Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

2015? Nie ma takiej opcji. Obstawialbym, ze na poczatku 2012 zaprezentuja sprzet, a na jesieni tego samego roku wypuszcza do sprzedazy. Caly 2011 i wiekszosc 2012 to bedzie wystarczajacy czas jesli chodzi o Kinecta, a przystawka pewnie i tak bedzie kompatybilna z nastepna edycja X-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata i nowy kloc ? A wogole pracuja juz nad nim ? IMO wczesniej niz w 2014 nie ma na co liczyc. Oby tylko M$$$ poszedl po rozum do glowy i nie popelnil tych samych bledow. Czyli awaryjnosc musi byc na najnizszym poziomie. Lepsza kultura pracy o te pare dB mniiej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem tak, że co najmniej 5 lat jeszcze będzie wspierany x360, będą nowe gry, itd. Ale nie jest powiedziane, że konsola następnej generacji nie wyjdzie wcześniej. Może być coś w stylu PS3/PS2 - równocześnie dwie platformy na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata i nowy kloc ? A wogole pracuja juz nad nim ?

 

A myslisz, ze cokolwiek by pisneli nawet jesli jest juz opracowywany? W momencie kiedy Kinect jeszcze nie wszedl na rynek, zwiastun nowej konsoli to byloby samobojstwo. IMO 4-5 lat do nowej konsoli to sporo za duzo, w tym momencie kloc ma juz 5 lat, dojechanie do 9-10 wydaje mi sie malo realne. Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze prace nad nastepca X360 ida pelna para ;) Takich rzeczy nie projektuje sie w tydzien.

 

Tez uwazam, ze 9-10 lat zycia jest malo realne. Tzn. X360 moze byc tyle czasu wspierany (nowe gry itd.) ale rownoczesnie na rynku bedzie juz jego nastepca. IMHO 2012-2013 brzmi sensownie jak premiera nowej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja to rozumiem tak, że co najmniej 5 lat jeszcze będzie wspierany x360, będą nowe gry, itd. Ale nie jest powiedziane, że konsola następnej generacji nie wyjdzie wcześniej. Może być coś w stylu PS3/PS2 - równocześnie dwie platformy na rynku.

 

Dokładnie to samo chciałem napisać. Tyle co się przewiduje o next-genie to że ma korzystać z komponentów tych samych producentów, co ułatwi pisanie gier na obie platformy, i 360-tka nie zniknie tak samo szybko jak jej poprzednik.

 

Gry na PS2 chyba jeszcze powstają, więc widać że można ciągnąć konsolę bardzo długo, ale samo PS2 by obecnie istnieć nie mogło.

 

 

Tak samo 360-tka za 5 lat to będzie czymś jak teraz PS2, nie ma szans by przez tyle lat nie było nic nowego. Zapewne nowa konsola będzie mieć też kompatybilność z obecnymi grami, wspólny LIVE i wspólne granie online. Głupotą było by zastąpienie 360-tki, tak samo jak głupotą było by nie wprowadzenie czegoś nowego, zwłaszcza że już dziś ta konsola wymaga poważnych cięć jesli chodzi o grafikę.

 

 

Ja dalej uważam że zapowiedź będzie na E3 2012, a konsola pojawi się pod koniec roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A po co by to mieli robić? Nowy sprzęt będzie drogi, i dla nich korzystne będzie utrzymanie jej przy życiu, bo sporo zarobią na grach, a nie każdy zmieni konsolnę od razu, nawet gdyby do tego chcieli zmusić.

 

Jeśli konsole miały by być kompatybilne, to raczej tak właśnie będzie. Zresztą skoro sami stwierdzili że chcą ją utrzymać przy życiu przez 5 lat, to na pewno tak właśnie będzie, zwłaszcza dzięki właśnie Natalowi, bo to (opórcz ceny) może być główny atut tej konsoli gdy grafika będzie już mocno kuleć, tak jak obecnie Wii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO drugi raz nie popelnia tego samego bledu.

 

A z innej beczki - Vobis przyjmuje preordery na nowego X360. Cena 1099zl, koszulka X360 jako gratis :)

 

W www.sklep.gram.pl tak samo z tym że bez koszulki ;)

 

Mają też już w pre orderze Transfer Cable za 69,90zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kabel by można kupić i sprzedać, ale chyba szkoda zachodu. Wole przekopiować co sie zmieści na pendrive pare razy, a gry przeinstalować w momencie grania, bo mam pełno zainstalowanych a w większość nie gram.

 

Cena raczej spoko. Może jeszcze ciut spadnie po premierze, zależy czy stare dostaną u nas obniżki.

 

EDIT.

 

http://www.ultima.pl/Nowy_Xbox_360_250_GB_staly_rabat_w_naszym_sklepie_/i9027/

 

A z sugerowaną ceną to chyba przesadzili.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, tam - bedzie pewnie tak, ze cena sugerowana sobie, a rzeczywistosc sobie ;) IMHO owe 1099zl bedzie standardem na Allegro za nowke przez pierwszy miesiac-dwa po premierze.

 

Ja tam poki co czekam czy ktos nie wyskoczy z ciekawsza oferta preorderowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście że szybko znalazłem kupca na mojego białasa. Nie śledziłem ostatnio tematu, ale dręczy mnie jedno pytanie. Można save przenieść miedzy konsolami za pomocą pendrive? Tak to bym sobie teraz je przegrał na pamięć i czekał na nowego X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tez myślałem o takim rozwiazaniu, tylko jest jedno ale - co by było gdyby z jakiegoś powodu sie rzeczy z pendrive-a nie chciały skopiować na nową konsolę? Mało realne, ale możliwe. Nie chciałbym wszystkiego stracić, i chyba jednak nie sprzedam starej przed zakupem nowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wole poczekac z pozbywaniem sie starej. O ile gry czy DLC sa do sciagniecia ponownie, to save mi nikt nie odda.

 

Swoja droga, moze zrobic forumowa zrzutke na transfer kita i potem przesylac go w kolko, w koncu kazdemu zainteresowanemu potrzebny bedzie raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wole poczekac z pozbywaniem sie starej. O ile gry czy DLC sa do sciagniecia ponownie, to save mi nikt nie odda.

 

Swoja droga, moze zrobic forumowa zrzutke na transfer kita i potem przesylac go w kolko, w koncu kazdemu zainteresowanemu potrzebny bedzie raz?

 

Dwa lata temu, kupujac elitea i majac juz premium, dostalem transfer kita od ms. Gdy nie byl juz mi potrzebny puscilem go w obieg na forum poly i na tym. Kabelek naturalnie przepadl. To sa tak groszowe sprawy ze szkoda mi zachodu na zrzucanie sie i marnowanie czasu na poczcie.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jeszcze jedno! Save się przenosi czy kopiuje na pendrive?

 

Zależy od gry. Kiedyś robiłem backup na memory unit i wszystkie sie skopiowały poza Forzą 3, ten można było wyłącznie przenieść, co jest głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ciekawostka -

 

Jeśli faktycznie tak jest to by to wyjaśniało czemu tak dobry skaler zastosowali.

 

 

Sprzedawanie filmów Full HD w takim wypadku wydawało by się nieetyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy punkt programu: "the Xbox 360 was only able to read the JPEG file". Dalej mozna nie ogladac, bo caly jego test leci do kosza. JPEG jest kompresja stratna, obraz podczas dekodowania pliku jest odtwarzany na podstawie tablic. Moze byc wiec tak, ze [gluteus maximus] daje dekoder JPEG w X360.

Dalej: w X360 jest sprzetowy skaler obrazu na wyjsciu. Nazwy nie pamietam w tej chwili, ale znalezienie tego w googlach nie powinno byc problemem. Jak zachowuje sie ten skaler gdy ma przelozyc sygnal 1:1 (czyli np. 1080p na wejsciu i 1080p na wyjsciu) to wie chyba tylko Microsoft. Moim zdaniem uklad ten nie jest pomijany, tylko bierze udzial w tworzeniu obrazu koncowego i moze byc tak, ze nie radzi sobie z przetwarzaniem tego typu wzorka (co wcale nie jest wykluczone). Ot, na przyklad ma dodany filtr dolnoprzepustowy, ktory ma zapobiegac powstawaniu mory na ekranie - przy takim obrazku dzialanie takiego filtra natychmiast by wylazlo i odnosze wrazenie, ze wlasnie to ogladamy na ekranie.

Wreszcie: uzywa dwoch roznych wejsc w TV, nie pokazujac, ze ustawienia sa takie same. W Toshibie, ktora jest u rodzicow, niektore ustawienia (np. tryb skalowania) sa zapamietywane oddzielnie dla kazdego wejscia. Mamy gwarancje, ze jego TV nie robi tak samo? Facet mogl nawet nie zwrocic na to uwagi.

A tak swoja droga: obrazem testowym miala byc mozaika 1-pikselowa, a na zblizeniu widac wyraznie, ze jedno biale pole zajmuje 4 punkty ekranu. Ot, ciekawostka.

 

Eksperyment ciekawy, ale zdecydowanie do powtorzenia. Z obecnego nie da sie wyciagnac zadnych jednoznacznych wnioskow.

 

Nie zrozumcie mnie zle: nie staram sie bronic jednej konsoli na sile. Tyle, ze to, co facet pokazal, to nie jest zaden pomiar, bo ilosc niewiadomych jest zbyt duza, a sam eksperyment przeprowadzony nierzetelnie (np. tylko jeden rodzaj obrazu testowego). W ogole mam wrazenie, ze facet sie uparl, zeby pokazac wyzszosc PS3; ot, chocby po diabla uparl sie kopiowac plik na dysk konsoli? Czemu to mialo sluzyc? Uwazal, ze jak bedzie odtwarzany z pena czy karty wsadzonej do PSP to sie obrazek zmieni po drodze?

 

Z jednym mozna sie zgodzic, ze ilosc obslugiwanych formatow obrazow jest w X360 zenujaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg dawno takiego fanboya nie widziałem xD

 

Koleś ciach!o zrobił, a nie test. Dashboard iksa jest pewnie renderowany w 720p i skalowany do dowolnej rozdzielczości jaką się wybierze w konsoli. Nie oznacza to jednak, ze kloc nie potrafi renderować prawdziwego 1920x1080 (a potrafi, co nie raz zostało udowodnione).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to kogo to obchodzi skoro większość gier multiplatformowych i tak wygląda lepiej na X-ie z przyczyn wszystkim znanych. A to czy dashboarda mam w 720 czy w 1080 to jakoś mnie zbytnio nie interesuje :> Nie mam na razie LCD 72"

 

A mówienie, że xbox oszukuje i to nie jest prawdziwe 1080 jest komiczne. Wiadomym jest natomiast to, że tytułów w tzw. fullHD jest niewiele bo dużo gier już ma dropy na 720:

List of Xbox 360 1080p games

Edytowane przez PoGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to kogo to obchodzi skoro większość gier multiplatformowych i tak wygląda lepiej na X-ie z przyczyn wszystkim znanych. A to czy dashboarda mam w 720 czy w 1080 to jakoś mnie zbytnio nie interesuje :> Nie mam na razie LCD 72"

 

Mam 80"....i jakos na 720p nie narzekam. Rozumiałbym, gdyby gry byly natywnie w 1080p. Ale nie sa i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, tam - bedzie pewnie tak, ze cena sugerowana sobie, a rzeczywistosc sobie ;) IMHO owe 1099zl bedzie standardem na Allegro za nowke przez pierwszy miesiac-dwa po premierze.

 

Ja tam poki co czekam czy ktos nie wyskoczy z ciekawsza oferta preorderowa :P

 

Może to jest ta ciekawsza oferta, oddajesz starą płacisz mniej za nową.

 

http://www.game.co.uk/lowdown.aspx?lid=13465&cm_sp=xbox360-_-topnav-_-tradein

 

Ale Ps3 wychodzi drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle sprzedałem Premium 20GB z banem. Także myślę że się da : )

 

Teraz dzielnie walczę z pokusą i czekam do końca lipca. Chociaż mam wielką ochotę kupić już teraz Elita. W zasadzie wifi nie potrzebne, ale nowy design jest dla mnie zabójczy i idealnie się wkomponuję w szafce rtv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...