcji nie podchodz.

 

IMHO owe Onkyo 606 jest obecnie jednym z najlepszych wyborow w kategorii jakosc/cena, wlasnie dlatego, ze sa juz nowsze modele. A ten grac nagle gorzej nie zaczal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi smaku narobiliście z tymi amplitunerami :) Sam się zacząłem rozglądać za jakimś cackiem i wpadł mi w oko Onkyo 307 ceny na poziomie 1k to nie drogo, Tylko czy opłaca się kupować najniższy model z serii? Onkyo 507 można mieć za 1200-1300zł model 608 to już niestety około 1800-1900zł. Ampli i tak na razie grałby w stereo a z czasem dokupiłbym resztę kolumn. Co o tym sądzicie warto te 300zł do 507 dopłacać?

 

P.S Czym się różni Onkyo 307 od 308 oprócz HDMI 1.4?

Edytowane przez krzychu26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja właśnie kupiłem Onkyo 606, i nie wiem co sądzić, bo o ile jakość dźwięku jest po prostu genialna, to na chwile obecną wejścia HDMI nie nadają się do użytku, bo jest na nich buczenie/bzyczenie w tle. Jak poszukałem to widzę że nie jestem jedyną osobą z takim problemem, wręcz przeciwnie, no i teraz nie wiem co z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

"To nie jest wina PS3, bo X360 ma tak samo." - tylko że Xbox wysyła DD 5.1, przy stereo zresztą też było. Z kompa też ustawiałem LPCM 5.1 jak i 7.1 i zawsze buczało.

 

Buczenia nie było tylko podczas passthrough DTS-HD 5.1 z kompa. W każdej innej sytuacji jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale owszem, bitstream HD działa, tylko przy dźwięku LPCM jest buczenie w tle, i od czasu do czasu dźwięk się zniekształca. To samo przy bitstreamie DD/DTS. Teraz szukam po necie to pełno ludzi ma ten problem. Na razie czekam na kontakt ze sprzedawcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się ruszy w tym temacie przed E3, czy też to subforum jest już zupełnie martwe?

 

1. Nowa wersja 360tki To już pewne - będzie nowy model X360, a Natal to Kinect

 

2. Natal= Kinect Umarł Natal, niech żyje Kinect

 

O ile 1. raczej kupię (choć muszę poczekać na zdjęcia lepszej jakości), a aktualny elite z wifi powędruje na sprzedaż, to 2. nie- tak długo, aż nie stanie się to czymś więcej, niż odpowiednikiem Wii z stricte casualowymi grami w 99%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wifi N? Jest.

250GB dysk? Jest.

Cala konsola w czarnym macie? Jest.

 

Nie ma zadnego powodu do zmiany z mojego obecnego Jaspera.

 

Kinect? Kiedys pewnie tak, ale zalezy od ilosci i gatunkow gier oraz co faktycznie umozliwi ta przystawka. Smyranie NPC-tów po twarzy w Fable3 to raczej nie jest to na co czekam. Ale jakies Dead Space Extraction to juz co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Stara obudowa jak dla mnie ładniejsza, ale rozmiar wydaje się podobny, co dobrze wróży w kwestii chłodzenia. Jeśli tylko będzie cicho to zmieniam od razu.

 

Natal na chwilę obecną mi nie potrzebny, nowa nazwa swoją drogą głupia jak but.

 

 

Zasilacz ponoć ma być wbudowany, a co do chłodzenia to mam nadzieję ze będzie większy radiator niż na tych fotkach kilka miesięcy temu, bo nawet przy 45 nm (a tego na razie nie wiadomo) raczej nie zapewni on ciszy, choć i tak powinno być dużo lepiej.

 

Mam nadzieję że funkcjonalność audio zostanie rozbudowana, LPCM 5.1 to obowiązkowo powinni dodać, DTS też by był mile widziany, bo Dolby Digital w 2010 roku już troche kuleje.

 

 

Zobaczymy co pokażą po 19. Na GameSpot będzie stream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbym się, gdyby prezentowali jakiekolwiek długoterminowe strategie i cele- to nie BOD meeting.

 

Zwyczajnie, dla Amerykanów, informacja, że xbl będzie dostępny w innych krajach nie jest AŻ tak znacząca, jak reszta tematów, którym poświęcona jest konferencja.

 

Aczkolwiek zgadzam się, że te slajd wyświetlony na 2 sec. był aż za bardzo nonszalancki.

 

@thuGG- jeśli czujesz się targetem tej gierki z zwierzątkami, to czas na wycieczkę do psychiatry... chyba, że jesteś 10-12 letnim dzieckiem, preferowanie dziewczynką :lol:

 

Choć generalnie kinect to, jak pisałem od zawsze, wii w hd, czyli nic dla mnie- takie kinect adventures kupię za 50PLN i tylko, jak będzie mieć 5 chevos po 200gs każde ;)

 

Wróc- kinect adventures nie kupię nawet za dopłatą ze strony MS.

Edytowane przez draak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@thuGG- jeśli czujesz się targetem tej gierki z zwierzątkami, to czas na wycieczkę do psychiatry... chyba, że jesteś 10-12 letnim dzieckiem, preferowanie dziewczynką :lol:

 

Nie dorabiaj do tego historii. To był zwykły komentarz na temat tego zwierzaka.

 

 

Póki co kinect okazuję sie być czysto casualowym bajerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bullshit- to ma być słodkie, bo jest dla 12 letnich dziewczynek. Do sklepów zabawkowych też wchodzisz i płaczesz sprzedawczyni, że barbie i zestaw z różowym ponny jest za słodki? :lol:

 

Naturalnie, że to MSowa odpowiedzieć na Wii, chwilowo wyłącznie z casualowym portfolio.

 

Energia Zen z kinecta- zaraz wyłączam tę prezentację i idę podlać ogródek, nuuuuda.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, nie dorabiaj sobie do tego historii.

 

 

 

 

Ok, to co sensownego widzieliśmy?

 

Fable 3, Halo: Reach, Gearsy 3, MGS: Rising, Codename Kingdoms (od Crytec).

 

MGSa niestety widziałem tylko końcówkę, wyglądało spoko. O Kingdoms nic nie wiadomo. Gearsy zarządzą, wiadomo. Reszta, meh.

 

 

 

 

Edit: No, Star Warsy prezentują się nieźle.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kinect joy ride? :lol:

 

No dobra, wspominają o współpracy z Lucasarts, ten gameplay z tytułu na przyszły rok wygląda nawet nieźle.

 

Forza z kinect- jeśli zamiast kierowania samymi rękami podepnę kierownicę, a kinecta użyję do rozglądania się po kokpicie to będzie to! (TrackIR za grosze)

 

No i nowy xbox! "Whisper quiet" byle nie takie "quiet" jak PS3 slim. Od razu dostępny w sklepach, cena, jak za poprzedniego. I koniec konferencji! Było dobrze.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Xbox jest naprawdę ładny, IMO zdecydowanie lepiej wygląda niż stary.

 

 

Cala konferencja raczej słaba, nie było nic co by powaliło albo zaskoczyło. Kinecta hardcorowy gracz póki co sobie odpuści. Cóż, mnie tylko Gearsy (i może MGS Rising) ciekawią z tego wszystkiego co pokazano. 

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna nowa produkcja to IMHO straszna miernota. Myślałem, że MS będzie chciał odeprzeć ofensywę Sony z grami a tu klops.

Powiedzieli ile będzie ten cały kinkiet kosztował, bo net mi się co chwila rozłączał?

Edytowane przez krzychu26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cenie nie wspominali, albo przegapiłem.

 

Nowy xbox będzie zasilał kinecta, na starych xboxach będzie potrzebny dodatkowy kabel zasilający.

 

PS. Zdecydowanie nie wspominali o cenie- teraz oglądam studio GT.com i mówią, że ceny pojawiają się bliżej premiery w listopadzie br.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to co sensownego widzieliśmy?

 

Imho nic. Wyczekiwałem e3 jak dzieciak gwiazdki, ale zawiodłem się niesamowicie. M$ nie pokazał nic! Same odgrzewane kotlety plus przystawka której i tak nikt normalny nie kupi.

Liczyłem na jakiś nowy tytuł od t10, liczyłem na jakieś ciekawe exy, a pooglądałem sobie filmiki z gier zapowiedzianych x miesięcy temu. Mam nadzieję, że sony pokaże coś co zachęci do przesiadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, kilka spostrzeżeń co do Kinecta. Jest (imo) spore opóźnienie w odwzorowaniu tego co robisz, ale casualowym gierkom/graczom może to nie przeszkadzać. Druga sprawa to jak koleś w Forzie kontrolował gaz i hamulec? Nie przyjżałem się, on chyba tylko skręcał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...