Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Pax miedzy chrzescijany ;)

 

Ja bede chcial wymienic swojego starocia, ktory, choc sprawny, ma pewne braki (brak HDMI, CPU i GPU w 90nm wiec halas i duzy pobor pradu, malutki dysk) i nie oplaca mi sie go utrzymywac przy zyciu (za sam HDD bym sporo wybulil). A raczej kupic nowego, a starego sprzedac za ile sie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kto już kupował X'a i mu padnie po gwarancji to najlepiej naprawić. W kwocie 200 zł przeważnie to się zamyka. Ważne by wysłać ją do odpowiednich osób i konsola będzie działać bez zarzutu i to dość długo. Sam naprawiałem i od 6 miesięcy śmiga elegancko, a była katowana dość mocno. RRoD - 0020. Gość nie wkłada ją do piekarnika czy tam owija ręcznikiem lub nagrzewa suszarką. Wszystko robią maszyny BGA czy jak to tam się zwie. Zmierzam do tego, że kupno nowej wersji X'a to najlepsza okazją dla tych co mają bana i RRoD w jednym, a chcą grać na XBL. Wtedy opłaca się kupić drugiego X'a w nowej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ draak & mastha - pomimo tego iż PS3 slim jest w macie to kawałek plastiku z guzikami jest błyszczące. Dodatkowo Jacku (może w Warszawie nie sprzedają Wam... ;p) dekoder N mam czarny i brudzi się jak cholera. Jestem najbardziej ciekaw głośności urządzanie. Nie wiem czy zdrowo by było w mojej sytuacji kupować od razu slima. Dla mnie nowością był troszkę mniejszy zasilacz i hdmi w budzie. To tak jak kupować monitor 30'' na miejsce 15 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedają, ale pech chciał, że w momencie zakupu wywiało ze wszystkich magazynow czarne i zostało mi tylko kupienie białego dekodera. Czarny zresztą nie byłby mi i tak potrzebny - nie potrzebuje nagrywarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poca, nie wiem, czy to przez ten żar lejący się z nieba, ale nie rozumiem "Nie wiem czy zdrowo by było w mojej sytuacji kupować od razu slima." o jakiej sytuacji piszesz? Elaborate ;)

 

Teraz rozumiem, dobrze robisz dbając o serce :D

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o nagłym skoku jakościowych jakiego można doświadczyć przesiadając się z 15'' na 24''. Już teraz jestem zakręcony kulturą pracy, jakością wykonania i pracą napędu w Elite. Nie wiem czy moje słabe serce by wytrzymało przeskok z konsoli datowanej na 2007 na tą z 2010 : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony

 

Nie będę się rozpisywał nad różnicami, bo każdy średnio rozgarnięty i zainteresowany tematem zna je na pamięć. Mogę stwierdzić jedynie empirycznie, że w porównaniu do elite falcon sprzęt sprawia wrażenie o klasę lepiej wykonanego (spasowanie i jakość plastików, zdecydowanie lepszy krzyżak na padzie) i jest sporo cichszy już w dashu.

 

Co do wymiarów, to zdjęcia ze starym xboxem nie mam- elite jest już we Frankfurcie. Zrobiłem za to fotkę z tym, co może posłużyć za punkt odniesienia dla rozmiarów (pilot, pady, dysk w trakcie transferu danych). Widać na niej też, że nowy pad wygląda bezbłędnie.

 

PS. Zobaczymy, jak długo pochodzi w tych upałach :lol:, bo od wczoraj nie mam klimy w mieszkaniu, a serwis przyjedzie dopiero w poniedziałek :/

post-2965-012998500 1279293116_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W standardowym ustawieniu konsoli (ok 2m od kanapy, salon ca. 35m2, wysokość sufitu 3,05m- ważne przy rozchodzeniu się dźwięku ;)) nie słychać żadnej z konsol. Jednak uczciwie trzeba przyznać, że przytykając niemal ucho, to PS3 slim jest minimalnie cichsza. Ciekawsze dla mnie jednak będzie, czy po np. 1h grania chłodzenie x'a zacznie się rozkręcać, bo PS3 slim bardzo długo pracuje na najwolniejszych obrotach wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi akapit... zakładam, że pada w domu masz, więc umiesz odnieść wymiary konsoli. Pad jest inny, bez szarych wstawek i z dokładniejszym krzyżakiem.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuj metodologię empirycznego sprawdzenia krzyżaka w warunkach domowych, wtedy się tego podejmę.

 

Pad ma ten sam krzyżak, co w zielonej edycji bodajże pod PES- a testów tego pada na sieci jest sporo. Zdania były podzielone ale podobno był dokładniejszy.

 

edit- naturalnie, że wrażenia były po przetestowaniu krzyżaka w grach, przeskakiwaniu po menu itd, a nie na oko- c'mon.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Announcing Kinect Pricing, Xbox 360 4 GB Console and Holiday Bundle

Xbox 360 4GB Console

The new Xbox 360 4GB Console includes built in Wi-Fi N, 4GB of internal flash memory and a black matte finish. The console begins shipping August 3rd and will be available for $199.99 (U.S. ERP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu głośno było o projekcie umożliwiającym wspólną zabawę w sieci posiadaczom konsol i PC-tów (jedną z nielicznych gier, które na to pozwalała było kiepskie Shadowrun). Jeśli wierzyć jednej z branżowych szych, Microsoft jednak „zabił” tą niezwykłą inicjatywę. Dlaczego?

 

Rahul Sood, założyciel firmy Voodoo PC projektującej komputery i prezes do spraw gier w koncernie Hewlett-Packard, na swoim blogu umieścił bardzo ciekawy wpis. Twierdzi w nim, że Microsoft „zabił” projekt mający na celu umożliwienie wspólnej rozgrywki po sieci posiadaczom Xboksa 360 i PC. Powodem był fakt, że w bezpośrednim starciu gracze pecetowi za każdym razem okazywali się lepsi od konsolowców.

 

„Krążyła plotka, że w Microsofcie wiele miesięcy temu pracowano nad okrytym tajemnicą projektem” – czytamy na blogu. „Jego celem było połączenie graczy xboksowych z pecetowymi, dzięki czemu mogliby rywalizować ze sobą w takich grach, jak Unreal, czy Gears of War. To wszystko było częścią strategii w ramach usługi Live i gdyby Microsoftowi udało się go zrealizować, granie na PC mogłoby być w znacznie lepszej sytuacji niż obecnie” – opisuje Sood.

 

„Projekt został jednak zabity przez Microsoft. Miał on umożliwić konsolowym i pecetowym graczom wspólną interakcje i walkę na połączonych środowiskach [gry]. Osobiście chciałbym aby go kontynuowali. Słyszałem z wiarygodnych źródeł, że w trakcie prac nad nim zgromadzili razem najlepszych konsolowych graczy, by grali razem z przeciętnymi pecetowymi graczami… i zgadniecie co się stało?”

 

„Przeciwstawili konsolowców z ich <konsolowym> kontrolerem przeciwko pecetowcom z ich klawiaturami i myszami. Konsolowi gracze byli niszczeni za każdym razem. Do tego stopnia, że byłoby to kłopotliwe dla ekipy Xboksa, a więc i Microsoftu, który wyszedł z tą inicjatywą. Czy dlatego projekt poszedł do kosza? Kto wie, ale chciałbym usłyszeć coś na ten temat od osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie” – pisze.

 

Sood dodaje też, że szkoda, iż projekt nie został zrealizowany. Dzięki niemu może wreszcie doczekalibyśmy się na PC gier oferujących tak samo „bogate doświadczenie”, co na konsolach. Developerzy musieliby bowiem tworzyć dokładnie takie same produkcje na wszystkich platformach, by umożliwić wspólną rozgrywkę im posiadaczom.

 

tak apropo wspolnego grania ;) o ile w strzelankach faktycznie gracze konsolowi byliby na straconej pozycji to nie widze przeciwwskazan co do wyscigow czy gier sportowych

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft niczego nie zabił. Gry oferujące cross-platform multi wychodziły i cały czas mogą wychodzić. Najnowszą tego typu produkcją jest BlazBlue: Calamity Trigger - Wikipedia, the free encyclopedia

 

Cross-platform - Wikipedia, the free encyclopedia

 

 

edit:

skoro MS jest taki zły i "zabija" taką możliwość (co jak pokazałem jest nieprawdą), to dlaczego Sony tego nie oferuje w swoich produktach? :P

Edytowane przez MacOSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj pierwsze zdanie tego artykulu ;) jak widac mozliwosc jest, ale wynika z tego, ze pecetowcy by zabili radosc z grania ludziom probujacym swoich sil na padzie. Jezeli nie rozumiesz to podlacz do kompa pada i sprobuj pograc multi bc2 czy cod =]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Zdziwił byś się co potrafią ludzie grający na padzie od wielu wielu lat. Rozwalili by większość pecetowych graczy w BC2.

 

Ale owszem, ogólnie coś takiego w strzelankach by się nie sprawdziło. Ja bym na pewno nie grał, chyba że była by opcja console-only.

 

 

 

Inna kwestia to modowanie i czitowanie. Większość multiplayerów na PC się nie nadaje do grania (GTA IV, DiRT 2), a na cross-platformie to już by była kompletna masakra bo konsolowcy by sobie mogli tylko oglądac cuda wyprawiane przez pecetowców.

 

Tak więc lepiej niech sobie takie rzeczy darują. Nikomu to nie potrzebne, a już na pewno nie konsolowcom, bo multi jest wystarczająco żywe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił byś się co potrafią ludzie grający na padzie od wielu wielu lat. Rozwalili by większość pecetowych graczy w BC2.

 

Ale owszem, ogólnie coś takiego w strzelankach by się nie sprawdziło. Ja bym na pewno nie grał, chyba że była by opcja console-only.

 

 

 

Inna kwestia to modowanie i czitowanie. Większość multiplayerów na PC się nie nadaje do grania (GTA IV, DiRT 2), a na cross-platformie to już by była kompletna masakra bo konsolowcy by sobie mogli tylko oglądac cuda wyprawiane przez pecetowców.

 

Tak więc lepiej niech sobie takie rzeczy darują. Nikomu to nie potrzebne, a już na pewno nie konsolowcom, bo multi jest wystarczająco żywe.

 

:lol: z artykułu wyżej podanego zupełnie co innego wynika... Coś za coś: wygoda i nieprecyzyjne celowanie albo niewygoda i precyzyjne celowanie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zdziwił byś się co potrafią ludzie grający na padzie od wielu wielu lat. Rozwalili by większość pecetowych graczy w BC2.

 

2. Inna kwestia to modowanie i czitowanie. Większość multiplayerów na PC się nie nadaje do grania (GTA IV, DiRT 2), a na cross-platformie to już by była kompletna masakra bo konsolowcy by sobie mogli tylko oglądac cuda wyprawiane przez pecetowców.

 

 

1. Bardzo wątpliwa teza, chyba że przyjmiemy identyczne zasady odnośnie np celowania (tj bez wspomagaczy). Niestety, ale trzeba pogodzić się z faktem że precyzyjna mysz daje znacznie więcej możliwości w FPSach niż dwie gałki.

 

2. Z tym się zgodzę że oszustwa w grach MP na PC to zmora tej platformy, dlatego ja osobiście wolę LANa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenosił już ktoś dane z dysku starego x'a na dysk nowego [slim]? Do którego USB się podpiąć? Tył czy przód? Bo sam Microsoft różnie to przedstawia... Xbox.com | Xbox 360 Consoles - How to move Content to Another Xbox 360 Console i How to transfer content using the Xbox 360 Hard Drive Transfer Kit

Jutro czeka mnie operacja transferu 250-->250 i nie chciałbym walnąć jakiegoś babola :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenosił i nawet pokazał na zdjęciu, wystarczy przescrollować stronę do góry... podpinałem do przedniego usb, przeniesienie danych z 120gb trwało mniej, niż wypicia jednego chłodnego ciechana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temat powraca i powraca... Powiem tak granie np. w COD4 na Xbox'owym padzie jest do nauczenia. Celowanie analogiem wbrew pozoru jest płynne, ale nie ma co stawać przeciwko myszce i klawiaturze. To są zupełnie inne platformy dostosowane do innych grup graczy. Łączenie tego na serwerach jest IMO głupotą. Pomijając fakt, że w większości FPS na konsole jest lekki lub wyraźny aimbot ( w zależności od gry). IMO każdy kto jest na tyle ogarnięty to wie i nie ma sensu do tego wracać. Jak ktoś uważa, że na padzie pokona pc'towych graczy no to cóż godne podziwu, ale mało realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

:lol: z artykułu wyżej podanego zupełnie co innego wynika... Coś za coś: wygoda i nieprecyzyjne celowanie albo niewygoda i precyzyjne celowanie.

 

A kto pisze takie artykuły? Ludzie którzy nie umieją grać na padzie. Ktoś pierwszy raz w strzelanke zagrał i powiedział co wiedział.

 

Widziałem co potrafią ludzie na konsolach zrobić, i wielu pecetowych amatorów czy niedzielnych graczy mogło by się schować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem co potrafią ludzie na konsolach zrobić, i wielu pecetowych amatorów czy niedzielnych graczy mogło by się schować.

 

Stopniowo już zmieniasz sens tej dyskusji, bo tym razem przywołujesz amatorów (tylko co znaczy tu amator?)/niedzielnych graczy PC przeciwko konsolowym zapaleńcom. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto pisze takie artykuły? Ludzie którzy nie umieją grać na padzie. Ktoś pierwszy raz w strzelanke zagrał i powiedział co wiedział.

 

Widziałem co potrafią ludzie na konsolach zrobić, i wielu pecetowych amatorów czy niedzielnych graczy mogło by się schować.

 

Ty potrafisz czytac ze zrozumieniem? Ten czlowiek mogl pada nigdy nie miec w dloni i w zadym stopniu nie zmieni to jego wiedzy :x Ja Ci tego nie narysuje, ale moge powtorzyc wiedze sood'a w bardziej przystepny sposob... Probowali konfrontacji najlepszych wymiataczy grajacych na padzie z przecietniakami grajacymi na klawie i myszce. I porzucili projekt zebys sie z padem w raczce nie poczul jak ten maly na obrazku

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...