Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanka.

 

1) jeśli mam stworzone konto na xbox.com, które wykorzystywałem do "games for windows live" to czy mogę to konto użyć do gry na konsoli ? I czy będzie darmowy miesiąc, czy został on aktywowany w momencie stworzenia konta, bez znaczenia czy logowałem się na nie z konsoli czy nie ?

 

2) jak z jakością obrazu po podłączeniu przez złącze a/v -> d-sub ? dużo traci się na jakości ? na razie będę zmuszony korzystać z monitora (pod dvi podłączona k. graficzna) i chciałbym wykorzystać taki kabelek , żeby to chodziło pod natywną czyli 1680x1050

 

 

Najlepiej to by było wrzucić pod tv po hdmi, ale w tej chwili nie mam możliwości więc muszę coś wykombinować. :]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 darmowy gold tylko dla kont utworzonych na nowopodlaczonej do neta konsoli (z tego co sie orientuje, nie wazne kiedy kupiles konsole)

2 hdmi to najlepsze wyjscie dla x-a... mialem na komponencie i teraz widac kolosalna roznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Można jeszcze dodać, że na każdej konsoli można utworzyć trzy konta, na których dostaje się darmowy miesiąc Golda.

 

 

Swoją drogą, odnośnie zakładania kont, to jaki sens miało zabranie opcji wybrania własnego gamertaga podczas tworzenia konta? Zamiast tego dostajemy losowy gamertag, który można potem zmienić. WTF? Niestety ale wszystkie zmiany funkcjonalne po ostatnim updejcie to totalna porażka, a i wygląd wielu sie nie podoba (mnie nawet tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem nowy w temacie to co proponujecie na rozgrzewkę jako "must have" - top5, warunek, gry, których nie ma na pc - bo jak są to już na pewno je zaliczyłem. :]

 

Mam już alan wake, gow2 (jedynkę przeszedłem na pc), halo 1 i 2 jakoś mi nie podpasowały - nie czuje klimatu, wydają mi się monotonne i nudne, czy "reach" jest inna ?

 

Co polecacie ? Gatunek obojętny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to obowiązkowo forza i pgr ;]

Plus ze zręcznościówek red dead i może dead rising jak lubisz siekanie zombie ;)

Plus polecę ace combat 6 - najlepsza latajka tej generacji (dopóki nie pojawi się kolejna część).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem sprzęt, żeby zobaczyć jak to działa przed ewentualnym zakupem slima. Wersja, którą mam to premium bez hdmi - czyli jakaś bardzo stara. O dziwo była masakrycznie katowana przez właściciela i nie chce zdechnąć na rrod i inne ustrojstwa. :D

 

Btw jest strasznie głośna, wentylatory wyją niemiłosiernie.. to normalne w tej wersji, czy wszystkie stare modele tak mają ? Jak z głośnością slima ? Bo mając cichy komputer ciężko mi było znieść ten szum. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Slim jest dość cichy (choć daleko mu do prawie niesłyszalnego kompa), jednak już przy nawet średnio głośnym dźwięku znika w tle, w przeciwieństwie do mojego starego Falcona, którego zawsze było słychać, szczególnie w lecie.

 

Zasilacz tylko trzeba gdzieś schować, bo niestety jest gorszy od konsoli - buczy/bzyczy, jeszcze gorzej niż ten od starych modeli.

 

 

Tylko obowiązkowo bierz wersję z dyskiem (albo dokupić zewnętrzny lub pendrive, co ma mały sens ze względu na ceny i limity), bo granie z płyty raczej mija sie z celem, nawet na Slimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, teraz wiem, że nie warto kupować starszych wersji - nie wytrzymał bym z tym hałasem.. a jakby tak zrobić jakaś "custom" obudowę i schłodzić akcesoriami do pc. :>

Widziałem nawet budę lian-li do x.. ale to tak jako ciekawostka, bo daleki jestem od tego typu modyfikacji.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy D-pad i kolorki razem z kitem play and charge od 4 marca w końcu dostępny z UK za 44.99Ł

 

post-140793-0-29886700-1295126719_thumb.jpg

http://polygamia.pl/EdycjeKolekcjonerskie/1,110400,8950956,Kontroler_w_stylu_noir_zawita_do_Europy.html

Edytowane przez g00dMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie zgrywania gier na hdd tak, aby do odpalania nie była potrzebna płyta. Rozumiem, że w tym celu niezbędna jest przeróbka konsoli ?

Jak to jest z legalnością, można stosować taki zabieg oczywiście posiadając oryginalną grę, którą chcemy zgrać na hdd ? Tylko pewnie po podłączeniu do neta dostaje się banana na dzień dobry, ale póki co online mnie nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie w ogóle nie interesuje to owszem można. Oczywiście ja do tego nie namawiam, bo to nielegalne to raz, i po drugie możesz wyłapać bana. Kwestia czasu.

 

Aby grać w gry z HDD bez płyty jest potrzeba modyfikacja softu. Możliwe, że nawet się nie załapiesz,bo od którejś tam wersji Dash'a nie ma takiej możliwości. Inna sprawa to taka, że nowsze konsole w ogóle są pozbawione tej możliwości bez względu jaki bym tam soft się dało wgrać.

 

Poszukaj na google/allegro XBR/Freeboot. Już teraz mogę Ci napisać, że jak masz wersje oprogramowania konsoli nowszą niż 7371 to możesz zapomnieć o tego typu przeróbce. Tobie radzę dać sobie spokój z jakąkolwiek przeróbką. Każdą grę może legalnie zainstalować na HDD i napęd czyta tylko przez chwile z płyty jakieś tam dane. Potem masz ciszę ;) Druga i najważniejsza sprawa to taka, że XBL to połowa przyjemności z grania i mając X360 tylko dla trybu Single marnujesz jej potencjał. Wiele osób stawia XBL wyżej niż PSN. Ja tam mam podzielone zdania, ale przyznam, że setki godzin spędzone w Gears of War czy COD4 na XBL należały od udanych.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W multi gram na pc, gow i cod także. :]

Interesują mnie w zasadzie tylko pozycje "single" także dużo nie tracę.

 

Btw można odpalać konsolę z pilota, albo pada ? Czy trzeba dziobnąć przycisk power ? Jeśli wcisnąć to cały mój plan diabli wzięli, bo nie będę mógł jej skampować w czeluściach. :] Konsolę chciałem ukryć gdzieś z boku, żeby zminimalizować jej słyszalność i dlatego nie chciałem bawić się z płytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy na padzie dłużej wcisnąć Xbox Guide. Ten największy button na środku pada, a konsola odpali. Co do płyt no to cóż radze się przyzwyczaić. To w końcu konsola ;) A jak tam w ogóle wrażenia z konsoli ? Ma już swoje lata to fakt. Ja jak pierwszy raz odpaliłem i zagrałem to tak się podniecałem tym na forum, że aż Draak musiał mnie uspokajać ;) Oczywiście COD 4 i GOW jest też na PC. Warto jednak pograć w Forze 3 online czy GOW2. W Halo 3 też sporo się grało. Dead Space ogólnie lepiej mi się gra na padzie. No i na sporym TV. Można oczywiście oba urządzenia podłączyć do PC z powodzeniem, ale nie o to w tym chodzi. Fakt, że X360 to dobre rozwiązanie dla gier multi-platformowych. Ale główna jej domena to właśnie Xbox Live. PS3 ma swoje Exclusive'y, a PC to PC. :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Konieczność żonglowania płytami czasem jest strasznie uciążliwa. Nie wiem czego sie boi Microsoft, jeszcze większego piractwa? Taka prosta była by aktywacja i przypisanie danej płyty do konsoli, które można w każdej chwili usunąć. Żeby to złamać i tak by ktoś musiał przerobić konsolę, więc co za różnica? Niestety będąc legalnym chyba zawsze będzie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy na padzie dłużej wcisnąć Xbox Guide. Ten największy button na środku pada, a konsola odpali. Co do płyt no to cóż radze się przyzwyczaić. To w końcu konsola ;) A jak tam w ogóle wrażenia z konsoli ? Ma już swoje lata to fakt. Ja jak pierwszy raz odpaliłem i zagrałem to tak się podniecałem tym na forum, że aż Draak musiał mnie uspokajać ;) Oczywiście COD 4 i GOW jest też na PC. Warto jednak pograć w Forze 3 online czy GOW2. W Halo 3 też sporo się grało. Dead Space ogólnie lepiej mi się gra na padzie. No i na sporym TV. Można oczywiście oba urządzenia podłączyć do PC z powodzeniem, ale nie o to w tym chodzi. Fakt, że X360 to dobre rozwiązanie dla gier multi-platformowych. Ale główna jej domena to właśnie Xbox Live. PS3 ma swoje Exclusive'y, a PC to PC. :)

 

Hehe, nie pamiętam :) Ale fakt, faktem- ja również jako były zdeklarowany gracz pecetowy w pierwszych chwilach przesiadki na konsolę reagowałem dość burzliwie (w zdecydowanej większości były to pozytywne emocje, bo jak się nie podniecać grając po raz pierwszy w GoW albo PGR3, szczególnie kilka lat temu) ;)

 

@ath- Harmony też bez problemu uruchamia i obsługuje x360 (gorzej z PS3).

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety będąc legalnym chyba zawsze będzie gorzej.

 

No dokładnie, gdzie te czasy gdzie na jednym kartridżu było 999999gier i niczym nie trzeba było żonglować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Heh, dostałem kolejne 1600 MSP za migrację czwartego konta. Kupiłem na nim kiedyś Portal, więc dostałem dwa kody.

 

Ogólnie spoko, 4000 MSP za darmo. Nie czekałem na polski LIVE, a było warto jak sie okazuje. :)

 

 

Główne konto oczywiście zostawiam bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem tego premiuma (co go miałem na przetestowanie) od kumpla za 300zł z padem, kablami i kilkoma grami, dopiero w marcu kupię sobie slima, na razie pobawię się tym. :]

Nie byłbym sobą, gdybym nie zaczął od rozbebeszenia go. :] Przy okazji chciałem go wyczyścić, bo z otworów wyglądały "wąsy" kurzowe. Rozebranie banalnie łatwe za pomocą zwykłego śrubokręta płaskiego i "gwiazdki". Teraz myślę nad wyciszeniem. Chłodzenie beznadziejnie rozwiązane, gpu w ogóle na samym pasywie jedzie, palca się nie da utrzymać tak to grzeje - xenon 0,90nm. Najlepiej będzie wrzucić jakiś wentylek od góry, który owieje sekcję cpu i gpu - tylko wtedy by trzeba już ciąć dziurę w skrzydle.

Orientuje się ktoś na jakiej zasadzie wentylatory mają automatyczną regulację ? Chodzi o to, że jak się odpali 3d to rozkręcają się a np. przeglądając menu jest w miarę cicho. Jakiś czujnik temp. jest czy co ? Przy zastosowaniu dodatkowego wentylatora mógłbym puścić oryginalne na 7v i uzyskać względną ciszę, ale nie wiem, czy wtedy jakieś zabezpieczenie termiczne nie będzie się buntowało i odcinało zasilania.

A i co ciekawe napęd był wymieniany - pewnie fabryczny zdechł i była wymiana gwarancyjna (były plomby pod przednim panelem), konsola jest 2006-09-11 a napęd "july, 2008", philips & liteon.

 

A i jeszcze jedno pytanko, jak to jest z tymi punktami microsoft, które można kupić za śmieszną kasę na allegro ? Dają dane do konta, logujemy się i ściągamy zawartość, którą później możemy odpalić na swoim koncie tak ? Brzmi ciekawie, tylko pytanie czy to jest bezpieczne ? I jak skasujemy daną grę, to znowu trzeba się logować na te dane, co dostaliśmy, żeby pobrać zawartość, bo z poziomu naszego konta nie będzie to możliwe ? Motam trochę, ale może ktoś potrafi udzielić odpowiedzi na moje pytania. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to wystarczy założyć osobne konto na kraj z którego są punkty MS i pobrać zawartość. W przypadku aukcji z Allegro to pewnie Ci chodzi o gotowe konta z punktami, a nie same kody doładowujące.

 

Wystarczy się zalogować na takowe konto i tyle. Wpisujesz po prostu hasło i mail. Potem dana gra/dodatek powinna być dostępna dla wszystkich kont Więc nawet nie będziesz musiał się logować na to drugie. Czy to bezpiecznie tego nie potwierdzę, bo nigdy nie brałem takich kont z Allegro. Patrze po aukcjach i widzę paru sprzedających z samymi pozytywami. Dostajesz 6000 pkt za cene ok 50 zł, więc chyba nieźle. A co do chłodzenia to jest możliwość nieco jego modyfikacji, ale dla mnie to strata czasu. Lepiej dołożyć do slima i mieć święty spokój i gwarancję.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak już ktoś posiada pewną zawartość zakupioną w marketplace to może nam udostępnić konto, pobierzemy na hdd i ze swojego konta można na legalu grać ? :] Jeśli tak to można się w ileś tam osób składać i tym sposobem mieć gry za grosze.

 

Obecnego x'a sprzedam, same dodatki są warte tyle co konsola także w przyszłości i tak na slimkę przejdę. :]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie można się składać. Podczas zakupu dostaje się coś takiego jak "console license". Zakupiona rzecz działa na dowolnym koncie wyłącznie na konsoli, na której się ją kupiło, oraz na dowolnej konsoli ale wyłącznie na koncie, na którym się zakupiło.

Można za to robić triki odpalając grę na oryginalnym koncie, i przelogowując się na własne pełna wersja działa. To samo z dodatkami. Niektórzy twierdzą, że trzeba sie bawić z logowaniem dwóch profili jednocześnie, ale przynajmniej w przypadku Portal nie było to konieczne (po zmianie konsoli nie przeniosłem jeszcze wtedy licencji, po odpaleniu pełnej wersji działała dalej jako pełna po zalogowaniu się na innym koncie), innych rzeczy nie testowałem.

 

 

Ja kupiłem takie konto z punktami, ale nie na allegro tylko od azjatów (od których zapewne ludzie na allegro kupują). 35 zł za 6000 MSP. Do tego złożyłem się ze znajomym, on kupił co chciał, ja kupiłem co ja chciałem. Po zakupie rzeczy na marketplace konta nawet nie trzeba trzymać na konsoli, wszystko działa na dowolnym profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drodze mamy nowe alternatywne pady od Razera a tutaj jakoś o nich cicho ;)

 

Ceny straszne nie są - myślałem że będzie gorzej.

http://www.gram.pl/sklep_grupa.asp?e=9Ark1

 

Mają niby lepszego dpada no i ciekawe dodatkowe przyciski od spodu do których możemy przypisać funkcję przycisku X/Y/A/B

Droższa wersja dodatkowo ma podświetlanie i możliwość regulacji oporu stawianego przez analogi.

Szkoda tylko że nie są bezprzewodowe :/

 

http://www2.razerzone.com/onza/videos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak grałem, obecna odsłona dostała kilka szans, ale nie mogę się już przestawić po zagraniu w produkt konkurencji.

Fifkę mam na pc, ale z tego co czytałem to jest to zmodyfikowana wersja fify 10 z konsoli, więc 11 na x obadam na pewno. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...